 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2010 18:09 | Ronin83 (156 punktów) | Laickie korzenie Europy
2 na 2 | W ostatni czwartek miałem przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w spotkaniu PSR w Krakowie. W trakcie rozmowy Mateusz wspomniał o planach zorganizowania... wykładów/spotkań (nie pamiętam dokładnie) mających na celu obalenie mitu o stricte chrześcijańskich korzeniach kultury europejskiej. Kultura ta opiera się, wg tego co powiedział Mateusz, na trzech rewolucjach (buntach przeciw religii i Kościołowi), z których pierwszą był Renesans... Mateuszu / Inni "Świadomi", czy moglibyście przybliżyć nieco ten temat? Bardzo mnie to zaintrygowało... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej..#91 4 na 4 | Psyk (14071 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > >To forum jest miejscem gdzie poznałem wiele osób z którymi się przyjaźnię a kilka kocham.> Cytatem patrona tego forum legitymuje się twój dzisiejszy nieprzyjaciel Zbyszek Bryłowski.> .Osnowa, jak Ty cos palniesz to mozna zebami do nosa dotknac. Pisalem o post scriptum, nie o mottcie (?). Wszyscy zrozumieli poza Toba.
Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem. |
#92 3 na 5 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Zbyszku, od dawna miałeś coraz więcej ostrzeżeń i krytycznych uwag od osób, które traktują/traktowały cię jako co najmniej znajomego.Powiedziałbym raczej, że znajomi z forum pochylili się nade mną z troską(doceniam to). Miałem również wyrazy poparcia. > Można było przeboleć to, że swoją głupkowatą stopką walisz w pysk wszystkich, którym niegodzien jesteś rozwiązać rzemyka u sandałów, mówiąc Pismem.Stopka oddaje to, co czuję. Możesz oczywiście uważać ją za głupkowatą, ale identyfikuję się z jej treścią, co łatwo sprawdzić, czytając moje posty(przynajmniej ich zdecydowaną większość). Bliskie jest mi również hasło Wolność - Równość - Braterstwo. Nic na to nie poradzę, taki już jestem. > Można było zrzucić na karb andropauzy i globalnego ocieplenia to, że pisałeś coraz bardziej impertynenckie, bezmyślne, agresywne i głupawe posty.To jest dobre, kolejna insynuacja(mógłbyś podać przykłady?) A nie łaska spojrzeć na własną "twórczość"? O ile się nie mylę, byłeś nawet zbanowany za "kulturalne" treści zawarte w Twoich postach. > Wolałeś jednak dać wszystkim do zrozumienia, że nie są ciebie godni i nie są wolnomyślicielami a przynajmniej - kudy im do CIEBIE.A kimże ja jestem, by ktokolwiek miał być mnie godzien. Jestem prostym człowiekiem, nie mam nawet wyższego wykształcenia, jestem cieciem/dozorcą/portierem. Nie aspiruję do miana autorytetu. Po prostu chcę spokojnie, kulturalnie, z poszanowaniem odrębności i podkreśleniem tego, co wspólne, pisać na forum. Nie zwracaj na mnie uwagi, jestem nikim.Nie każdy racjonalista jest według mnie wolnomyślicielem, ludzie różnią się szczegółami - nawet w obrębie jednej grupy. Założę wątek, traktujący o różnicach między racjonalizmem a wolnomyślicielstwem. Przynajmniej dla mnie, te pojęcia nie są synonimami. > Nie docierało do ciebie kiedy jedna z najmądrzejszych osób z jakimi miałeś do czynienia, bez względu na to czy o tym wiesz czy nie - Czesiek - coraz wyraźniej wzywała za Pismem: "lękaj się Pana i nie czyń więcej grzechu".Pozwolisz, że sam ocenię, kto jest mądry a kto nie? W pamięci utkwiły mi szczególnie cześkowe "pojeby" i traktowanie ludzi na zasadzie zerojedynkowej. > To wszystko blednie jednak przy numerze, który tu odstawiłeś. Jak śmiesz nazywać "Krysią" jakąś fanatyczkę, popieprzoną wariatkę, której brak piątej klepki widać w samych nickach,...Świetne. Ocenianie ludzi na podstawie nicków. Nie wpadłbym na to, słowo daję! > Jak śmiesz obrażać inteligencję forumowiczów, odsyłając ich do serwisu społecznościowego pełnego Wielkich_Fiutów, fanów Reksia i Pomysłowego Dobromira?Przypomnę tylko, że na n-k.pl jest również Małgosia a wśród jej znajomych oprócz łotreka, Andrzeja_51, Michała Mentraka, Mariusza Agnosiewicza, Ilony(buźka!), Marka Ławreszuka, Wojtka, Joasi, J.Szulc i mojej skromnej osoby widnieje również nazwisko Psyk. Czy to aby nie Ty? Dlaczego obrażasz te osoby, o samym sobie nie wspominając? > Jak śmiesz sugerować Małgosi, że jest gówniarą?Stwierdziłem, że ludzie, którzy nie szanują innych przypominają mi gówniarzy rzucających śnieżkami i krzyczącymi "głupia, głupia!", że to niegodne człowieka rozumnego. Nikogo nie miałem zamiaru obrażać, a jeśli ktoś poczuł się obrażony - przepraszam. > Jak ci to przeszło przez palce? Anathema sit!> Postanowieniem Aniołów i wolą świętych, wykluczamy, odżegnujemy się, skazujemy na hańbę i wyklinamy Zbyszka Bryłowskiego. Za zgodą Pana Boga Naszego i za aprobatą całej świętej gminy, wobec Świętych Ksiąg Prawa, gdzie jest spisanych 613 przepisów, wypowiadamy przeciw niemu klątwę, którą Jozue przeklął Jerycho, i klątwę, którą Eliasz przeklął dziecko, i wszystkie klątwy przepisane przez Prawo. Niech będzie przeklęty, kiedy wstaje dzień i w nocy, niech będzie przeklęty, kiedy kładzie się do snu, i niech będzie przeklęty, kiedy wstaje; niech będzie przeklęty, kiedy wchodzi, i niech będzie przeklęty, kiedy wraca. Oby spodobało się Bogu nie udzielić mu swego przebaczenia. Gniew i złość Pana rozpętują się przeciw temu człowiekowi i zleją na jego głowę wszystkie klątwy przepisane w Księdze Prawa. I Pan wymaże jego imię pod firmamentem niebios, i Pan wygna go na jego zgubę spośród wszystkich plemion Izraela, i obłoży go wszystkimi przekleństwami Niebios przepisanymi w Księdze Prawa.A to jest dobre!(masz plusa) Pozdrawiam - Garnek  PS: Poszukuję wolnomyślicieli. PS2: Nie pisz już do mnie, proszę, ukryj mnie lepiej. Nie wyrabiam się z czasem, żona kazała mi położyć panele do Świąt.
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
#93 2 na 2 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Osnowa, jak Ty cos palniesz to mozna zebami do nosa dotknac.Czyli masz zgryz, co wrednie zaplanowałem. > Pisalem o post scriptum, nie o mottcie (?)W porządku. Ale ja pisałem o forum, które deklaruje inne niż sympatia cele. > Wszyscy zrozumieli poza Toba.Wszyscy poza mną siedzą cicho? . |
#94 11 na 11 | awitu (7627 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> W pamięci utkwiły mi szczególnie cześkowe "pojeby" i traktowanie ludzi na zasadzie zerojedynkowej.Zbyszku do tej pory próbowałam być spokojna i miła, bo ja owszem demonica z piekła rodem jestem na co mój nick wskazuje, ale wulgaryzmy zachowuję sobie na specjalne okazje. I właśnie doprowadziłeś do tego momentu. Od samego początku naszej znajomości bronisz dziwnych ludzi (przypomnij sobie naszą prywatną korespondencję z początków mojej bytności na forum), za to obrażasz bardzo wartościowych ludzi. Wybiórcza Twa pamięć, skoro z całej obecności czesia na forum pamiętasz jeno wyjątkowe wypowiedzi których forma Ci się nie spodobała, a uleciały wszystkie te które mądrością treści po oczach biją. A ja mam od tej pory w dupie formę, bo widać grzeczne tłumaczenie nie skutkuje. Odpieprz się od czesia, bo to jedna z tych osób, które miast miałkiej nijakości plasteliny, mądrość i serce prezentują. Już trzy bliskie mi osoby w tej wymianie zdań obraziłeś. Próbowałam przymknąć oko, zwalając to na Twą nieuwagę, gdy postawiłeś Big_Zyda i Smitha w jednym szeregu z kretyńskim trollem. Kowalską polecę, bo mądrze prawi zarówno cześ, Smith jak Big_Zyd są jednymi z najmądrzejszych i najlepszych osób, jakie w życiu spotkałam. Chciałeś mieć we mnie wroga? To Ci się udało.
"Colorless green ideas sleep furiously" |
#95 1 na 1 | Ignorancja (4718 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Że co?Próba objaśnienia wysoce intelektualnego wywodu pana Jacka: Człowiek jest praprzyczyną (jej korzeniem) próbującym uwodzić Europę na różne sposoby odkąd do niej przybył. A skoro już się pojawił jako ten buchaj ... ups ... byk zwycięża unosząc ją na swym grzbiecie ku dobremu i złemu. Ale któż zrozumie mężczyznę ... Co nie Kowalska?
Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona. |
#96 3 na 3 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Nikt się nie mógł dowiedzieć - przynajmniej poprzez forum - że placownik dał ci za ten post minus (a może to pomyłkowy minus?), wiec tę drogę otworzyłeś sam.Nie zrozumiałeś mnie/niejasno się wyraziłem. Minus otrzymałem od osoby wierzącej jak sądzę, przerażonej, nie bezpodstawnie, ponurą wizją przyszłości chrześcijaństwa. Wcale się nie dziwię, aż ciarki przechodzą po plecach... Przytaczając tamten post chciałem pokazać, że pisząc posty poprawne ideologicznie, trafiające w gusta użytkowników byłem klepany po plecach("tak dalej, Zbyszku), natomiast pisząc coś, co nie podoba się ogółowi, stałem się "czarną owcą", czes doszukiwał się nawet trollowania... Smutne, ale "łaska pańska na pstrym koniu jeździ". Placownik otworzył drogę tym, którzy czekali na przyzwalający sygnał "z góry", nie odważając się zaatakować wcześniej. Pisząc o tym, że skreśla mnie z listy osób poważnych, z którymi warto dyskutować i których opinie warto brać pod uwagę, dał im carte blanche, teraz mogli przeprowadzić zmasowany atak na "swojego", który nagle stał się "obcy". Hamowane dotąd przez niektórych użytkowników negatywne emocje wobec mnie mogły wreszcie znaleźć ujście, "namaszczone" przez autorytet. Świetną metodą jest zohydzenie sobie wcześniej ofiary poprzez różnego rodzaju insynuacje i pomówienia, szukanie jakiegokolwiek haka. Sugeruje się więc cokolwiek, może być "obrażanie", "chamskie/agresywne teksty", sugeruje się wreszcie "problemy ze sobą". Zagłuszając wyrzuty sumienia, usprawiedliwia się tym samym to, co następuje później. O dziwo - zostałem pozytywnie zaskoczony! Czyżby następowało odejście od stereotypowego stadnego zachowania, przewartościowanie, indywidualizacja? Czyżby na forum zaczęło nieśmiało zaglądać wolnomyślicielstwo? Jak to mówią - "jedna jaskółka wiosny nie czyni", to dopiero początek drogi, ale pierwsze kroki zostały zrobione. To dobry prognostyk na przyszłość. Szacunek! Pozdrawiam - Garnek  PS: Poszukuję wolnomyślicieli.
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
| Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Zbyszku do tej pory próbowałam być spokojna i miła, bo ja owszem demonica z piekła rodem jestem na co mój nick wskazuje, ale wulgaryzmy zachowuję sobie na specjalne okazje.Wal śmiało. > Wybiórcza Twa pamięć, skoro z całej obecności czesia na forum pamiętasz jeno wyjątkowe wypowiedzi których forma Ci się nie spodobała, a uleciały wszystkie te które mądrością treści po oczach biją.Niestety, łyżka dziegciu potrafi zepsuć beczkę miodu. Dlatego też to "szczególnie". > Odpieprz się od czesia, bo to jedna z tych osób, które miast miałkiej nijakości plasteliny, mądrość i serce prezentują.Wiem - prawda boli, ale faktów nie da się zakrzyczeć słowami "łapać złodzieja!" Nie jestem zwolennikiem fałszywie pojmowanej solidarności. Jeśli ktoś, kogo lubię, uczyni coś złego, nie bronię go. > Już trzy bliskie mi osoby w tej wymianie zdań obraziłeś.Mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem? > Próbowałam przymknąć oko, zwalając to na Twą nieuwagę, gdy postawiłeś Big_Zyda i Smitha w jednym szeregu z kretyńskim trollem.Pytając, czy wiesz, kto kryje się pod nickami wyżej wymienionych?  > Chciałeś mieć we mnie wroga? To Ci się udało.Cytat:Boże chroń mnie od przyjaciół, z wrogami sobie poradzę. Pozdrawiam - Garnek  PS: Poszukuję wolnomyślicieli. PS: Koniec na dzisiaj, robota czeka.
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
#98 12 na 12 | awitu (7627 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Niestety, łyżka dziegciu potrafi zepsuć beczkę miodu. Dlatego też to "szczególnie".Dziwny ten Twój smak, skoro łyżka czegoś co jedynie dziegieć z wyglądu przypomina, beczkę miodu Ci psuje, a ocean dziegciu w kropli wyimaginowanego miodu Ci smakuje. > Wiem - prawda boli, ale faktów nie da się zakrzyczeć słowami "łapać złodzieja!"A jakie są fakty? Prawda? Chyba jakaś specjalna wizja prawdy, wszak Ty bronisz osób które zarówno przekleństwa, chamstwo, jak i dogmatyzm treścią swych wypowiedzi czynią. A tych którzy jedynie dla podkreślenia mądrej treści czasem wulgaryzm wtrącą piętnujesz. Powtórzę, nie szafuj pojęciami o których nie masz pojęcia. > Nie jestem zwolennikiem fałszywie pojmowanej solidarności. Jeśli ktoś, kogo lubię, uczyni coś złego, nie bronię go. Spadłam z krzesła z wrażenia. Nie wierzę żeś to napisał. A co robisz ostatnimi czasy? Czyż nie bronisz chamów, trolli, kretynów, postaci literackich i wszelakiej maści szaleńców? Ja bronię realnych przyjaciół przed Twymi insynuacjami, a to dlatego, że mądrość i serce tych ludzi stały się częścią mnie, w przeciwieństwie do Twoich abstrakcyjnych idei. > >Próbowałam przymknąć oko, zwalając to na Twą nieuwagę, gdy postawiłeś Big_Zyda i Smitha w jednym szeregu z kretyńskim trollem.> Pytając, czy wiesz, kto kryje się pod nickami wyżej wymienionych?  Insynuowanie, że mogą być trollami lub członkami Młodzieży Wszechpolskiej jest wystarczająco obraźliwe. Skoro chwalisz się, że czytasz wszystkie posty na forum, to musisz wybitnie nieuważnie je czytać, by gdzieś w umyśle mógł Ci choć cień takiej myśli zakiełkować. > Cytat:Boże chroń mnie od przyjaciół, z wrogami sobie poradzę. Trzymaj się tego aforyzmu, bo jedynie ta nadzieja Ci pozostała. Polecam Ci pod rozwagę moją stopkę bo Twe posty są jej pięknym przykładem.
"Colorless green ideas sleep furiously" |
#99 11 na 13 | Smith (10069 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Powiedziałbym raczej, że znajomi z forum pochylili się nade mną z troską(doceniam to).Dyplomacja, trochę odwrotnie niż w stopce Ojca Dyrektora? > Miałem również wyrazy poparcia.Parcia po, rozum chyba. > Stopka oddaje to, co czuję.Problem w tym, że chyba nie wiesz co czujesz, albo tylko nazwać tego nie potrafisz. To teraz ja zadedykuję Ci fragmenty piosenki o czujesz i wiesz: "Powiedz mi o co ci w ogóle chodzi, powiedz mi po co ci te kombinacje. nie musimy się katować, nienormalną sytuacją. (...) i stanie się to co ma się stać to co czujesz, to co wiesz (...)więc nie pytaj o nic i nic nie mów więcej..."> Możesz oczywiście uważać ją za głupkowatą, ale identyfikuję się z jej treścią, co łatwo sprawdzić, czytając moje posty(przynajmniej ich zdecydowaną większość).> Bliskie jest mi również hasło Wolność - Równość - Braterstwo. Nic na to nie poradzę, taki już jestem. Cytat:§ 14. 2. Stopka dodawana do wypowiedzi nie powinna mieć więcej niż dwie linijki. Stopka szpecąca lub zakłócająca układ forum będzie traktowana jako złamanie regulaminu. Stopka traktowana jest jako część wypowiedzi. O PS i garnek masz za długą. > To jest dobre, kolejna insynuacja(mógłbyś podać przykłady?)Mało Ci tych przykładów Zbyszku, jeszcze insynuować trzeba? > A nie łaska spojrzeć na własną "twórczość"?O właśnie a propos przykładów. > O ile się nie mylę, byłeś nawet zbanowany za "kulturalne" treści zawarte w Twoich postach.§14,1 i 14.2 się kłania, ale to nie za to, nie jesteś moderatorem już, zapewne. > A kimże ja jestem, by ktokolwiek miał być mnie godzien.Nie mam pojęcia ale jakiegoś mesjanistycznego pół męczennika odgrywasz. > Jestem prostym człowiekiem, nie mam nawet wyższego wykształcenia, jestem cieciem/dozorcą/portierem.Ale to naprawdę nie jest miejsce do wylewania żalu z powodu swoich osiągnięć. > Nie aspiruję do miana autorytetu.Ale do miana wodza rewolucji uciśnionych krzykaczy, to już jak najbardziej. > Po prostu chcę spokojnie, kulturalnie, z poszanowaniem odrębności i podkreśleniem tego, co wspólne, pisać na forum.To albo nie wiesz czego chcesz albo... nie będę kończył tego zdania. > Nie zwracaj na mnie uwagi, jestem nikim.A kto to niby jest ktoś według Ciebie? > Nie każdy racjonalista jest według mnie wolnomyślicielem, ludzie różnią się szczegółami - nawet w obrębie jednej grupy.Ogólnie szczegółami się różnią, na ogół w dodatku szczególnie. > Założę wątek, traktujący o różnicach między racjonalizmem a wolnomyślicielstwem. Przynajmniej dla mnie, te pojęcia nie są synonimami.Dla autorów słowników też. Wyobraź sobie. > W pamięci utkwiły mi szczególnie cześkowe "pojeby" i traktowanie ludzi na zasadzie zerojedynkowej.Pojeby piszesz. Hm.. Big najwidoczniej znalazł już kiedyś odpowiedź dlaczego utkwiły Ci w główce. > Świetne. Ocenianie ludzi na podstawie nicków. Nie wpadłbym na to, słowo daję!Chyba na to też znalazł. > Przypomnę tylko, że na n-k.pl jest również Małgosia a wśród jej znajomych oprócz łotreka, Andrzeja_51, Michała Mentraka, Mariusza Agnosiewicza, Ilony(buźka!), Marka Ławreszuka, Wojtka, Joasi, J.Szulc i mojej skromnej osoby widnieje również nazwisko Psyk. Czy to aby nie Ty?> Dlaczego obrażasz te osoby, o samym sobie nie wspominając?A czy rozmiar stanika i stan bielizny swojej żony też będziesz opisywał na forum. Znasz takie pojęcie jak prywatność? Bo szacunek to zupełnie nie wiesz co znaczy jak widać poniżej. > Stwierdziłem, że ludzie, którzy nie szanują innych przypominają mi gówniarzy rzucających śnieżkami i krzyczącymi "głupia, głupia!", że to niegodne człowieka rozumnego. Nikogo nie miałem zamiaru obrażać, a jeśli ktoś poczuł się obrażony - przepraszam.Ale po co przepraszasz, skoro nie rozumiesz co zrobiłeś? Takie przepraszam to... nawet nie chce mi się pisać co. > PS: Poszukuję wolnomyślicieli.> PS2: Nie pisz już do mnie, proszę, ukryj mnie lepiej. Nie wyrabiam się z czasem, żona kazała mi położyć panele do Świąt.PS3 (nie playstation) To niech Ci krótsze każe kłaść, żebyś nie kładł tak długo. |
#100 6 na 6 | obcy gatunek (907 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | Szanowny Panie, Zbyszku Bryłowski, Zamieściłem swoją notkę, w Pana wątku, o tytule: " Zmiany w sposobie moderowania, racjonalna rewolucja ". Miałem nadzieję, że odpowie mi Pan i będzie możliwość zamienienia kilku zdań. Zostawiłem w Pana wątku też inną notkę z prośbą o odniesienie się do czegoś tam. Rozumiem, to kwestia Pana, czy Pan odpowie czy też nie. Przemilczał Pan jednak moje notki, ale bez problemu, stawia Pan takie, czy inne zastrzeżenia do innych osób. Wysuwa takie, czy inne argumenty, zarzuty pod adresem innych osób, stwierdzając nawet, że jest prowadzona " nagonka " na Pana itd. Odnoszę wrażenie, że chce Pan, stworzyć taki obraz rzeczywistości, jaki Panu odpowiada i tak ma być. Wydaje mi się, że interesują Pana tylko wybrane fragmenty przedstawiania czegoś. Domaga Pan się zrozumienia i wyrozumiałości od innych, ale czy stara się Pan, chociaż spojrzeć i wczuć w ramach tej empatii, o której Pan wspominał, również do innych osób, niż te których Pan broni, łącznie z sobą? Czy według Pana poprawnego obrazu, to inni mają się dostosować do Pana i do osób których Pan broni itd.? Mówi Pan, że stara się Pan podchodzić obiektywnie do innych ( przynajmniej tak zrozumiałem z Pana wypowiedzi ), ale czy tak jest naprawdę? - osobiście mam duże wątpliwości. Pozdrawiam. |
| Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Wzniosłe, ale nieprzystające do życia w rodzinie(także forumowej).Planuję ograniczenie kontaktów z rodziną(dla obopólnego dobra). > Ponadto zauważam niekonsekwencję. Twierdzisz:> >To niestosowne i nieodpowiedzialne, jestem jednak zdecydowanym obrońcą prawa do nieskrępowanej wypowiedzi, do wolności słowa, nie uznaję poprawności politycznej, tematów tabu i moralności Kalego w tej dziedzinie.> >Hm ... k***a w dupe zajebana mać jego p*****lonej w szczerbaty ryj małżonki suki> Fajne? Mi się podoba.Niezłe. Znam podobne z autopsji. Usłyszałem mianowicie kiedyś coś takiego: Cytat: K.... jego w d... zapier...... mać. Istna poezja.  > Ale Tobie zapewne nie, wszak wnioskowałeś o zakaz wulgaryzmów, więc jednak jakieś okowy dla wypowiedzi przewidujesz.Oczywiście granice wolności słowa określa obowiązujące prawo. Można je(granice) przekroczyć, trzeba jednak liczyć się z konsekwencjami. Na forum jest od tego regulamin. > Jeżeli ktoś będzie prowadził nieodmiennie konwersację w finezyjnej formie zastosowanej przeze mnie powyżej, a uwypuklonej w niniejszym tekście kolorem miłości, to nie mam nic przeciwko dożywotniemu zbanowaniu go.> Jeżeli troll trolluje, a jak sama nazwa wnosi trolle są od trollowania i tego nie zmienisz - jestem za gilotyną.Zgadzam się. Nie ma zamiaru bronić trolli, choć niektórzy przypisują mi takie intencje. A w ogóle, to lubię Ciebie(miedzy innymi za to, że nie manipulujesz) i przepraszam, że nie odpowiedziałem na wiele Twoich postów. Nadrobię to, przyrzekam. Pozdrawiam - Garnek  PS: Poszukuję wolnomyślicieli.
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
#102 10 na 10 | Wojtek (3465 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | Zbyszku, Czytam sobie Twoje wypowiedzi w tym wątku i nie tylko ręce mi opadają, prawie z żałości cały pacnąłem o ziemię. Niniejszym oświadczam, że od tej pory traktować Cię będę nie jak partnera w racjonalnej dyskusji, a jak trolla, którego działalność szkodzi forum w obecnym jego kształcie. Jak wiesz, konsekwencji w działaniu odmówić mi nie można. Zobaczymy zatem, czy wygra Twoja rewolucja, czy wsteczne mechanizmy kontrrewolucyjne reprezentowane przeze mnie i innych moderatorów. Zmień ponadto ten śmieszny wpis o wolnomyślicielach, obraża mnie fakt, że ktoś o tak zamkniętych i wąskich horyzontach jak Ty (co udowadniasz coraz dobitniej z każdym nowym postem), poszukuje ludzi podobnych mnie (w każdym razie tak deklaruje). Pozdrawiam
ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona |
#103 3 na 3 | placownik (17853 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> To niestosowne i nieodpowiedzialne, To zwykłe pustosłowie, skoro pomimo tej niestosowności i nieodpowiedzialności (nie pierwszej i zapewne nie ostatniej) Ty nadal liczysz na to, że niektórzy zobaczą po drugiej stronie inteligentnego, zadającego trudne, ale jakże ważne pytania, a przedłużające się w nieskończoność oczekiwanie na ten cud, umilasz puszczaniem swojej ulubionej płyty: jestem jednak zdecydowanym obrońcą prawa do nieskrępowanej wypowiedzi, do wolności słowa, nie uznaję poprawności politycznej, tematów tabu i moralności Kalego w tej dziedzinie. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli |
#104 3 na 3 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Rozumiem, to kwestia Pana, czy Pan odpowie czy też nie.Odpowiem, proszę o wyrozumiałość. Jestem kompletnie zawalony postami i ciągle ich przybywa. Nie zdążyłem nawet odpowiedzieć w dwóch, założonych przeze mnie wątkach("Dupa" i "Zmiany w sposobie moderowania - racjonalna rewolucja"), nie spodziewałem się takiej lawiny. Nieraz mam już dość, dałem się sprowokować do dyskusji "o niczym". Dodam, że mam sporo obowiązków domowych a i wiosna za pasem. Moja rabata kwiatowa czeka na zajęcie się nią, kiełki tulipanów proszą o ochronienie ich przed naszymi kotami, które z upodobaniem uprawiają "wykopki". > Wysuwa takie, czy inne argumenty, zarzuty pod adresem innych osób, stwierdzając nawet, że jest prowadzona " nagonka " na Pana itd.Nadinterpretacja. Niczego takiego nie twierdzę. Zasugerowałem jedynie(taka była moja intencja), że Ci, którym stoję ością w gardle(o ile są tacy) mogli zrozumieć post placownika jako przyzwolenie na bezpardonowy atak. Zakończyłem zresztą akcentem optymistycznym, jak Pan z pewnością zauważył. Jakiego rodzaju zarzuty? > Odnoszę wrażenie, że chce Pan, stworzyć taki obraz rzeczywistości, jaki Panu odpowiada i tak ma być.Bronię po prostu mojego punktu widzenia(to chyba jeszcze dozwolone na forum Racjonalisty?) > Wydaje mi się, że interesują Pana tylko wybrane fragmenty przedstawiania czegoś.Proszę o więcej szczegółów. > Domaga Pan się zrozumienia i wyrozumiałości od innych, ale czy stara się Pan, chociaż spojrzeć i wczuć w ramach tej empatii, o której Pan wspominał, również do innych osób, niż te których Pan broni, łącznie z sobą?> Czy według Pana poprawnego obrazu, to inni mają się dostosować do Pana i do osób których Pan broni itd.?> Mówi Pan, że stara się Pan podchodzić obiektywnie do innych ( przynajmniej tak zrozumiałem z Pana wypowiedzi ), ale czy tak jest naprawdę? - osobiście mam duże wątpliwości.Proszę przeczytać choćby to.Zachęcam do przeczytania wszystkich moich postów, widać wyraźnie ewoluowanie poglądów. Jednym z moich celów jest kształtowanie postaw tolerancyjnych, otwartość(tak obca naszym rodakom) na drugiego człowieka, poszukiwanie tego, co łączy, z jednoczesnym nie zacieraniem różnic. Dla mnie to proste i jakże oczywiste. Człowiek uczy się całe życie a kto stoi w miejscu, ten się cofa. Pozdrawiam - Garnek  PS: Poszukuję wolnomyślicieli.
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
#105 3 na 3 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Jak wiesz, konsekwencji w działaniu odmówić mi nie można.> Zobaczymy zatem, czy wygra Twoja rewolucja, czy wsteczne mechanizmy kontrrewolucyjne reprezentowane przeze mnie i innych moderatorów.Będziesz naginał regulamin?  Sam jestem ciekaw jakie metody zastosujesz i jakich pretekstów poszukasz.  Użytkownicy będą mieli dobrą okazję do wyciągnięcia wniosków. > Zmień ponadto ten śmieszny wpis o wolnomyślicielach, obraża mnie fakt, że ktoś o tak zamkniętych i wąskich horyzontach jak Ty (co udowadniasz coraz dobitniej z każdym nowym postem), poszukuje ludzi podobnych mnie (w każdym razie tak deklaruje).Moim zdaniem Ty uważasz się za wolnomyśliciela, chciałbyś nim być. Wiem - to kusząca perspektywa. Jesteś racjonalistą, do wolnomyślicielstwa jeszcze daleko, Twój post jest tego dobitnym dowodem. Kiedyś, kiedy zaczynałem pisać na forum Racjonalisty uważałem, że racjonalista, to brzmi dumnie. Teraz dotarło do mnie z całą mocą to, że racjonaliści są równie dogmatyczni jak osoby wierzące. Postaram się dowieść tego w nowym wątku(o ile wcześniej nie zostanę "eksterminowany" w imię jedynej racjonalistów racji). > Zmień ponadto ten śmieszny wpis o wolnomyślicielach...Czy to aby nie obawa przed konkurencją? Skoro chcesz - proszę bardzo, nie będę się upierał, choć mógłbym zapytać, dlaczego Tydecydujesz, co ma być w moim poście. Interesujące. Pozdrawiam - Zbyszek  i zapraszam do tanga. 
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|