Racjonalista - Strona głównaDo treści
69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
01-07-2011 15:46Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
Ocena 16 na 16
Bez względu na okoliczności - gwałty, zagrożenie życia - co tam, embrion powinno się chronić ponad wszystko - o zdrowie psychofizyczne dla rodzicielki zawsze można się pomodlić.

link: wiadomosci(*)rojektu_ustawy_calkowicie.html

Frakcja Gowina mocno się trzyma.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Dalej..
#31
01-07-2011 18:57
 Ocena 1 na 1
perun (8610 punktów)Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
W odpowiedzi Anna Salman

>Gorczyca, ale nie wyjaśnię jak się stosuje, bo mnie jeszcze ktoś oskarży o propagowanie aborcji na forum.
>
Szkoda , a juz pisałem pozew

#32
01-07-2011 18:58
 Ocena 3 na 3
maruda (5550 punktów)Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
W odpowiedzi perun
>>Chwila chwila, ale czemu tylko posłom PO? Przecież za dalszym zajmowaniem się ustawą głosowało dokładnie 254.
>Maruda po reszcie posłów nie spodziewałem się niczego innego. Ale PełO to podobno partia liberalna ???

PO to może i partia liberalna, ale liberalna gospodarczo! Przynajmniej jak na nasze warunki w porównaniu z poprzednim rządem. W sprawach konkordatu, kościoła, oddawania kasy na religijne fanaberie jak najbardziej po prawej stronie.

#33
01-07-2011 19:02
 Ocena 3 na 3
Amai (3012 punktów)Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
W odpowiedzi Anna Salman
>Gorczyca, ale nie wyjaśnię jak się stosuje, bo mnie jeszcze ktoś oskarży o propagowanie aborcji na forum.

Cóż, w potrzebie nie jestem póki co. Ciekawość zaspokoję przy innej okazji.

#34
01-07-2011 19:11
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
W odpowiedzi M. Dryżałowski
>No nie do końca, bo państwo musi honorować inicjatywy obywatelskie - jeżeli pod tym idiotyzmem podpisało się 600 tys. osób, to rzeczywiście rząd nie ma wyboru i musi się tym zająć.
Obywatelskim projektem ustawy nie zajmuje się rząd lecz sejm, ale mniejsza z tym.
USTAWA O WYKONYWANIU INICJATYWY USTAWODAWCZEJ PRZEZ OBYWATELI mówi, że:


Art. 10.

3. Jeżeli projekt ustawy został wniesiony zgodnie z postanowieniami art. 7 ust. 2, art. 9 ust. 2 oraz art. 10 ust. 2, Marszałek Sejmu kieruje projekt ustawy do pierwszego czytania w Sejmie i zawiadamia o tym pełnomocnika komitetu.
Na podstawie powyższego napisałem, że marszałka sejmu nie zobowiązuje żaden termin przedstawienia projektu na forum sejmu. Niestety, zapomniałem, że:

Art. 13.

Pierwsze czytanie projektu ustawy na posiedzeniu Sejmu przeprowadza się w terminie 3 miesięcy od daty wniesienia projektu ustawy do Marszałka Sejmu lub postanowienia Sądu Najwyższego stwierdzającego prawidłowo złożoną liczbę podpisów popierających projekt ustawy. W wypadku określonym w art. 4 ust. 3 pierwsze czytanie odbywa się nie później niż w terminie 6 miesięcy od daty pierwszego posiedzenia Sejmu.
Zatem termin jest określony, i co gorsza, wspomniany powyżej art. 4 ust. 3 zobowiązuje sejm po wyborach do zajęcia się projektem wniesionym podczas poprzedniej kadencji sejmowej.

>Problem polega na tym, że w dyskusji nie ma żadnego silnego głosu sprzeciwu, więc obawiam się, że nie skończy się tylko na rozważeniu sprawy przez Sejm, a ta nowelizacja naprawdę zostanie przyjęta...
No niestety. Wygląda na to, że nowela ustawy zostanie przegłosowana w sejmie tak czy owak, przed lub po wyborach. Nawet gdyby do sejmu trafił kontrprojekt, to ani obecny, ani przyszły skład sejmu nie pozwala mieć nadziei na utrzymanie obecnego ustawodawstwa, a tym bardziej na jego złagodzenie.

Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton)

#35
01-07-2011 19:16
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
W odpowiedzi Anna Salman
>Gorczyca
A ja myślałem, że chodzi o Biseptol.


Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton)

#36
01-07-2011 19:20
 Ocena 1 na 1
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
W odpowiedzi Meretseger
>Drugi raz nie zagłosuję na żadną głupią gęś. Będę głosować na SLD albo SDPL.

SDPL to chyba z list PO będzie startować...

Polecam jutrzejszy kongres Ruchu Palikota: www.racjonalista.pl/forum.php/s,432020

#37
01-07-2011 19:23
 Ocena 4 na 4
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
W odpowiedzi Anna Salman
>- zagrożenie życia matki - awaria inkubatora (?), nie jestem pewna
Życie jest zawsze zagrożone przez wiele czynników, więc nie ma powodu, aby akurat przejmować się życiem kobiety w ciąży.

Swoją drogą, gdybym był fanatycznym wyznawcą "świętości życia", to postulowałbym dopuszczalność aborcji w przypadku zagrożenia życia kobiety. Wszak martwa kobieta na pewno nie zajdzie ponownie w ciążę i nie wyprodukuje kolejnych "żyć poczętych".


Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton)

#38
01-07-2011 19:25
 Ocena 3 na 3
maruda (5550 punktów)Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
W odpowiedzi kulka_na_mole
Trochę więcej optymizmu, musimy teraz zebrać razem szeregi i zadzwonić do naszych posłów. Pod podanym linkiem są adresy i telefony poselskie, proszę korzystać. Adres wybrany nieprzypadkowo, niech strona i baza danych posłów się na coś przyda. Proszę zauważyć przy okazji jak profesjonalnie przygotowana jest akcja za całkowitym zakazem aborcji.

#39
01-07-2011 19:55
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52279 punktów)Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
>Bez względu na okoliczności - gwałty, zagrożenie życia - co tam, embrion powinno się chronić ponad wszystko - o zdrowie psychofizyczne dla rodzicielki zawsze można się pomodlić.
>Frakcja Gowina mocno się trzyma.
Chciałby dowiedzieć się jak płciowo rozkłada się elektorat Pana Posła Gowina.
Zapewne się mylę, ale wydaje mi się, że kobiety stanowią w nim około 70%.

Pozdrawiam.

@@@
.

#40
01-07-2011 20:01
 Ocena 7 na 7
Amai (3012 punktów)Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
W odpowiedzi maruda
> I nawet mimo podpisania jakiegoś tam postulatu, będąc samemu w tej konkretnej sytuacji myśli się zupełnie inaczej. Takie myślenie: prawo zawsze powinno obowiązywać innych, bezwzględnie. Ja jestem jednak szczególnym przypadkiem i mnie to samo prawo co wszystkich nie obowiązuje...

...bo ja sam wiem lepiej i żadnego prawa nie potrzebuję.
Czasami mam wrażenie, że to główny problem w tym kraju, nie tylko kiedy chodzi o aborcję. Dla Polaków prawo nie jest po to, żeby było mądre i wszystkim ułatwiało życie. To takie coś zupełnie abstrakcyjnego, co ich nie dotyczy. Większość ludzi, kiedy zapytasz, czy nie są przeciwni tej albo podobnym zmianom, tylko wzruszy ramionami i nie będzie w stanie zrozumieć, dlaczego ciebie to wkurza.
Do tego dochodzi zwykła bezmyślność w wiekszości przypadków. Do ludzi po prostu nie dociera, że sami mogą się znaleźć w takiej sytuacji. Wypadki zdarzają się tylko głupim kierowcom (a ja przecież jestem świetny i jak trochę przekroczę prędkość, to nic się nie stanie), niechciana ciąża zdarza się tylko głupim małolatom, które się puszczają na prawo i lewo...

#41
01-07-2011 20:03
 Ocena 6 na 6
M. Dryżałowski (79 punktów)Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
Mail do posła poszedł, chociaż tyle mogę zrobić. Chociaż trudno mi było powstrzymywać się od używania takich sformułowań jak "idiotyzm", "średniowiecze" i "ta banda oszołomów"... Ten pomysł z kontaktowaniem się z posłami nie jest zły.

#42
01-07-2011 20:09
 Ocena 1 na 1
perun (8610 punktów)Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?

>Chciałby dowiedzieć się jak płciowo rozkłada się elektorat Pana Posła Gowina.
>Zapewne się mylę, ale wydaje mi się, że kobiety stanowią w nim około 70%.
>Pozdrawiam.
>@@@
>.
>
Cóż ...to niestety przykre , ale prawdziwe . ( raczej ) Pan Gowin to taki przystojny ,, menszczyzna ,,

#43
01-07-2011 20:20
 Ocena 5 na 5
i.czaplicka (5782 punktów)Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
W odpowiedzi kulka_na_mole
najstarszy. sporysz.

#44
01-07-2011 20:21
 Ocena 3 na 3
Anna Salman (16360 punktów)Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
W odpowiedzi kulka_na_mole
>A ja myślałem, że chodzi o Biseptol.
>
Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton)

Biseptol stosowano w Rumunii przed rewolucją, ale jako środek antykoncepcyjny. Raczej placebo, chociaż ...
Gorczyca to metoda "po".

#45
01-07-2011 20:24
 Ocena 8 na 8
i.czaplicka (5782 punktów)Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
W odpowiedzi Meretseger
Kiedyś napisałam, ze parytety to szansa dla mocherow i przyglupawych panienek z Frondy. Parytety działają w normalnych krajach. Jestem przeciwna parytetom w Polsce.
Przepraszam, korektor nie wszystko poprawia.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365