Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.066.365 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 292 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"W świecie żyją dwie myśli: jedna, śmiało spoglądając w mrok zagadek życia, stara się je rozwiązać, druga uznaje tajemnice za niewytłumaczalne i w trwodze przed nimi, ubóstwia je. Dla jednej – nie ma nic niepoznawalnego, istnieje tylko jeszcze nie poznane, druga – wierzy, że świat na zawsze jest niepoznawalny."

Oto księga gości naszego portalu.
Możesz tu zostawić ślad po swojej obecności.

Dopisz się..
Data wpisuAutor/PseudoE-mailKomentarz
28-04-2008
nataleczka
bardzo podoba mi się ta stronka, jest tu wiele interesujących tematów i niezłe wypowiedzi na forum:)
26-04-2008
roberto85
bardzo interesująca strona, znalazłem w niej wiele ciekawych i wartościowych dla mnie informacji, za co serdecznie dziękuję.Podoba mi się że ludzie z taką swobodą mogą się wypowiadac na jej łamach, oceniac ją i przedstawiac własne stanowisko, powinna się liczyc przecież każda opinia, nie zawsze dla nas wygodna.Przez to możemy uczyc się rozumiec ludzi o całkiem innych poglądach niż nasze, każdy ma przecież do nich prawo.
17-04-2008
filozof
Portal ludzi ubogich poznawczo i zacofanych metodologicznie. Nie jesteście ateistami, ponieważ waszym bogiem jest nauka, która wam służy tylko i wyłącznie do piętnowania religii i wszelkiej w waszym mniemaniu "niepoprawnej filozofii". Odcinając się od europejskiej tradycji kulturowej będącej racjonalnym rozwinięciem myśli greckiej i chrześcijaństwa, selekcjonujecie z niej jedynie pseudointelektualne odpady (Wolter, Dawkins, teoria ewolucji, która jest jedynie zabobonem nauki) aby wyplenić podstawy własnej tożsamości, co prowadzi do krańcowej irracjonalizacji rzeczywistości, zredukowanej i zamkniętej w kilku prostackich formułkach wyssanych z palca. Nauka nigdy nie miała i nigdy nie będzie mieć nic do powiedzenia na temat Boga, mało tego, nigdy nie piętnowała teologii i nigdy nie popadnie z nią w konflikt, gdyż są to całkowicie odrębne dyscypliny, nastawione zupełnie na co innego. To, co głosicie to wierutny postmodernizm, dekonstruktywizm, rewizjonizm oraz irracjonalizm w najgroźniejszej fo
07-04-2008
Justyna
...wszystko czego szukasz.......
07-04-2008
luke48
Witajcie Trafiłem tu przypadkowo poprzez artykuł o Marihuanie. Od tamtego momentu minęło może miesiąć, kiedy to powróciłem by zagłebić się w to co jest tu zawarte. Mam 25 lat. Życie które dotychczas spędziłem w żaden sposob nie pomogło mi ukształtować własnego światopoglądu. Dopiero od niedawna "cokolwiek" mnie interesuje i zaczynam postrzegać wszystko w jakimś logicznym odniesieniu. Taki drastyczny punkt zwrotny nastąpił po obejrzeniu filmiku znajdującego się w sieci- Zeitgeist, który wywarł na mnie ogromne wrażenie. Trochę mi głupio bo myślę bardzo powoli i niezbyt spontanicznie i w dodatku mam spore braki wiedzy ale mam zamiar to nadrobić i nadgonić, i chciałbym zacząć właśnie w tym miejscu, z Waszą pomocą. Chciałbym zacząć edukację w kierunku swojego racjonalnego rozwoju i prosiłbym o tytuły książek, które nauczą mnie elementarnej wiedzy racjonalisty.
07-04-2008
Maxus25
Jestem pod wrażeniem spraw tematycznym na stronie/ nauka - pozbawiona jest wartościowania i wszelakich ocen natury światopoglądowej, religijnej, politycznej etc. ,czy "Racjonalista" zasługuje na miano portalu, który podąża w kierunku nauki czy być może służy innym pozanaukowym celom sami Użytkownicy oceńcie. Pamiętajcie tylko, każdy z nas posiada indywidualny sposób myślenia, postępowania, kieruje się właściwymi dla siebie ścieżkami rozwoju. Generalnie uważam za słuszne próby wszelakiej dyskusji na drażliwe i trudne tematy. Przypominam, ostatecznie żyjemy w kraju demokratycznym i daleko nam jeszcze do innych krajów Europy Zachodniej do których wielokrotnie tak często wyjeżdżamy.......!
05-04-2008
wojtek
Wpis do tematu Katolicyzm to co tu piszecie ma chyba na celu wprowadzenie w świadomość internautów poglądu, że Katolicyzm i w ogóle Chrześcijaństwo jest w pewnym stopniu złem koniecznym. Wiem że karzdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów, ale jestem ciekawy czy autor przypadkiem nie jest ateistą. Zarzucacie Katolikom, że na siłę chcą przekazać swoja wiarę innym, a wy sami postępujecie w ten sposób.
============
Od Admina: Drogi Wojtku, obawiam się, że autor niestety jest ateistą, co gorsza - na dodatek nieprzypadkowo... MA
31-03-2008
Kora
Fakt, iż Wasze wypaczenie przedstwiacie jako sposób posrzegania świata przez racjonalistów jest po prostu śmieszny, a chwilami wrecz żałosny oraz żenujacy. Nie macie nic wspólnego z poglądami racjonalistów. Poza tym, obawiam sie, że nie macie pojecia o faktycznym znaczeniu słowa ,,racjonalista,,. Wykorzystujecie fakt, iż ludzie sa oburzeni wspólczesnym obrazem Kościoła, przez co zaczynają nabierac watpliwości w kwestiach duchowych. Stanowi to dla Was doskonały atrybut w ogłupianiu społeczeństwa. Powszechnie wiadomo, ze o wiele prościej jest ogłupiać ludzi nieświadomych prawdy. A to właśnie robicie. Niestety muszę Was zmartwić: żaden człowiek, będący prawdziwym racjonalistą ( w pierwotnym tego słowa zanczeniu) nigdy nie podpisze sie pod ta stroną. Wasez stanowisko nie ejst poparte żadnymi rzeczywistymi oraz solidnymi argumentami. Jest to czysta mrzonka. Mozecie sobie pisac takie bzdury, ale nie obrazajcie prawdziwych racjonalistów. Proponuje zmienic nazwe tej strony na masoneria.pl lub (jak
27-03-2008
kris
Ta strona otwiera oczy.
27-03-2008
Daria123
Hmm....ta stonka bardzo mi pomogła w moich poszukiwaniach tego co chcialam;p;p;p;p
27-03-2008
Ray
Ta strona jest jak kagankiem racjonalizmu (jak sama nazwa wskazuje:) w morzu ksenofobii i braku elementarnej logiki panującej w polskim społeczeństwie (oczywiście katolickim:).
25-03-2008
Hefaistos
Witam, trzeba przyznać, że ładny serwis. Jeszcze się nie wczytywałem, ale po komentarza wnioskuję, że jest tu sporo kontrowersji. Może będzie ciekawie. Pozdrawiam Marek.
24-03-2008
Darek
Fajna stronka.Dobrze jest poczytać o trzeźwym spojrzeniu człowieka na mity o Bogu. Tak swoją drogą to katolicyzm ma więcej wspólnego z pogaństwem niż z chrześcijaństwem. Pozdrawiam ludzi którzy kierują się rozumem a nie narzucanym im od dzieciństwa strachem przed jakimś tam bogiem i nudną książką którą zwą "słowem Bożym"
24-03-2008
Buddysta
Strona BARDZO profesjonalna, widać ogrom włożonej w nią pracy. Cieszę się, że istnieje. Pobudza mnie do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Nie ze wszystkim się zgadzam , niektóre artykuły promują ateizm tak gorliwie, że przypominają w swej zawziętości pisma gorliwych ortodoksów. Dziękuje za stronę i trzymam kciuki.
23-03-2008
svinx
Prawda jest jak d..a każdy ma swoją, widać to wyraźnie na łamach Waszego serwisu. Polemika nawiedzonych "kościółkowców" z surowymi do kości racjonalistami ściera ze sobą dwa kontrastujące nurty myślowe, jest to bardzo konstruktywne zjawisko, fajnie że coś takiego się dzieje w naszym zaściankowym kraju. Pozdrawiam wszystkich ludzi napędzanych siłą intelektu.
22-03-2008
Student
Ten portal nie jest racjonalny... jak to czytam to jest to typowe tkzw. lewicowe myślenie. Taka obecna socjaldemokracja.
04-03-2008
art
Siedziałem na tym Forum jakiś czas, dzięki czemu wyrobiłem sobie o nim zdanie. A zdanie to nie jest pochlebne. Niekończący się wypływ nienawiści do Boga, naszpikowany jedynie negatywnymi emocjami, pozbawiony jakiejkolwiek rzeczowej argumentacji. Parodia dialogu i karykatura myślenia! Z racjonalizmem ten portal nie ma absolutnie nic wspólnego. Jedyne, czego można się po nim spodziewać to niebezpieczne sekciarstwo. Kiedy czyta się wasze łgarstwa i urągania pragnie się cenzury słowa. To, co robicie prowadzi do dekonstrukcji człowieka i świata. Jesteście wrzodem społeczeństwa i hołotą irracjonalnych bydląt. Jedno zdanie: Jak nieskończone jest miłosierdzie Boga, tak nieskończona jest wasza GłUPOTA.
26-02-2008
Dr teologii
Wydaje mi się, że to nie jest strona racjonalista.pl a raczej lewacy.pl Ideologia i jeszcze raz ideologia oraz dyletanctwo w wielu tematach. Ale czego się można spodziewać? Obiektywizmu i pragmatyzmu poznawczego? Poszukiwania obiektywnej prawdy? dr teologii
26-02-2008
Orłowski Zygmunt
Proponuję zapoznać naukowców z: www.nets.pl/~metozor/prolog_metoz.html , który jest pogardzany z powodu niezgodności z tzw. " prawem zachowania energii." Następnie należy zapytać tych doktorów nauk technicznych w jaki sposób oni i cała ludzkość hamuje samochody przy pomocy hamulca hydraulicznego. W całym procesie hamowania przy pomocy hamulca hydraulicznego nie występuje to cudowne "prawo zachowania energii " a jednak rozpędzony samochód można zatrzymać jedną słabą kobiecą nóżką wywołując przy okazji pisk i lekki dymek z opon. Skąd pochodzi ta energia zdolna do zahamowania samochodu. Energię można tworzyć posługując się rozumem i prawem Pascal'a.
21-02-2008
Gołąbek
Na stronę zaglądam od dłuższego czasu, początkowo wynikało to jedynie z mojego zainteresowania ruchem wolnomularskim, ale z czasem moja uwagę zaczęły przykuwać bardzo ciekawe artykuły o najróżniejszej treści. Jest jeszcze coś, jestem katoliczką, wierzę w Boga, ale w dzisiejszym świecie, kiedy tak bardzo potrzebny jest autorytet, jakaś siła moralna, KK niestety nie potrafi się odnaleźć... z każdym dniem tracę zaufanie i co gorsza- szacunek do księży, tymczasem na racjonaliście można znaleźć nie tylko mądre słowa, ale co za tym idzie, mądrych ludzi. tak trzymać!
21-02-2008
Becia
Jak weszłam na tą stronę to myślałam, że nic tu nie znajde ale jak poszukałam to znalazłam dużo informacji na temat którego szukałam. Naprawde super strona przydatna dla ludzi.Teraz nie musze tyle pędzić do biblioteki bo biblioteke mam na mniejscu.
20-02-2008
Władek
To jest super strona,trafiłem przypadkowo POZDROWIENIA dla wszystkich. Nie jestem bardzo w temaćie,więc nie będę się mądrował.Wiem że strona jest hiper super.
20-02-2008
Mason
Religia jako typowy przykład żerowania na ludzkiej niewiedzy . Przy ilości zbudowanych kościołów( itp ) piramidy są niczym paczki zapałek. Te budowle są naprawde piękne lecz okupione cierpieniem i śmiercią . Śmiercią w imie większej idei ( W imie triku ktury znali już faraonowie ) . Nie jestem zakompleksionym ortografem .
18-02-2008
Aintiiemor
Dziękuj Wam za ten artykuł! Jestem ateistką i widze że nie jestem sama! "Bóg" to tylko bajka.
14-02-2008
Lilith
Bardzo dobra, wzbudzająca zaufanie strona. Cieszę się, że jako satanistka racjonalna, mogę poznać poglądy ludzi myślących podobnie jak ja oraz poszerzać swoją wiedzę.
13-02-2008
Monsieur Romam
Będąc stałym czytelnikiem, za każdym razem z prawdziwą przyjemnością wchodzę na tę stronę gdzie jako ateista znalazłem wiele bardzo ciekawych tematów zwłaszcza z dziedziny religioznawstwa, czym (między innymi) się pasjonuję. Artykuły są bardzo zróżnicowane i super solidnie opracowane, co mnie cieszy ogromnie. Nie ma tutaj tematów i nawet drażliwe tematy mają zawsze rzetelne komentarze (!) Serdeczne pozdrowienia dla Redakcji
11-02-2008
Martin04
Bardzo ciekawa strona.Muszę przyznać że od dawna chciałem poznać "drugą stronę medalu".Ta strona mi to umożliwiła za co jestem wdzięczny.Myślę że będę stałym czytelnikiem.
08-02-2008
nikitaivanov
Bardzo ciekawa strona, bardzo niepoprawna politycznie, zwłaszcza jak na nasz doszczętnie sklerykalizowany kraj. Polecę ją wszystkim moim przyjaciołom, nie tylko tym, którzy nie szczytują przy dźwiękach barki, ale również tym racjonalnie myślących, których umysły są wolne od zabobonów i czyste jak łza. Życzę powodzenia, jeszcze tutaj wrócę.
04-02-2008
simka113
Niezłe "dzieło".
02-02-2008
Seba46
Żyj tak, byś mógł powiedzieć Bogu w dniu Sądu Ostatecznego: "Byłem bardzo dobrym człowiekiem, chociaż w Ciebie nie wierzyłem" Kurt Vonnegut

« Pokaż poprzednie
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]
[16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45]
[46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] 
Pokaż kolejne >

Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższy formularz.

 Twój podpis (wymagany): 
 E-Mail: 
Treść:
 Długość treści do 1000 znaków, brak wulgaryzmów.
 Większe wypowiedzi prosimy składać na Forum.
 Wpisy o charakterze reklamy lub kryptoreklamy nie są akceptowane.
 ?
 

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365