 |
Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-09-2010 15:20 | zachaj (5239 punktów) | Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking
8 na 8 | Stephen Hawking wypowiedział się dla brytyjskiego dziennika "The Times" odnośnie swojej najnowszej książki „The Grand Design”. Stwierdził jednoznacznie , że jego badania i najnowsze odkrycia innych naukowców , dowodzą o samoistnej kreacji wszystkiego tego co nazywamy Wszechświatem. Według niego istnienie takiego prawa jak grawitacja jest potwierdzeniem faktu powstania czegoś z niczego. Jeden z najwybitniejszych naukowców naszych czasów uważa , że "Bóg" nie istnieje i nie stworzył Uniwersum. To niewygodny fakt dla wszystkich religii na naszej planecie , gdyż wszystkie twierdzą coś dokładnie odwrotnego. Ciekawy jestem jak zareagują. Czy dalej będą negować ten dorobek człowieka ? A może uderzą się w pierś i uwolnią więzione umysły ? Jak znam życie to i tak coś wymyślą... Stephen Hawking : "Because there is a law such as gravity, the Universe can and will create itself from nothing. Spontaneous creation is the reason" www.thetimes.co.uk/tto/news/Ps. Ciekawe jak uporają się z tym religijni naukowcy ? Ciężki orzech do zgryzienia. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..| zachaj (5239 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > Na pewno nie istnieje bóg, który by prowadził hotelik dla zmarłych Homo sapiens.Nie odbieraj jej tego , niech się łudzi jak to pomaga... |
| zachaj (5239 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking |
> Skoro nie było Bogów, to rozumiem, że w nieśmiertelnych też nie wierzysz? Tzn. uważasz, że gra zawsze się kończy przegraną?Na nieśmiertelność trzeba zasłużyć , nie pomagasz sobie wierząc w zabobony. |
#213 1 na 1 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | Proste pytanie. Uważasz, że twoja jaźń jest śmiertelna? Że nie będzie cię za 200 lat? Że nie będzie jakiegokolwiek wrażenia istnienia z twojej strony? - to mam na myśli. I znam odpowiedź. Udzieliłaś już jej kilkanaście razy. |
#214 1 na 1 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | |
| zachaj (5239 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > Dobrze powiedziane. Nawet inne zwierzęta na naszej planecie odbierają niekiedy rzeczywistość inaczej, mają inne zmysły. Czy takie na przykład obojniaki, ...Powiem więcej , tylko małpa mogła stworzyć boga... |
| Iwona Przybyła (801 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking |
> Mówię, iż jestem ateistą dlatego, iż nie spotykam teistów mówiących o bogu w oderwaniu od swojej chuci wiecznego istnienia.A nie spotkałeś się z ateistyczną koncepcją nieśmertelności? Zgadzam się w 100% z Twoim zdaniem. Moje jest tożsame. |
| Iwona Przybyła (801 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > >Jak mnie przekonasz, że powinnam mieć litość to się jeszcze zastanowię  > Sapiens - to zobowiązuje.Tak. Historia pokazuje, że to bardzo zobowiązuje. Więc walcz, Dinozaurze  Ja widocznie mam zobowiązanie wewnętrzne do bycia najgłupszą istotą na świecie, pośród morza inteligencji. Jak idę ulicę to normalnie się wstydzę tych rzesz wykształconych, oczytanych, światłych umysłów, które mnie mijają. Wszyscy mają "jakieś" szkoły i "jakieś" wykształcenie. Do tego jako Sapiens posiedli dar walki o przetrwanie za wszelką cenę. Ja się poddaję. Można mnie rozstrzelać. Niech zapanuje w świecie ład i porządek Sapiens. |
| Iwona Przybyła (801 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > Proste pytanie. Uważasz, że twoja jaźń jest śmiertelna? Że nie będzie cię za 200 lat? Że nie będzie jakiegokolwiek wrażenia istnienia z twojej strony?Z mojej strony? JASNE, ŻE Z MOJEJ STRONY NIE BĘDZIE WRAŻENIA ISTNIENIA! To nie będę JA. > to mam na myśli. I znam odpowiedź. Udzieliłaś już jej kilkanaście razy.Umysł ma taką niepokojącą tendencję to widzenia wszędzie odpowiedzi, nawet tam, gdzie ich nie ma. |
| zachaj (5239 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking |
> ...Ja się poddaję. Można mnie rozstrzelać.Chciałabyś. Skazuję Cię na dożywotnie czytanie Hawkinga i Dawkinsa. |
| zachaj (5239 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking |
> To nie będę JA.Tak , to będą robaki. |
| Iwona Przybyła (801 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > Tylko mam nadzieję, że nie czujesz się "obrończynią wolności słowa"? Po prostu wierzysz twardo w zaświaty, w to że świadomość może przeżyć śmierć mózgu, ale kombinujesz jak koń pod górkę.Wydaje mi się, że Ty lepiej ode mnie wiesz w co ja wierzę. > Aby było mgliście zamiast normalnej wędrówki ducha po śmierci wymyślasz sobie skakanie ducha za życia. Ale oczywiste jest - i żałosne - że spodziewasz się, iż przed śmiercią twojego mózgu twoja jaźń "sobie gdzieś skoczy".Przed jaką śmiercią? Ja nie wierzę, że śmierć jest faktem w życiu! > Z lubością też powtarzasz słowo "nieśmiertelność".Nawet ateiście mają swoją koncepcję nieśmiertelności. Ja też ją mam, a przyjęłam ją za prof. Nowickim - bardzo mi się spodobało jego podejście. Oczywiście na razie jestem nieśmiertelnym niewiele wartym, ale trudno. > Ale odnoszę wrażenie, iż chcesz tylko, aby inni pomogli ci w samooszustwie, gdyż masz wpojone wrażenie iż twoja śmiertelność oznacza bezsens. Sens człowieczeństwa nie polega na nieśmiertelności jaźni (nie mógłby polegać na tym, gdyż coś takiego nie zachodzi).Uważam, że sens polega na poszerzaniu spektrum swoich możliwości i przeskakiwaniu myśli na zasadzie rozgałęziającego się drzewa: z jednego człowieka na drugiego. Nie uważam, że jakiekolwiek gałęzie obumierają, ale rozwijają się w zupełnie inne wszechświaty. |
| Iwona Przybyła (801 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > Wydaje mi się, że wielu księży ma bardzo wiele do zmyślonego boga i nie czyni ich to szlachetniejszymi od chciwych władzy cyników.Ostatnio tendencja jest odwrotna: na ateizmie można rozkręcić niezły biznes. Im więcej wyznawców, tym lepiej dla biznesu. |
| setarkos (10757 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > moje atomyPodobno co kilkanaście miesięcy wymieniane są wszystkie(!) atomy ciała. Podobno każde z nas nosi węgiel pochodzący z moczu Leonarda da Vinci (oraz od innych mniej lub bardziej znanych osób). Trudno w takiej sytuacjo zdefiniować pojęcie "moje atomy".. |
| Logik (812 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | nie co kilkanaście miesięcy tylko co około 7 lat ... a poza tym to określenie "wymiana wszystkich atomów" nie powinno być rozumiane dosłownie, to tylko taka przenośnia i mówi o wymianie większości KOMÓREK. Natomiast konkretne atomy mogą istnieć w nas całe życie ...
... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ... |
| Iwona Przybyła (801 punktów) | Odp: Bóg nie stworzył Wszechświata - Hawking | > >To nie będę JA.> Tak , to będą robaki.Ja w formie milionów robaczków, a każdy z nich z cząstką mojego ciała. Wspaniale będzie być pożywieniem dla takiej ilości stworzonek, tym bardziej, że sami wzięliśmy się na tej ziemi będąc przed milionami lat tylko maleńkimi robaczkami. Nie widzę nic złego w śmierci. Po prostu wg mnie nie jest faktem w życiu i zupełnie nie rozumiem dlaczego ludzie tak się nią przejmują. My Żydzi czujemy inaczej  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|