Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.151.466 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 415 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Bezmyślni nigdy nie popełniają błędów w myśleniu."

Oto księga gości naszego portalu.
Możesz tu zostawić ślad po swojej obecności.

Dopisz się..
Data wpisuAutor/PseudoE-mailKomentarz
16-08-2006
Przemek
"Nikt nic nie czyta, a jak czyta to nie rozumie, a jak rozumie - to nie pamięta". Stanisław Lem
15-08-2006
dusiek
Nie można Wam odmówic inteligencji i profesjonalizmu. Wasze teksty nie zmienią mojego myslenia jako katolika, jednak wielu młodym ludziom tak niewiele wystarczy, aby pogrzebać swoją wiarę. Przyczyniacie się do tego. Bóg dał Wam wolną wolę. Pozdrawiam.
13-08-2006
daniel
pozdrowionka dla wszystkich, super stronka! daniel :}
07-08-2006
Herman
Mimo iż jestem osobą wierzącą stronka mnie zainteresowała co nie oznacza że przekonała. Widze jednak pewne niebezpieczeństwo. O ile osoby nie wierzące utwerdzą się w swoich przekonaniach odwiedzając tą strone a osoby wierzące argumenty te odrzucą to martwi mnie los osób poszukujacych. Niestety zostana tutaj poddane swoistemu praniu mózgów gdzie subiektywność weżmie góre nad obietkywizmem. Mam nadzieje że chociaż odwiedzą podstrony z listami od czytleników gdzie jest kilka ciekawych dyskusji.
06-08-2006
luidor0
Jedno zdanie. Wspaniała strona!
06-08-2006
Demokrat
Dzien dobry, bardzo podoba mi sie wasza strona internetowa, czasami ja odwiedzam. Macie tutaj duzo ciekawych artykulow. Jestem z Czech, u nas naszczescie kosciol nie ma taki wplyw jak u was. Pozdrawiam i trzymajcie sie.
05-08-2006
Zenek
Przeczytałem kilka artkułów na tej stronie, uważam, że są wartościowe i fachowo napisane.
05-08-2006
Łukasz
Jeszcze jedno to co jest napisane o wolnomularstwie na wszej stronce pomija coś , mianowicie to , że masoneria na samym początku była ściśle związana z kościołem i przezeń popierana a dopiero później drogi się rozeszły , a chodziło jak zwykle o władze , której to za dużo zaczeła masoneria zdobywać co się oczywiście kościołowi nie spodobało:)
05-08-2006
Łukasz
Witam :) Moje prywatne zdanie: Jestem człowiekiem który w boga nie wierzy, ale boje się pisać, że jestem ateistą bo to co widze na tej stronie mnie przeraża ludzie któży nie wierzą w boga wkładają wiele energii w to żeby ( chyba tylko samemu sobie ) udowodnić, że bóg nie istnieje przecież to absurd !!!! po co pisać o takich rzeczach ? Ja nie wierze w boga ergo, nie wyrażam negatywnych opinii o tym czego nie ma. Ja nie chodzę do kościoła ergo, nie mam styczności z tymi "niecnymi" kśiężmi. Ja nie widze na tej stronie ateistów z prawdziwego zdarzenia tylko , sfrustrowanych i przepełnionych nienawiścią ludzi, którzy wyładowują się ( o zgrozo !) na czymś co według mnie nie istnieje a kościół zostawice tym, którzy do niego chodzą niech siebie " krzywdzą" A sceptycyzm czy wolnomulastwo z tą stroną ma niewiele wspólnego :( Wolnomularstwo buduje nie niszczy ! o wiele łatwiej jest krytykować niż tworzyć :)
04-08-2006
wojtek
Chciałbym tylko napisać, że zamieszczone na Waszej stronie przysłowia (http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3191) uderzają w pewien sposób w Kościól i księży i NIE UWAŻAM, aby sznująca się redakcja umieszczała takie przysłowia na swojej stronie! ne podoba mi się to! Jest to jawne krytykanctwo i idiotyzm! Co Wam zrobił Kościół? prosze o kontakt na maila.
04-08-2006
kleryk
Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy. Jednakże argumenty zawarte na tej stronie nie przekonują mnie w najmniejszym nawet stopniu. Zwłaszcza czytając artykuły o Kościele Katolickim. Nie można nazwać racjonalnymi argumentów, które wyciągają (często z pominięciem kontekstu) najbardziej pasujące autorowi fakty z życia Kościoła, aby go pogrążyć. Tu nie ma nawet o czym dyskutować, ponieważ dyskusję można prowadzić używając tylko rzeczywiście racjonalnej argumentacji. Ale poszukujcie, może znajdziecie... Przy okazji gratulacje dla autora strony za przyjemną szatę graficzną. Z pozdrowieniem i pamięcią w modlitwie - kl. Michał B.
02-08-2006
mariusz
Jest to odpowiednia strona, aby wypowiedzieć się na temat jasnowidzów. Być może są tacy, którzy naprawdę posiadają ten dar i są w stanie komuś pomóc nie zdzierając z niego przy okazji już i tak jakiejś tragedii. Ja chciałbym przestrzec przed jasnowidzem z Suwałk, pani Piasecka-Sowul. Kobieta bez skrupółów. Odradzam.Ona robi po prostu biznes. Dobry biznes na ludzkim nieszczęściu.
01-08-2006
hjhgjh
Say s**t! Nie żałuję was. Każdy ma wolną wolę. Widocznie jesteście powołani do bycia przykładem jak moge skończyć jeżeli się za siebie porządnie nie zabiore;) Będę częściej wpadać żeby się dowartościować;)...myślałam, że ja jestę ignorantką, a tu okazuje się, ze nie znałam prawdziwego znaczenia tego słowa ;) No jak ktos gratuluje autorowi tego portalu całym DUCHEM to znaczy, że kompletnie niczego nie rozumie:) Niestety drogi twórco tegoż portalu większość ludzi tak zafascynowanych nim to zbuntowane dzieciaki. Macie wolną wolę!!!!!!!! Robicie co chcecie!!!!!!! Bóg daje tą możliwość wyboru!! O co chodzi z tym rzekomym zniewoleniem!!!!!!! Nic nie wiecie!! No ratunku...ręce opadają ://
31-07-2006
rfelijak
Genialna stronka, sporo mozna sie dowiedziec :) Pozdrawiam wszystkich czytelnikow
29-07-2006
Ewa S.
O ludzie małej wiary! Znalazłam was będąc z wizytą u przyjaciół. Jakże miło was spotkać w tym kraju dewotów.
26-07-2006
guchy`
Faith no More...
26-07-2006
Łukasz Macuga ( Info Toruń)
Wspaniała strona, niezłe arty, dużo do zastanowienia i zadumy. Wpadam tu co prawda rzadko, ale każda wizyta utwierdza mnie w przekonaniu że warto.
26-07-2006
Sapczyńska
Strona bardzo mi się podoba, ale racjonaliści troche więcej zycia! Czemu jesteście tacy...sztywni? Dlaczego za wszelką cenę chcecie usunąć wiarę z życia? Tak bardzo wam przeszkadza? nie rozumiem
24-07-2006
Kamil
Ktoś poniżej napisał tu o przyszywanych Chrześcijaninach. Ludziach, kórzy są nimi tylko z nazwy. Prawdziwy Chrześcijanin idze droga syna Bozego Jezuza Chrystusa. Próbuje go naśladować. A J.Chrystus nie atakował Ateistów i raxcjonalistów i tp... Jeśli ktoś porównuje Rydzyka do Chrzescijanina to bardzo przepraszam... Ja, Człowiek, który jest dumny z tego, że dane mi było uwierzyć w Boga i dobro ,które od niego plynie, stawiam Rydzyka, Giertycha, Agresywnych Ateistów, Głupio mądrych Racjonalistów (i nieracjonalnośc ich racjolanizmu) oraz wszystkich innych fanatyków na jednej półce. Czasem Ateizm też przechodzi w fanatyzm i agresje. Pomyślcie o tym. Doszukujecie się ataku na siebie, a czy Wy aby czasem nie bardziej atakujecie. Więcej samokrytycyzmu polecam!
22-07-2006
Gutek
Bardzo ciekawa stronka. Widać dużo włozonej pracy. Pozdrawiam serdecznie
20-07-2006
Agata
Witajcie; piszę do Was zachęcona ostatnim akapitem z Waszej strony wprowadzającej "Krytykujcie nas"; jesteście racjonalistami; ja też, między innymi ale nie tylko, przede wszystkim jestem człowiekiem, oprócz rozumu mam jeszcze serce i wolę i chciałabym aby świat budowały te trzy,współpracując ze sobą w zgodnej harmonii, bo sam rozum, jak pokazały 19wieczne eksperymenty inzynierii społecznej, nie jest wstanie wrócic nam czasu Arkadii; pozdrawiam
19-07-2006
tako rzecze młody ateista
Brawo dla twórców strony ! Nie słuchajcie głosów ludzi, którzy są przeciwko wam, uważają się za chrześcijan, a atakują ateistów, agnostyków, racjonalistów zamiast ich tolerować ! Boją się fali świadomości ! Zacznijcie wątpić chrześcijanie, bo wątpliwości to droga do prawdy ! moje gg : 3475244, dodam, że mam 16 lat.
16-07-2006
Kamil
Stronka marna. Ten wasz racjonalizm jest NieRacjonalny. Nie wiem co ma wspólnego klerykalizm z Chrześcijaństwem. Operujecie frazesami. Jesteście małymi ludźmi, którzy zajmują się wielkimi sprawami. Po pierwsze. Ateizm jest sam w sobie nieracjonalny bo nie ma żadnych rocjonalnych podstaw do jego wyznawania. Jeśli ktos tu twierdzi, że wiara jest bez sensu to owszem - ma rację. Bo wiara nie musi mieć sensu. Właśnie na tym polega wiara. Wielu ludzi tworzących ta śmieszą stronkę twierdzi, że wielu znanych naukowców, odkrywców było ateistami. Ale nie wspomina o TYCH WIELKICH NAUKOWACACH I ODKRYWCACH, którzy dzięki nauce i poznanie doszli do wniosku, że Bóg (jakaś moc) musi istnieć. Że nie wspomne tu chociażby o Mikołaju Koperniku.
15-07-2006
Emil Wiśniewski
Pozwalam sobie dorzucić to, co się nie zmieściło poniżej. A więc, miało się tam jeszcze znaleźc takowe stwierdznie:Aha, jeszcze jedno. Mam 18 lat, a więc, jak widać, nie wymieramy. 2000 lat ewolucji nas uodporniło.
14-07-2006
KDRz-sk
nareszcie znalazłem stronę w której znajdę coś dla siebie i wogóle ta stronka jest świetna pozdrawiam KDRz-sk
14-07-2006
Emil Wiśniewski
Umieć nie zgadzać się z innymi to dowód racjonalnego myślenia. Umieć się "pięknie"z innymi nie zgadzać- to dowód pewnej kultury osobistej. Umieć się pięknie nie zgadzać z tymi, którzy tego nie potrafią- to już dowód posiadania najwyższych cnot ludzkich. Nie, nie, niczego nie sugeruję względem Państwa wykładni racjonalizmu. Niemniej- nie zgadzam się. Bo też i trudno zgodzić się z czyś, co nie ma należytego, jasno określonego tzw. programu pozytywnego. Mimo przekonania, że twórcy tej strony takowy własny program posiadają- łatwiej z jej treści wyłuskać, czego nie akceptują. Tak więc- czekam na program pozytywny. Rzecz jasna, żeby się z nim nie zgodzić. Niemniej sam uważam myślenie racjonalne (choć chyba nie rozumiemy tego słowa tak samo) za podstawę procesów poznawczych-również względem religii, oczywiście, z wzięciem pod uwagę czynników, których albo mie potrafimy wyjaśnić, albo nie mamy na ich wyjaśnienie odpowiedzi z całą pewnością właściwych, czyli- uwaga!- dogmatów. Aha, jeszcze jedno-
11-07-2006
Łukasz Podolski
Fajna stronka i ciekawe artykuły. Pozdrawiam i życze dalszego rozwoju
09-07-2006
zocha
dobra stronka a ja wierze w czary i magie bo jestesm czarownica
06-07-2006
simhecny
Może lektura obowiązkowa dla rządu ? :P:P:P
05-07-2006
Umieracie!(Smakuś)
strona ist sehr gut a nawet fantastich,wreszcie znalazłem coś naprawdę interesującego w necie,mam nadzieję że żaden minister-zamordysta nie zakaże wam działalności,niech moc będzie z wami!czy za głupie teksty można być tu ocenzurowanym?czy na pisaniu do was felietonów można zarabiać?czy księga gości to jednak nie miejsce na takie pytania?czy nie za dużo piszę?BlABlaBla(bez urazy czasami mi odbija;(

« Pokaż poprzednie
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]
[16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45]
[46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] 
Pokaż kolejne >

Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższy formularz.

 Twój podpis (wymagany): 
 E-Mail: 
Treść:
 Długość treści do 1000 znaków, brak wulgaryzmów.
 Większe wypowiedzi prosimy składać na Forum.
 Wpisy o charakterze reklamy lub kryptoreklamy nie są akceptowane.
 ?
 

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365