 |
69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-07-2011 15:46 | Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ?
16 na 16 | Bez względu na okoliczności - gwałty, zagrożenie życia - co tam, embrion powinno się chronić ponad wszystko - o zdrowie psychofizyczne dla rodzicielki zawsze można się pomodlić. link: wiadomosci(*)rojektu_ustawy_calkowicie.htmlFrakcja Gowina mocno się trzyma. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Dalej..#31 1 na 1 | perun (8610 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? |
> Gorczyca, ale nie wyjaśnię jak się stosuje, bo mnie jeszcze ktoś oskarży o propagowanie aborcji na forum.> Szkoda , a juz pisałem pozew  |
#32 3 na 3 | maruda (5550 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | > >Chwila chwila, ale czemu tylko posłom PO? Przecież za dalszym zajmowaniem się ustawą głosowało dokładnie 254.> Maruda po reszcie posłów nie spodziewałem się niczego innego. Ale PełO to podobno partia liberalna ???  PO to może i partia liberalna, ale liberalna gospodarczo! Przynajmniej jak na nasze warunki w porównaniu z poprzednim rządem. W sprawach konkordatu, kościoła, oddawania kasy na religijne fanaberie jak najbardziej po prawej stronie. |
#33 3 na 3 | Amai (3012 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | > Gorczyca, ale nie wyjaśnię jak się stosuje, bo mnie jeszcze ktoś oskarży o propagowanie aborcji na forum.Cóż, w potrzebie nie jestem póki co. Ciekawość zaspokoję przy innej okazji. |
#34 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | > No nie do końca, bo państwo musi honorować inicjatywy obywatelskie - jeżeli pod tym idiotyzmem podpisało się 600 tys. osób, to rzeczywiście rząd nie ma wyboru i musi się tym zająć.Obywatelskim projektem ustawy nie zajmuje się rząd lecz sejm, ale mniejsza z tym. USTAWA O WYKONYWANIU INICJATYWY USTAWODAWCZEJ PRZEZ OBYWATELI mówi, że:Art. 10. 3. Jeżeli projekt ustawy został wniesiony zgodnie z postanowieniami art. 7 ust. 2, art. 9 ust. 2 oraz art. 10 ust. 2, Marszałek Sejmu kieruje projekt ustawy do pierwszego czytania w Sejmie i zawiadamia o tym pełnomocnika komitetu. Na podstawie powyższego napisałem, że marszałka sejmu nie zobowiązuje żaden termin przedstawienia projektu na forum sejmu. Niestety, zapomniałem, że:Art. 13. Pierwsze czytanie projektu ustawy na posiedzeniu Sejmu przeprowadza się w terminie 3 miesięcy od daty wniesienia projektu ustawy do Marszałka Sejmu lub postanowienia Sądu Najwyższego stwierdzającego prawidłowo złożoną liczbę podpisów popierających projekt ustawy. W wypadku określonym w art. 4 ust. 3 pierwsze czytanie odbywa się nie później niż w terminie 6 miesięcy od daty pierwszego posiedzenia Sejmu. Zatem termin jest określony, i co gorsza, wspomniany powyżej art. 4 ust. 3 zobowiązuje sejm po wyborach do zajęcia się projektem wniesionym podczas poprzedniej kadencji sejmowej.> Problem polega na tym, że w dyskusji nie ma żadnego silnego głosu sprzeciwu, więc obawiam się, że nie skończy się tylko na rozważeniu sprawy przez Sejm, a ta nowelizacja naprawdę zostanie przyjęta...No niestety. Wygląda na to, że nowela ustawy zostanie przegłosowana w sejmie tak czy owak, przed lub po wyborach. Nawet gdyby do sejmu trafił kontrprojekt, to ani obecny, ani przyszły skład sejmu nie pozwala mieć nadziei na utrzymanie obecnego ustawodawstwa, a tym bardziej na jego złagodzenie.
Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton) |
#35 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | > GorczycaA ja myślałem, że chodzi o Biseptol.
Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton) |
#36 1 na 1 Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | > Drugi raz nie zagłosuję na żadną głupią gęś. Będę głosować na SLD albo SDPL.SDPL to chyba z list PO będzie startować... Polecam jutrzejszy kongres Ruchu Palikota: www.racjonalista.pl/forum.php/s,432020  |
#37 4 na 4 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | > - zagrożenie życia matki - awaria inkubatora (?), nie jestem pewnaŻycie jest zawsze zagrożone przez wiele czynników, więc nie ma powodu, aby akurat przejmować się życiem kobiety w ciąży.
Swoją drogą, gdybym był fanatycznym wyznawcą "świętości życia", to postulowałbym dopuszczalność aborcji w przypadku zagrożenia życia kobiety. Wszak martwa kobieta na pewno nie zajdzie ponownie w ciążę i nie wyprodukuje kolejnych "żyć poczętych".
Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton) |
#38 3 na 3 | maruda (5550 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | Trochę więcej optymizmu, musimy teraz zebrać razem szeregi i zadzwonić do naszych posłów. Pod podanym linkiem są adresy i telefony poselskie, proszę korzystać. Adres wybrany nieprzypadkowo, niech strona i baza danych posłów się na coś przyda. Proszę zauważyć przy okazji jak profesjonalnie przygotowana jest akcja za całkowitym zakazem aborcji. |
#39 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | >Bez względu na okoliczności - gwałty, zagrożenie życia - co tam, embrion powinno się chronić ponad wszystko - o zdrowie psychofizyczne dla rodzicielki zawsze można się pomodlić. >Frakcja Gowina mocno się trzyma. Chciałby dowiedzieć się jak płciowo rozkłada się elektorat Pana Posła Gowina. Zapewne się mylę, ale wydaje mi się, że kobiety stanowią w nim około 70%.
Pozdrawiam.
@@@ .
|
#40 7 na 7 | Amai (3012 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | > I nawet mimo podpisania jakiegoś tam postulatu, będąc samemu w tej konkretnej sytuacji myśli się zupełnie inaczej. Takie myślenie: prawo zawsze powinno obowiązywać innych, bezwzględnie. Ja jestem jednak szczególnym przypadkiem i mnie to samo prawo co wszystkich nie obowiązuje......bo ja sam wiem lepiej i żadnego prawa nie potrzebuję. Czasami mam wrażenie, że to główny problem w tym kraju, nie tylko kiedy chodzi o aborcję. Dla Polaków prawo nie jest po to, żeby było mądre i wszystkim ułatwiało życie. To takie coś zupełnie abstrakcyjnego, co ich nie dotyczy. Większość ludzi, kiedy zapytasz, czy nie są przeciwni tej albo podobnym zmianom, tylko wzruszy ramionami i nie będzie w stanie zrozumieć, dlaczego ciebie to wkurza. Do tego dochodzi zwykła bezmyślność w wiekszości przypadków. Do ludzi po prostu nie dociera, że sami mogą się znaleźć w takiej sytuacji. Wypadki zdarzają się tylko głupim kierowcom (a ja przecież jestem świetny i jak trochę przekroczę prędkość, to nic się nie stanie), niechciana ciąża zdarza się tylko głupim małolatom, które się puszczają na prawo i lewo... |
#41 6 na 6 | M. Dryżałowski (79 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | Mail do posła poszedł, chociaż tyle mogę zrobić. Chociaż trudno mi było powstrzymywać się od używania takich sformułowań jak "idiotyzm", "średniowiecze" i "ta banda oszołomów"... Ten pomysł z kontaktowaniem się z posłami nie jest zły.
|
#42 1 na 1 | perun (8610 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? |
> Chciałby dowiedzieć się jak płciowo rozkłada się elektorat Pana Posła Gowina.> Zapewne się mylę, ale wydaje mi się, że kobiety stanowią w nim około 70%.> Pozdrawiam.> @@@> .> Cóż ...to niestety przykre , ale prawdziwe . ( raczej ) Pan Gowin to taki przystojny ,, menszczyzna ,,  |
#43 5 na 5 | i.czaplicka (5782 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | |
#44 3 na 3 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | > A ja myślałem, że chodzi o Biseptol.> Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton)Biseptol stosowano w Rumunii przed rewolucją, ale jako środek antykoncepcyjny. Raczej placebo, chociaż ... Gorczyca to metoda "po". |
#45 8 na 8 | i.czaplicka (5782 punktów) | Odp: 69 posłów PO ~ a może by tak NAKAZAĆ kobietom rodzić ? | Kiedyś napisałam, ze parytety to szansa dla mocherow i przyglupawych panienek z Frondy. Parytety działają w normalnych krajach. Jestem przeciwna parytetom w Polsce. Przepraszam, korektor nie wszystko poprawia. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|