 |
Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-09-2010 15:20 | zachaj (5239 punktów) | Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking
8 na 8 | Stephen Hawking wypowiedział się dla brytyjskiego dziennika "The Times" odnośnie swojej najnowszej książki „The Grand Design”. Stwierdził jednoznacznie , że jego badania i najnowsze odkrycia innych naukowców , dowodzą o samoistnej kreacji wszystkiego tego co nazywamy Wszechświatem. Według niego istnienie takiego prawa jak grawitacja jest potwierdzeniem faktu powstania czegoś z niczego. Jeden z najwybitniejszych naukowców naszych czasów uważa , że "Bóg" nie istnieje i nie stworzył Uniwersum. To niewygodny fakt dla wszystkich religii na naszej planecie , gdyż wszystkie twierdzą coś dokładnie odwrotnego. Ciekawy jestem jak zareagują. Czy dalej będą negować ten dorobek człowieka ? A może uderzą się w pierś i uwolnią więzione umysły ? Jak znam życie to i tak coś wymyślą... Stephen Hawking : "Because there is a law such as gravity, the Universe can and will create itself from nothing. Spontaneous creation is the reason" www.thetimes.co.uk/tto/news/Ps. Ciekawe jak uporają się z tym religijni naukowcy ? Ciężki orzech do zgryzienia. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..#1 4 na 4 | Ania... (14138 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > To niewygodny fakt dla wszystkich religii na naszej planecie , gdyż wszystkie twierdzą coś> Ciekawy jestem jak zareagują. Czy dalej będą negować ten dorobek człowieka ? A> może uderzą się w pierś i uwolnią więzione umysły ? Jak znam życie to i tak coś wymyślą...Już widzę, jak patriarchowie kościołów ogłaszają, że mylili się do tej pory i świat powstał sam z siebie. A bóg oczywiście istnieje, jest wielkim i niezawisłym sędziom... Tu mi kaktus wyrośnie  Równie prawdopodobne jest to, że Ojciec R zwróci wyłudzone renty  A swoją drogą - co ma wspólnego ojciec R i Ferdek Kiepski? Obaj zabierają renty babkom  Kościół to instytucja finansowa. Nawet, jeśli dany proboszcz wierzy w to co robi i nie wyłudza kasy, to jego zwierzchnicy już tak. Nie zabiją kury znoszącej złote jajka, nawet, jeśli kura zdycha. Będą ją reanimować póki nie zgnije im pod respiratorem. |
Xion (501 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | >Według niego istnienie takiego prawa jak grawitacja jest potwierdzeniem faktu >powstania czegoś z niczego. > (...) >Ciekawe jak uporają się z tym religijni naukowcy ? Ciężki orzech do zgryzienia. Proste: Bóg stworzył grawitację. |
#3 1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking |
> >Ciekawe jak uporają się z tym religijni naukowcy ? Ciężki orzech do zgryzienia.> Proste: Bóg stworzył grawitację.Są wierzący naukowcy , którzy na poważnie szukają wszędzie boga. Paleo-datowanie powstania duszy to tylko jeden przykład tego absurdu. Będzie znowu wielkie poszukiwania dziury w której będzie można schować stwórcę. |
#4 -2 na 4 | catseye (1381 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | >Stephen Hawking wypowiedział się ... Przykro mi to pisać, ale taka jest prawda. Hawking utrzymuje się na medialnym topie TYLKO z powodu swojej makabrycznej choroby i tego, że żyje już chyba 10 razy dłużej niż przeciętnie udawało się to innym. Wypowiedział się, bo to zwiększy "sprzedawalność" (ale już nie "czytalność") jego najnowszego dzieła. |
| zachaj (5239 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > >Stephen Hawking wypowiedział się ...> Przykro mi to pisać, ale taka jest prawda. Hawking utrzymuje się na medialnym topie TYLKO z powodu swojej makabrycznej choroby i tego, że żyje już chyba 10 razy dłużej niż przeciętnie udawało się to innym.Nie prawda ! Hawking to jeden z największych naukowców na świecie , jego teorie wykładane są na wszystkich najbardziej prestiżowych uczelniach. Jak możesz pisać takie rzeczy ? Mylisz się i to bardzo. > Wypowiedział się, bo to zwiększy "sprzedawalność" (ale już nie "czytalność") jego najnowszego dzieła.Oczywiście. Tak się promuję naukę i motywuje ludzi do czytania w dzisiejszych czasach. Szokując. Jak powiedziałby o jakiejś gwieździe , to nawet byśmy o tym nie usłyszeli. Może ja bym się dowiedział bo często kupuję książki i wtedy napisałbym na forum. Ale żeby trafić do szerszej rzeszy czytelników to najlepszy sposób. |
#6 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | >Stephen Hawking wypowiedział się dla brytyjskiego dziennika "The Times" odnośnie swojej najnowszej >książki "The Grand Design". Stwierdził jednoznacznie , że jego badania i najnowsze >odkrycia innych naukowców , dowodzą o samoistnej kreacji wszystkiego tego co nazywamy >Wszechświatem. Według niego istnienie takiego prawa jak grawitacja jest potwierdzeniem faktu >powstania czegoś z niczego. Jeden z najwybitniejszych naukowców naszych czasów uważa , że "Bóg" nie >istnieje i nie stworzył Uniwersum.
Rzeczywiście, racjonalizm i nauka dotarła aż tak daleko? Powstało COŚ z niczego? I to jest ten racjonalizm? Skoro są możliwe takie czary, że powstaje coś z niczego, to czemu nie jest możliwe że istnieją duchy, anioły, Bóg? Ich chociaż podobno ktoś widział/czuł! Ale czy ktoś widział/czuł jak coś powstaje z niczego? A jak to udowodnić, skoro o tym niczym nie wiemy nic, poza tym że tego nie było i zamieniło się w coś? I dalej, skoro coś powstało z niczego, to czemu nie jest możliwe, że w ramach tego "czegoś" powstał jakiś ułomny Bóg (no, znaczy takie nie całkiem "wszech" i niekoniecznie "naj", ale jakiśtam "mocny" czarownik?).
O ile prawdą jest że Hawking tak napisał, to wszystko jest możliwe, i duchy i czary i inne "dziwy", ale Bóg nie! Bo tak powiada racjonalista!
Ech... ten "racjonalizm". |
#7 1 na 1 | Ratatoskr (4439 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > skoro coś powstało z niczego, to czemu nie jest możliwe, że w ramach tego "czegoś" powstał jakiś ułomny Bóg (no, znaczy takie nie całkiem "wszech" i niekoniecznie "naj", ale jakiśtam "mocny" czarownik?).A po co ci taki ułomny bóg nie całkiem wszhech i naj? Toć on ani doskonale miłosierny nie będzie, ani wszechwiedzący, ani nawet w pełni sprawiedliwy. Ot taki największy kozak na dzielnicy - pociesza cię jakoś taka wizja? seksualnosc-kobiet.pl |
#8 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > > skoro coś powstało z niczego, to czemu nie jest możliwe, że w ramach tego "czegoś" powstał jakiś ułomny Bóg (no, znaczy takie nie całkiem "wszech" i niekoniecznie "naj", ale jakiśtam "mocny" czarownik?).> A po co ci taki ułomny bóg nie całkiem wszhech i naj? Toć on ani doskonale miłosierny nie będzie, ani wszechwiedzący, ani nawet w pełni sprawiedliwy. Ot taki największy kozak na dzielnicy - pociesza cię jakoś taka wizja?> seksualnosc-kobiet.plMi taki ułomny Bóg nie jest do niczego potrzebny, ale skoro COŚ może powstać z NICZEGO, to wszystko jest możliwe, jak w bajkach i mitach. Po prostu CZARY! Skoro zatem już sobie jako "racjonaliści" czarujemy, to dlaczego w ramach tych czarów nie uwzględnić Boga? Toż On tak samo jest możłiwy, jak to że COŚ powstało z NICZEGO! |
#9 -2 na 4 | catseye (1381 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > Nie prawda ! Hawking to jeden z największych naukowców na świecie , jego teorie wykładane są na wszystkich najbardziej prestiżowych uczelniach. Jak możesz pisać takie rzeczy ? Mylisz się i to bardzo.Polecam stronę www ccp14.ac.uk/ccp/web-mirrors/armel/www.cristal.org/1120physiciens.html. Naukowców klasy Hawkinga jest dziś na pęczki. Produkują teorie równie i bardziej śmiałe i ciekawe, o których nikt nie słyszał, bo ich twórcy nie są medialni (znów mi przykro, że muszę to napisać - bo nie są makabrycznie chorzy). Przy okazji: jakie teorie S.H. są wykładane na wszystkich najbardziej prestiżowych uczelniach? Poproszę o możliwie dokładne dane - najlepiej o sylabusy, nazwiska wykładowców, i oczywiście nazwy uczelni. > >Wypowiedział się, bo to zwiększy "sprzedawalność" (ale już nie "czytalność") jego najnowszego dzieła.> Oczywiście. Tak się promuję naukę i motywuje ludzi do czytania w dzisiejszych czasach. Szokując. Jak powiedziałby o jakiejś gwieździe , to nawet byśmy o tym nie usłyszeli. Może ja bym się dowiedział bo często kupuję książki i wtedy napisałbym na forum. Ale żeby trafić do szerszej rzeszy czytelników to najlepszy sposób.To że ludzie kupują Hawkinga nie znaczy że go czytają. To nie jest żadna zgryźliwość - znam wiele takich przypadków. A Ty - czego dowiedziałeś się z "Krótkiej historii czasu"? P.S. Tak na wszelki wypadek: jestem niewierzący. |
#10 1 na 1 | Ratatoskr (4439 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > skoro COŚ może powstać z NICZEGO, to wszystko jest możliwe, jak w bajkach i mitach. Po prostu CZARY!A o cząstkach wirtualnych nie słyszał? Jakoś powstają z niczego i nikogo to nie boli. pl.wikipedia.org/wiki/Cząstka_wirtualna> Skoro zatem już sobie jako "racjonaliści" czarujemy, to dlaczego w ramach tych czarów nie uwzględnić Boga? Toż On tak samo jest możłiwy, jak to że COŚ powstało z NICZEGO!No wiesz, to jest mniej więcej myślenie w stylu: skoro cząstki wirtualne mogą powstawać z próżni, to kto zaprzeczy samorództwu myszy i szczurów? pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_samorództwa seksualnosc-kobiet.pl |
#11 1 na 3 | neurosurgery (2484 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > Przykro mi to pisać, ale taka jest prawda. Hawking utrzymuje się na medialnym topie TYLKO z powodu swojej makabrycznej choroby i tego, że żyje już chyba 10 razy dłużej niż przeciętnie udawało się to innym.> Wypowiedział się, bo to zwiększy "sprzedawalność" (ale już nie "czytalność") jego najnowszego dzieła.Proszę Cię, nie pisz takich głupot! Trochę szacunku dla Jego dokonań... Poczytaj jak wielki wkład w rozwój fizyki miał i ma Hawking. Myślisz, że głosi swoje teorie na prawo i lewo nie konsultując tego z innymi naukowcami? To, że jest na medialnym topie świadczy tylko o trafności jego przewidywań. Osobiście cieszę się, że tak mądry człowiek jak profesor Hawking postawił sobie cel i dzięki swojej niezłomności pomaga zrozumieć wszechświat. Twoje zarzuty są śmieszne, przykro mi. Jeśli zaś chodzi o trudności w zrozumieniu tego o czym mówi Hawking, to mogę tylko wzruszyć ramionami w geście bezradności. Prawda jest taka, że jest pewna bariera, która dla normalnego człowieka jest nie do przejścia. Kto z nas mógłby patrząc na zapiski Einsteina zrozumieć ich sens? Trzeba się po prostu zdać na ludzi, którzy są najlepsi w tym co robią. Jeśli Hawking mówi, że "jego badania i najnowsze odkrycia innych naukowców , dowodzą o samoistnej kreacji wszystkiego tego co nazywamy Wszechświatem", to mu ufam. Ludzie tacy jak on poświęcają życie, aby udowodnić pewne przypuszczenia i nie sądzę, żeby robili to tylko dla medialnego szumu i pieniędzy. |
#12 2 na 2 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > uczelniach? Poproszę o możliwie dokładne dane - najlepiej o sylabusy, nazwiska wykładowców, i oczywiście nazwy uczelni.Oxford Cambridge Yale jego wkład w astrofizykę to cześć wiedzy jaki każdy młody naukowiec musi przyswoić. Na tym się opiera cała współczesna wiedza o kosmosie. Jak śmiesz to negować ? |
#13 4 na 4 | niemier (13327 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > To że ludzie kupują Hawkinga nie znaczy że go czytają. To nie jest żadna zgryźliwość - znam wiele takich przypadków. A Ty - czego dowiedziałeś się z "Krótkiej historii czasu"?Ja odpowiem na to pytanie, bo "Krótka historia czasu" to jedna z ważniejszych książek w moim życiu. Każdy rozdział był pełen nowych dla mnie informacji (streszczać jej nie będę, bo chyba nie o to chodzi?). Mało tego- informacje były przedstawione w sposób bardzo przystępny, i to jest bardzo ważne! Miałam góra 14 lat, a z pasją zgłębiałam astrofizykę czy fizykę kwantową. Można się niczego nie dowiedzieć z "KHC" tylko jak jest się specjalistą z tych dziedzin (ale wtedy po co sięgać po książki POPULARNOnaukowe?). A teraz wątek osobisty. "Krótka Historia Czasu" to książka, która bardzo ułatwiła mi zanegowanie dogmatów religijnych, wpajanych przez wszystkich dookoła. Bo nie wynikało z niej, że wszechświat potrzebuje stwórcy. Zostałam ateistą, a pod moim wpływem kilka kolejnych osób. Stąd mój wielki sentyment do tej książki. Pozdrawiam! Zuzu Niemier |
| kognitywista (3391 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > Tu mi kaktus wyrośnie Równie prawdopodobne jest to, że Ojciec R zwróci wyłudzone renty  Wszedł w ich posiadanie legalnie i nie musi zwracać. Poza tym osoby, które uważasz za jego ofiary, nie czują się pokrzywdzone. > A swoją drogą - co ma wspólnego ojciec R i Ferdek Kiepski?> Obaj zabierają renty babkom Tak. Ale oskubane przez tego pierwszego są z tego powodu szczęśliwe> Kościół to instytucja finansowa.Wszystkie instytucje są finansowe. > Nawet, jeśli dany proboszcz wierzy w to co robi i nie wyłudza kasy, to jego zwierzchnicy już tak.A jak ma być finansowana tego typu instytucja? Osobiście byłbym rad, gdyby nawet wyłudzali (jak to nazywasz) dwa razy więcej od wiernych a odczepili się wreszcie od zakamuflowanych państwowych czy samorządowych dotacji. P.S. Też mnie drażni KK ale nie lubię nonsensów ... |
#15 3 na 3 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > Przy okazji: jakie teorie S.H. są wykładane na wszystkich najbardziej prestiżowych uczelniach?Tutaj są wymienione jego naukowe dokonania (w ogromnym skrócie) będące trwałym wkładem do współczesnej kosmologii. Nie mówiąc już o jego zasługach dla popularyzacji tej trudnej do przyswojenia wiedzy. Ogromny szacunek dla jego osiągnięć (jak i determinacji w walce z fizyczną ułomnością) wykazują nawet osoby o innym światopoglądzie, jak chociażby ks. Michał Heller. Jest on specjalistą w tej samej dziedzinie i lepiej od nas wszystkich potrafi to ocenić. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|