Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.650.890 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 360 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Aby być niepospolicie uczonym, trzeba zacząć od pospolitego uczenia się."

Oto księga gości naszego portalu.
Możesz tu zostawić ślad po swojej obecności.

Dopisz się..
Data wpisuAutor/PseudoE-mailKomentarz
15-03-2004
Edzio
Pozdrowienia!!! Chciałem podziękować dla Was ludzie za to , że stworzyliścia tak wspaniały serwis. Jestem młodym człowiekiem , który (że tak powiem) wchodzi w dorosłe życie i zaczyna poznawać świat. Racjonalista pozwala mi zobaczyć ,że wielu ludzi myśli podobnie i chce zacząć zmieniać.
15-03-2004
jarekland
W internecie istnieje dużo stron o podobnej tematyce ale wasza bije wszystkie na głowę profesjonalizmem, nie tylko wykonania. Jest to strona obiektywna i bardzo potrzebna.Nie jestem ateistą / chociaż może czasami / ale nie jestem także człowiekiem wierzącym. Jestem agnostykiem. Myślę że dużo jest takich ludzi. Pozdrawiam.
04-03-2004
Sławek
Bardzo ciekawa strona, gratuluję autorowi, jeśli szukasz pracy zapraszam również na moją stronę http://www.wakaty.com.pl
28-02-2004
Maruśka17
no no no...naprawde świetna stronka!!!!!!! chyba bede tu wpadała częsciej, bo naprawde jest tu co poczytac!! pozdro
27-02-2004
Dawid Żurek
Wszystkim autorom "Racjonalisty" a w szczególności Panu Agnosiewiczowi chciałbym złożyć serdeczne podziekowania za pracę włożoną w powstanie tej strony. Treści na niej zawarte zmusiły mnie do zastanowienia się nad paroma zasadniczymi kwestiami i do poszukiwania odpowiedzi na wiele pytań, które musiałem sobie postawić. Bez cienia wątpliwości mogę stwierdzić, że gdyby ta strona nie powstała moje życie potoczyłoby sie w innym kierunku. Jeszcze raz dziękuje za trud i serce włożone w "Racjonaliste". Prosze na tym nie poprzestawać.
27-02-2004
Jan Lewandowski
W pełni zgadzam się z przedmówczynią Anną Miązek. Ludzie, którzy piszą tutaj swe elaboraty opierają się na przekładach Biblii, nie mając pojęcia co mówi naprawdę tekst oryginalny Biblii, z którego dokonano tłumaczenia. Budują całe piramidy swoich interpretacji na sformułowaniach, zwrotach i słówkach, których często nie ma po prostu w tekście greckim, czy hebrajskim Biblii. Często uzależniają nawet cały swój wywód od jakiegoś jednego słówka w przekładzie, którego nie istnienie w tekście pierwotnym na zasadzie domina burzy ich całą interpretację. To tak jakby wyciągnąć spod domku z kart jedną kartę, wtedy cała budowla się rozsypie. Ludzie ci kompletnie nie wiedzą co tekst mówi naprawdę, nie wiedzą też, że przekłady Biblii nie nadają się do tworzenia poważnych rozpraw na temat Biblii, jakie tutaj się próbuje niby tworzyć. Cel tych przekładów jest raczej inny - kształtować pobożność i zbliżyć czytelników do kultury biblijnej. Ale nie zapoznać go z precyzyjnym przekładem każdego wersu, wraz z ka
27-02-2004
Piotrek
To piękne, jak JanLew trafnie scharakteryzował obfitą twórczość mędrców z Watykanu ...... No, no .......
27-02-2004
Piotrek
Konkrety, koleżanko Anno Miązek, choć trochę konkretów. Wskaż błąd - przyznamy się i poprawimy!!! (a nawet się wycofamy). (A propos: czy wchodzi Pani np. do meczetów aby się modlić? Albo do synagog? Jeśli nie, to także wystarczy tylko nie wchodzić do Racjonalisty! Można wykasować ten adres z komputera! Zapomnieć! To nie jest lektura obowiązkowa! Living is easy with eyes closed .... (Lennon))
27-02-2004
Piotrek
Boże, krytykuje nas JanLew bo On "ma pojęcie co mówi naprawdę tekst oryginalny Biblii" !!! Czekamy niecierpliwie na Ewangelię JanaLwa! Napisz, błagamy !!!
26-02-2004
Anna Miązek
Super strona!!! Po prostu pelen dyletantyzm. Ludzie, piszący teksty na tematy biblijne, nie mają pojęcia, o czym piszą i jakie bzdury wypisują. W swoich wlasnych oczach z pewnością uchodzą za światlych, ale z prawdziwą światlością nie mają tak naprawdę nic wspólnego. Ich teksty pelne są klamstw i kompletnego niezrozumienia tematów, na które usilują się wypowiadać. Jak. 3:15 15. Nie jest to mądrość, która z góry zstępuje, lecz przyziemna, zmysłowa, demoniczna. (BW)
25-02-2004
zuza
Dzieki, spoko stronka! Znalazlam duzo przydatnych informacji :P
22-02-2004
Aleatory
Dodałem do ulubionych.
18-02-2004
Nolens Volens
Cześć!Napisałam coś na forum w dziale Religie...Chcecie,to poczytajcie i napiszcie do mnie.Weszłam na tę stronkę przypadkiem, bo robie pracę na informatyce na temat Inkwizycji i Czarownic.Super materiały tu znalazłam.Tak, to by było na tyle...chwilowo
16-02-2004
Robert Śmietana
Super strona!! Odwalacie kawał dobrej roboty, zbierając w kupę cenną i rzadką wiedzę oraz pokonując bezwład tradycji i ciasnych umysłów! Wartość Waszej pracy i wpływ na umysły ludzkie - są nieocenione!!! Pozdrowionka, Rob.
13-02-2004
AyCsq-
MoiM zdaniem jest to zankomita strona powinno0o byc takich wiecej :D Jest to nie samowite w jaki sposob jest pokazywane instenienie Boga
12-02-2004
Karol Bromberg
bardzo mi pomogliście... dziękuję... Niezwykła strona. Profesjonalne, że aż strach!
09-02-2004
Jurek
Nie no takiej fajnej strony to ja jeszcze nie widzaiłem :)
02-02-2004
Jędrek
Pozdrawiam Was serdecznie. Trzymajcie sie zdrowo.
29-01-2004
Skóra Krzysztof
strona jest ciekawa,zarówno pod względem estetycznym,jak i merytorycznym.Jest ,,na miejscu" szczególnie w naszym kraju,w którym niestety ludzie dosyć często kierują się stereotypami i religijno irracjonalnymi motywami postępowania na forum interspołecznym.
27-01-2004
Iwona Sułkowska
Znakomite infromacje. Cieszę się, że mozna tyle ciekaych rzeczy przeczytać. Podzielam wiele poglądów. Szczególnie lubię felietony Miachała Zielińskiego. Jeszcze zajrzę do was. pomyślności.
27-01-2004
Maciek
Habe Mut, dich deines eigenen Verstandes zu bedienen:) Mam pytanie do autora strony... Na ostatnim spotkaniu u Senator Marii Szyszkowskiej była mowa o tym, żeby nie przechodzić do porządku dziennego nad wszelkimi przejawami dyksryminacji. Doświadczam jej na własnej skórze, chciałbym o tym komuś/jakiejś instytucji napisać, ale nie bardzo wiem, do kogo i w jakiej formie się zgłaszać... Pozdrawiam, gratulując racjonalnego podejścia do istoty rzeczy.
23-01-2004
Usia
Stronka jest naprawdę niezł, dlatego serdecznie polecam wszystkim zainteresowanym. Moja stronka także jest w trakcie roboty, mam nadzieję, że wpadniecie na nią. Serdecznie zapraszam!!!
22-01-2004
Jahwe
Jest Was tu paru Ja Jestem wśród Was
22-01-2004
Tomasz
Jestem pod wrażeniem Waszej strony. Jest ona niewątpliwie perłą w całym tym internetowym buszu. Ilość artykułów i ich jakość świadczy o dużym wysiłku jaki włożyli w napisane teksty ich autorzy - za co jestem wdzięczny. Mam pewne zastrzeżenia co do obiektywizmu poniektórych prac, dlatego życzę wszystkim współtworzącym serwis aby nie poprzestawali tylko na krytyce logicznych sprzeczności zawartych w naszej rzeczywistości ale także ostrze refleksji skierowali do wewnątrz. Na koniec słów kilka o impotentach intelektualnych, którzy raczyli wyrazić swą opinię w tak prymitywny sposób w księdze gości. Spróbujcie sobie wyobrazić sytuację, w której autor teksu zawartego na tej stronie nie zamieszcza go z myślą o wpłynięciu na was i narzuceniu wam poglądów, tylko z racji bezinteresownej skłonności do wymiany myśli, a całe wasze oburzenie nabierze charakteru nieuzasadnionej agresji z niemiłym ale słusznym odczuciem, że popisaliście się własną głupotą i brakiem choryzontów myślowych.
22-01-2004
Tomasz
Kilka o impotentach intelektualnych, którzy raczyli wyrazić swą opinię w tak prymitywny sposób w księdze gości. Spróbujcie sobie wyobrazić sytuację, w której autor teksu zawartego na tej stronie nie zamieszcza go z myślą o wpłynięciu na was i narzuceniu wam poglądów, tylko z racji bezinteresownej skłonności do wymiany myśli, a całe wasze oburzenie nabierze charakteru nieuzasadnionej agresji z niemiłym ale słusznym odczuciem, że popisaliście się własną głupotą i brakiem choryzontów myślowych.
21-01-2004
Jaroo
Bombowy serwis. Na prawdę luuz
17-01-2004
Anubis*
Przyznam, że zainteresowala mnie ta strona! Polecam ja wszystkim ludziom otwartym na prawdę o otaczającym ich świecie
17-01-2004
Jarek
Ta strona jest potrzebna ale obok tekstów zrozumiałych dla ludzi z tytuami naukowymi potrzebne są także te zrozumiałe przez przeciętnego Kowalskiego. Może należałoby też dodać mini -galerię.
16-01-2004
Nowik
No, nareszcie trafiłem na jakąś bardzo dobrą stronkę o sceptycyzmie! Moje poglądy są takie- jeśli widać było w bardzo dużym stopniu statki kosmiczne i ludzi porwanych- w UFO wierzę Ale jeśli ktoś próbuje mnie przekonać do rzeczy, o których wiemy tylko z mitów i legend- sorry, nie ta osoba, co trzeba. Można powiedzieć, że jestem takim wierzącym sceptykiem (niezły oksymoron, nie? ;)) PS. Strona, którą dałem w adresie nie jest moja. Jestem na niej po prostu moderatorem.
16-01-2004
Stefa
Strona ciekawa,ale niektorzy autorzy nie maja pojecia o bezstronniczosci.przez to sa niekiedy irytujacy jesli nie nachalni w gloszeniu swych pogladow.Wiecej obiektywizmu zycze .Pozdrawiam.

« Pokaż poprzednie
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]
[16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45]
[46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] 
Pokaż kolejne >

Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższy formularz.

 Twój podpis (wymagany): 
 E-Mail: 
Treść:
 Długość treści do 1000 znaków, brak wulgaryzmów.
 Większe wypowiedzi prosimy składać na Forum.
 Wpisy o charakterze reklamy lub kryptoreklamy nie są akceptowane.
 ?
 

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365