Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.107.898 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 301 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Jeśli ludzie przestaną widzieć to, co wydawało im się że widzą, to przestaną widzieć w wojnie: służbę ojczyźnie, bohaterstwo wojny, chwałę wojskową i patriotyzm, a zobaczą to, co jest: nagą prawdę zabójstwa."
 Państwo i polityka » Satyra polityczna

Bosak gejów na bosaka
Autor tekstu:

Pospieszył się najwidoczniej ze swoim primaaprilisowym żartem jeden z najmłodszych posłów, rzecznik LPR, Krzysztof Bosak. Nieco za wcześnie ujrzała bowiem światło dzienne informacja, że Pan Poseł chce pozbawić Polaków prawa ponownego ożenku za pomocą wprowadzenia wysokiego cenzusu majątkowego. Przekładając z polskiego na nasze — za drugi ślub trzeba by płacić dwie średnie krajowe czyli 5000 zł. Taki podatek od luksusu. Z pomysłu tego musiał się wycofać, ale ta nowatorska myśl otwiera pole do radosnej twórczości dla wszystkich posłów LPR. Leninowska wizja państwa, której hołduje młody narodowiec, w myśl której państwo wychowuje, nawraca i umoralnia, jest w Polsce — niestety — mało popularna. Dość powiedzieć, że Polakom nie przypadł do gustu pomysł wsadzania do więzienia za pisma dla dorosłych. Parafrazując więc minister Kalatę — trzeba zrobić dużo.

Sprawę utrudnia fakt, że IV RP walczy na dwóch sprzecznych frontach i można się od tego pogubić. Umoralnia na odcinkach poglądów słusznych, ale walczy z „afirmacją" na odcinku poglądów reakcyjnych czyli postliberalno-neokomunistycznych (albo odwrotnie). Ja sam, „chodząc na religię" w III RP czyli od jej podłego i bezprawnego wprowadzenia przez Samsonowicza aż do matury (przedgiertychowskiej) byłem wiele razy świadkiem i ofiarą „promowania katolicyzmu". Najgorzej było podczas rekolekcji, na które chodziła cała szkoła, co było oczywiste, biorąc pod uwagę, że wszyscy „chodzili" na religię. Nauczyciele modlili się żeby jakiś szczawik się nie postawił i nie chciał iść do szkoły, bo trzeba by go było uwiązać na smyczy, żeby sobie czegoś nie złamał i nie szwędał się po mieście. Na szczęście młodzież rozpoznawała znaki czasu i obowiązek nie pójścia do szkoły przyjmowała ze zrozumieniem. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w kościele od czasu Pierwszej Komunii. Ten rodzaj „propagowania i afirmacji" nie wzbudza jednak zainteresowania obecnego kierownictwa MENiS(k)-u. Tym chętniej polecam uwadze rządu i posłów LPR poniższe propozycje, które zapobiegną zepsuciu i „eurosodomie":

- zawiadomienie policji o molestowaniu seksualnym — 1000 zł;

— przez dwukrotną rozwódkę — 2000 zł i od razu założenie sprawy o składanie fałszywych zeznań;

— przez kobietę w czasie dni płodnych — 5000 zł i od razu kara grzywny; wszak gdyby została zmolestowana skutecznie mogłaby począć czyli zwiększyć ilość narodu;

— nielegalny zakup prezerwatyw bez licencji (czyli jakichkolwiek) - 2000 zł grzywny;

— za czytanie Tuwima w miejscu publicznym — kara grzywny lub ograniczenia wolności na dwa miesiące;

— za słyszalne zza ściany odgłosy uprawiania miłości w „mrówkowcach" — 6 miesięcy pozbawienia wolności;

— za przeprowadzenie badań prenatalnych — przepadek aparatury i 10 tys. zł grzywny;

— znaczek pocztowy do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu — 10 tys. zł i obowiązek rejestracji w Centralnym Rejestrze Przesyłek Specjalnych;

— za robienie sobie jaj z władzy — odebranie paszportu na pięć lat. Brak możliwości ewakuacji z IV RP tanimi liniami lotniczymi to najcięższa kara publiczna.

— dla ujawnionych gejów — podatek dochodowy w wysokości 80%. Nie mógł Wałęsa puścić aferzystów w skarpetkach to przynajmniej Bosak puści gejów na bosaka.

Nadzieje na realizację tego programu rosną. Pewien wzorowy obywatel IV RP błyskawicznie doniósł był na trzech studentów, którzy w Kielcach ubrani w stare militaria sprzed 1989 roku kupione na pchlim targu szli na zabawę andrzejkową. Jednemu się upiekło, bo miał na głowie hełmofon czołgisty, ale sąd mu go w majestacie prawa odebrał, łamiąc święte prawo własności. Niestety, działa tylko wobec nieistniejących przedwojennych fabryczek dawno zmarłych pradziadków na terenie dzisiejszej Ukrainy. Dwóch Andrzejki przypłaciło wyrokami nagany. Sąd i tak był ludzki, bo mógł wysłać do aresztu. Nazwisko tego nowego Pawki Morozowa pozostaje niestety nieznane. Ale z takimi ludźmi pan premier może jeszcze zbudować IV RP! Alleluja i do przodu!


 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Cosa Nostra
Pornografii mówimy „nie”

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (1)..   


« Satyra polityczna   (Publikacja: 05-04-2007 )

 Wyślij mailem..   
Wersja do druku    PDF    MS Word

Maciej Psyk
Publicysta, dziennikarz. Z urodzenia słupszczanin. Ukończył politologię na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 2005 mieszka w Wielkiej Brytanii. Członek-założyciel Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów oraz członek British Humanist Association. Współpracuje z National Secular Society.

 Liczba tekstów na portalu: 91  Pokaż inne teksty autora
 Liczba tłumaczeń: 2  Pokaż tłumaczenia autora
 Najnowszy tekst autora: Monachomachia po łotewsku
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 5329 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365