 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2010 18:09 | Ronin83 (156 punktów) | Laickie korzenie Europy
2 na 2 | W ostatni czwartek miałem przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w spotkaniu PSR w Krakowie. W trakcie rozmowy Mateusz wspomniał o planach zorganizowania... wykładów/spotkań (nie pamiętam dokładnie) mających na celu obalenie mitu o stricte chrześcijańskich korzeniach kultury europejskiej. Kultura ta opiera się, wg tego co powiedział Mateusz, na trzech rewolucjach (buntach przeciw religii i Kościołowi), z których pierwszą był Renesans... Mateuszu / Inni "Świadomi", czy moglibyście przybliżyć nieco ten temat? Bardzo mnie to zaintrygowało... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej..#76 3 na 3 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> jeszcze dziś rano, kiedy zajrzałem na pocztę, zastałem minusa za ten oto post.> Wskazałeś zatem drogę innym. Ciekawy jestem, co zrobią. Teraz, kiedy przykład przyszedł z samej góry, nie muszą już mieć skrupułów.Nikt się nie mógł dowiedzieć - przynajmniej poprzez forum - że placownik dał ci za ten post minus (a może to pomyłkowy minus?), wiec tę drogę otworzyłeś sam. Ale faktem jest, że się tu ludzie skrzykują na minusowe nagonki, a wspieranie liderów słowem i plusem jest niepisanym obowiązkiem maluczkich. Zresztą każdy tłum węszy gdzie guru gazy puszcza. . |
#77 -2 na 10 Varia Malaria (-68 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy | > >W tym przypadku dzieciaki widzą nie tylko "głupią" ale też złą wiedźmę z kaczym dziobem nie zaś panią Krystynę Marię Barwiejską.> Nie, dzieciaki widzą osobę, która nie cierpi bachorów. I choćby nie wiem, jakie słodkie były i nawet gdyby wszystkie miały na imię Zbyszek, dla niej na zawsze pozostaną wstrętnymi bachorami.Zawsze? Nie wierzysz w takie cuda jak ten z Opowieści Wigilijnej Dickensa? |
#78 7 na 7 | Autografka (10638 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Zawsze? Nie wierzysz w takie cuda jak ten z Opowieści Wigilijnej Dickensa?Wystarczająco często, żebym stwierdziła, że rozmowa nie ma sensu. Dla mnie nie ma. Dla Ciebie może mieć. A cuda? Nie zdarzają się w rzeczywistości. Każdy odpowiada sam za siebie. Jeżeli przesadzi, ryzykuje, że inni go zignorują. Ale jeżeli chcesz, to próbuj. Ja nie mam najmniejszej ochoty na rozmowę z tą panią. Mam do tego prawo.
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
#79 15 na 15 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > To niestosowne i nieodpowiedzialne, jestem jednak zdecydowanym obrońcą prawa do nieskrępowanej wypowiedzi, do wolności słowa, nie uznaję poprawności politycznej, tematów tabu i moralności Kalego w tej dziedzinie.Ja również uważam, że każdy ma prawo do własnych poglądów i ich głoszenia. Są jednak formy głoszenia odpowiednie i nieodpowiednie. Nie skreślam ludzi za to, że wierzą w Boga/bogów, nie uznają aborcji, są komunistami/antykomunistami, uważają że grozi nam globalne ocieplenie/oziębienie lub wierzą, że Ziemia ma 10 tysięcy lat. Jeśli piszą głupstwa, godzę się z tym, wskazując jedynie fakty, przeczące ich poglądom. Jednak w chwili, gdy przekraczają granicę absurdu i powszechnie przyjętych reguł traktowania innych ludzi kończy się moja tolerancja dla nich. Taka osoba staje się wtedy dla mnie persona non grata, trudno, nic na to nie poradzę, jestem człowiekiem mało cierpliwym i nie mam pretensji do świętości. > Jeśli ktoś porówna mnie do Hitlera dla przykładu, nie obrażam się.Jasne. Takie porównanie świadczy źle wyłącznie o porównującym, nie o porównywanym. Dla mnie to jest właśnie przykład przekroczenia granicy, za którą powinien zaczynać się ban. > Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tego, ze tak łatwo można skreślić człowieka za pisanie "nie po linii", że posty, które napisałem w ciągu ponad dwóch lat na forum, nagle staną się nieaktualne. Przykro mi.Każdy miewa słabsze dni. Jeden upiera się przy obronie osób zupełnie tego niewartych, drugi reaguje na to emocjonalnie i negatywnie. Jeden i drugi przesadza  > I, o ironio - jeszcze dziś rano, kiedy zajrzałem na pocztę, zastałem minusa za ten oto post.Tego nie pochwalam. Stare dzieje, a zresztą nie ma w Twoim poście niczego, co należałoby zganić. Przynajmniej w mojej opinii. > Wskazałeś zatem drogę innym. Ciekawy jestem, co zrobią.Jakoś tak się składa, że nie chodzę drogami wskazanymi palcem przez innych. Może się zdarzyć, że jest mi z kimś "po drodze" i idziemy razem, ale to ja wybieram sobie drogę. Jeśli mam na niej towarzystwo, to lepiej, milej się idzie. Nie wiem, co zrobią inni, ale ja zrobię jedną rzecz - poproszę Cię o coś. Proszę, przeanalizuj wypowiedzi osób tu inkryminowanych, tej pani nazwiskiem Barwiejska i innych. Mnie niektóre wypowiedzi trzepały po oczach. Jestem na forum dopiero od roku, za to dość intensywnie, sama się pewnie nie ustrzegłam kilku porządnych wpadek  , tak to bywa. Niemniej staram się nie kłuć, nie obrażać (nie tylko ludzi, ale też zdrowego rozsądku), może czasem nie mogę się powstrzymać przed zjadliwym komentarzem czy minusem, ludzka rzecz, ale z całych sił staram się, by okazać rozmówcom szacunek, nawet jeśli ich poglądy na szacunek nie zasługują (w mojej opinii). Wymagam też tego samego od innych w stosunku do mnie. Ktoś uważa, że nie mam racji? OK, ma prawo, może mnie przekonywać, ja będę bronić mojego stanowiska. Ale kiedy w odpowiedzi na wyrażone moje zdanie widzę drwiny, wypowiedziane (wypisane) lekceważącym czy wręcz pogardliwym tonem, to mi się scyzoryk otwiera w kieszeni. I to samo dotyczy innych osób. Cóż, przyznaję, do jednych użytkowników mam słabość większą, do innych mniejszą, tak jak w realnym życiu - jednych znajomych lubię bardziej, innych mniej. To nie znaczy, że z każdą wypowiedzią tych "bardziej lubianych" się zgadzam. I że zgadzam się na niewybredne ataki pod adresem "mniej lubianych". Niestety, z przykrością konstatuję, że większość osób zbanowanych (w tym pani "prokaczystowska") głównie tym się zajmowała - atakami. Poważna osoba nie zamieści obraźliwego rysunku pod niczyim adresem, dlatego nie mogę podzielić Twojej opinii o pani KMB, podobnie jak Twojej opinii o jej "poważnych pytaniach". Prawdę mówiąc, żal mi ze dwóch osób, które zniknęły z forum (a raczej ich "zniknięto"), nie wymienię nominatim, bo po co. Może ich potknięcia nie były aż tak okropne, chociaż irytujące. Ale pozostałych mi nie żal. Uczciwie na bana zapracowały. > W końcu jedyna racja jest, jak nazwa wskazuje, po stronie racjonalistów.Ja bym to ujęła inaczej - racja jest po stronie tych, którzy mimo znaczących różnic poglądów potrafią z pewną klasą rozmawiać. I nie mam na myśli "naszej-klasy", gdzie mnie nie było, nie ma i nie będzie, dlatego nie zamierzam nikogo sprawdzać w tamtym źródle. > Pozdrawiam - Garnek  To od "smolenia"? A któż w tym wypadku jest owym "kotłem"? > P.S: Poszukuję wolnomyślicieli.Jest ich pełno wokół. > Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]Życia nie oddam, mam jedno. TO może powiedzieć każdy, pozostaje kwestią otwartą, czy również TAK. Pozdrawiam z niezmienną sympatią  |
#80 -2 na 10 Varia Malaria (-68 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Mam do tego prawo.Nikt Ci go nie odbiera. |
#81 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Ale faktem jest, że się tu ludzie skrzykują na minusowe nagonki, a wspieranie liderów słowem i plusem jest niepisanym obowiązkiem maluczkich.Masz plusa  |
#82 1 na 1 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> To forum jest miejscem gdzie poznałem wiele osób z którymi się przyjaźnię a kilka kocham.Cytatem patrona tego forum legitymuje się twój dzisiejszy nieprzyjaciel Zbyszek Bryłowski. . |
#83 -2 na 12 Varia Malaria (-68 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy | Zrozumiałam z tego, że i Zbyszek i ty nie popieracie chamstwa na forum. Oboje chcecie właściwie tego samego. Kulturalnych dyskusji na wysokim poziomie. Różnica polega na tym, że Zbyszek wierzy w to iż tzw. "prokaczystowska" i inni, są w stanie normalnie rozmawiać i mają prawo do wyrażania na tym forum swoich opinii. A ci co go skreślają z listy przyjaciół, rozsądnych ludzi itp oraz sączą jad i złośliwości pod adresem starego znajomego, maja za idiotę, bo ma inne zdanie... cóż, bez komentarza. |
#84 1 na 1 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> >wspieranie liderów słowem i plusem jest niepisanym obowiązkiem maluczkich.> Masz plusa  O kurczę...  A - najlepiej to ci go oddam.  . |
#85 9 na 9 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | Tak. Tak właśnie jest. Myślę, że nie tylko Zbyszek i ja wolelibyśmy widzieć dyskusje pozbawione elementów rynsztoka, to dotyczy znakomitej większości użytkowników forum, stałych i okazjonalnych. Niestety, jak każdy ideał, tak i ten stan jest niemożliwy do osiągnięcia, starajmy się chociaż minimalizować zagrożenie. Jeśli ma to również oznaczać eliminację osób, wprowadzających stan zagrożenia, to cóż, zgadzam się na to. |
#86 -4 na 10 Varia Malaria (-68 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Jeśli ma to również oznaczać eliminację osób, wprowadzających stan zagrożenia, to cóż, zgadzam się na to.Ja jestem za resocjalizacją (nie mylić z nawracaniem). |
#87 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
> Ja jestem za resocjalizacją (nie mylić z nawracaniem).Zawsze przed eksmisją były próby resocjalizacji - upomnienia, ostrzeżenia, minusy. Czasem skutkowało, częściej nie. |
#88 7 na 9 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Laickie korzenie Europy | > Ja jestem za resocjalizacjąNa razie, to jesteś przed  . |
#89 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy |
Zainteresowanych przebiegiem "kłótni" odsyłam do tego wątku, prosząc o przeanalizowanie, kto kogo wkręcił, kto i jakie sensowne zdania budował, kto i jak argumentował i wreszcie - kto komu coś insynuował. Wszystko jest "na widelcu". Pouczającym zaiste doświadczeniem była dla mnie ta wymiana zdań. Co do racji, to chętnie ją przyznaję, korona z głowy mi nie spadnie, wiele osób miało okazję przekonać się o tym "na własnej skórze". Pozdrawiam - Garnek  PS: Poszukuję wolnomyślicieli.
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
#90 3 na 3 | Ignorancja (4718 punktów) | Odp: Laickie korzenie Europy | > P.S: Poszukuję wolnomyślicieli."Coś ostatnio sporo na forum pojawia się obrońców wiary. To chyba przez tę pogodę"
(Forumowicz Ksys, wątek: Ateizm największym wrogiem rozumu, z wczoraj z godz. 21 z minutami)Myślę, że Twe słowa/apele Zbyszku staja się powoli ciałem. Nie Zbyszku, ja Ciebie nie skreślam, choć znam Cię znacznie krócej od innych, ale wystarczyło by dojść do wniosku o Twym niebotycznym zamiłowaniu do idealizmu, leżącym u podstaw Twego twardogłowego obstawania przy obronie pieniaczy pokroju kaczystowska z klonami. Wzniosłe, ale nieprzystające do życia w rodzinie(także forumowej). Ponadto zauważam niekonsekwencję. Twierdzisz: > To niestosowne i nieodpowiedzialne, jestem jednak zdecydowanym obrońcą prawa do nieskrępowanej wypowiedzi, do wolności słowa, nie uznaję poprawności politycznej, tematów tabu i moralności Kalego w tej dziedzinie. Hm ... k***a w dupe zajebana mać jego p*****lonej w szczerbaty ryj małżonki sukiFajne? Mi się podoba. Ale Tobie zapewne nie, wszak wnioskowałeś o zakaz wulgaryzmów, więc jednak jakieś okowy dla wypowiedzi przewidujesz. Ty takie, inni odmienne, np. zakaz trollowania. Jeżeli ktoś będzie prowadził nieodmiennie konwersację w finezyjnej formie zastosowanej przeze mnie powyżej, a uwypuklonej w niniejszym tekście kolorem miłości, to nie mam nic przeciwko dożywotniemu zbanowaniu go. Jeżeli troll trolluje, a jak sama nazwa wnosi trolle są od trollowania i tego nie zmienisz - jestem za gilotyną. Uciąć łeb przy samej dupie ... inaczej: Kto wyrzekł słowo s t a ń s i ę, kto i z g i ń wyrzecze? Kiedy od ludzi rozum i trzeźwość uciecze, Kiedy forum fanatyzm i głupota szalona Obleją, jak Moskale redutę Ordona- Karząc plemię mędrców idealizmem strute, Ktoś wysadzi tę ziemię, jak on swą redutę...*) Pozdrawiam. *) Aby mi nie zarzucono plagiatu. Manipulacja mego autorstwa dokonana na rymowaniu pt. "Reduta Ordona" wieszcza Mickiewicza.
Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|