Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.720.119 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 368 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Argument, że wiara i religia czynią ludzi lepszymi albo też próbują ich ucywilizować, należy do tych, które ludzie wysuwają, kiedy już wyczerpali wszystko, co mieli w zanadrzu.

Oto księga gości naszego portalu.
Możesz tu zostawić ślad po swojej obecności.

Dopisz się..
Data wpisuAutor/PseudoE-mailKomentarz
19-06-2013
Janusz
Imponujący serwis. Bardzo podoba mi się szata graficzna. Życzę powodzenia w dalszym prowadzeniu strony! Pozdrawiam.
21-05-2013
muladn
Trochę dużo o religiach jak na forum Racjonalistów.Mało treści i polemik dotyczących ogólnie pojętej nauki.
04-05-2013
Czarny Papież
Pozdrawiam ludzi oświecenia
06-04-2013
Andersen
Wszyscy tak "racjonalnie" piszecie koniec dla obludy kosciola... ale nikt z was nie jest w stanie przewidziec, co bedzie jak tego kosciola nie bedzie! Kosciol to zlozony organizm, ktory nie utrzeze sie bledow i czarnych owiec, ale jest on z natury dobry. Katolicyzm niesie milosc, i tego wam wszystkim zycze.
30-03-2013
Paweł
Na portal trafiłem przypadkiem w efekcie audycji radiowej w radiu Złoteprzeboje o panu Łyszczyńskim. Zaciekawiła mnie postać, osoba o której istnieniu nie miałem pojęcia. Ze wszech miar uważam, że niesprawiedliwie pomijana i przemilczana postać o której powinno być słychać w tym mieście (Warszawa) jak i w tym kraju! Wszechobecny klerykalizm i bezkarność kościoła katolickiego winna być przynajmniej głoszona aby tym samym zwrócić uwagę na to, że są wobec prawa równi i równiejsi!
24-03-2013
kazimierz komorowski
Cieszę się że mogę napisać tak:z mojej całej rodziny ja,brat i już nieżyjący ojciec myślimy inaczej,podobnie myśli moja żona i z tego powodu cieszę się najbardziej.Uważam że nadszedł już czas by wyzwolić się z pod jarzma kościoła katolickiego z jego obłudy i fałszu. Nie dajmy się już ogłupiać i utrzymywać tych zakłamanych obłudników i darmozjadów.Chcę cieszyć się życiem,przyrodą i mądrymi i przyjaznymi mi ludźmi.Cieszę się,że jest taka strona gdzie mogę czytać o ludziach myślących podobnie czyli postępowo.Wszystkich serdecznie pozdrawiam.
20-03-2013
Baczer
Obłuda i zakłamanie kościoła osiągnęła apogeum! Także najwyższy czas, aby protest wznieść i społeczeństwo małymi krokami uświadomić, w jakim zakłamaniu żyje. Małymi krokami, dlatego ponieważ tak głęboko kościół zakorzenił swoje fałszywe doktryny w psychice nic nieświadomych wiernych, że zbyt silne uderzenie mogłoby być katastrofalne w skutkach.
15-03-2013
Rafi Chmielewski
Pozdrowienia dla wszystkich RACJONALISTOW z kanaryjskiej wyspy La Palma. Na portalu jestem nowy a juz przekonalem sie, ze bylo warto sie wpisac. Tylu fajnych i zdrowo myslacych ludzi. Az milo. Jest wiec nadzieja, ze PiS straci wladze i odejdzie do lamusa.
16-02-2013
tomasz dalski
Kazimierz ŁYSZCZYŃSKI - petycia już w Radzie Miasta poniedziałek, 14 stycznia 2013 01:18 Tak jak zapowidzieliśmy we wtorek 8.01.2013r. przekazaliśmy na ręce przewodniczącego Komisji Kultury RM, Jędrzeja Wijasa, petycję w sprawie pozwolenia na lokalizację tablicy pamiątkowej patrona polskich ateistów - Kazimierza Łyszczyńskiego. Jędrzej Wijas zapewnił nas, iż poprze nasz wniosek i zaprasza na obrady komisji w tej sprawie za około trzy tygodnie. Relacje z wręczania petycji można znależć lokalnej prasie: Głos Szczeciński Kurier Szczeciński Polskie Radio Szczecin Ciąg dalszy nastąpi!
10-02-2013
Grzegorz Turniak
Z przyjemnością czytam wypowiedzi myślących ludzi którzy zrezygnowali z usług biuro podróży jakim jest kościół katolicki. Chętnie spotykał bym się regularnie "w realu" aby podyskutować i rozwijać relacje. Potrzebę przynależności mamy wszyscy - to nie tylko cecha osób religijnych.
23-01-2013
Marunio
Polski racjonalizm = świerze powietrze w katolickiej stęchliźnie
14-01-2013
bonzboy
poczytaj mi mamo.
07-01-2013
Maria Magdalena
Przesyłka w końcu doszła:) . Serdecznie dziękuję za bonusik, który się bardzo beneficjentowi spoddobał.Miły gest MM
30-12-2012
joa
Umieram z rozpaczy, od miesiąca mieszkam u męża na wsi w jego rodzinnym domu, wraz z teściową - prymitywną, prostą baba, która lata do kościola, szykanuje mnie za moją "bezbożność", ale nie ma skrupułów, żeby kogoś oszukać czy coś "zakombinować" na lewo. Od męża nie mam wsparcia, bo trzyma jej stronę. Wy jesteście portalem, który trzyma mnie przy równowadze psychicznej, to daje mi siłę, że istnieje świat ten lepszy, bez tej obrzydliwej w najgorszym wydaniu religii. Ratunku!!!
16-12-2012
Marek
Zdaję sobie sprawę z tego, że nie powinienem umieszczać mojego wpisu na tej stronie ? . Przepraszam, że to piszę, ale chwytam się już każdej, nawet najbardziej nieprawdopodobnej deski ratunku. Jestem w tragicznej sytuacji finansowej, długi mnie zżerają i dosłownie nie mam już za co utrzymać rodziny. Najbardziej przeraża mnie myśl o przyszłości dzieci ( 9, 12 i 14 lat ). Nie będę tutaj opisywał jak do tego doszło, bo jest to długa i skomplikowana historia. Szukam kogoś, kto byłby mi w stanie pomóc. Nie chodzi mi o darowiznę, ale o pożyczkę ? niestety na dłuższy okres czasu. Gdyby ktoś zechciał się ze mną skontaktować, opiszę dokładnie wszystko, przedstawię dokumenty ? nawet zastawię niewykończony jeszcze dom ? jedyne, co posiadam. Nie jestem oszustem ani naciągaczem. Niestety bez pomocy nie wstanę już na nogi. Jest to dla mnie przerażająca rzeczywistość. Błagam ? jeżeli ktoś ma możliwość mi pomóc, niech się do mnie odezwie. Jest to bodaj już ostatnia nadzieja. Jeszcze raz przepraszam za ten
27-11-2012
oxnard
Portal świetny, ale graficznie to już emeryt. Przydałoby się pomyśleć nad jakąś małą rewolucją w wyglądzie, bo portal niby taki postępowy, a wygląda jakby był przeniesiony z lat 90-tych.
25-11-2012
KR
Mieszkam w Londynie, gdzie koscioly sa przebudowywane na mieszkania, a te ktore pozostaly swieca pustkami. Czego i wam w Polsce zycze! Mam nadzieje ze doczekamy czasow sekularyzmu gdzie rzadzi zdrowy rozsadek i rozsadne prawo. Trudno mi byc tolerancyjna w stosunku do ludzi, ktorzy sa inteligentni/wyksztaceni, a mimo to religijni.
24-11-2012
GReeN
Nareszcie portal pełen ludzi z czystymi umysłami ! Gratuluje i zagłębiam się w lekturę :)
02-11-2012
MDS
Witam. Miło mi że takie inicjatywy powstają. Mimo takich czasów
27-10-2012
Leon
Dla twórców portalu gratulacje, dla niewiernych wiary, i nie koniecznie w KOŚCIÓŁ WATYKAŃSKI vel NIEOMYLNYCH KSIĘŻY. Każdy ma swego Boga, i ja też, ale mam wolną wolę i trzeźwo myślę. Będąc rozwodnikiem jestem potępiony, ale Rudolf Hess został rozgrzeszony i to przez księdza katolickiego. I o co tu idzie.
26-10-2012
Krzysia
racjonalista jest wyrażeniem moich osobistych przemyśleń na temat postrzegania świata, kultur oraz religii, a także konkretnych zachowań
26-10-2012
Momika
Jedyne miejsce, gdzie czytam wypowiedzi ludzi myślących, gdzie polemika jest polemiką, a nie walką. Czerpię przyjemność intelektualną, czuję, że to mnie rozwija i doskonali. Dzięki Wam szlifuje się mój światopogląd. Bardzo Wszystkim dziękuję za ich wypowiedzi. Z mojej strony może mało konstruktywnie, ale dziś nie mam ochoty się spinać na jakieś filozoficzne wynurzenia, dlatego dziękuję i przepraszam
09-10-2012
Łukasz Suszek
Wierzę w boga, ale nie jest to bóg Abrahama i Mojżesza, nie jest to nikt z panteonu Olimpijskiego, żaden posążek czy drzewko (jeżeli już to wszystkie drzewka i posążki). Nie ważne jest dla mnie to czy nazwiecie to "Coś" Pierwszą Przyczyną, Demiurgiem, Poruszycielem, Naturą, Wielkim Wybuchem, czy jakkolwiek inaczej... Ale wiem że to "Coś" istnieje i należy oddawać mu "cześć" żyjąc, każdą minutą/sekundą swojego życia, dostrzegać ten boski pierwiastek w każdej żywej istocie. I nie dowiedziałem się tego z ewangelii czy chodząc do kościoła. Moralność Chrześcijańska upadła! Bóg katolików umarł albo wyjechał na wakacje. Wszystko jedno. Nie czynię dobra ze względu na karę albo nagrodę ale dlatego że tak mi podpowiada Rozum. Pozdrawiam wszystkich (wierzących i nie tylko).
07-10-2012
szczepan
Witam . Cieszę się że jesteście . Pozdrawiam szczepan
04-10-2012
mache
Inspirujące strony dla udeptywaczy gleby pod ziemskie fundamenty :] O sobie częściej myślę, że jestem sceptykiem, czy empirystą, a jednak najczęściej okazuje się, ze jestem idealistą... :]]
19-09-2012
Damian Orzeszek
Rozmowy na forum tutaj są o wiele łagodniejsze niż na innych forach. Wiele tekstów jest tutaj pisanych przez ekspertów, ale też przez zwykłych ludzi, którzy chcą się wypowiedzieć, a w innych miejscach są zagłuszani. Dobrze, że trafiłem na tą stronę, znalazłem osoby które mają podobne poglądy do moich.
19-09-2012
Momentor
Serdecznie polecam ten portal. Jest dziełem ludzi o ludzkich i rozumnych uczuciach. Nie jest tworzony przez polityków czy inną mniej ważną z mojego punktu grupę społeczną. Czysta prawda, kierowana rozumem, a usłyszenie jej powoduje w człowieku dojrzewanie i zmianę światopoglądu na bardziej realną, na bardziej racjonalną.
18-09-2012
Daniel
Fajnie się tak oderwać od fejsbuków i innych kwejków i poczytać na dojrzałem i rozsądne tematy. Pozdrawiam.
17-09-2012
edward
W ostatnich latach,ludzie mogli zrozumieć to ,co od wieków starali się dowiedzieć!.Nauka ,którą nikt nie próbuje podważać, pochłonęła miliony istnień z kolejnych pokoleń ,aby odpowiedzieć na fundamentalne pytania! Jak powstała ziemia i kiedy? Jak powstał układ słoneczny i nasza galaktyka?Jak powstało życie na naszej planecie?Jakimi prawami rządzi się bezkresny kosmos? Ucz. grecki ur 276r p.n.e. matematyk Euratotenes pierwszy obliczył obwód ziemi z dokł. do 5% .Od początku rozwijały się społeczeństwa,w róznych częściach naszego globu ze swoją kulturą i wierzeniami.Dopiero od K.Kolumba 1492r rozpoczął  się rozwój oświaty i nauki, które przyczyniły się do rozwoju postępu technologicznego jaki mamy dzisiaj ! Zmieniają się czasy i świadomość ludzi ! Jak ktoś tego nie dostrzega to współczuję mu.Religie świata pozostaną tylko jako wspaniała tradycja ,relikt minionych epok.!Ludzie będą zawsze korzystać z dorobku minionych epok i wybierać co dobre ,a piętnować co było złe.Religie ,które narzucają
16-09-2012
zitek824
fajny jest racjonalista.dziękuje,pozdrawiam wszystkich

« Pokaż poprzednie
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]
[16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]
[31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45]
[46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60]
[61] [62] [63] 
Pokaż kolejne >

Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższy formularz.

 Twój podpis (wymagany): 
 E-Mail: 
Treść:
 Długość treści do 1000 znaków, brak wulgaryzmów.
 Większe wypowiedzi prosimy składać na Forum.
 Wpisy o charakterze reklamy lub kryptoreklamy nie są akceptowane.
 ?
 

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365