 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2010 18:09 | Ronin83 (156 punktów) | Laickie korzenie Europy
2 na 2 | W ostatni czwartek miałem przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w spotkaniu PSR w Krakowie. W trakcie rozmowy Mateusz wspomniał o planach zorganizowania... wykładów/spotkań (nie pamiętam dokładnie) mających na celu obalenie mitu o stricte chrześcijańskich korzeniach kultury europejskiej. Kultura ta opiera się, wg tego co powiedział Mateusz, na trzech rewolucjach (buntach przeciw religii i Kościołowi), z których pierwszą był Renesans... Mateuszu / Inni "Świadomi", czy moglibyście przybliżyć nieco ten temat? Bardzo mnie to zaintrygowało... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 #286 3 na 3 | pavvel (8272 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | Czyżbyś również sugerował, że dlatego, że wraz z imieniem ujawniłyby się też nasze inne cechy?  |
Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Czyżbyś również sugerował, że dlatego, że wraz z imieniem ujawniłyby się też nasze inne cechy?>  Nie. . |
Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy |
Wg mnie to twój blef jest. A pytałem retorycznie. . |
#289 6 na 6 | Smith (10069 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Wg mnie to twój blef jest. A pytałem retorycznie.Skoro kulejesz merytorycznie pozostaje Ci pytać retorycznie. Za taki zaś poziom retorycznej gierki to daję w nagrodę pięciolatkom cukierki.  |
#290 6 na 6 | awitu (7627 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Jeśli natomiast chodzi o awitu, życzy sobie pozostać anonimową i czuję się w obowiązku zastosować się do tego.I znowu się mylisz Zbyszku, ja już na tym forum ujawniłam oba me imiona. Osnowa, zapewne obawia się, że wyjdzie na jaw że moją imienniczkę zaliczono w poczet bogów rzymskich.
"Colorless green ideas sleep furiously" |
#291 5 na 5 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > [...] teraz jestem zajęty pracą na ogrodzie.To co czerwone, to rusycyzm pierwszej wody! Po polsku mówimy " w ogrodzie".
Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem. |
| Wolnomyśliciel (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
A naści plusa. Nawiasem mówiąc przemknęło mi to przez myśl, ale nie pofatygowałem się sprawdzić. Swojego czasu wyeliminowałem "poszłem" i "włanczam". Widać, sporo jeszcze przede mną. Przy okazji zapytam czy: "idę na uczelnię/stołówkę" jest poprawne? A "wychodzę do ogrodu"? Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski 
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
| Wolnomyśliciel (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> I znowu się mylisz Zbyszku, ja już na tym forum ujawniłam oba me imiona."Mylić się jest rzeczą ludzką" - gdzieś widziałem taki napis...  Gratuluję odwagi  , nie przypominam sobie tego. Przypominam sobie natomiast, że prosiłaś pewną użytkowniczkę(bez urazy - ochrona prywatności  ), by nie używała Twojego imienia na forum. Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski 
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
| Wolnomyśliciel (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> A już na pewno nie planuję żadnej urodzinowej odsłony... Choć, rzecz jasna oddam życie, abyś ty mógł swe urodziny świętować nieowinięty w bawełnę.  Dobrze, że następne dopiero za rok...  Kolega postraszył mnie, że jego żona zrobiła zdjęcie i wrzuciła na portal społecznościowy. To by dopiero były jaja!  Pozdrawiam - Zbyszek Brylowski
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
#295 6 na 6 | awitu (7627 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Gratuluję odwagi , nie przypominam sobie tego.Odwagi? cóż to za odwaga?  Pamięć bywa zawodna, a może po prostu omijasz te bardziej żartobliwe dyskusje na forum. Nie widzę w tym problemu. > Przypominam sobie natomiast, że prosiłaś pewną użytkowniczkę(bez urazy - ochrona prywatności ), by nie używała Twojego imienia na forum.To jest całkiem inna sprawa. Po to wybieramy sobie nick, by pod nim pisać na forum. Nicki internetowe są wybranymi przez nas "imionami", które z jakiś względów lubimy, z jakiś względów wybraliśmy, są naszymi wizytówkami. Tak jak w pismach urzędowych posługujesz się pełnymi swoimi danymi, tak jak w kontaktach ze znajomymi używasz imion, w kontaktach z bliskimi używasz często zdrobnienień imion i innych określeń, tak dla sąsiadów jesteś Panem X czy Y, tak w przestrzeni internetowej posługujesz się nickiem. Nawet gdy kontakty przenoszą się z wirtualnej sfery, do sfery materialnej bardzo często dalej posługujemy się nickami. Większość, ludzi których poznałam w internecie zwraca się do siebie za pomocą nicków. To kwestia obyczaju i netykiety.
"Colorless green ideas sleep furiously" |
| Abdu (1208 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Przy okazji zapytam czy: "idę na uczelnię/stołówkę" jest poprawne? A "wychodzę do ogrodu"?Tak, wszystkie trzy są poprawne. |
Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Dobrze, że następne dopiero za rok...  Mam nadzieję, że za rok to dopiero wszystkim pokażesz...  . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|