Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.148.996 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 306 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Prawdę trzeba wyrażać prostymi słowami.

Oto księga gości naszego portalu.
Możesz tu zostawić ślad po swojej obecności.

Dopisz się..
Data wpisuAutor/PseudoE-mailKomentarz
08-04-2009
Czarek
Dość ciekawa i informatywna strona, może nawet zbyt wiele tego jest ale jeśli porusza się tematykę w wielu aspektach to trudno opędzić się z nawału informacji. Tam jeden taki kolega powiedział że Bóg istnieje tylko wyobraźni wierzących. A co wobec tego dla niewierzących?
06-04-2009
weja
Dopiero wkraczam w dorosłe i okrutne życie, więc mój stosunek do świata nie jest do końca ukształtowany jednak mam już pewne przemyślenia i potrafię wyciągać wnioski z tego co dzieje się wokół mnie. Bliskie są mi poglądy charakteryzujące deizm. Dobrze, że są takie strony na których można podyskutować i wypowiedzieć się na poważne tematy życiowe.
02-04-2009
Rafcio
Bog istnieje ale tylko w wyobrazni tych ktorzy w niego wierza.pozdrawiam
28-03-2009
niedoskonały
Uważam, że jesteście siedliskiem wielkiego zła, ale niekoniecznie większego niż prezentują swą postawą księża katoliccy czy starsi zboru u ŚJ. Generalnie piszę to nie dla zarządzających portalem, tylko dla być może jakiejś zabłąkanej owcy, która jest przez was sprowadzana na grzeszne drogi (choćby bluźnierstwa). Już na pewno nie piszę tego dla siebie, bo mogę mieć tylko kłopoty(podpisywałem się tak jak jest napisane z lewej).
22-03-2009
Phoenix
Jak dobrze wiedziec, ze nawet w dzisiejszych ciezkich czasach zaklamania i konspiracji istnieja takie portale jak niniejszy, ktory pozwala ludziom jasno patrzacym na swiat poznawac sie, wymieniac poglady i tworzyc wspolnote - jedyna zdrowo myslaca w tym panstwie i jedna z nielicznych na swiecie. Keep it up.
07-03-2009
Skymen
Spełniam marzenie wpisanego poniżej w księgę gości kolegi Adraina Dyląga disiu@op.pl i się rejestruję w Racjonaliście. Z tym że jeśli poznamy znaczenie słowa "katolicki" ="powszechny" to wezwanie do powszechnego krajan rejestrowania się na Racjonaliście pachnie...wezwaniem do "katolicyzmu" -tyle że innego, bo "racjonalistycznego". Miłego więc "odkatolicyzowywania", a właściwie "neokatolicyzowania" się wszystkim racjonalistom ;P
06-03-2009
Adrain Dyląg
Witam wszystkich z otwartymi oczami!Marzy mi sie żeby cały kraj rejestrował na racjinaliście.pl ale jeszcze długiej pracy potrzeba aby wyrwac sie spod płaszcza katolicyzmu ale ten dzień nadejdzie!Pozdrawiam!!!
04-03-2009
mariusz welc
Jeśli chodzi o mnie to strona ma trochę ciekawych pomysłów, ale jest pozbawiona praktycznych rozwiązań, duużo teori i zbędnego gadania, mało konkretnych projektów i rozwiązań problemowych. Generalnie rzecz biorąc za dużo tu śmieci a za mało czegoś błyszczącego i przedstawiającego konkretną wartość. Krótko: żenująco, i ponuro. Jest kilka dobrych pomysłów chociażby zmiany do kodeksu, to już jest inicjatywa godna pochwały. Pomysły z takim wpływem i oddziaływaniem są w porządku. Im więcej wolnomyślicielstwa i swobody wypowiedzi tym lepiej dla społeczeństwa. Może ktoś mądry w końcu dojdzie do głosu i zacznie mówić do rzeczy, na temat i z polotem tak aby dotrzeć do ludzi. TU jest do "rzeczy" jest na "temat" tylko bez polotu i większego oddziaływania.
22-02-2009
Łukasz
Zdecydowanie popieram ideę racjonalisty. Tylko uczciwy i rzetelny, pozbawiony zbędnych, nierozumianych emocji może doprowadzić do czegoś prawdziwego, czegoś co może nam wszystkim przyniesć rozumienie.
21-02-2009
darjus
Żenująca strona, racjonalistyczna tylko z nazwy, a tak naprawdę dogmatyzm, dogmatyzm i zerowy poziom intelektualny. {Chciałbym zwrócić uwagę że jest to moja subiektywna opinia, gdyby serwis był obiektywny opinia ta byłaby nie potrzebna.}
15-02-2009
Karol
Ciesze się że ta strona powstała bo mało jest stron o tej tematyce i mimo iż wierze w Boga to jednak ta strona pobudza mnie do refleksji nad sobą i calym światem. Pozdrawiam wszystkich niewierzących i wierzących, powiniśmy prowadzić dialog mądry dialog na poziomie bez fanatyzmu i wzajemnych wyzwisk bo tylko mądra rozmowa jest w stanie do czegoś doprowadzić.
11-02-2009
ekonometria
Są rzeczy kórych wytłumaczyć nie potrafimy i nauka jest za słaba, aby je ogarnąć. Jesteśmy dumni i pyszni tym co mamy a i jednocześnie maleńcy i śmieszni w tym zadufaniu. Mam umysł ścisły i wierzę. Nie w Boga jakiego interpretację narzuca Kosciół. Mieszkam w lesie i widzę i mam dowody istnienia wszechpotężnej siły dokoła. Zdaję sobie jedoczesnie sprawę jak jestem maleńki i jak małym ogniwem jestem w cudzie istnienia życia, myśli i porządku. Mijają lata i to co wcześniej negowałem , dziś widzę inaczej. Dojrzewam a nowe podejscie do rzeczyowstości znacznie prostuje mi życie. Życzę Wam tego. Filozofii nie lubię ale jej drobina jest każdemu potrzebna. Pozdrawiam tych co szukają i znajdują.
09-02-2009
Szymak
Pewnie wreszcie teraz przypłynąłem do portu dla mnie przeznaczonego. Tułałem się po całym internecie. Raczej mnie przeganiano. Niektórzy tylko akceptowali. Teraz chcę tą przystań potraktować poważnie. Zgodnie z moim sumieniem i z nabytym w czasie dotychczasowego życia doświadczeniem. Jednak długo nie będę się wpisywać. Do każdego wpisu będę się sumiennie przygotowywał. Pozdrawiam.
07-02-2009
giza
Mam to z głowy (apostazja ) ,nie jestem ochrzczona,mam mądrych rodziców i chyba odważnych :) pozdrawiam
07-02-2009
Paweł Pańków
Wierz w co chcesz tylko nikogo tym nie krzywdź...
04-02-2009
Dąbrowski M.
Dobrze że jesteście. Na Podkarpaciu jest ciężko, klerykalna to dzielnica.
26-01-2009
chrabaszcz
Jestem filozofem amatorem, jestem agnostykiem i wiem ze ze wszystkim nie musze sie zgadzac, ale to nieważne. Filozofia nie jest jedyna teoria to jest poszukiwanie prawdy. Prawda jak wiara a różni sie .....czym? Jestem na tej stronie b.długo bylem bierny bede czynny .Popieram tresc tej strony , zycze powodzenia i wiecej kontaktów wzajemnych.
22-01-2009
Zespół muzyczny DUET
Brawo. Wasza strona podniosła mnie na duchu. Moze jeszcze damy rade wyzbyć sie mentalności Talibskich ortodoksów.
13-01-2009
Sylwia
Bardzo ciekawy serwis, ja jestem katoliczką, co nie oznacza, że akceptuję i bezmyślnie przyswajam, jak tak zwane "moherowe berety", wszystkie aspekty działalności kleru. Jednak z wieloma poglądami, o których tu przeczytałam się nie zgadzam. Aczkolwiek niektóre rzeczy warto rozważyć. Człowiek ma mózg po to żeby myślał.
11-01-2009
Jerzy Rober Nowek
Program i metody działania sowieckiego "wojującego ateizmu" i bezbożnictwa niezwykle wymownie ilustruje tekst zamieszczony w organie Centralnego Komitetu KP/b/ Białorusi "Orka" (nr 96 z 14 grudnia 1929 roku). Z okazji Bożego Narodzenia zamieszczono tam następujące hasła przeciwświąteczne: 1. Wytężoną pracą antyreligijną oczyścimy drogę do kolektywizacji. 2. Wzmocnimy walkę z kułakiem, nepmanami i klerem. 3. Precz z "bożym narodzeniem", niech żyje ciągły tydzień roboczy. 4. Zamiast "bożego narodzenia" - dzień industrializacji i kolektywizacji. 5. Kler - najwierniejszy pomocnik kontrrewolucji. 6. Jaskinie oszustwa i obłudy - kościoły, cerkwie i synagogi - zamieniamy na ogniska kultury socjalistycznej. 7. Budujemy nowy świat na zasadach kolektywnej, prawdziwie komunistycznej pracy. 8. Bojowym zadaniem Konlsomołu jest wzmocnienie walki z religią. 9. Współzawodnictwo socjalistyczne jest klasowym
10-01-2009
Traviata
Witam Racjonalistów! Jestem na tej stronie dopiero od dwóch dni i nie zdążyłam jeszcze wszystkiego ogarnąć:),ale już mi się podoba. Pozdrawiam . Wiesia
08-01-2009
pietro
witam, z przykroscia musze stwierdzic ze piszac ciagle o czarnej mafii, ich poczynaniach, gadkach i temu podobnych zachowujecie sie dokladnie tak samo jak oni tylko stoicie po drugiej stronie. przykre ze w artykulach niewiele mozna znalezc obiektywizmu i racjonalizmu. jedyne co przewala sie w kazdym prawie tekscie to atak bez podawania jakichkolwiek racjonalnych argumentow. pozdrawiam.
06-01-2009
Syneloi
Pokój mieszkańcom wszystkich światów! Szczęśliwego 2009 roku. Powodzenia!
05-01-2009
Paweł
Strona ciekawa, aczkolwiek ukierunkowana z góry na pewien pogląd. Smutne jest dla mnie to, że nie znalazłem tu miejsca na polemikę... boli mnie również to, że człowiek wierzący utożsamiany jest tu z kimś kto nie potrafi trzeźwo myśleć. Po chwili zastanowienia dochodzę do wniosku, że większość użytkowników tej strony to ludzie podobni do większości słuchaczy Radia Maryja, którzy jak z klapkami na oczach wyznają pewien pogląd i uznają inne za gorsze... jestem ateistą i czytając artykuły w tym serwisie zabolało mnie to wszystko bo słyszałem o nim sporo dobrego, a nie znalazłem wiele.
01-01-2009
Brzaskun
Pozwolę sobie nieco patetycznie, ale w gruncie rzeczy chyba sensownie sparafrazować: "Jeszcze Polska nie zginęła, póki mogę się zalogować na racjonalista.pl" :)
17-12-2008
Stanislaw
Dziękuję serdecznie wszystkim współredaktorom "Racjonalisty" ! Lekturę każdego biuletynu rozkładam sobie na tydzień i czytam doslownie wszystko. Z okazji zbliżającego się Nowego Roku życzę dużo zdrowia i powodzenia w tak wspaniałej pracy!
14-12-2008
Su
Ciesze się że mam te możliwość znalezienia tu wielu ciekawych wiadomości i poznanie wielu ciekawych ludzi :) myślących podobnie jak ja :)
08-12-2008
MalcolmX
ciężko być racjonalistą i szczęśliwym zarazem
02-12-2008
Aneta
Postanowiłam w końcu się ujawnić. Już od dłuższego czasu odwiedzam Wasz portal, a dokładnie od 01.01.2008 r. Lektura Racjonalisty rozjaśniła mi umysł - fakt, że dopiero po roku odważyłam się zalogować, ale:"lepiej późno, niż wcale" - badałam grunt. Jest to zapewne chęć zaspokojenia potrzeby przynależności do grupy, co wiąże się w moim przypadku ze zmianą światopoglądu oraz systemu wartości. Racjonalista też człowiek! Pozdrawiam
28-11-2008
niewierna
bardzo ciekawa strona, wiele wartościowych artykułów i informacji, pozdrawiam

« Pokaż poprzednie
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]
[16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45]
[46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] 
Pokaż kolejne >

Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższy formularz.

 Twój podpis (wymagany): 
 E-Mail: 
Treść:
 Długość treści do 1000 znaków, brak wulgaryzmów.
 Większe wypowiedzi prosimy składać na Forum.
 Wpisy o charakterze reklamy lub kryptoreklamy nie są akceptowane.
 ?
 

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365