 |
Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-09-2010 15:20 | zachaj (5239 punktów) | Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking
8 na 8 | Stephen Hawking wypowiedział się dla brytyjskiego dziennika "The Times" odnośnie swojej najnowszej książki „The Grand Design”. Stwierdził jednoznacznie , że jego badania i najnowsze odkrycia innych naukowców , dowodzą o samoistnej kreacji wszystkiego tego co nazywamy Wszechświatem. Według niego istnienie takiego prawa jak grawitacja jest potwierdzeniem faktu powstania czegoś z niczego. Jeden z najwybitniejszych naukowców naszych czasów uważa , że "Bóg" nie istnieje i nie stworzył Uniwersum. To niewygodny fakt dla wszystkich religii na naszej planecie , gdyż wszystkie twierdzą coś dokładnie odwrotnego. Ciekawy jestem jak zareagują. Czy dalej będą negować ten dorobek człowieka ? A może uderzą się w pierś i uwolnią więzione umysły ? Jak znam życie to i tak coś wymyślą... Stephen Hawking : "Because there is a law such as gravity, the Universe can and will create itself from nothing. Spontaneous creation is the reason" www.thetimes.co.uk/tto/news/Ps. Ciekawe jak uporają się z tym religijni naukowcy ? Ciężki orzech do zgryzienia. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..| zachaj (5239 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking |
> Ale to właśnie wy, racjonaliści, zdajcie się lepiej "wiedzieć", jak jest ...Wybacz. Tak musi być , a wy religijni ludzie nie zdołacie tego zmienić. |
#182 2 na 2 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | Cytat:>>Nie istnieje żadna doktryna ateistów. >Oto ona: nie ma Boga. Dobrze. Słowo "ateista" to tylko słowo, jak każde inne. Powiem ci od siebie, co jest pewne i co nie jest rzadną doktryną. Twierdzę z całą, 100% pewnością: "Nie ma żadnego boga (absolutu, bogów) o którym (których, o czym) mówią ludzkie religie. Na 100% nie istnieje osoba (absolutna siła) zainteresowana dystrybucją pośmiertną ludzkich osobowości. Nie ma żadnej istoty, która by zbudowała hotelik pośmiertny dla Homo sapiens, lub też przenosiła "dusze, atmany etc." Homo sapiens w nowe ciała po ich śmierci. Co do innych zjawisk dotyczących źródeł wszechświata nie można być na 100% pewnym." Mówię, iż jestem ateistą dlatego, iż nie spotykam teistów mówiących o bogu w oderwaniu od swojej chuci wiecznego istnienia. |
#183 1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking |
> Mówię, iż jestem ateistą dlatego, iż nie spotykam teistów mówiących o bogu w oderwaniu od swojej chuci wiecznego istnienia.Jak niesamowici zachłanni i pyszni są ci którzy chcą żyć wiecznie. Jakim prawem się pytam ? W sumie to nawet mogłoby się znudzić , po jakiś 200 latach każdy chciałby już odejść. Nuda to najgorsza kara. |
Parys (592 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > Twierdzę z całą, 100% pewnością:> "Nie ma żadnego boga (absolutu, bogów).Na jakiej podstawie? |
#185 1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | Człowiek wymyślił religię , bogów , wiarę i wszystkie konsekwencje , ingerujące w życie społeczne , związane z tym fenomenem. Badać to zjawisko jest także badaniem jakieś malutkiego fragmentu wszechświata. Można w ten sposób dowiedzieć się o naturze człowieka ale nic to nie mówi wielkoskalowych obiektach. Badanie tychże makrostruktur mówi nam , że wszechświat działa na całkowicie na innych zasadach niż wszystko co znamy na naszej planecie. Wszechświat nie zna pojęcia dobra i zła , jest tak jak ta skała bez celu i bez przyczyny. Po prostu istnieje a to pozwala istnieć nam. |
#186 -2 na 2 Parys (592 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > Słusznie: nie ma możliwości określenia, co było "pierwsze" ...Dlaczego? Ponieważ absurdem jest twierdzenie, że materia jest wieczna(bez przyczyny) lub sama siebie stworzyła czyli że przyczyną materii jest ona sama , wnioskujemy logicznie , że przyczyna materii jest niematerialna i zgodnie z tradycją nazywamy ją Bogiem a ty ŚWIADOMOŚCIĄ. Zatem ludzie religijni są racjonalii a ateiści nie. |
| zachaj (5239 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > >Twierdzę z całą, 100% pewnością:> >"Nie ma żadnego boga (absolutu, bogów).> Na jakiej podstawie?Właśnie to jest postawą tego wątku. Tam gdzie Ty nie widzisz podstaw , my widzimy je solidne. Zapytam inaczej. Na jakiej podstawie twierdzisz , że jest inaczej ? Jedyną drogą dla Was bogobojni jest podążanie i zaakceptowanie nauki , ewentualnie znalezienia dla niego jakiejś "wygodnej" luki aby go tam schować. Prawdopodobnie zawsze się takowa znajdzie więc bądź spokojny... |
#188 1 na 1 | catseye (1381 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > Coś co nam wydaję się wieczne , w skali wszechświata może być chwilą. Tak naprawdę co to jest wieczność ?Odpowiedzią na to pytanie jest piękna przypowieść, podobno buddyjska (a na pewno z dalekiego wschodu). Otóż gdzieś na północy jest ogromna góra z najtwardszego diamentu, której szczyt przebija najwyższe chmury. Raz w roku na tym szczycie siada maleńki ptaszek, by wytrzeć o diamenty swój miękki dziobek. Kiedy ptaszek zetrze tę górę tak, że nie będzie po niej śladu, upłynie pierwsza sekunda wieczności. |
| zachaj (5239 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > >...upłynie pierwsza sekunda wieczności.Ładne  |
| Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | Najpierw przytocz całą wypowiedź. |
#191 1 na 1 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | Dobrze powiedziane. Nawet inne zwierzęta na naszej planecie odbierają niekiedy rzeczywistość inaczej, mają inne zmysły. Czy takie na przykład obojniaki, gdyby miały szczęście (albo i nie) rozwinąć się w istoty kulturotwórcze i samoświadome, mówiłyby o matce boskiej, czy też tworzyły by dychotonię między chtonicznym seksem i świetlaną ascezą? A jakie to ważne w różnych bzdurnych religiach. |
#192 1 na 1 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | Mam czasem wrażenie, że im ktoś jest nudniejszy i ma mniej do powiedzenia, tym bardziej trapi go chuć wiecznego istnienia. Nie raz spotykam ludzi spędzających długie godziny na podpisywaniu na klęczkach kontraktów z urojonym bogiem w świątyniach i zadziwia mnie fakt, iż nie czują się znudzeni swoim istnieniem. Widać ich strach dominuje nad wszystkim. |
#193 1 na 1 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | Uczucie wiary z pewnością jest dużo gorszym narzędziem niż słaby nawet umysł. Cytat:Wierzę. I dzięki temu idę i mam nadzieję wyrwać się z cyklu kolejnych wcieleń. A to ma być niby pełna otwartość, którą deklarujesz? Mówiłem, że wierzysz w hotelik po śmierci. |
#194 -1 na 1 | Iwona Przybyła (801 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > Uczucie wiary z pewnością jest dużo gorszym narzędziem niż słaby nawet umysł.Mam jeszcze w zanadrzu kilka bardzo niebezpiecznych narzędzi: nadzieję i miłość. Normalnie - wcielenie zła. > Cytat:Wierzę. I dzięki temu idę i mam nadzieję wyrwać się z cyklu kolejnych wcieleń. > A to ma być niby pełna otwartość, którą deklarujesz?> Mówiłem, że wierzysz w hotelik po śmierci.Ale ja nie wierzę w żaden hotelik. Cykl wcieleń wydaje mi się po prostu logiczny i sensowny. Zgodny z moją koncepcją inteligentnego projektu. |
#195 1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking |
> Ale ja nie wierzę w żaden hotelik. Cykl wcieleń wydaje mi się po prostu logiczny i sensowny. Zgodny z moją koncepcją inteligentnego projektu.Dlaczego mi to robisz ? Nie masz litości. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|