Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.162.435 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7351 tekstów. Zajęłyby one 29006 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3607 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Bezmyślnych wyzwala ze smutku czas, mądrych logika."
 Biblia » Stary Testament » Sprzeczności ST

Kim była żona Kaina?
Autor tekstu: M.Agnosiewicz i G. Świnder

Jak w końcu z tym kazirodztwem?

To znany chwyt, jeśli chce się zagiąć księdza: Kim była żona Kaina. Biblia mówi o niej:

"I poznał Kain żonę swą, która poczęła, i porodziła Enocha; i zbudował miasto, i nazwał imię miasta tego imieniem syna swego, Enoch" — 1 Moj. 4:17 (BG)

Wynika z tego, że Kain poznał jakąś kobietę, której wcześniej nie znał. Rodzi się wtedy myśl, że mitologia o Adami i Ewie jako o pierwszych ludziach i początku ludzkości obarczonej grzechem, trzęsie się w fundamentach. Musieli więc istnieć jacyś inni ludzie nie stworzeni przez Jehowę.

Z drugiej strony przyjmijmy, że kobieta ta była siostrą Kaina. Powołują się na to bezradni obrońcy mitologii Genesis adamoewowej, tłumacząc wieloznaczność hebrajskiego słowa "poznał" jako „współżył". Pytanie tylko: dlaczego nie napisano po prostu współżył, rozwiewając nieuniknione wątpliwości, zwłaszcza, że w innym miejscu, gdzie również występuje to samo słowo, tłumacze przełożyli je jako "swawolić". A występuje ono w rozdziale 19 Ks. Rodz., kiedy "mieszkający w Sodomie mężczyźni, młodzi i starzy, ze wszystkich stron miasta, otoczyli dom [Lota], wywołali Lota i rzekli do niego: Gdzie tu są ci ludzie [aniołowie], którzy przyszli do ciebie tego wieczoru? Wyprowadź ich do nas, abyśmy mogli z nimi poswawolić!". Okazuje się, że chętka sodomian na seks z aniołami to swawola, natomiast kazirodcze stosunki Kaina to ugrzecznione "poznawanie"(BG) lub "zbliżenie"(BT). Mniejsza o to, przyjmijmy, że owa kobieta była siostrą Kaina. Wtedy mamy do czynienia z ewidentnym, potępianym przez chrześcijan kazirodztwem. Przecież bóstwo chrześcijan jest pono wszechmocne, więc gdyby to było złe zapewne stworzyłby Jehowa więcej par takich jak Adam i Ewa, żeby nie musiał zaistnieć kazirodczy związek, aby ludzkość się rozwinęła.

Widać doskonale, że sam fundament mitologii chrześcijańskiej jest niespójny i pełen sprzeczności. Ten fakt podważa charakter Biblii, jako natchnionego słowa Boga o przymiotach wszechmocności, mądrości, doskonałości.

M.A.

Skąd Kain wziął żonę ?
Widzę trzy możliwości :
1: Zgodnie z pomysłem zawartym w znakomitym filmie „Seksmisja" Kain po prostu zabił w podeszłym wieku swoją siostrę Abel, a kopiści potem wszystko pokręcili. Pozostaje tylko problem tych „innych ludzi którzy jak go spotkają to mogą go zabić" — ich pochodzenia tym sposobem nie wyjaśnimy .
2: Religia chrześcijańska NIE jest monoteistyczna . Samo stwierdzenie „nie będziesz miał innych Bogów przedemną " dobitnie świadczy o tym , że inni bogowie istnieją. Mógł więc pojąć za żonę kobietę stworzoną przez boga greckiego, czy rzymskiego. Prawdopodobieństwo że pochodzimy "po kądzieli" do kobiety stworzonej przez Boga Majów (czy Azteków) Tetzatkuatla raczej odpada — kilkaset kilometrów ludzie pokonywali
wtedy przez 40 lat ( Mojżesz ), a więc pokonanie oceanu raczej odpada.
3: Wziął za żonę ateistkę która bez pomocy żadnych Bogów ewoluowałaod małpy.
Jak widzimy tylko pierwsza możliwość jest to zniesienia dla słuchaczy wiadomego radia. Pozostałe dwie ( które są o wiele bardziej prawdopodobne ) dowodzą niestety, że około połowagenówchrześcijan NIE pochodzi od chrześcijańskiego Boga. Jest też dobra wiadomość dla ateistów i wyznawców innych religii — jest szansa że ŻADNE Wasze geny nie zostały stworzone przez Boga który za głupie jabłko wywalił Adama i Ewę z Rajui potem aby sam siebie przekonać że ludzie nie są tacy źli dał się sam ukrzyżować. Jest to prawdopodobne jeśli oczywiście nie mieliście w rodzinie Kaina jako przodka.

Grzegorz Świnder
 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Sprzeczne sprzeczności
Trzy kodeksy boga

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (29)..   


« Sprzeczności ST   (Publikacja: 17-05-2002 )

 Wyślij mailem..     
Wersja do druku    PDF    MS Word
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 164 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365