Racjonalista - Strona głównaDo treści
Twoja inicjatywa ustawodawcza

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
24-02-2023 11:36chętnie racjonalistka (29094 punktów)Twoja inicjatywa ustawodawcza
Ocena 3 na 3
.
Ludziska, w tym tutejsze, co i rusz biadolą jakie te nasze państwo spartolone, a jak prosto jest je naprawić, normalnie jakby się Kononowicz sklonował.

To ja rozumiem, że każden, a zgoła kużden taki narzekacz, po jemu wiadomych poprawkach umiałby to państwo uczynić nie tylko lepszym, ale po prostu idealnym, a nawet rajskim.

Zatem dawajcie tutaj te wszystkie genialne pomysły, zapraszam wszystkich (wiadomego śmiecia i poczytujących się za szarleyące kundelki również), piszcie jakiego prawa brak, a które zawadza.

Nie będzie w tym wątku kasowania (zresztą ostatnio pono szwankuje), więc na pewno trochę się napaskudzi, ale przecież w tym gronie jakiś gwiaździsty dyjamnet musi się trafić.

P.S.
Z góry uprzedzam, że nie podejmę dyskusji z następującymi userami:

Berzerac
Duch Prawdy
Elasp
Farmer
salek
szarley
Thoter

(Ale popisać się kulturą osobistą oczywiście mogą, każdy może.)
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

skorpion13 (920 punktów)
>.
>Ludziska, w tym tutejsze, co i rusz biadolą jakie te nasze państwo spartolone, a jak prosto jest je
>naprawić, normalnie jakby się Kononowicz sklonował.

Jest taki zapis w ustawie medialnej taki zapis, który pozwala (wręcz wymusza) na operatorach zablokowanie wskazanych stron, serwerów, programów na żądanie ABW itp. BEZ SĄDOWEGO WYROKU! Jest on obecnie stosowany na szeroką skalę NIEZGODNY Z KONSTYTUCJĄ!
Moim zdaniem to wprowadzenie do sieci (i nie tylko) politycznej cenzury, co powinno być natychmiast zlikwidowane.
24-02-2023 12:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Jest zapis w ustawie medialnej, który wymusza na operatorach zablokowanie wskazanych stron, serwerów, programów na żądanie ABW itp. BEZ SĄDOWEGO WYROKU! Jest on obecnie stosowany na szeroką skalę NIEZGODNY Z KONSTYTUCJĄ!
jedynym głosicielem prawdy w naszym kraju jest usazyd, należą do niego TVN, GW, Newsweek, Rzeczpospolita, a pośrednio wszystkie inne media
Duch Prawdy (14787 punktów)
Autor wątku "trójkąt w łóżku to nie grzech" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,900244 )
usunął Twoją wypowiedź "Odp: trójkąt w łóżku to nie grzech" (900254)

TREŚĆ WYPOWIEDZI:

Autor wątku "porno" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,900147 )
usunął Twoją wypowiedź "Odp: porno" (900182)

Ps. SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
24-02-2023 18:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Autor wątku "trójkąt w łóżku to nie grzech" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,900244 )
>usunął Twoją wypowiedź "Odp: trójkąt w łóżku to nie grzech" (900254)
było nie na temat, zaśmiecasz

>Autor wątku "porno" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,900147 )
>usunął Twoją wypowiedź "Odp: porno" (900182)
było nie na temat, zaśmiecasz , czemu tak cierpisz?
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Autor wątku "trójkąt w łóżku to nie grzech" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,900244 )
>>usunął Twoją wypowiedź "Odp: trójkąt w łóżku to nie grzech" (900254)
>było nie na temat, zaśmiecasz
>>Autor wątku "porno" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,900147 )
>>usunął Twoją wypowiedź "Odp: porno" (900182)
>było nie na temat, zaśmiecasz , czemu tak cierpisz?
Ktoś odpowiedział na Twoją wypowiedź:
Autor: Drobner
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900202#w900267
Tytuł: Odp: Twoja inicjatywa ustawodawcza

Kiedyś:
02-10-2019 Duch Prawdy:
Autor wątku "Jestem prorokiem" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,792290 ) usunął Twoją wypowiedź...

21-12-2019 Duch Prawdy:
Autor wątku "Sędzia kalosz" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,804529 ) usunął Twoją wypowiedź...

17-02-2021 Duch Prawdy:
Autor wątku "I bądź tu mądry - test dla mądrali" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,831877 ) usunął Twoją wypowiedź...

15-12-2022 Duch Prawdy:
Autor wątku "I got this..." ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,895224 ) usunął Twoją wypowiedź

Teraz:
Autor wątku "trójkąt w łóżku to nie grzech" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,900244 ) usunął Twoją wypowiedź...

Autor wątku "porno" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,900147 ) >usunął Twoją wypowiedź...

I po co od lat trajkoczesz o tym, bezmyślna katarynko?

Wiadomość wysłana automatycznie - nie odpowiadaj

Ps. SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Drobner (19539 punktów)
Nie upoważniałem nikogo do publikowania mojego tekstu, do którego mam pełne prawa autorskie.

Plagiatorze, złodzieju i przestępco.




'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Autor wątku "trójkąt w łóżku to nie grzech" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,900244 )
>>usunął Twoją wypowiedź "Odp: trójkąt w łóżku to nie grzech" (900254)
>było nie na temat, zaśmiecasz
>>Autor wątku "porno" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,900147 )
>>usunął Twoją wypowiedź "Odp: porno" (900182)
>było nie na temat, zaśmiecasz , czemu tak cierpisz?
< Powiadomienie z Forum racjonalista.pl >
Autor wątku "porno" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,900147 )
usunął Twoją wypowiedź "Odp: porno" (900255)
Autorzy wątków mają prawo usuwać wypowiedzi innych uczestników w swoich wątkach.
Jeżeli nie zgadzasz się z tą decyzją, możesz zgłosić zażalenie do kolegium moderatorów,
odpowiadając na tę wiadomość.
Wiadomość wysłana automatycznie.

Ps. SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jest taki zapis w ustawie medialnej taki zapis, który pozwala (wręcz wymusza) na operatorach zablokowanie wskazanych stron, serwerów, programów na żądanie ABW itp. BEZ SĄDOWEGO WYROKU! Jest on obecnie stosowany na szeroką skalę NIEZGODNY Z KONSTYTUCJĄ!
Z którym artykułem Konstytucji jest to niezgodne?

cr
25-02-2023 14:09 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>Jest taki zapis w ustawie medialnej taki zapis, który pozwala (wręcz wymusza) na operatorach zablokowanie wskazanych stron, serwerów, programów na żądanie ABW itp. BEZ SĄDOWEGO WYROKU! Jest on obecnie stosowany na szeroką skalę NIEZGODNY Z KONSTYTUCJĄ!
>Z którym artykułem Konstytucji jest to niezgodne?
>

Art. 54
romaro (25211 punktów)
>Nie będzie w tym wątku kasowania (zresztą ostatnio pono szwankuje), więc na pewno trochę się
>napaskudzi, ale przecież w tym gronie jakiś gwiaździsty dyjamnet musi się trafić.
>piszcie jakiego prawa brak
W moim wieku, to już przede wszystkim "prawa pierwszej nocy".
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>piszcie jakiego prawa brak
>W moim wieku, to już przede wszystkim "prawa pierwszej nocy".
Skoro motywem jest Twój wiek, to bacz, by nie była ostatnią.

cr
romaro (25211 punktów)
>>>piszcie jakiego prawa brak
>>W moim wieku, to już przede wszystkim "prawa pierwszej nocy".
>Skoro motywem jest Twój wiek, to bacz, by nie była ostatnią.
No to w moim wieku wszystkie wieczory i ranki musiałbym spędzać u kochanki.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>piszcie jakiego prawa brak
>>>W moim wieku, to już przede wszystkim "prawa pierwszej nocy".
>>Skoro motywem jest Twój wiek, to bacz, by nie była ostatnią.
>No to w moim wieku wszystkie wieczory i ranki musiałbym spędzać u kochanki.
Ale to chyba masz takie prawo... Czy nie?


cr
romaro (25211 punktów)
>>>>>piszcie jakiego prawa brak
>>>>W moim wieku, to już przede wszystkim "prawa pierwszej nocy".
>>>Skoro motywem jest Twój wiek, to bacz, by nie była ostatnią.
>>No to w moim wieku wszystkie wieczory i ranki musiałbym spędzać u kochanki.
>Ale to chyba masz takie prawo... Czy nie?
A na jakiej podstawie prawnej opierasz swoje twierdzenie?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>piszcie jakiego prawa brak
>>>>>W moim wieku, to już przede wszystkim "prawa pierwszej nocy".
>>>>Skoro motywem jest Twój wiek, to bacz, by nie była ostatnią.
>>>No to w moim wieku wszystkie wieczory i ranki musiałbym spędzać u kochanki.
>>Ale to chyba masz takie prawo... Czy nie?
>A na jakiej podstawie prawnej opierasz swoje twierdzenie?
To jest - ostatecznie - pytanie.
Kochanki nie są nielegalne.


cr
Duch Prawdy (14787 punktów)
>P.S.
>Z góry uprzedzam, że nie podejmę dyskusji z następującymi userami:
>Duch Prawdy
Drodzy Czytelnicy, kilkukrotnie informowałem tę trollicę, że na dyskusję ze mną trzeba zasłużyć kulturą, której jej brakuje.
>(Ale popisać się kulturą osobistą oczywiście mogą, każdy może.)
Każdy może, ale nie każdy się popisuje, są tacy, którzy nazywają użytkowników psami.

Ps. SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
24-02-2023 12:49 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)

>Drodzy Czytelnicy, kilkukrotnie informowałem tę trollicę, że na dyskusję ze mną trzeba zasłużyć kulturą, której jej brakuje.
Szmbonurek i niesłychanie wredny, świętojebliwy obłudnik. No więc ukażmy światu jak bardzo jest wrednym człowieczkiem
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187#w900205
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Drodzy Czytelnicy, kilkukrotnie informowałem tę trollicę, że na dyskusję ze mną trzeba zasłużyć kulturą, której jej brakuje.
>Szmbonurek i niesłychanie wredny, świętojebliwy obłudnik.
joemonster.org/art/28984

Ps. SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
24-02-2023 13:06 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>>Jak zwykle w twoich wypowiedziach, niemerytorycznie, obrażanie, ocenianie.
>>No cóż, więc merytorycznie odpowiem szambonurkowi
>joemonster.org/art/28984
A to nie lepiej świętoszku byś na swoim blogu się produkował? Może wtedy byś szkaradną facjatę swą ukrył przed szerokim światem
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>>Jak zwykle w twoich wypowiedziach, niemerytorycznie, obrażanie, ocenianie.
>>>No cóż, więc merytorycznie odpowiem szambonurkowi
>>joemonster.org/art/28984
>A to nie lepiej świętoszku byś na swoim blogu się produkował? Może wtedy byś szkaradną facjatę swą ukrył przed szerokim światem
>
Przed chwilą kanalią mnie nazwałeś, która skasowała twoją wypowiedź, ale w porę błąd swój dostrzegłeś..., ech ...

Ps. SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
24-02-2023 13:19 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Przed chwilą kanalią mnie nazwałeś, która skasowała twoją wypowiedź, ale w porę błąd swój dostrzegłeś..., ech ...
Ale czy to źle do błędu się przyznać?
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Przed chwilą kanalią mnie nazwałeś, która skasowała twoją wypowiedź, ale w porę błąd swój dostrzegłeś..., ech ...
>Ale czy to źle do błędu się przyznać?
Skasowanie własnej wypowiedzi po dostrzeżeniu, że nijak ma się do stanu faktycznego to nie przyznanie się do błędu, tylko naprawienie swojego błędu.

Ps. SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
24-02-2023 13:50 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>>Przed chwilą kanalią mnie nazwałeś, która skasowała twoją wypowiedź, ale w porę błąd swój dostrzegłeś..., ech ...
>>Ale czy to źle do błędu się przyznać?
>Skasowanie własnej wypowiedzi po dostrzeżeniu, że nijak ma się do stanu faktycznego to nie przyznanie się do błędu, tylko naprawienie swojego błędu.

Ale ja nadal uważam, że jesteś obłudną kanalią, a kasując swoją wypowiedź wcale nie uważam bym cię przez to miał naprawić.
Po prostu, mój błąd wyniknął z tego powodu, że mając wiele stron pootwieranch nie odświerzyłem tej na której tobie odpowiedziałem...Nie widziałęm swojej odpowiedzi, wię myślałem, że ją skasowałeś...
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>>Przed chwilą kanalią mnie nazwałeś, która skasowała twoją wypowiedź, ale w porę błąd swój dostrzegłeś..., ech ...
>>>Ale czy to źle do błędu się przyznać?
>>Skasowanie własnej wypowiedzi po dostrzeżeniu, że nijak ma się do stanu faktycznego to nie przyznanie się do błędu, tylko naprawienie swojego błędu.
>Ale ja nadal uważam, że jesteś obłudną kanalią, a kasując swoją wypowiedź wcale nie uważam bym cię przez to miał naprawić.
> Po prostu, mój błąd wyniknął z tego powodu, że mając wiele stron pootwieranch nie odświerzyłem tej na której tobie odpowiedziałem...Nie widziałęm swojej odpowiedzi, wię myślałem, że ją skasowałeś...
Tak to z ludźmi jest, coś widzą, czegoś nie widzą i myślą, że wiedzą jak jest.

Ps. SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
24-02-2023 15:38 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Po prostu, mój błąd wyniknął z tego powodu, że mając wiele stron pootwieranch nie odświerzyłem tej na której tobie odpowiedziałem...Nie widziałęm swojej odpowiedzi, wię myślałem, że ją skasowałeś...
Ja Cię się tego domyślałam w pół Twojego słowa, oraz rozumiem dlaczego, a właściwie dla kogo tak gruntownie wyjaśniasz; oczywiście, że dla tych, którzy wolą fakty od zmyśleń i nie potrzebują się czyimś kosztem dowartościowywać

cr
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Ja Cię się tego domyślałam w pół Twojego słowa
O ja Cię kręcę, rewelacja.

Ps. SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
24-02-2023 18:15 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>Ja Cię się tego domyślałam w pół Twojego słowa
>O ja Cię kręcę, rewelacja.

24-10-2015 Duch Prawdy:
"Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy." Sokrates
(www.racjonalista.pl/forum.php/s,680162#w682385)

10-07-2019 Duch Prawdy:
Duch Prawdy nigdy się nie myli...
(www.racjonalista.pl/forum.php/s,792290#w792505)

Prostszych sylogizmów nie ma w logice.
Ze swoich własnych słów, sam sobie wyprowadź wniosek (który inni znają od dawna).

1. 2. 3.

Najpierw rozum, później forum Racjonalisty.


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
24-02-2023 18:39 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>SZAMBO DROBNERA

To co tu jeszcze robisz?
Degustujesz?, smakujesz?, rozkoszujesz się?...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
www.racjonalista.pl/forum.php/s,899012#w900261

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
24-02-2023 19:03 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,899012#w900261

"Z pustego i Salomon nie naleje..."



'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,899012#w900261
>
"Z pustego i Salomon nie naleje..."

Głupiec myśli, że jak napisze na niebiesko to dzban jest pusty. Ot taki DZBAN!

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
24-02-2023 19:49 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,899012#w900261
>>
"Z pustego i Salomon nie naleje..."

>Głupiec myśli, że jak napisze na niebiesko to dzban jest pusty. Ot taki DZBAN!

To już bez koloryzowania: twój łeb jest pusty. I Salomon z niego nie naleje...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,899012#w900261
>>>
"Z pustego i Salomon nie naleje..."

>>Głupiec myśli, że jak napisze na niebiesko to dzban jest pusty. Ot taki DZBAN!
>To już bez koloryzowania
Dobrze, czegoś cię już nauczyłem, to już koniec lekcji na dzisiaj, teraz umyj ząbki i do łóżeczka.

Ps. SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
24-02-2023 20:10 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Dobrze, czegoś cię już nauczyłem...

To ode mnie się nauczyłeś... o Koperniku...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Dobrze, czegoś cię już nauczyłem...
>To ode mnie się nauczyłeś... o Koperniku...
Dzień dobry dzieciom, lekcja druga. Łał! Gadający wąż napisał Konopielkę, wkrótce otworzy wydział na Ó Jo cie kręce, znaczenie metafor w literaturze polskiej.

Ps. SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
25-02-2023 10:58 
 0 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>>Dobrze, czegoś cię już nauczyłem...
>>To ode mnie się nauczyłeś... o Koperniku...

#1
>... znaczenie metafor w literaturze polskiej.

Powtórzę ponownie:
Ponieważ Kopernik odkrył coś zupełnie innego niż to, że "Ziemia jest okrągła", więc znaczenie tej metafory jest następujące:
"Ja, Mankiewicz, plotę bzdury zupełnie tak, jak gdyby Kopernik powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła".
Nie zaprzeczam: wyjątkowo trafna metafora...
(www.racjonalista.pl/forum.php/s,892981#w893044)

#2
>Gadający wąż napisał Konopielkę...

To jeszcze nic. Przeczytaj to:
Cytat:
... kulka myślała, że nie była tylko kulką bezmyślnej energii, ale, że w tej energii była nieskończenie inteligentna świadomość, która wiedziała, co stwarza.
(Duch Prawdy: www.racjonalista.pl/forum.php/s,648559#w648574)

Jeśli "kulka myśli i stwarza", to i "wąż gada i pisze" - w religianckich 'umysłach' zmieszczą się największe nawet głupoty i bzdury...
A zwłaszcza te "najichsze"...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Łał! Gadający wąż napisał Konopielkę, wkrótce otworzy wydział na Ó Jo cie kręce, znaczenie metafor w literaturze polskiej.
>Powtórzę ponownie:
>Ponieważ Kopernik odkrył coś zupełnie innego niż to, że "Ziemia jest okrągła", więc znaczenie tej metafory jest następujące:
>"Ja, Mankiewicz, plotę bzdury zupełnie tak, jak gdyby Kopernik powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła".
A i ja powtórzę:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900202#w900284
Gadający wąż ps. DZBAN przespał się i zapomniał, że pisanie na niebiesko nie czyni jego bzdur mądrością.

Ps. SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
25-02-2023 16:37 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>... pisanie na niebiesko...

Od dawna masz tę dewizę:
"Nie rozumiem treści, nie mam nic merytorycznego do powiedzenia, to chociaż formę skrytykuję"


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Od dawna masz tę dewizę:
>"Nie rozumiem treści, nie mam nic merytorycznego do powiedzenia, to chociaż formę skrytykuję"
Gadający wąż ps. DZBAN myśli, że wytłuszczanie słów zmienia jego głupoty w mądrość. Jest od wielu lat w szambie i nie wie, że moja dewiza jest w mojej stopce.

Ps. SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Drobner (19539 punktów)
>>... niebiesko...
>... DZBAN...

Jeśli już to połączyłeś, to przypomnę, że jest to twój własny ZNAK:
Duch Prawdy Mankiewicz:
... nadszedł czas Ery Wodnika, Sławka (Błękitny Dzban).
(www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1)

Ten twój "herb" charakteryzuje ciebie jak ulał...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
Jezioro Trzemeszno - Błękitny Dzban - piękny ZNAK od DUCHA i metafora w mojej książce, ale nie dla gadającego węża, wykładowcy znaczenia metafor na Ó Jo cie kręce.

Ps. SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Drobner (19539 punktów)
>... Błękitny Dzban - piękny ZNAK od DUCHA...

I wreszcie dziś dowiedziałeś się, co on znaczy:

Sławomir Mankiewicz - Błękitny Dzban.

Nie wątpię, że pasuje...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>... Błękitny Dzban - piękny ZNAK od DUCHA...
>I wreszcie dziś dowiedziałeś się, co on znaczy:
>Sławomir Mankiewicz - Błękitny Dzban.
>Nie wątpię, że pasuje...
Oczywiście, że pasuje, DUCH mnie wybrał, piękny Błękitny Dzban, nie jest pusty, lecz wypełniony krystalicznie czystą wodą, która pochodzi od DUCHA......, wszystko pochodzi od DUCHA...

Wiara to nie przymus, nie musisz wierzyć, idź swoją drogą...


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
25-02-2023 20:53 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>... Błękitny Dzban...
>... DUCH mnie wybrał

Mankiewicz ksywa 'Duch Prawdy':
Dostąpiłem Objawienia, ale nie potrafię jednoznacznie powiedzieć, czy to Bóg, czy "halucynacje" mojego Umysłu.
(boskaprawd(*)7974026572#c335989359875080994)


Halucynacja cudza (tj. starożytnego żydowskiego chłopstwa i pastuchów owiec) Objawiła ci się w postaci twojej własnej halucynacji i cię Wybrała.
Mówić o sobie "chory psychicznie"- głupio.
To sobie nazwałeś Religią.
Zupełnie tak, jak na załączonym obrazku.

I stale głosisz, że wierzysz w tę halucynację... Nic dziwnego, że od samiuśkiego początku jest widoczne, czym to jest:
Mankiewicz ksywa 'Duch Prawdy':
... ludzie nazywają mnie narcyzem, egoistą, zamykają w piwnicy i dawkują leki.
(źródło: kafo.pl/viewtopic.php?pid=167160#p167160 , 2012-07-04 20:29:07
p. www.racjonalista.pl/forum.php/s,787689#w788587)

I dowody tego rozsiewasz gdzie się da...

Tymczasem... nic nowego nie wymyśliłeś: dałeś się tylko omotać aż 'po kokardę' żydowsko-katolskim duchołapom.
W twoim 'przypadku': Duchołapom (choć nic a nic to psychicznie nie zmienia).

>... idź swoją drogą...

Również i ty idź swoją, a nie 'drogą Racjonalisty.pl'.
Nic tu nie wskórasz...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
Piotrze, zanim kogut zapieje, trzy razy się mnie wyprzesz... DUCH

Powiedziałem, wiara to nie przymus, nie musisz wierzyć, idź swoją drogą... nie posłuchałeś...

Mówię ostatni raz, idź swoją drogą... DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
25-02-2023 22:35 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Piotrze, zanim kogut zapieje, trzy razy się mnie wyprzesz...



'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
2

www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
25-02-2023 22:36 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Mówię ostatni raz, idź swoją drogą...

Też powtórzę: również i ty idź swoją, a nie 'drogą Racjonalisty.pl'.


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
3

www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Drobner (19539 punktów)
>3




'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
26-02-2023 10:28 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>... DUCH
>... nie musisz wierzyć...



Z tą tylko różnicą, że ty masz już ponad 60 lat...



'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
26-02-2023 12:59 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>SZAMBO DROBNERA

Nawet to zmałpowałeś, epigonie, plagiatorze, przestępco.
Przypomnienie:
Drobner do 'Ducha':
22-03-2015
Z Twoich wypowiedzi wynika taki fakt:
... Tobie nikt nie dorówna!!!
Ja - jeno wpis jeden, a Ty - CAŁY ŚWIAT
...zasrałeś nową falą gówna...


Drobner, fraszkowicz.
(np. www.racjonalista.pl/forum.php/s,659636#w659885)


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
Autor wątku "... tak to tutaj zostawię..." ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,899699 )
usunął Twoją wypowiedź "Odp: Nieetórzy wiedzą" (899881)
Autorzy wątków mają prawo usuwać wypowiedzi innych uczestników w swoich wątkach.*

*nie dotyczy autora Duch Prawdy:

SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
26-02-2023 13:27 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Autor wątku "... tak to tutaj zostawię..." ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,899699 )
>usunął Twoją wypowiedź "Odp: Nieetórzy wiedzą" (899881)
>Autorzy wątków mają prawo usuwać wypowiedzi innych uczestników w swoich wątkach.*
>*nie dotyczy autora Duch Prawdy:

§ 10. Autor wątku może w jego ramach usuwać te wypowiedzi, które wyraźnie odbiegają od tematu wątku, lub wobec których zachodzi uzasadnione podejrzenie, że łamią Regulamin. Nadużywanie tego uprawnienia może skutkować zablokowaniem Konta lub przywróceniem usuniętych wypowiedzi.
(www.racjonalista.pl/index.php/s,91)

Ta twoja (o "ankiecie") wyraźnie odbiegała od tematu wątku o Koperniku...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jeśli "kulka myśli i stwarza", to i "wąż gada i pisze" - w religianckich 'umysłach' zmieszczą się największe nawet głupoty i bzdury...
>A zwłaszcza te "najichsze"..

Uważam, że każda fizyczna osobliwość jest świadoma a my pośród nich.

Sądzę, że wszechświat jest świadomą osobą i zawsze nią był.

Mam jeszcze pewną teorię o abstrakcji i fizyczności, taką, że to co w nas jawi się nam jako abstrakcja a co poza nami jawi się nam jako fizyczność.

Stąd też mam taki pogląd, że dla osoby wszechświata wszystko jest czystą abstrakcją już bez fizyczności albowiem nic nie jest poza nią lecz wszystko w niej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Uważam, że każda fizyczna osobliwość jest świadoma
www.racjonalista.pl/forum.php/s,875104#w879762

Ps. SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Uważam, że każda fizyczna osobliwość jest świadoma
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,875104#w879762

Nie wiem co przez to rozumieć, więc zakładam, że nie podoba Ci się moja koncepcja świadomego wszechświata i każdej jego części.

Wielu osobom, zwłaszcza tym wychowanym religijnie, nie podoba się myśl, iż człowiek jest tylko ruchomą częścią skorupy ziemskiej i niczym więcej. Nie to chcieliby usłyszeć.

Raczej czekają na dowód, że człowiek jest wyjątkowy, najważniejszy, jedyny, różny od pozostałej bezwartościowej reszty, czekają na dowód, że człowiek jest bogiem.

Wg mnie idea, wg której tylko człowiek albo nawet tylko zwierzęta albo nawet tylko wszystko co żywe jest świadomie a reszta część świata jest nieświadoma, to wyssane z palca religijne bzdury, wyraz jakiś pierwotnych emocji a nie rozsądku.

Dla mnie religie to pewne programy emocjonalne, które mają u nas zaprogramować wzajemny, emocjonalny stosunek do siebie.

Gdybyśmy wyciągnęli z religii funkcję programu emocjonalnego, reszta w nich to same bzdury, głupoty takie, że aż głowa od tej głupoty boli.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Duch Prawdy (14787 punktów)
>moja koncepcja świadomego wszechświata i każdej jego części.
Udowodnij.

Ps. SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
okragly (21676 punktów)

> ja rozumiem, że każden narzekacz, po jemu wiadomych poprawkach umiałby to państwo uczynić nie tylko lepszym, ale po prostu idealnym, a nawet rajskim.
panstwo to sztuczny twór, stworzony siłą, do zniewalania mieszkańców

>Zatem dawajcie tutaj te wszystkie genialne pomysły, zapraszam wszystkich
współczesne samoloty powstały na upadku setki tysięcy
panstwo powinno się budować od dołu, tam powinno się cwiczyć różne formy organizacji, inne w gminie W-wa, inne w gminie Pcim
np znalazł bym chętną gminę do zarządzania przez AI co sie wiąże z likwidacją Urzędu Gminy, decydują mieszkańcy (AI na ich usługach)

albo jakas gmina przygraniczna chciałaby należeć do Czech, pozwolić mieszkańcom, są wolni

bym chciał by moja gminana leżała do Dani (najwiecej komunizmu), pozwólcie nam poatoelity należeć do Dani (takie "zamorskie" terytorium)
inni by chcieli by w ich gminie żądził "balcerowicz", pozwólmy im
(tam wszystko byloby, indywidualne, wolne, wlasne)

>Nie będzie w tym wątku kasowania (zresztą ostatnio pono szwankuje),
ostatnio Ciebie niechcący skasowałem

>Z góry uprzedzam, że nie podejmę dyskusji z następującymi userami:
>Berzerac
>Duch Prawdy
>Elasp
>Farmer
>salek
>szarley
>Thoter
wykluczyłaś 90% racjonalistów
24-02-2023 12:40 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Berzerac
>>Duch Prawdy
>>Elasp
>>Farmer
>>salek
>>szarley
>>Thoter
> wykluczyłaś 90% racjonalistów
To zostałbyś mi niecały Ty.


cr
24-02-2023 14:59 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
> ... 90% racjonalistów...



i tak samo, jak pisanie na "Racjonaliście.pl" czyni cię racjonalistą...



'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Duch Prawdy (14787 punktów)
SZAMBO DROBNERA (PODOBNO KIEDYŚ FORUM RACJONALISTA, CHOCIAŻ SĄ TACY, KTÓRZY TWIERDZĄ, ŻE ZAWSZE TO BYŁO SZAMBO)
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
24-02-2023 16:06 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>SZAMBO DROBNERA (PODOBNO KIEDYŚ FORUM RACJONALISTA, CHOCIAŻ SĄ TACY, KTÓRZY TWIERDZĄ, ŻE ZAWSZE TO BYŁO SZAMBO)
Aż zesłan został tu świętojebliwy Duch, co by za nasze grzechy mógł w szambie się nużać. Nie wiem tylko co chce uzyskać ten odkupiciel tym trollowaniem, bo jeżeli uważa, że w ten sposób podnosi poziom dyskusji, to jest nieświętym, a zwykłym kretynem.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>SZAMBO DROBNERA (PODOBNO KIEDYŚ FORUM RACJONALISTA, CHOCIAŻ SĄ TACY, KTÓRZY TWIERDZĄ, ŻE ZAWSZE TO BYŁO SZAMBO)
>Aż zesłan został tu świętojebliwy Duch, co by za nasze grzechy mógł w szambie się nużać. Nie wiem tylko co chce uzyskać ten odkupiciel tym trollowaniem, bo jeżeli uważa, że w ten sposób podnosi poziom dyskusji, to jest nieświętym, a zwykłym kretynem.
A także "obłudnikiem i małą kanalią":
W założonym przez Ciebie wątku dodano wypowiedź:
Autor: romaro
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187#w900222
Tytuł: Odp: Forum Racjonalista czy szambo.
Jak zwykle w twoich wypowiedziach, niemerytorycznie, obrażanie, ocenianie.
No cóż, więc merytorycznie odpowiem szambonurkowi
joemonster.org/art/28984
A to nie lepiej świętoszku byś na swoim blogu się produkował? Może wtedy byś szkaradną facjatę swą ukrył przed szerokim światem

A to ci obłudnik, który twierdzi, że tylko inni mogą kasować wypowiedzi...Właśnie tę ponawiam ponieważ skasował. Nie mam pretensji takie jego prawo, które mała kanalia innym wzbrania
Wiadomość wysłana automatycznie - nie odpowiadaj

oraz "cenzorem":
Dokonano zmiany wypowiedzi będącej odpowiedzią na Twoją wypowiedź:
Autor: romaro
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900202#w900223
Tytuł: Odp: Twoja inicjatywa ustawodawcza
Zmiany treści:
- Tutaj ci odpowiem, bo tam bawisz się w cenzora.
+ Tutaj ci odpowiem, bo w swoim wątku bawisz się w cenzora.
Wiadomość wysłana automatycznie - nie odpowiadaj


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
24-02-2023 17:16 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>pisanie na "Racjonaliście.pl" czyni cię racjonalistą...
Ilustracją jak dalece to czyni może być logika zdania: 'Gdybym chciał, abyś usunęła mój wpis, to po co marnowałbym kilka minut na jego pisanie.'


cr
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Nie będzie w tym wątku kasowania
A jednak jest kasowanie..., ale co tam, wyjątki potwierdzają regułę:

dzisiaj 13:13
Berzerac (4559 punktów)
Pokaż wypowiedzi autora (1599)
>P.S.
>Z góry uprzedzam, że nie podejmę dyskusji z następującymi userami:
>Berzerac
>Duch Prawdy
>Elasp
>Farmer
>salek
>szarley
>Thoter
>(Ale popisać się kulturą osobistą oczywiście mogą, każdy może.)
>.
Nie wiem jak inni z w/w doborowej siódemki, ale ja powiem ci, że nie mam ci nic do powiedzenia. Trzeba by wpierw zniżyć się do twojego poziomu i kultury. Dyskusje można podjąć tylko z kimś, kto już na samym początku nie dyskryminuje innych użytkowników.
Wreszcie Farmer doczekał się kogo miałaś na myśli pisząc o "kundelkach tego śmiecia Szarleya"
A teraz zrób dla mnie wyjątek i mnie skasuj.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
24-02-2023 13:45 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)
>>Nie będzie w tym wątku kasowania
>A jednak jest kasowanie..., ale co tam, wyjątki potwierdzają regułę:

A spodziewałeś się po niej czegoś innego? Bo ja nie miałem złudzeń.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

Komunikat o uczynionym wyjątku od reguły niekasowania.

User Berzerac poprosił o zrobienie wyjątku i skasowanie posta, w którym o to poprosił.

Skasowałam.

A ledwo to zrobiłam, zgłosił o owo skasowanie pretensje.

Nie pomyślał, biedaczek, że treść tego posta mam na mailu.

Cytat:

Powiadomienie o odpowiedzi na Twój wątek: Twoja inicjatywa ustawodawcza
2023-02-24 13:16:05
Portal Racjonalista.pl
Do:mnie

W założonym przez Ciebie wątku dodano wypowiedź:
Autor: Berzerac
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900202#w900224
Tytuł: Odp: Twoja inicjatywa ustawodawcza

>P.S.
>Z góry uprzedzam, że nie podejmę dyskusji z następującymi userami:
>Berzerac
>Duch Prawdy
>Elasp
>Farmer
>salek
>szarley
>Thoter
>(Ale popisać się kulturą osobistą oczywiście mogą, każdy może.)
>.
Nie wiem jak inni z w/w doborowej siódemki, ale ja powiem ci, że nie mam ci nic do powiedzenia. Trzeba by wpierw zniżyć się do twojego poziomu i kultury. Dyskusje można podjąć tylko z kimś, kto już na samym początku nie dyskryminuje innych użytkowników.

Wreszcie Farmer doczekał się kogo miałaś na myśli pisząc o "kundelkach tego śmiecia Szarleya"

A teraz zrób dla mnie wyjątek i mnie skasuj.

Wiadomość wysłana automatycznie - nie odpowiadaj


Więc też za jednym zamachem przyczynek do rozważenia uczciwości usera Berzeraca.

cr
24-02-2023 14:26 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)
> Komunikat o uczynionym wyjątku od reguły niekasowania.User Berzerac poprosił o zrobienie wyjątku i skasowanie posta, w którym o to poprosił.
>Skasowałam.
> A ledwo to zrobiłam, zgłosił o owo skasowanie pretensje.
>Nie pomyślał, biedaczek, że treść tego posta mam na mailu.
> Cytat:

>Powiadomienie o odpowiedzi na Twój wątek: Twoja inicjatywa ustawodawcza
>2023-02-24 13:16:05
>Portal Racjonalista.pl
>Do:mnie
>W założonym przez Ciebie wątku dodano wypowiedź:
>Autor: Berzeracwww.racjonalista.pl/forum.php/s,900202#w900224
>Tytuł: Odp: Twoja inicjatywa ustawodawcza
>>P.S.
>>Z góry uprzedzam, że nie podejmę dyskusji z następującymi userami:
>>Berzerac
>>Duch Prawdy
>>Elasp
>>Farmer
>>salek
>>szarley
>>Thoter
>>(Ale popisać się kulturą osobistą oczywiście mogą, każdy może.)
>>.
>Nie wiem jak inni z w/w doborowej siódemki, ale ja powiem ci, że nie mam ci nic do powiedzenia. Trzeba by wpierw zniżyć się do twojego poziomu i kultury. Dyskusje można podjąć tylko z kimś, kto już na samym początku nie dyskryminuje innych użytkowników.
>Wreszcie Farmer doczekał się kogo miałaś na myśli pisząc o "kundelkach tego śmiecia Szarleya"
>A teraz zrób dla mnie wyjątek i mnie skasuj.Wiadomość wysłana automatycznie - nie odpowiadaj

> Więc też za jednym zamachem przyczynek do rozważenia uczciwości usera Berzeraca.
cr

>
Chciałem zobaczyć, jak robisz coś, czego się zarzekałaś. Gdybym chciał, abyś usunęła mój wpis, to po co marnowałbym kilka minut na jego pisanie. Może po to, aby pozostali użytkownicy przeczytali kilka słów o tobie.. Gdybym nie napisał "prośby" o skasowanie mojego wpisu, ty i tak byś go skasowała. A tak masz przynajmniej pretekst i wymówkę. Dałaś się podpuścić i potwierdziłaś tym samym to, co już wiedziałem.

Ale co tam, nie mam ochoty na dalsze dywagacje z tobą. Ludziom, którzy mi nie wierzą, zawsze mówię prawdę.
okragly (21676 punktów)

> dawajcie tutaj te wszystkie genialne pomysły, zapraszam wszystkich
szarley cię naśladuje, tak wyglądało "przywództwo" w raju, poprzez naśladowanie
24-02-2023 23:19 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>> dawajcie tutaj te wszystkie genialne pomysły, zapraszam wszystkich
>szarley cię naśladuje, tak wyglądało "przywództwo" w raju, poprzez naśladowanie
Nie mnie naśladuje, tylko ściągnął mój temat, żeby mnie naśladować musiałby zacząć myśleć, jako i ja myślę.

I faktycznie nie ma żadnego pomysłu, ot, pod ogólnie postawioną kwestię podczepia jakieś prywatne sytuacje prawne, bo nie dostrzegł, że na potrzeby (mojego przecież ) tematu należy je zuniwersalizować. Która to umiejętność nie każdemu jest dana, bo wymaga porzucenia infantylnego egoizmu na rzecz interesów ogółu; taki np. Hamerlik Konopka ma to w małym palcu.

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>które zawadza.

To ja już tradycyjnie

1. Prawo do tajemnicy jest niemoralne, złe, szkodliwe i wszystko co najgorsze.
2. Prawo do nieopodatkowanej własności prywatnej jest niemoralne, złe, szkodliwe i wszystko co najgorsze.
3. Prawo do prywatnych dochodów kapitałowych z tytułu użyczania innym pieniędzy jest niemoralne, złe, szkodliwe i wszystko co najgorsze.
4. Prawo o podatku dochodowym i podatku od wartości dodanej jest niemoralne, złe, szkodliwe i wszystko co najgorsze.

Myślę, że w powyższej kolejności zachowałem hierarchię zła jakie wynika z tych praw dla ludzkości.

Wszystkie te prawa zostały stworzone przez demony, ludzkie wcielenia diabła.




youtu.be/5VCiU1osa3w
25-02-2023 08:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Wszystkie te prawa zostały stworzone przez demony, ludzkie wcielenia diabła.
takim demonem był Platon, właściciel 100 niewolników. Cała nasza cywilizacja opiera się o filozofia St Grecka (i Rzymska i chrześcijańska) która opiera sie na niewolnikach

u Żydów było inaczej, chyba nie mieli niewolników, byli wspólnotą
Duch Prawdy (14787 punktów)
Autor wątku "okienko" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,899526 )
usunął Twoją wypowiedź "Odp: okienko" (899877)
...

Ps. SZAMBO DROBNERA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Cała nasza cywilizacja opiera się o filozofia St Grecka (i Rzymska i chrześcijańska) która opiera sie na niewolnikach

Innymi słowy cała nasza cywilizacja opiera się na hierarchii osobników i władzy jednego osobnika nad drugim.

Myślę, że warto byłoby to porównać ze zwierzętami innych gatunków spolecznych, żeby zrozumieć cechy wspólne.

>u Żydów było inaczej, chyba nie mieli niewolników, byli wspólnotą

Ale też nigdy nie uwierzę, że nie mieli hierarchii ani, że nie istniała władza jednego osobnika nad drugim.

Być może ta władza miała charakter bardziej rozproszony niż w naszej cywilizacji i nie było w niej faraonów, cezarów, cesarzy, kalifów, imperatorów i królów ale na pewno również wśród Żydów istniała hierarchia osobników i władza Żyda nad Żydem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-02-2023 13:59 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>Cała nasza cywilizacja opiera się o filozofia St Grecka (i Rzymska i chrześcijańska) która >>opiera sie na niewolnikach

>Innymi słowy cała nasza cywilizacja opiera się na hierarchii osobników i władzy jednego osobnika >nad drugim.
>Myślę, że warto byłoby to porównać ze zwierzętami innych gatunków spolecznych, żeby zrozumieć >cechy wspólne.



Żeby zrozumieć naszą historię trzeba porównywać dzieła sztuki stworzone przez "niewolników" z tym co teraz robią "wyzwolone" i demokratyczne małpy. Na zdjęciu katedra w Mediolanie. W każdym jej elemencie widać genialność jego twórcy: talent, spokój i miłość do tworzonego arcydzieła. Jego autor poprzez to mistrzostwo stał się nieśmiertelny. Ja się wychowałem w takich starodawnych dziełach sztuki, dlatego dostrzegam straszny kontrast ze współczesnymi blokowiskami i zamieszkującymi je istotami.

>>u Żydów było inaczej, chyba nie mieli niewolników, byli wspólnotą
>Ale też nigdy nie uwierzę, że nie mieli hierarchii ani, że nie istniała władza jednego osobnika >nad drugim.
>Być może ta władza miała charakter bardziej rozproszony niż w naszej cywilizacji i nie było w >niej faraonów, cezarów, cesarzy, kalifów, imperatorów i królów ale na pewno również wśród Żydów >istniała hierarchia osobników i władza Żyda nad Żydem.
>

Żydzi nie mieli niewolników tylko mają szabesgojów. Żydzi w czasie zagrożenie w pierwszej kolejności ratują DOŚWIADCZONYCH GESZEFCIARZY a na końcu kobiety i dzieci. Geszefciarze są ponad prawem i mają przywileje. Biednymi Żydami się nie przejmują i bez skrupułów używają ich do realizacji zadań, kończących się śmiercią.

pl.wikipedia.org/wiki/Eugenika_żydowska

en.wikipedia.org/wiki/Rothschild_family

www.reuter(*)s-advice-idUKBRE9620QZ20130703

"Minister finansów George Osborne powiedział w czerwcu, że Wielka Brytania rozważy, czy podzielić bank, po tym, jak przyznał, że sprzedaż 81-procentowych udziałów rządu w banku jest jeszcze bardzo odległa.
Skarb Państwa powiedział w środę, że Rothschild udzieli porady finansowej w sprawie przeniesienia pozostałych toksycznych pożyczek RBS do tak zwanego "złego banku". Slaughter & May udzieli porad prawnych w przeglądzie, który ma zostać zakończony jesienią.
Rothschild otrzyma za poradę 850 000 funtów, jak podało źródło zaznajomione z tą sprawą, koszt, który może pokryć RBS. Szczegóły kontraktu zostaną opublikowane w ciągu najbliższych trzech tygodni".

Widzisz, ile kosztuje porada najbogatszego Żyda. Ile potrzeba żyć prostego szaraka, by tyle odłożyć ??

pl.wikipedia.org/wiki/Jednostka_8200

"Rekrutacja na stanowiska szeregowe do Jednostki 8200 przeprowadzana jest nie przez wysokich rangą oficerów, ale żołnierzy po dwudziestce, którzy poszukują osób zdolnych do przejęcia ich pracy. Nabór odbywa się pośród uczniów izraelskich szkół średnich, na trzy sposoby: - rozpatrywane są szkolne rekomendacje uczniów z całego kraju na podstawie wstępnego doboru przez nauczycieli i ocen z wybranych przedmiotów. Po czym, do szkół zakwalifikowanych uczniów wysyłani są funkcjonariusze rekrutujący w celu przeprowadzenia bezpośredniej obserwacji; - drugim sposobem jest program izraelskiego ministerstwa edukacji "Gvahim", w ramach którego od czwartej klasy wprowadzono zajęcia z programowania i robotyki. "Gvahim" obejmuje 70 szkół w zamożniejszych środowiskach centralnego Izraela; - trzecią możliwością jest program "Magshimim" wymagający indywidualnego zgłoszenia, podczas którego należy rozwiązać zadania matematyczne".

U Żydów liczą się wybitne jednostki i ciągłość pokoleniowa.
W naszych szkołach wszystkich wrzucono do jednego worka i uczy się ich: litości i współczucia.
Na lekcjach historii wpaja się kult idiotów i świętuje się ich porażki. Konsoliduje się biedną głupotę, którą potem obcy wykorzystują, bezlitośnie.

Żydzi niemieccy stworzyli projekt silnej i samowystarczalnej Europy. Żydzi niemieccy to była światowa czołówka postępu technicznego. Wiedzieli jak dojść do zbudowania bomby atomowej.
Anglosasi wiedzieli, że nigdy ich nie dogonią i zawsze będą najwyżej krok z tyłu.
Anglosasi napadli na Żydów niemieckich i nam ich wykradli. Żydzi niemieccy nie dali się przekupić, dlatego Brytyjczycy i Amerykanie zgotowali im w Europie piekło. Niemcy i mądrzy Europejczycy nie byli w stanie obronić się przed anglosaskim antysemityzmem. Polak najzacieklej walczył z Żydami, nikt mu nie powiedział, że wykorzystują go Anglosasi, do przejęcia twórców skoku technologicznego Europy. Postępu nie da się ukraść i naśladować. Trzeba wykraść ludzi, którzy ten postęp tworzą. Jak się tych ludzi nie da przejąć, to trzeba ich zabić, bo będą stanowić dla nas za kilka lat zagrożenie. Żydzi niemieccy byli pierwszą i ostatnią szansą stworzenia potężnej Europy i obrony naszej kultury. Polacy się w znacznym stopniu przyczynili do zniszczenia Europy. Papież JPII razem z CIA brał udział w kolorowej rewolucji w Gruzji. Odprawił tam jedyną mszę, na którą trzeba było mieć zaproszenie. W XX w. nikt nie rozumiał co się na prawdę dzieje. Dzisiaj jest tak samo. Nie wiemy po czyjej stronie jest racja i nasz interes.
Wojny jakie miała Europa z Anglosasami dzisiaj ma Azja. Wojny toczą się w domenie finansowej i w domenie intelektualnej na końcu w domenie militarnej. Wg Chińczyków wojny toczą się w pięciu domenach. Chińczycy nie uczą swoje dzieci, że wojny rozpętują biedni i niewykształceni wariaci.



Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>pl.wikipedia.org/wiki/Jednostka_8200
>Nabór odbywa się pośród uczniów izraelskich szkół średnich

Trochę mnie rozbawiło to, że co w opisie jednostki 8200 nazywane jest oprogramowaniem ofensywnym zlinkowane jest do złośliwego oprogramowania.



Czyli miana wirusa i hakera związane są z pozycją społeczną ludzi

Jak Ty hakujesz rząd to jesteś diabłem ale jak rząd hakuje Ciebie to też jesteś diabłem . Hakowany i hakujacy rząd jest zawsze aniołem.

Przypomina mi się powiedzenie o tym co wolno wojewodzie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Trochę mnie rozbawiło to, że co w opisie jednostki 8200 nazywane jest oprogramowaniem ofensywnym >zlinkowane jest do złośliwego oprogramowania.
>

Reżim amerykański swoją fabrykę wojen nazywa ministerstwem obrony, napaści na słabszych nazywa misjami pokojowymi a swoich wasali sojusznikami.
Nie ma w tym nic śmiesznego.
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)

>Trochę mnie rozbawiło to, że co w opisie jednostki 8200 nazywane jest oprogramowaniem ofensywnym zlinkowane jest do złośliwego oprogramowania.

Oprogramowanie ofensywne XD

świetny termin, od dziś będę go używał

.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>U Żydów liczą się wybitne jednostki

Mam nadzieję, że to nie zarzut, tym bardziej, że VIP nigdzie nie ma tyle znaczenia i takiej opieki społecznej jak na kapitalistycznym Zachodzie.

Dość często obserwuję imprezy vipowskie i widzę jak to działa na Zachodzie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-02-2023 16:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Cała nasza cywilizacja opiera się o filozofia St Grecka (i Rzymska i chrześcijańska) która opiera sie na niewolnikach
>Innymi słowy cała nasza cywilizacja opiera się na hierarchii osobników i władzy jednego osobnika nad drugim.
to zniewolenie, przymus

>Myślę, że warto byłoby to porównać ze zwierzętami innych gatunków spolecznych, żeby zrozumieć cechy wspólne.
daj przykład, do nas najbardziej podobne sa szympans bonobo, tam rządzą samice i seks

>>u Żydów było inaczej, chyba nie mieli niewolników, byli wspólnotą
>Ale też nigdy nie uwierzę, że nie mieli hierarchii ani, że nie istniała władza jednego osobnika nad drugim.
wybierali demokratycznie rabina (na czas okreslony np rok) i wszystkie inne funkcje

> na pewno również wśród Żydów istniała hierarchia osobników i władza Żyda nad Żydem.
opierała sie na autorytecie. Nie było formalnej hierarchii
Thoter (6650 punktów)

>wybierali demokratycznie rabina (na czas okreslony np rok) i wszystkie inne funkcje

Rabina to się Żydzi bali. Rabini trzymali Żydów w kupie a nie jakiś ich patriotyzm.
Jak ktoś podpadł rabinowi to cała grupa musiała też go napiętnować, żeby nie podpaść rabinowi.
Rabini między sobą rozmawiali tak, że ich inni Żydzi nie rozumieli.
26-02-2023 09:38 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>cywilizacja opiera się na hierarchii osobników i władzy jednego osobnika nad drugim.
Zredukowanie społeczeństwa do rodziny pokazuje, że taka hierarchia nie jest niezbędna.

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zredukowanie społeczeństwa do rodziny pokazuje, że taka hierarchia nie jest niezbędna.

Chyba inne rodziny widzimy albo nie bierzesz pod uwagę tego, że podporządkowanie może być samoczynne, dobrowolne i nie wymagać wyraźnego przymusu ale ograniczać się do wzajemnej akceptacji.

Moglibyśmy zrobić nawet pewien eksperyment.

Postawić całą rodzinę w silnie sytuacji, np. stwarzając pozory zagrożenia życia i w takiej sytuacji poddać rodzinę obserwacji pod kątem istnienia wewnętrznej hierarchii.

Chciałabym zobaczyć tę równorzędność i równoważność członków rodziny w sytuacji gdy grun pali się pod nogami.

Widać sytość i bezpieczeństwo silnie rozmywają obraz hierarchii ale ten, jak sądzę, natychmiast stałby się na nowo wyraźny gdyby tylko głód, chłód i zagrożenie życia nastąpiły.

Żadna komórka społeczna nie zaistnieje bez hierarchii osobników, bowiem hierarchia jest wyłącznym źródłem grupy/społeczeństwa.

Gdzie tylko rozwinie się grupa osobników tam musi zawsze istnieć hierarchia.

Może to jest i wbrew ludzkim nadziejom ale za to do bólu prawdziwe.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-02-2023 19:22 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>cywilizacja opiera się na hierarchii osobników i władzy jednego osobnika nad drugim.
>>Zredukowanie społeczeństwa do rodziny pokazuje, że taka hierarchia nie jest niezbędna.
>[...] podporządkowanie może być samoczynne, dobrowolne i nie wymagać wyraźnego przymusu ale ograniczać się do wzajemnej akceptacji.
Piszesz teraz o podporządkowaniu polegającym na akceptacji, czyli już nie chodzi o 'władzę jednego osobnika nad drugim'? Ale może ta akceptacja dotyczy nie osoby, a każdorazowo jakiejś propozycji, co oznacza, że współdziałanie obywa się bez podporządkowywania personalnego?

>obraz hierarchii [...] stałby się na nowo wyraźny gdyby tylko głód, chłód i zagrożenie życia nastąpiły
Jeśli nawet, to skąd myśl, że uwidoczniłaby się hierarcha ukryta, a nie na potrzebę nowej sytuacji ekspresowo by się ustaliła?

>Może to jest i wbrew ludzkim nadziejom ale za to do bólu prawdziwe.
To pomyśl o fR: jest tu podporządkowana 'osobnikowi alfa' sfora?

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>czyli już nie chodzi o 'władzę jednego osobnika nad drugim'?

Chodzi a ta władza może mieć różne postaci.

Może mieć np postać wiary w to, że jedna osoba jest mądrzejsza, ważniejsza, lepsza od drugiej.

Teoretycznie dwie jednostki mógłby podejmować zawsze te same decyzje bez żadnej hierarchii ale te jednostki musiałby być swoimi klonami umysłowymi, czuć i myśleć zawsze to samo.

To niemożliwe.

Jednostki zawsze różnią się od siebie, choćby przez różny wpływ na nie środowiska.

Przy różnych jednostkach jedność zbiorowa jest możliwa tylko przy istnieniu hierarchii jednostek, bez niej jedność zbiorowa jest niemożliwa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>...władza może mieć różne postaci.
>Może mieć np postać wiary w to, że jedna osoba jest mądrzejsza, ważniejsza, lepsza od drugiej.
Rozmaici dyrektorzy czy prezesi bez utraty władzy zatrudniają od siebie mądrzejszych, ważniejszych oraz lepszych.

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>...władza może mieć różne postaci.
>>Może mieć np postać wiary w to, że jedna osoba jest mądrzejsza, ważniejsza, lepsza od drugiej.
>Rozmaici dyrektorzy czy prezesi bez utraty władzy zatrudniają od siebie mądrzejszych, ważniejszych oraz lepszych.

Ale nie w powszechnych przekonaniach.
W powszechnych przekonaniach najlepsi są zawsze na szczycie.
Z tego wynika wiara w istniejącą hierarchię między ludźmi i panujący na system.

To by było gdyby wszyscy wierzyli, że mają głupka za króla a ten nadal pozostawałby królem .

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>...władza może mieć różne postaci.
>>>Może mieć np postać wiary w to, że jedna osoba jest mądrzejsza, ważniejsza, lepsza od drugiej.
>>Rozmaici dyrektorzy czy prezesi bez utraty władzy zatrudniają od siebie mądrzejszych, ważniejszych oraz lepszych.
>Ale nie w powszechnych przekonaniach.
>W powszechnych przekonaniach najlepsi są zawsze na szczycie.
Właśnie w powszechnym mniemaniu władzę - czy to w państwie, czy w np. firmie - sprawują półgłówki. Choć zarazem równie powszechne oczekiwania są przeciwne.

>Z tego wynika wiara w istniejącą hierarchię między ludźmi
Hierarchia istnieje i nie potrzeba do tego niczyjej wiary.
Ale tu ustalamy, czy na pewno hierarchia jest niezbędna.

>To by było gdyby wszyscy wierzyli, że mają głupka za króla a ten nadal pozostawałby królem .
I tacy, którzy w to wierzą są, stąd w londyńskim Hyde Parku wolno powiedzieć PRAWIE wszystko.

cr
Thoter (6650 punktów)

>To by było gdyby wszyscy wierzyli, że mają głupka za króla a ten nadal pozostawałby królem
>

Wszyscy mogą mieć najmądrzejszego za króla, do czasu. CIA potrafi tych wszsytkich obrócić przeciwko najmądrzejszym, KOLOROWĄ REWOLUCJĄ.
Potem wszystkim zrobią małpi parlament, który ich zadłuży, w pierwszej kolejności na budowę amerykańskich baz wojskowych.
Przemienią wszystkich w demokratyzcne małpy, które nie wiedzą, co to jest mądrość i interes.
Thoter (6650 punktów)

>Rozmaici dyrektorzy czy prezesi bez utraty władzy zatrudniają od siebie mądrzejszych, >ważniejszych oraz lepszych.
>

Nie wszyscy rozmaici tak robią.
Tylko ci co zainwestowali swoją kasę.
Wybrani demokratycznie "biznesmeni" działają odwrotnie.
Najpierw nepotyzm decyduje o przyjęciach do demokratycznych "firm" a potem nepoci dobierają sobie służących. Demokratyczna "szlachta" nie czuje zagrożenia konkurencji, więc realizuje za nie swoją kasę, różne swoje wyobrażenia, by pokazać światu i wyborcom swoją wielkość.
27-02-2023 09:56 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
27-02-2023 14:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>obraz hierarchii [...] stałby się na nowo wyraźny gdyby tylko głód, chłód i zagrożenie życia nastąpiły
> skąd myśl, że uwidoczniłaby się hierarcha ukryta, a nie na potrzebę nowej sytuacji ekspresowo by się ustaliła?
tak by było, to jest szczególnie naturalne gdy ludzie sie znaja osobiscie, wtedy ustalaja wspolnie postepowanie i samoistnie podążają za autorytetem

>>Może to jest i wbrew ludzkim nadziejom ale za to do bólu prawdziwe.
>To pomyśl o fR: jest tu podporządkowana 'osobnikowi alfa' sfora?
nie lubie samców alfa (sam nim jestem ), ale samice alfa? sluchac sie kobiety jest ok, mamy to z raju
Konopka, kto u Ciebie rządzi?
Thoter (6650 punktów)

>u Żydów było inaczej, chyba nie mieli niewolników, byli wspólnotą
>

Teraz nie wiadomo kto jest Żydem. Na pewno są to Palestyńczycy.
Jest kilka wspólnot żydowskich i są walki między nimi.
Przeczyatj książkę napisaną przez Żyda "Dlaczego Izrael przegrał".
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Teraz nie wiadomo kto jest Żydem.

W obiegowej opinii każdy przy hajsie, który dla swojego dobra pozbawia dobra innych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-02-2023 15:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Teraz nie wiadomo kto jest Żydem.
>W obiegowej opinii każdy przy hajsie, który dla swojego dobra pozbawia dobra innych.
twórcy fb, gooogle i wielu innych sa Żydami pochodzenia ZSRR. W USA Żydzi amerykanscy dali każdemu z ZSRR 100 000$ na zagospodarowanie, zapewnili mieszkanie, opiekę medyczną w tym psychologów i szkołę, studia i normalną, legalną, pracę, porównaj to do emigrantow z Polski

jak Polak jechał do USA to tamtejsza polonia robiła z niego niewolnika, wiadomo, naszym bogiem liberalizm w 3 osobach (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ)
Thoter (6650 punktów)

>jak Polak jechał do USA to tamtejsza polonia robiła z niego niewolnika, wiadomo, naszym bogiem >liberalizm w 3 osobach (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ)
>

Przed chwilą czytałem, że polskojęzyczny przedstawiciel wysłany na spotkanie OBWE do Wiednia, Adam Hałaciński rozbił to spotkanie. Może Amerykanie nam wszystkim odwdzięczą się za używanie do wojny a nie tylko sprzedajnym agentom nabiją kasę.


Dzisiaj w Berlinie protestowało 50 tysięcy ludzi przeciwko amerykańskiej wojnie. 1700 policjantów ich OCHRANIAŁO. A u nas obrońców pokoju się SZYKANUJE.
Polak nigdzie nie musi wyjeżdżać, musimy pogonić agenturę, która nas niszczy.
25-02-2023 16:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>u Żydów było inaczej, chyba nie mieli niewolników, byli wspólnotą
>Teraz nie wiadomo kto jest Żydem. Na pewno są to Palestyńczycy.
nie chodzi o krew a o idee
oni nigdy nie zmuszali nikogo do przyjecia ich systemu wartosci

>Jest kilka wspólnot żydowskich i są walki między nimi.
>Przeczyatj książkę napisaną przez Żyda "Dlaczego Izrael przegrał".
Jan Słomka "Pamietnik włościanina" z 1912r. dziś w domenie publicznej, mi sie podobala
opisuje minn jak dzieki konfliktem pomiedzy dwoma Żydami on otworzył wlasna cegielnie
szarley (54911 punktów)
Gratuluję wpisów w Twoim wątku

>Uważam, że każda fizyczna osobliwość jest świadoma

Twoje gówno też jest świadome?



Tak, wiem, nie odpisujesz na moje wpisy, więc mam rozumieć , że pozostawiasz w defecatorium część swojej świadomości

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Twoje gówno też jest świadome?
>

Tak.

Jeśli ja jestem świadomy, to moje gówno, będące osobliwością fizyczną też musi być świadome.

Moja świadomość, ze względu na moją wyższą fizyczną złożoność jest pewnie wyższa od świadomości mojego gówna ale zarówno ja jak i moje gówno musimy być świadomi, tzn. oboje doznajemy rzeczywistości, oboje czujemy, myślimy, chcemy, decydujemy i podejmujemy działanie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
okragly (21676 punktów)

>Ludziska, w tym tutejsze, co i rusz biadolą jakie te nasze państwo spartolone, a jak prosto jest je naprawić, normalnie jakby się Kononowicz sklonował.
a jaka jest Twoja inicjatywa ustawodawcza?

> każden narzekacz, po jemu wiadomych poprawkach umiałby to państwo uczynić [...] rajskim.
jest niemożliwe.
Raj to 2 000 000 ludzi (tyle co Warszawa) na całym swiecie
Raj to zażyłe wspólnoty max 60 osobowe (wtedy się dzieliły) oddalone od siebie o 100km.

dzisiaj klasztory gdyby płodziły, rodziły, wychowywały byłyby blisko raju (otorbiona zażyła wspólnota)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>a jaka jest Twoja inicjatywa ustawodawcza?
Robiłam o niej niedawno wątek, to ten.

>Raj to 2 000 000 ludzi (tyle co Warszawa) na całym swiecie
A to możesz świata poza Warszawą nie widzieć i raj gotowy.

>dzisiaj klasztory gdyby płodziły, rodziły, wychowywały byłyby blisko raju
Mormoni względnie Amisze są takimi płodzącymi klasztorami.

cr
26-02-2023 18:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>a jaka jest Twoja inicjatywa ustawodawcza?
>Robiłam o niej niedawno wątek, to ten.
piszesz tam; Konstytucyjnymi gwarancjami objęte są rozmaite wobec nas prawa, z taką oczywistością jak wolność osobista na czele, przemilczano jednak inną powszechnie uznawaną wartość, mianowicie prawo, by postanowienia wobec nas nie naruszały logiki.
A gdyby takie prawo zawarto w Konstytucji, byłoby się na co - w razie uznanego za krzywdzący nas absurdu - powołać.
Zgoda, że taka gwarancja jest obywatelom potrzebna, czy nie?


największe głowy mówiły że po wprowadzeniu 500+, kobiety przestaną pracować. Jest odwrotnie, nigdy tyle kobiet (matek dzieci) nie pracowało co po wprowadzeniu 500+
zapewne gdyby wczesniej PiS nie zmienil tyrybunalu naszych najlepszych prawnikow, same prof generaly habilitowane on by zakwestionowal 500+ jako nielogiczny

dla nas libków niedorozwojków logicznym jest nasz bohater profbalcerowicz, co oznacza ogromne bezrobocie, bezdomnośc, emigracje, samobójstwa i panowanie usazyda z innym bohaterem narodowym, kulczykiem (powinniśmy im dać jobla)

>>Raj to 2 000 000 ludzi (tyle co Warszawa) na całym swiecie
>A to możesz świata poza Warszawą nie widzieć i raj gotowy.
nas jest za dużo, ale jeśli zastosujemy podstawowe zasady z raju, będzie OK

>>dzisiaj klasztory gdyby płodziły, rodziły, wychowywały byłyby blisko raju
>Mormoni względnie Amisze są takimi płodzącymi klasztorami.
żeby cokolwiek było sobą musi być otorbione, takim organizmem jesteś TY
Mormoni, Amisze nie spełniają warunku koniecznego,
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>a jaka jest Twoja inicjatywa ustawodawcza?
>>Robiłam o niej niedawno wątek, to ten.
>piszesz tam...
Ale przecież tamten wątek jest aktywny, możesz w nim pisać.

>żeby cokolwiek było sobą musi być otorbione, takim organizmem jesteś TY
Że niby jestem jakąś torbą? A to dopiero!!


cr
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Raj
- Adamie, jaki piękny jest ten RAJ!!!
- Co to za raj, jedna baba i PIWA NIE MA!!!


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
27-02-2023 15:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Raj
>- Adamie, jaki piękny jest ten RAJ!!!
>- Co to za raj, jedna baba i PIWA NIE MA!!!
skoro jedna baba, jeden chłop, znaczy jesteśmy rodziną, skąd zatem taka dyskryminacja i antyludzka ideologia -LIBERALIZM- gdzie kulczyk zarabia 1 000 000 zł/godz a jego "brat" gnije pod mostem

w raju było tak że kulczyk i jego brat to samo jedli, tak samo odpoczywali, tak samo pracowali, podróżowali, tak samo długo żyli

a dzisiaj, kulczyki mówią że ciężko pracują dlatego wiele zarabiają i żyją jak królowie 90 lat, gdy brukarz 50 lat (on to lekko pracuje za najniższą krajowa) czy pielęgniarka (dożywa 60 lat)
my libki jesteśmy głupi, antyludzcy, będziemy smażyć sie w piekle (dla libkow niedorozwojkow)
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>Raj
>>- Adamie, jaki piękny jest ten RAJ!!!
>>- Co to za raj, jedna baba i PIWA NIE MA!!!
>skoro jedna baba, jeden chłop, znaczy jesteśmy rodziną, skąd zatem taka dyskryminacja
Jaka dyskryminacja - niezgłębiona jest boska mądrość, jedna baba dla żyda, 72 dziewice dla muzułmanina i celibat dla katolika Trzy wielkie religie świętej księgi jedynego..., a diabeł tkwi w szczegółach...


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
pawel_p (154 punktów)
>.
>Ludziska, w tym tutejsze, co i rusz biadolą jakie te nasze państwo spartolone, a jak prosto jest je
>naprawić, normalnie jakby się Kononowicz sklonował.
>To ja rozumiem, że każden, a zgoła kużden taki narzekacz, po jemu wiadomych poprawkach umiałby to
>państwo uczynić nie tylko lepszym, ale po prostu idealnym, a nawet rajskim.

Wypowiedzenie konkordatu i zaprzestanie finansowania kleru i kościoła katolickiego ( zarówno jawnego - opłacanie katechetów i kapelanów w wojsku , jak i zaprzestania niejawnego - dotacje i fikcyjne zlecenia ). Zysk do budżetu - kilka miliardów zł. rocznie.
Thoter (6650 punktów)

>Wypowiedzenie konkordatu i zaprzestanie finansowania kleru i kościoła katolickiego ( zarówno >jawnego - opłacanie katechetów i kapelanów w wojsku , jak i zaprzestania niejawnego - dotacje i >fikcyjne zlecenia ). Zysk do budżetu - kilka miliardów zł. rocznie.
>

Kolejny mondralinski, który chce być karmiony i mu się wydaje, że albo państwo kasę mu zabiera albo jej nie daje, bo ma za mało.
27-02-2023 13:24 
 Ocena 1 na 1
pawel_p (154 punktów)

>Kolejny mondralinski, który chce być karmiony i mu się wydaje, że albo państwo kasę mu zabiera albo jej nie daje, bo ma za mało.

Głęboka analiza - powinieneś aspirować do Nobla z ekonomii.
27-02-2023 13:08 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Wypowiedzenie konkordatu i zaprzestanie finansowania kleru i kościoła katolickiego ( zarówno jawnego - opłacanie katechetów i kapelanów w wojsku
Fajnie, że napisałeś, bo już od dawna mało się o tym wspomina. A przecież Racjonalista wyrósł na opozycji wobec przekształcania Polski w państwo wyznaniowe.

>jak i zaprzestania niejawnego - dotacje i fikcyjne zlecenia ).
Takie zaprzestanie nie oznacza zmiany prawa; na ukrywanie wydatków i ustawianie przetargów prawo nie zezwala.

cr
27-02-2023 13:22 
 Ocena 3 na 3
pawel_p (154 punktów)

>Takie zaprzestanie nie oznacza zmiany prawa; na ukrywanie wydatków i ustawianie przetargów prawo nie zezwala.

W Polsce prawo swoje , a pissowska praktyka swoje.
Ostatnio ujawniona afera Willa + , albo szwindle z lewymi dotacjami z NCBiR pokazuje , że PiSS ma prawo i legalizm w głębokim poważaniu.
Przygotowywany przez rząd przetarg na laptopy dla szkól też budzi wiele wątpliwości.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>W Polsce prawo swoje , a pissowska praktyka swoje.
Ciekawostka: o 'pisowskich praktykach' można mówić od 2001 roku, kiedy to PiS formalnie powstał. Za to Racjonalista.pl wyznaniowość i klerykalizm zaczął zwalczać nocop wcześniej, bo od 'świętego Grzegorza' 2000r, czyli za niecałe 2 tygodnie będziemy mieli równo 23 lata.

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wypowiedzenie konkordatu i zaprzestanie finansowania kleru i kościoła katolickiego ( zarówno jawnego - opłacanie katechetów i kapelanów w wojsku , jak i zaprzestania niejawnego - dotacje i fikcyjne zlecenia ). Zysk do budżetu - kilka miliardów zł. rocznie.

Gdy już nikt nie będzie powtarzał w kółko mantry "kochaj bliźniego swego jak siebie samego", nawet ten, który nie wierzy w te słowa, to któregoś dnia wszyscy przestaniemy się kochać.

Co Ci po luksusie kiedy już nikogo nie będziesz kochał ani przez nikogo nie będziesz kochany.

Łatwo pluje się na bogów ale niekoniecznie ze świadomością konsekwencji tego plucia.

Już nie raz w dziejach ludzkości były okresy, kiedy śmiano się z religii.
Gdy jednak w następstwie spływała rzeka krwi ludzie na nowo powracali do wiary i do różnych wyznań miłości.

Jesteś świadomy tego co wydarzy się na tym świecie bez Boga?
Sądzisz, że zapanuje raj?
Bo ja w to szczerze wątpię.

youtu.be/5VCiU1osa3w
28-02-2023 05:14 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Wypowiedzenie konkordatu i zaprzestanie finansowania kleru i kościoła katolickiego ( zarówno jawnego - opłacanie katechetów i kapelanów w wojsku , jak i zaprzestania niejawnego - dotacje i fikcyjne zlecenia ). Zysk do budżetu - kilka miliardów zł. rocznie.
>Gdy już nikt nie będzie powtarzał w kółko mantry "kochaj bliźniego swego jak siebie samego", nawet ten, który nie wierzy w te słowa, to któregoś dnia wszyscy przestaniemy się kochać.
To nie jest mądre zdanie, nie wszyscy siebie kochają tak, jak ja chciałbym, żeby mnie kochali.
>Co Ci po luksusie kiedy już nikogo nie będziesz kochał ani przez nikogo nie będziesz kochany.
Co to ma wspólnego z biedą, którą pogłębia Kk, który kocha siebie i ściąga z ciebie "dziesięcinę"?
>Łatwo pluje się na bogów ale niekoniecznie ze świadomością konsekwencji tego plucia.
Kto tu pluje na bogów, Kk to Bóg, czy instytucja pasąca się na społeczeństwie? Co oni produkują, jakie usługi świadczą - sprzedają obietnicę życia wiecznego, za grubą kasę. Ja tego nie chcę, nie chcę tego kłamstwa, że ktoś mnie zbawił swoją śmiercią. Albo sam się zbawię, albo nie, to zależy tylko ode mnie i od Boga, a nie od ludzi, którzy myślą, że są pośrednikami między mną a Bogiem. Niech sobie tak myślą, niech sobie chodzą w ślepych uliczkach duchowości, ale dlaczego ja mam za to płacić?
>Już nie raz w dziejach ludzkości były okresy, kiedy śmiano się z religii.
I co z tego, z mojej też się śmieją i nic to mojej religii nie szkodzi, wręcz przeciwnie.
>Gdy jednak w następstwie spływała rzeka krwi ludzie na nowo powracali do wiary i do różnych wyznań miłości.
Rzeka krwi spływa niezależnie od tego, czy jest religia, czy jej nie ma, rzekę krwi przelewają głupcy nie znający miłości. Wiara czy jej brak nie ma nic do tego, że płynie rzeka krwi. Krew przelewają zarówno niewierzący, jak i wierzący, ci drudzy czasem robią to w imię Boga. Dlaczego tak się dzieje - bo Boga nie znają, lecz jego fałszywe wyobrażenie, którym zostali nakarmieni przez ich religie/kościoły nie znające prawdziwej duchowości.
>Jesteś świadomy tego co wydarzy się na tym świecie bez Boga?
Nie mieszaj Boga do tego, co ludzie wyprawiają na tym świecie, a czy dzieje się to w świecie z Bogiem, czy w świecie bez Boga, tego nie wiemy.
>Sądzisz, że zapanuje raj?
Raj zapanuje wtedy, gdy ludzie będą się kochać, a nie wtedy, gdy będą wierzyć w Boga. Wiara to nie przymus, kto chce wierzy, kto nie chce nie wierzy. Można kochać ludzi, nie wierząc w Boga i można ludzi nie kochać, wierząc w Boga.
>Bo ja w to szczerze wątpię.
Zacznij wątpić w to, czy dobrze rozumiesz Boga, religię, duchowość, ludzi i to, co nimi kieruje, że zachowują się tak, a nie inaczej.

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Thoter (6650 punktów)
>tego co wydarzy się na tym świecie bez Boga?
>Sądzisz, że zapanuje raj?
>Bo ja w to szczerze wątpię.
>

Polskojęzyczny papież JP II współdziałał z agenturą CIA, podczas organizowanej w Gruzji kolorowej rewolucji. Mszę odprawił dla zamknięto grona.
NIe odważył się skorzystać z zaproszenia: Jelcyna i Gorbaczowa i pojechać do Moskwy.
Patriarcha Aleksy II powiedział, że w słowach JP II JEST KREW
To był 1999 rok, piętnaście lat później, banderowcy z dostarczonej przez polskojęzyczną władzę broni strzelali do ludzi w Donbasie.
Dzisiaj widać jak dalej Kościół działa razem z CIA. Polscy "katolicy" na pierwszej linii amerykańskiego frontu. Na szczęście jest ich mniej jak przed II WŚ. Dalej prymitywni i nieświadomi przez kogo i do czego są używani. Widzą w swym działaniu rękę Boga. Dołączono do nich "demokratów", kolejnych prymitywów, którym wmówiono, że w ich raju za wszelkie sukcesy będzie odpowiadać niewidzialna ręka wolnego rynku.

Sąsiad był w zakładzie energetycznym, są tam tłumy ludzi, wyznaczono mu wizytę na czwartek.
Dostał kosmiczne rachunki od Tauronu, który sobie wymyślił jakieś opłaty handlowe.
Szczegółów nie znam. Jakby ktoś wiedział o co chodzi, proszę pisać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Gdy już nikt nie będzie powtarzał w kółko mantry "kochaj bliźniego swego jak siebie samego", nawet ten, który nie wierzy w te słowa, to któregoś dnia wszyscy przestaniemy się kochać.
Dla mnie i dla Ciebie nie byłoby wielkiej szkody, gdyby religiant szarley przestał nas kochać.


cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dla mnie i dla Ciebie nie byłoby wielkiej szkody, gdyby religiant szarley przestał nas kochać.

Z osobnikami alfa jest taki problem zawsze, że oni nigdy nie zaakceptują roli beta.

To szarley wie i mówi a Ty powinnaś posłuchać i dowiedzieć się.

Natura wyposażyła nas w mechanizmy walki o władzę abyśmy mogli sprostać konkurencji. To jest nieustająca walka o przetrwanie.


youtu.be/5VCiU1osa3w
28-02-2023 10:50 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Dla mnie i dla Ciebie nie byłoby wielkiej szkody, gdyby religiant szarley przestał nas kochać.
>Z osobnikami alfa jest taki problem zawsze, że oni nigdy nie zaakceptują roli beta.
>To szarley wie i mówi a Ty powinnaś posłuchać i dowiedzieć się.
To dlaczego jakoś go nie słucham i się odeń nie 'dowiaduję'?

>Natura wyposażyła nas w mechanizmy walki o władzę abyśmy mogli sprostać konkurencji.
Skoro tak, to każdy, każdziutki ma mentalność osobnika alfa.

Pytanie dlaczego nie ze wszystkimi jest 'taki problem' - ???

Odpowiedź: bo to nie żadne beta i alfa, a kulturalni i prymitywy.

A prymityw, czego nie zrozumie, to zatłucze.

Jak zrozumie, to tym bardziej.

cr
Thoter (6650 punktów)

>>Natura wyposażyła nas w mechanizmy walki o władzę abyśmy mogli sprostać konkurencji.

Czy natura wyposażyła nas w mechanizm zadłużania, na który nie mamy wpływu i dziedziczenia długów, które zaciągnęli dłużnicy, z którymi nie mamy nic wspólnego i nie mamy z tego tytułu jakichkolwiek zysków ??
Jak wpływa państwowe zadłużenie na stosunki międzyludzkie ??
Władza musi wydusić z ludzi pot i to wyduszanie dzieli już ludzi na: tych z których leje się pot, na tych co bat trzymają i na tych co kasę na tym zarabiają.
Konkurencja na dolnym poziomie powoduje, bankructwa i lokalne problemy. Konkurencja na światowym poziomie powoduje, że aktualny najsilniejszy, ze swoimi wasalami, rozpętują już wojny światowe.
Mordują konkurentów po przeciwnej stronie, by utrzymać swój monopol i hegemonię. Brytyjczycy w XVIII wieku napadli na tkaczy bengalskich, obrabowali i zniszczyli konkurencję. Dziesięć milionów Bengalczyków z głodu zmarło. Żydzi niemieccy, Niemcy, Włosi i Japończycy utworzyli Oś Berlin Rzym Tokio i natychmiast zostali zaatakowani przez Anglosasów. Dzisiaj powstał BRICS i został napadnięty przez Anglosasów. Żeby konkurować ze swoim towarem, na światowym "wolnym rynku", musisz mieć armię. Musisz mieć ideologię, którą twoja agentura będzie kolonizować klientów.
To wszystko jest za skomplikowane dla osobników: alfa, beta itd. Oni posługują się maczugami a teren przez nich zdominowany, to obszar kilkudziesięciu maczug do kwadratu.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Natura wyposażyła nas w mechanizmy walki o władzę abyśmy mogli sprostać konkurencji.
Thoter Twoje powyższe zdanie skomentował (ale źle wybrał adresata swojej odpowiedzi).

cr

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365