 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2010 18:09 | Ronin83 (156 punktów) | Laickie korzenie Europy
2 na 2 | W ostatni czwartek miałem przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w spotkaniu PSR w Krakowie. W trakcie rozmowy Mateusz wspomniał o planach zorganizowania... wykładów/spotkań (nie pamiętam dokładnie) mających na celu obalenie mitu o stricte chrześcijańskich korzeniach kultury europejskiej. Kultura ta opiera się, wg tego co powiedział Mateusz, na trzech rewolucjach (buntach przeciw religii i Kościołowi), z których pierwszą był Renesans... Mateuszu / Inni "Świadomi", czy moglibyście przybliżyć nieco ten temat? Bardzo mnie to zaintrygowało... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej..#61 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Chyba właśnie odpowiedziałeś na pewne moje> pytanie. (wytłuszczenie moje) Zdecyduj się. Nie od razu, ale zrozumiałem(  ), co Ci się wydaje. Niezbyt to racjonalne, moim zdaniem. Pozdrawiam - Garnek  PS: Poszukuję wolnomyślicieli.
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
#62 4 na 6 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
Piękny tekst(Twój?)  > Czy wreszcie chcesz prowadzić dyskusje z postaciami literackimi? I czym to się rożni od rozmowy z wyimaginowanym przyjacielem, lub psem Pankracym?Tak naprawdę to, co napisałeś, może dotyczyć każdego - także racjonalistów. Mieliśmy okazję się poznać(miło mi  ), niczego nie wiemy natomiast o wielu innych użytkownikach. Mam pytanie. Wiesz dla przykładu, kto ukrywa się pod nickami Smith i big_zyd(przepraszam - akurat są "pod ręką"), znasz ich osobiście? Mogą to być katolicy, trolle, członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, a to, co piszą - jedynie pozorami na użytek użytkowników. Jeśli chodzi o Krysię, to nie ukrywa się, wystarczy zajrzeć na naszą-klasę.pl, wpisać "szukaj: Krystyna Maria Barwiejska". Już dawno to zrobiłem. Uważam, że poważne osoby należy traktować poważnie/ z szacunkiem, na który zasługują. Inne traktowanie przypomina mi gówniarzy rzucających śnieżkami i krzyczącymi "głupia". To niegodne człowieka rozumnego. Za takiego się uważam, chociaż troszkę wolno myślę(nie te lata, niestety...  ). > Ja wolę rozmawiać z realnymi ludźmi.Ja również wolę rozmawiać(nie "rozmawiać"), nic nie zastąpi kontaktu bezpośredniego. Skype: zbrylowski Pozdrawiam i dobranoc - Garnek  PS: Poszukuję wolnomyślicieli.
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
#63 5 na 5 | Autografka (10638 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Liczę na to, że niektórzy zobaczą po drugiej stronie inteligentnego, zadającego trudne, ale jakże ważne pytania, że poszukiwanie, o którym mówi Hypatia z Filmu "Agora", nie jest dla nich wyłącznie pustym słowem a wiedzy, którą dotąd posiedli, nie uważają za absolutną.Ja mam jednak wrażenie, że pani Maria niczego nie poszukuje. Ona wie. Co więcej - ona nienawidzi i pogardza. Naprawdę uważam, że jest wielu ludzi na świecie, z którymi porozumienie o wiele lepiej rokuje, niż z panią Marią. Myślę, że czasami nie warto tracić czasu na jałowe dysputy z niechętnym do słuchania rozmówcą. Bo w rozmowie, powinny słuchać obie strony. Pani Maria tylko mówi. edit.: Nie wiem już, czy to pani Maria, czy Krystyna. 
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
#64 10 na 10 | awitu (7627 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Piękny tekst(Twój?) Jak cytuję cudzy tekst to podaję autora lub źródło. > Tak naprawdę to, co napisałeś, może dotyczyć każdego - także racjonalistów. Mieliśmy okazję się poznać(miło mi ), niczego nie wiemy natomiast o wielu innych użytkownikach.Nie, nie może dotyczyć każdego. Realni ludzie nie są jednowymiarowi, klony Mary są. To widać jak się przeczyta kilka postów danego użytkownika, to można wyłapać. Charakterystyczny sposób pisania, płaskość i miałkość poglądów i skrajne odchylenia. > Mam pytanie. Wiesz dla przykładu, kto ukrywa się pod nickami Smith i big_zyd(przepraszam - akurat są "pod ręką"), znasz ich osobiście? Mogą to być katolicy, trolle, członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, a to, co piszą - jedynie pozorami na użytek użytkowników.Nie muszę znać osobiście, by wiedzieć, że obaj wymienieni przez Ciebie użytkownicy są realnymi ludźmi prezentującymi własne poglądy. Możesz to nazwać empatią, intuicją lub wynikiem kilkunastu lat spędzonych w internecie. Realni ludzie mają emocje, są wielowymiarowi, prezentują szeroką gamę nastrojów i poglądów. Zdarzają się im wpadki i ludzkie odruchy (w znaczeniu pozytywnym i negatywnym). Nie są obdarzeni skrajnie płaskim i nierealnym charakterem. Nie zapętlają się też tak bardzo na pewnych tematach, co ograniczone rolą twory literackie. > Jeśli chodzi o Krysię, to nie ukrywa się, wystarczy zajrzeć na naszą-klasę.pl, wpisać "szukaj: Krystyna Maria Barwiejska". Już dawno to zrobiłem.I co ma dowieść sprawdzenie tego w jakimś serwisie społecznościowym? ma dowieść realności? Chcesz to w przeciągu godziny stworzę Ci osobę, która nie tylko będzie miała profil na NK i znajomych i będzie należała do klasy szkoły itd, ale będzie miała swoją stronę w internecie, historie zatrudnienia itd... Nie pomyślałeś też przypadkiem, że istnieje coś takiego jak kradzież tożsamości? > Uważam, że poważne osoby należy traktować poważnie/ z szacunkiem, na który zasługują. Inne traktowanie przypomina mi gówniarzy rzucających śnieżkami i krzyczącymi "głupia". To niegodne człowieka rozumnego. Za takiego się uważam, chociaż troszkę wolno myślę(nie te lata, niestety... ).Poważne osoby? Czy poważne osoby zachowują się tak jak: Pisowskie_natchnienie_rozumu_polskiego. To nazywasz zachowaniem poważnej osoby? Takie osoby mam traktować z szacunkiem? Mam traktować z szacunkiem postać literacką? A może z szacunkiem traktować postać literacką która obdarowuje nas takimi prezencikami jak powyżej? > >Ja wolę rozmawiać z realnymi ludźmi.> Ja również wolę rozmawiać(nie "rozmawiać"), nic nie zastąpi kontaktu bezpośredniego.Zbyszku wiele ów kontakt osobisty w naszych czasach zastępuje, z rożnych względów. Na płaszczyźnie wymiany poglądów kontakt bezpośredni nie jest konieczny, bo każdą myśl którą możemy wyrazić mową, możemy wyrazić też pismem. Skoro wolisz rozmawiać z realnymi ludźmi dlaczego bronisz kreacji?
"Colorless green ideas sleep furiously" |
#65 2 na 2 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
To niestosowne i nieodpowiedzialne, jestem jednak zdecydowanym obrońcą prawa do nieskrępowanej wypowiedzi, do wolności słowa, nie uznaję poprawności politycznej, tematów tabu i moralności Kalego w tej dziedzinie. Jeśli ktoś porówna mnie do Hitlera dla przykładu, nie obrażam się. Jestem ponad to.> Zbyszku, zapewne wcale się tym nie przejmiesz, ale chcę abyś wiedział, że skreślam Cię niniejszym z listy osób poważnych, z którymi warto dyskutować i których opinie warto brać pod uwagę.Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tego, ze tak łatwo można skreślić człowieka za pisanie "nie po linii", że posty, które napisałem w ciągu ponad dwóch lat na forum, nagle staną się nieaktualne. Przykro mi. I, o ironio - jeszcze dziś rano, kiedy zajrzałem na pocztę, zastałem minusa za ten oto post. Wskazałeś zatem drogę innym. Ciekawy jestem, co zrobią. Teraz, kiedy przykład przyszedł z samej góry, nie muszą już mieć skrupułów. W końcu jedyna racja jest, jak nazwa wskazuje, po stronie racjonalistów. Pozdrawiam - Garnek  P.S: Poszukuję wolnomyślicieli.
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
#66 7 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Mam pytanie. Wiesz dla przykładu, kto ukrywa się pod nickami Smith i big_zyd(przepraszam - akurat są "pod ręką"), znasz ich osobiście? Mogą to być katolicy, trolle, członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, a to, co piszą - jedynie pozorami na użytek użytkowników.Wiesz, Zbyszku, wiele szczerej sympatii niegdyś do Ciebie żywiłem. Nawet i Twe Dziwactwa długo z dobrodziejstwem inwentarza przyjmowałem. Czas przeszły - dokonany raz na zawsze. Dla jasności: doskonale wiesz, że nazywam się Adam Nawierski, wiesz, jaki jest mój zawód, wiesz, jakie mam na świat zapatrywania - przez ileś tam miesięcy mej obecności na Forum nigdy z tych rzeczy tajemnicy nie robiłem, a myśl o kogokolwiek oszukiwaniu nawet mi przez głowę nie przemknęła. A dlaczego występuję pod nickiem big_zyd, wyłożyłem już dawno temu tutaj. Wiedziałeś o tym wszystkim, ale napluć mi w twarz chamskim pomówieniem o nieuczciwość wobec Forumowiczów Ci to nie przeszkodziło. Działałeś w złej wierze - i nie zasłaniaj się tym, że akurat mój nick Ci się "ot, jakoś tak napatoczył przypadkiem niepojętym".  Obawiam się, że nie znajdę w słowniku ludzi kulturalnych wyrazów, które by mogły Twój postępek adekwatnie określić. Najwyższy czas zakończyć zatem. |
#67 -4 na 10 Varia Malaria (-68 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Uważam, że poważne osoby należy traktować poważnie/ z szacunkiem, na który zasługują. Inne traktowanie przypomina mi gówniarzy rzucających śnieżkami i krzyczącymi "głupia".W tym przypadku dzieciaki widzą nie tylko "głupią" ale też złą wiedźmę z kaczym dziobem nie zaś panią Krystynę Marię Barwiejską. |
#68 7 na 7 | Autografka (10638 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> W tym przypadku dzieciaki widzą nie tylko "głupią" ale też złą wiedźmę z kaczym dziobem nie zaś panią Krystynę Marię Barwiejską.Nie, dzieciaki widzą osobę, która nie cierpi bachorów. I choćby nie wiem, jakie słodkie były i nawet gdyby wszystkie miały na imię Zbyszek, dla niej na zawsze pozostaną wstrętnymi bachorami.
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
#69 12 na 12 | Małgorzata (3242 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Jeśli chodzi o Krysię, to nie ukrywa się, wystarczy zajrzeć na naszą-klasę.pl, wpisać "szukaj: Krystyna Maria Barwiejska". Już dawno to zrobiłem.> Uważam, że poważne osoby należy traktować poważnie/ z szacunkiem, na który zasługują. Zbyszku, ta poważna wg Ciebie Krystyna Maria Barwiejska trollowała tu niemiłosiernie jako szereg wcieleń prokaczystowskiej, duszpasterz.środowisk.ateistycznych, czy choćby Illahim. Uważasz, że ktoś taki zasługuje na szacunek? Zbyszku, bardzo Cię proszę, przestań z nas kpić. > Inne traktowanie przypomina mi gówniarzy rzucających śnieżkami i krzyczącymi "głupia". To niegodne człowieka rozumnego. Wielokrotnie ją zbanowałam. Zatem, według Ciebie, nie jestem godna miana człowieka rozumnego, tak? > Za takiego się uważam, chociaż troszkę wolno myślę(nie te lata, niestety... ). Gratuluję w takim razie dobrego samopoczucia i tak wysokiej samooceny. Pozdrawiam
kol jom hu hizdamnut chadasza |
#70 8 na 8 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Mam pytanie. Wiesz dla przykładu, kto ukrywa się pod nickami Smith i big_zyd(przepraszam - akurat są "pod ręką"), znasz ich osobiście? Mogą to być katolicy, trolle, członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, a to, co piszą - jedynie pozorami na użytek użytkowników. Powiem Ci Zbigniewie Bryłowski tak... Dopóki byłeś śmieszny, to i ja Cię skeczami biłam w twarz, bo na nic więcej nie zasługiwałeś. Ale jeśli zaczynasz obrażać kogoś kogo znam osobiście, czyli Adama, czyli big_zyda, to furia we mnie wstąpiła. Tak, ja Adama znam osobiście. Jest jedną z najmądrzejszych i najlepszych osób, jakie w życiu spotkałam. Stawianie Go przez Ciebie w jednym rzędzie z Krystyną Wielu Nicków jest plugawe, głupie i tak pozbawione rozumu, że brak tchu! Za Adama dam sobie wyrwać serce. Bo jako Człowiek jest tego wart. I nie raz udowodnił to na Forum. > Jeśli chodzi o Krysię, to nie ukrywa się, wystarczy zajrzeć na naszą-klasę.pl, wpisać "szukaj: Krystyna Maria Barwiejska". Już dawno to zrobiłem. Weź mnie już bardziej Zbigniewie Bryłowski nie wkurzaj. Tak jakby Adam się ukrywał. Ech, wszystko Ci się pomieszało. Mam wrażenie, że zapętliłeś się już tak bardzo, że teraz tylko Frodo z mieczykiem mógłby Ci pomóc i wydostać z tego kokonu iluzji. Jaki pająk Cię tak pozawijał?..... |
#71 3 na 5 | spray (5875 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Za Adama dam sobie wyrwać serce.> A weź przy okazji moje. Ale nie całe. Bo i Tobie , i Leonowi C. kawałek zachowuję. A, tak! Nie mogę? Mogę! Czy to jest do przyjęcia? Zbyszek pewnie by przyjął... Tem bardziej, że dla niego spory strzęp przewiduję  |
#72 3 na 5 | Psyk (14071 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | A ja widzę tyle: Zbyszek Bryłowski (6327 punktów) [Wypowiedź uczestnika ukryta] i chwała Bogu lub innym źródłom prawdy, dobra i piękna. Niestety na Zbyszku się zawiodłem po tym jak pokazał, że nic do niego nie dociera i wkręcił mnie w żenującą kłótnię, która wybuchła tylko dlatego, że nie raczył lub nie potrafił zbudować kilku sensownych zdań. I jego musi być na wierzchu, bo ON JEST MĄDRY (no i szuka wolnomyślicieli, co jest obrazą wszystkich inteligentnych użytkowników tego forum). Co piszę z dużą przykrością.
Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem. |
#73 2 na 4 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > > Za Adama dam sobie wyrwać serce.> >> A weź przy okazji moje.> Ale nie całe. Bo i Tobie , i Leonowi C. kawałek zachowuję. Spray, lubię Cię i znamy się już długo. Ale mnie osłabiasz ostatnio. A ja osłabiona być nie lubię. |
#74 2 na 4 | spray (5875 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > >> Za Adama dam sobie wyrwać serce.> >>> >A weź przy okazji moje.> >Ale nie całe. Bo i Tobie , i Leonowi C. kawałek zachowuję.> Spray, lubię Cię i znamy się już długo. Ale mnie osłabiasz ostatnio. A ja osłabiona być nie lubię.Z powodu Leona???? ...amicus Plato, sed magis amica veritas. Czy muszę być nieprzyjacielem przyjaciół moich przyjaciół? Why?! Łaj und warum? Skoro I Ciebie rozumiem, i Leona?... Kogo mam zdradzić? Warto rozmawiać  |
#75 12 na 16 | Psyk (14071 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | Odpowiem tutaj, bo włączyłem ukrywanie wypowiedzi Zbyszka, ale widzę ku swemu zdumieniu i przerażeniu co napisał z odpowiedzi innych, którzy jeszcze je wytrzymują. Zbyszku, od dawna miałeś coraz więcej ostrzeżeń i krytycznych uwag od osób, które traktują/traktowały cię jako co najmniej znajomego. Nic nie pomagało. Można było przeboleć to, że swoją głupkowatą stopką walisz w pysk wszystkich, którym niegodzien jesteś rozwiązać rzemyka u sandałów, mówiąc Pismem. Można było zrzucić na karb andropauzy i globalnego ocieplenia to, że pisałeś coraz bardziej impertynenckie, bezmyślne, agresywne i głupawe posty. To forum jest miejscem gdzie poznałem wiele osób z którymi się przyjaźnię a kilka kocham. To forum było otwarte także dla ciebie. Wolałeś jednak dać wszystkim do zrozumienia, że nie są ciebie godni i nie są wolnomyślicielami a przynajmniej - kudy im do CIEBIE. Nie docierało do ciebie kiedy jedna z najmądrzejszych osób z jakimi miałeś do czynienia, bez względu na to czy o tym wiesz czy nie - Czesiek - coraz wyraźniej wzywała za Pismem: "lękaj się Pana i nie czyń więcej grzechu". Od tygodni rozwalasz forum promując przypadkowych debili i gimnazjalistów, którzy tu wpadają napisać parę idiotyzmów serfując po bezdrożach internetu. Straciłem przez ciebie godzinę próbując zrozumieć o czym piszesz a propos bana na gościa o nicku ,bachir, po czym okazało się, że sam nic o tym nie wiesz, ale twoje musiało być na wierzchu. To wszystko blednie jednak przy numerze, który tu odstawiłeś. Jak śmiesz nazywać "Krysią" jakąś fanatyczkę, popieprzoną wariatkę, której brak piątej klepki widać w samych nickach, podającą się za psychologa, bo jedna skretyniała Wujkowska to wystarczająco duże nieszczęście dla polskich lekarzy? Jak śmiesz obrażać inteligencję forumowiczów, odsyłając ich do serwisu społecznościowego pełnego Wielkich_Fiutów, fanów Reksia i Pomysłowego Dobromira? Jak śmiesz sugerować Małgosi, że jest gówniarą? Jak ci to przeszło przez palce? Anathema sit! Postanowieniem Aniołów i wolą świętych, wykluczamy, odżegnujemy się, skazujemy na hańbę i wyklinamy Zbyszka Bryłowskiego. Za zgodą Pana Boga Naszego i za aprobatą całej świętej gminy, wobec Świętych Ksiąg Prawa, gdzie jest spisanych 613 przepisów, wypowiadamy przeciw niemu klątwę, którą Jozue przeklął Jerycho, i klątwę, którą Eliasz przeklął dziecko, i wszystkie klątwy przepisane przez Prawo. Niech będzie przeklęty, kiedy wstaje dzień i w nocy, niech będzie przeklęty, kiedy kładzie się do snu, i niech będzie przeklęty, kiedy wstaje; niech będzie przeklęty, kiedy wchodzi, i niech będzie przeklęty, kiedy wraca. Oby spodobało się Bogu nie udzielić mu swego przebaczenia. Gniew i złość Pana rozpętują się przeciw temu człowiekowi i zleją na jego głowę wszystkie klątwy przepisane w Księdze Prawa. I Pan wymaże jego imię pod firmamentem niebios, i Pan wygna go na jego zgubę spośród wszystkich plemion Izraela, i obłoży go wszystkimi przekleństwami Niebios przepisanymi w Księdze Prawa.
Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|