 |
Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-04-2011 19:41 | Ag-nes (2295 punktów) | Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
19 na 19 | Z okazji niedzieli palmowej mam przykład, jak niektórym katolikom "uderza palma". Cytat:Jeśli Polacy nie będą chrześcijanami, to będą potworami. Rozmowa z katolickim publicystą Tomaszem Terlikowskim W artykule: Polska ustami BogaI niektóre kwiatki z tegoż artykułu: Cytat:Co zrobić z ustawą antyaborcyjną? - Zmienić. To jest zgniły kompromis, dla nas nie do zaakceptowania. Zgodnie z polskim prawem morduje się 549 osób rocznie - to są oficjalne dane za 2009 rok. Dla mnie podstawą jest całkowity zakaz aborcji i jak on będzie, to możemy się dalej sprzeczać. Cytat:Płód. - Nie. Człowieka. A czy ja mogę uważać, że płód? - Możesz sobie uważać, co chcesz. Tyle że nie masz racji. Cytat:Czy w sprawie in vitro mamy szansę się w Polsce spokojnie dogadać? Bez krzyków? - Tak, przy prostym założeniu, że in vitro będzie zakazane. itd., itp. Czytając takie wypowiedzi zastanawiam się czy są granice nietolerancji, ignorancji, egoizmu, ciemnoty i jeszcze wielu innych "przymiotów" fanatyków religijnych? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > oczywiście że przepisówMoże i przepisów. W Holandii zdaje się, dzięki przepisom ,nie ma obsranych krów. Ale i sumienia. Ja bym, jakbym hodowała krowy, to bym o nie dbała. Bez przepisów.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > A tu masz polską rzeczywistość.> Trybunał w Strasburgu po raz pierwszy stwierdził naruszenie zakazu tortur i nieludzkiego traktowania w sprawie o odmowę badań prenatalnych> Więcej... wyborcza.p(*)_to_tortura.html#ixzz1NXyF2M9ZNo faktycznie rzeczywistość nie jest różowa i dlatego wnerwia mnie to żeby dla przyjemności niektórych pań fundować im darmowe skrobanki, zamiast rozwijać np. właśnie badania prenatalne
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > >Ciekawe, kiedy sama zainteresowana ten fakt w końcu dostrzeże. I powie wreszcie "mea culpa".> Do Grabowskiej może by dotarło gdyby ( co na razie jest sf.) każdy mężczyzna który zapłodnił kobietę bez jej zgody na ciąże musiał odsiedzieć 12 miesięcy w więzieniu.> Znając chęci naszych władz do kontrolowania obywateli zebranie danych DNA od wszystkich obywateli jest tylko kwestią czasu.> Kobieta nie zgodziła się na ciążę = 12 miesięcy dla tatusia mógł być ODPOWIEDZIALNY.> Ale byłby krzyk panów  ja tam byłbym za
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | Ogólnie to nie za bardzo kumam o czym piszesz, ale fajnie sie gadało  Pozdrawiam
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Trudno dostrzec w Pani odpowiedziach konsekwencjęMea culpa. Więc jeszcze raz. Za płód ponosi odpowiedzialność jego nosicielka. Nie powinna go zabijać z pomocą "lekarza" lecz troszczyć się o niego. Za urodzone dziecko ponosi również odpowiedzialność jego opiekun. Najczęściej ojciec biologiczny. Jeśli biologiczny ojciec się uchyla jest zwykłą świnią. Ale biologiczny ojciec ,jak piszesz, może być jedynie dawcą spermy, i nie ma pojęcia, że jego nasienie zostało użyte i powstało dziecko. A skoro nie wie, a może mieć i 1000 dzieci, to i nie może ponosić konkretnej odpowiedzialności za konkretne dziecko. To już ci co użyli lub skorzystali z użycia jego spermy ponoszą odpowiedzialność.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
#396 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > > oczywiście że przepisów> Może i przepisów. W Holandii zdaje się, dzięki przepisom ,nie ma obsranych krów.> Ale i sumienia. Ja bym, jakbym hodowała krowy, to bym o nie dbała. Bez przepisów.Ale co to za frajda bez przepisów dbać? nie ma z tego żadnych dotacji, nie można się wynikami pochwalić zatwierdzonymi przez komisarza UE, nie można się wykazać inicjatywą ustawodawczą i w końcu O CZYM BYŚMY W SEJMIE DYSKUTOWALI w przededniu kryzysu finansów publicznych.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#397 3 na 3 | Tibor (1012 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > taktyka Kalego sie nie sprawdza na tym poziomie dyskusji, no chyba że się ją chce sprowadzić w dółZgadzam się, że taktyka Kalego jest do d... i dlatego właśnie nie należy nikomu narzucać ograniczeń w kwestii aborcji bazując tylko i wyłącznie na czymś co w niektórych kręgach nazywane bywa sumieniem w innych efektem indoktrynacji religijnej, a na potwierdzenie czego nie ma żadnych weryfikowalnych dowodów naukowych. Skoro do dzisiaj trwają (jak widać) zaciekłe dyskusje dot. początków jednostkowego życia człowieka, to próby ustalania praw, bazujące tylko i wyłącznie na chciejstwie jednej ze stron lub religijnie motywowanym światopoglądzie, jest właśnie taktyką czy też etyką Kalego. Jeszcze raz powtarzam - brak symetrii w dyskusji, zgoda na aborcję nie jest nakazem. Oraz skoro nie ustalone są kryteria oceny to należy wybór złożyć w ręce głównych zainteresowanych i ich "sumień" a nie zakazywać odgórnie. a teraz trochę prywaty: Mam sumienie na sprzedaż nie całkiem nowe ale zupełnie nie używane 
"zdobyć serce dziewczyny jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka...." |
#398 3 na 3 | AdamGr (3037 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | A tak , wiem że nie kumasz, to da się zauwazyć. Ale inni tez czytają. Również pozdrawiam. |
#399 7 na 7 | liliac (147340 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > No faktycznie rzeczywistość nie jest różowa i dlatego wnerwia mnie to żeby dla przyjemności niektórych pań fundować im darmowe skrobankiZapewne przeoczyłam ten fragment dyskusji, w którym postulowano refundację przerywania ciąży "dla przyjemności". Czy mógłbyś mi tę wypowiedź wskazać? > zamiast rozwijać np. właśnie badania prenatalneJa jestem za rozwijaniem rzeczonych. Przeciwko niestety nader często są osoby przekonane, że wyniki badań prenatalnych mogą być dla ciężarnej argumentem przeciwko donoszeniu ciąży. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > "błaha przyczyna"Błacha przyczyna to taka, że działania podjęte z jej powodu są niewspółmierne do jej wartości. Jak zabijam babcię dla paru groszy na alpagę to przyczyna dla której to robię jest błaha. Jak zabijam terrorystę grożącego wysadzeniem autobusu z dziećmi, to przyczyna jest istotna.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
#401 2 na 2 | Dyshia (307 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Między nimi bobaski są rozkoszneNie, nie są. IMO. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Bo nie.Ale zawsze są jakieś przyczyny. Nawet geje lubią dzieci, o czym świadczy to, że w wielu krajach mogą je adoptować i czynią to, jak np. Sir Elton John. Nie można też porównywać szczeniaków czy lodów waniliowych do dzieci. Richard Dawkins przecież pisze, że geny "chcą" się powielać, i po to my, maszyny przetrwania ,zostaliśmy przez ewolucję stworzeni, aby owe geny multiplikować, czyli rodzić kolejne maszyny przetrwania. Czyli bobaski. Tak zostaliśmy przez ewolucję zaprogramowani. Wszystko krąży wokół powielania genów. Czyli rodzenia bobasków. Popęd płciowy, instynkt macierzyński i ojcowski, schemat dziecięcości etc. Mężczyźni produkują setki milionów plemników, a my , kobiety, tylko setki jaj. W niektórych kulturach przeto, mężczyźni , ci bogaci, przebojowi, a więc z punktu biologicznego najwartościowsi, utrzymują haremy i mają dziesiątki dzieci. Dlatego kobieta która nie chce mieć dzieci postępuje wbrew naturze, i to nie z punktu widzenia religii katolickiej, tylko tej naturze biologicznej.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
| spellbinder (8577 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Bo nie. Nie wszyscy lubią dzieci. Nie wszyscy lubią szczeniaki. Nie wszyscy lubią lody waniliowe. Proste.Chwila, ja się pogubiłem. Ja lubię lody waniliowe i szczeniaczki, ale dzieci nie lubię. Czy to może tak być? Czy ze mną wszystko w porządku?  > Strasznie głupie jest, Grabowska, to co dzisiaj wypisujesz. Istnieje niemała populacja ludzi z własnymi mieszkaniami i pracą, którzy też nie są zainteresowani potomstwem.Ufff... serce mi z kamienia spadło... |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > rocznie dokonywanych jest 549 zabiegów aborcjiTak zwanych legalnych. Ale gdyby zrealizować chore marzenia Wandy Nowickiej i pozwolić na aborcję na życzenie, czyli hulaj dusza bez kontusza, to byłoby pewnie pół na pół. I tak przecież jest masa aborcji dokonywanych nielegalnie lub poza granicami kraju. > nikt nie zabrania kobiecie urodzenia dziecka!Ale pozostawia ją praktycznie samą z tym dzieckiem. Nie ma nawet u nas takich rozwiązań jak we Francji czy w Anglii, gdzie kobietom opłaci się rodzić dzieci, bo dostają za to konkretną i dużą kasę. A u nas się nie opłaci. U nas się opłaci dokonać aborcji, bo nie ma za co dziecka wychować.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > zabronić chcesz aborcji "bo tak"Nie chcę zabronić. Nawet morderstw nie chcę zabronić. Jak ktoś chce mordować niech morduje. Trudno. I tak go nie powstrzymam tłumacząc mu, że morderstwo jest złe. Co najwyżej prawo skaże go za morderstwo. A i to nie zawsze. A nie " bo tak" tylko dlatego, że zabija się człowieka. Czy to nie jest zrozumiałe? Pozbawia się rozwijającego się człowieka szansy na urodzenie i życie. Czy to nie jest okrutne?
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|