Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.710.241 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 367 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Cierpienie nie uszlachetnia

Oto księga gości naszego portalu.
Możesz tu zostawić ślad po swojej obecności.

Dopisz się..
Data wpisuAutor/PseudoE-mailKomentarz
22-08-2012
CliAtei
I co z tym spisem powszechnym? Podobno wyniki już są pełne. Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda jeśli chodzi o wyznanie lub jego brak
15-08-2012
Mohamed Fared
Serdecznie pozdrawiam wszystkich ,,,Cieszę się że jest taka strona i tyle ciekawych informacji. dziękuję
21-07-2012
dlarozsadku
Witam i pozdrawiam. Chciałbym pozwać kościół. Mam przez ich nauki same probelmy. Macie jakieś doświadczenia w takich sprawach?
28-06-2012
17latek
Cieszę się że powstała taka strona na której jest tyle ciekawych informacji
28-06-2012
węgierka
Nareszcie mam "grupę wsparcia". Cha, cha... Serdecznie pozdrawiam wszystkich wolnych i myślących. Pozdrawiam twórców portalu.
26-06-2012
podopsaro
Gdy nadszedł czas głębokich przemyśleń i zrobienia porządku w mojej głowie,sięgnęłam ponownie do mitologi Greckiej w której, pod przykrywką bogów i herosów można dostrzec wiele teorii z powstania świata i życia na ziemi.Następnie sięgnęłam do teorii pierwszych myślicieli starożytnej Grecji którzy też na podstawie mitologii ,oddzielając bogów,wyjaśniali i opisywali fenomeny natury.Weryfikację rozpoczęłam od Talesa i jego następców ,przechodząc na Heraklita ,Demokryta,Empedoklesa który jako pierwszy zapowiedział przyszłe doktryny ewolucyjne,no i wielu innych którzy wszyscy Ci ,jak sądzę, byli świadomymi ateistami ale w ukryciu przed ludnością i władzami .Moje pierwsze dochodzenie zakończyłam na Epikurze który wyzwolił mnie z kolei ze strachu przed bogiem. Epikur nauczył mnie jak żyć by być radosną, pomógł mi myśleć inaczej i spoglądać na życie z innej perspektywy.Później przyszedł czas na Racjonalistę którego odkryłam przypadkowo,szperając i wgłębiając się w dzieje KK.Teraz jestem pewna ż
02-06-2012
Radek Apostata
Bardzo sympatyczna strona. Trzeba takie czytać i polecać.
19-05-2012
Garrett
Portal bardzo ciekawy, dużo osób na forum, poruszane ciekawe tematy jednak jedna rzecz mi przeszkadza - oprawa graficzna; Oczy bolą przy dłuższym przeglądaniu forum.
14-05-2012
Mateusz
To po części dzięki "Racjonaliście" stopniowo rozpadał się mój zabobonny światopogląd, a wybijał się coraz wyżej żywy racjonalizm oraz roztropność. Zwiększało się zapotrzebowanie humanizmu. Otwierały się nowe horyzonty, jaśniejsze, bardziej klarowne, a przy tym samym po prostu piękne. Za to wszystko: dziękuję.
07-05-2012
kubuś
Żałuję, że nie trafiłem tu dużo, dużo wcześniej. Naprawdę jest czego.
06-05-2012
Anna Stanisławska
Osoby ,które wprawiły w ruch Racjonalistów ,pozdrawiam . Jestem u Was po raz pierwszy (zalogowałam się dzisiaj) opornie mi idzie poruszanie w sieci . Chciałabym jednak coś powiedzieć ,jestem już średnio starszą kobietą i czas najwyższy na deklaracje i odważne wyznania ,wyzwania też.
05-05-2012
piotr8259
Wreszcie znalazłem stronę!Pozdrawiam wszystkich
18-04-2012
Paulina
Mam nadzieję że będzie nas jeszcze więcej, dziękuję za racjonalistę!!!
27-03-2012
ted
Przed miliardami lat rozpoczęło się tworzenie najrozmaitszych form życia we Wszechświecie. Mgławice - z nich gwiazdy, planety, układy słoneczne, galaktyki, itd., itd. Od zarania dziejów powstawały ich kolejne miliony. Nie wiadomo ile planet otrzymało takie korzystne warunki rozwoju życia, jak na Ziemi. Na której zjawiły się wirusy, bakterie, glony. Potem mchy, roślinność, pierwsi przodkowie zwierząt, no i ludzie. W pierwszym stadium rozwoju twory jeszcze prymitywne, którym jedynie konkurencyjność gwarantowała możliwość przeżycia ! Największe szanse w takich warunkach, miały osobniki te lepiej i rozmaicie "uzbrojone". W pancerze, kły, kolce, jad, pazury, itp. W zwyciężaniu znacząco pomagała też większa masa ciała. I takim to sposobem, konkurencyjność szybko przekształciła naszą Ziemię w planetę gadów ! - A to ciekawe ?! Czyżby na innych planetach z identycznymi warunkami, rozwój życia potoczył się inaczej ? Bowiem nieliczne, zachowane wzmianki histo
27-03-2012
kagla
w moim mieście raczej jest mało ludzi którzy myślą tak jak ja, dlatego założyłam tu konto, uważam że ta strona powinna być rozpowszechniona na pewno otworzyła by oczy wielu ludziom.
21-03-2012
Jotes
W wieku 14-15 lat wziąłem rozwód z Panem Bogiem(a przez 2 lata byłem ministrantem!).Spowodowane to zostało przeczytanymi lekturami(astronomia,archeologia).Poza tym lektura St.Testamentu przedstawiającego wizję boga okrutnego i niesprawiedliwego i nielogiczności tej Księgi Ksiąg,przyśpieszyły moje przejście na ateizm.Przez lata byłem w tym samotny(pochodzę z chłopskiej rodziny).Na waszym portalu mogę poczytać o mechanizmach tej aberracji jaką stanowi każdy kult.Mam 60 lat i z wykształcenia jestem fizykiem metali.
15-03-2012
ScarletA
Strona na wysokim poziomie. Oaza w świecie żałosnych konformistów, upatrujących swoją moralną wyższość w wierze, że po śmierci będą w nocnych koszulach skakać po chmurkach :) a na co dzień, używając ich pojęć: żyjących na kocią łapę i płodzących bękarty żeby wyłudzać zwrot podatku... W tym już im przykazania Jahwe nie przeszkadzają :)
13-03-2012
JK
Dla mnie ta strona to taka wielka ulga - oaza spokoju, czuję się tu jak w domu - w końcu znalazłam ludzi, którzy myślą racjonalnie - w tym zwariowanym świecie. Dziękuję, że jesteście! :)
12-03-2012
no nie wiem
Mam wrażenie, że ulubionym zajęciem twórców tej strony jest krytykowanie i podważanie cudzych poglądów. Szczerze mówiąc strona mnie rozczarowała.Nie ma w niej nic twórczego. Jestem człowiekiem poszukującym i zagubionym ale nie przekonujecie mnie szczerze mówiąc. Ateizm to dla mnie taka śmieszna religia, która opiera się na bezpodstawnym założeniu że świat jest logiczny i wszystko można wytłumaczyć nauką.
11-03-2012
monika
Uważam że ten portal jest na poziomie,lubię tu zaglądać.Mam poczucie przynależności bo w moim otoczeniu jestem jedyną osobą która wierzy w brak boga.Pracuje,nie pale,nie pije,kieruje się dobrem swoim i innych ludzi,i myślę że już czas obalić stereotyp osoby niewierzącej jako zagubionej,bez wartości,nieodpowiedzialnej!Przecież człowiek niewierzący może prowadzić życie pełne wartości i zasad,zachowywać się odpowiedzialnie,staram się być tego przykładem.
11-03-2012
monika
Jestem niewierząca,oprócz tego nie zgadzam się z różnymi poglądami jakie głosi kościół np.że grzechem jest seks kochającej się pary,że złem jest odejście od męża który znęcał się nad rodziną(rozwód),że złem jest masturbacja która jest naturalnym sposobem na złagodzenie napięcia seksualnego,że złem jest planowanie ilości dzieci za pomocą antykoncepcji,że złem jest urodzić się gejem albo lesbijką i żyć w zgodzie ze swoją orientacją.Te poglądy kościoła są dla mnie paranoją.I mam nadzieję że mój facet będzie wrażliwym i dobrym człowiekiem tak jak ja i kompletnie odciętym od religii bo nie chciałabym żeby moje dziecko w jakimkolwiek stopniu uczestniczyło w tej paranoi kościoła.Moja przyjaciółka to osoba otwarta,o szerokich poglądach,ale jest bardzo wierząca,nasza przyjaźń to zlepek kompromisów i tolerancji,więc nie wykluczam związku z chłopakiem wierzącym ale tolerancyjnym.W moim otoczeniu jestem jedyną osobą niewierzącą,w mojej rodzinie jest mnóstwo konserwatywnych katolików,bucha od nich niena
11-03-2012
rozsadek999
Świetna strona, jest już w ulubionych. Będę tu często powracać. Jesteście bardzo potrzebni!!!
23-02-2012
Michelle
Dzieki temu (em nie wiem jak to nazwac) artykulowi,postowi? No w kazdym badz razie przedtem wiedzialam, ze nie wierze ale nie wiedzialam czemu.Moze i to mi nie pomoglo w odkryciu przyczyny, ale wiem, ze wiara w Boga wcale nie jest mi potrzebna i nigdy nie byla, bo On nie istnieje. Musimy wierzyc w nas samych, w ludzi bo to my tworzymy przeszlosc,terazniejszosc i przyszlosc. To my jestesmy panami tego swiata, naszej Ziemii, moze ja nie stworzylismy, ale po cos tu jestesmy i napewno nie jestesmy stworzeni przez kogos kto nie istnieje i jest "idealny" jak to Biblia glosi i Kosciol, gdyz MY nie jestesmy idealni ,a podobno jestesmy stworzeni na Jego podobienstwo. Wiec nie, wiara w nas samych i te niesamowite tajemnice tego wszechswiata powinna nas umacniac. Oczywiscie kazdy ma swoje poglady i powinnismy sie nawzajem tolerowac wiec rozumiem i toleruje wiare innych, w koncu nasza wiara to nasza intymna sprawa czyz nie?
21-02-2012
ted
BÓG STWÓRCA ISTNIEJE BEZ CIENIA WĄTPLIWOŚCI ! Bez cienia wątpliwości również wszystkie religie naszego świata zostały wymyślone przez człowieka ! To co dziś proste i oczywiste dzięki nauce, w odległej przeszłości należało do nierozwiązywalnych zagadek. Ale ówcześni musieli je sobie jakoś interpretować, by rozumieć otaczający ich świat. Więc czynienie "cudów" z boską nadprzyrodzoną mocą początkowo przypisywano zwierzętom, roślinom, rzeczom, gwiazdom, planetom. Choć z czasem te wersje się zestarzały, to w rozmaitych częściach naszego globu powyrastały nowe, fenomenalne religie. Bo w nich zaczęli się pojawiać jacyś blisko spokrewnieni z Bogiem lub też bezpośredni wysłannicy od Niego. No a dziś doszło już do tego, że to ludzie dyktują Bogu kto święty, błogosławiony a kto na "zawdy" w piekielne czeluści ! - W telegraficznym skrócie to tyle. Ale mądrej głowie dość dwie słowie, aby zrozumieć !
20-02-2012
Jadwiga zakrzewska
Odnoszę wrażenie, że większość czytelników to młodzi ludzie. Ja jestem w wieku emerytalnym i całe życie cierpiałam z powodu mojej samotności światopoglądowej i nietolerancji. To bardzo pożyteczny portal
06-02-2012
recent20
Nooo :) Nareszcie znalazłem jakieś sensowne miejsce z sensownymi ludźmi w sieci-- DZIĘKI :) Pozdrawiam
06-02-2012
Doppelganger
Witam, jestem tutaj od niedawna a już jestem pewien że to najlepsze miejsce dla wolnomyślicieli i głosicieli racjonalnej prawdy. Zamierzam wraz z upływem czasu stać się aktywny na Waszym forum. Dziękuję za stworzenie tego świetnego portalu! Pozdrawiam! Tak trzymać i nie poddawać się!
05-02-2012
Agata Korpetta
Fajne forum, fajni ludzie, fajne tematy. Nic dodac-nic ujac.
02-02-2012
bogdan
Jestem pod wrażeniem,przypadek sprawił ze odwiedziłem te stronę i nie mogę uwierzyć ze w dobie ojca dyrektora znalazł się ktoś aż tak odwazny.
31-01-2012
AGNIESZKA
WITAM.KILKA DNI TEMU DOWIEDZIAŁAM SIĘ O WAS Z "WYSOKICH OBCASÓW" I ODTĄD SPĘDZAM Z WAMI KAŻDĄ WOLNĄ CHWILĘ.NAPISZĘ KRÓTKO:rozpiera mnie radość,że jesteście i bardzo za to dziękuję.POZDRAWIAM

« Pokaż poprzednie
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]
[16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45]
[46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] 
Pokaż kolejne >

Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższy formularz.

 Twój podpis (wymagany): 
 E-Mail: 
Treść:
 Długość treści do 1000 znaków, brak wulgaryzmów.
 Większe wypowiedzi prosimy składać na Forum.
 Wpisy o charakterze reklamy lub kryptoreklamy nie są akceptowane.
 ?
 

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365