 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-01-2012 21:15 | DEMONICON (4893 punktów) | Religia Hitlera.
8 na 8 | Moje przeczucie literackie odmówiło posłuszeństwa, zmysł "psa na fascynujące mnie książki" nie zadziałał "słusznie", a zawsze skrupulatnie przeglądałem dane na temat każdej ksikiąż na jaką marzyłem wydać pieniążki. Do rzeczy ... Zakupiłem lekturkę grubaśną pt. "Religia Hitlera" Michaela Hesemanna, wydała mi się ona wyjątkowo fascynująca, no i reklamował ją oczywiście "Świat Nauki". Temat pociągający, a nuż kolejny element do wiedzy z religianctwa i faszyzmów okresu okołodrugowojennego. Jeszcze jej nie czytałem, raczej "głębiej" przejrzałem i co tu mamy ... Mamy tu próbę wybielenia postaci papieża Piusa XII. Kolejna lektura zakrzykująca "nieprawomyślną" historię. Tą lekturę osobiście odradzam racjonalistom, no chyba że pragną poznać inne zdanie na ten dość popularny temat. Odnosi się wrażenie, że np. Deschner padł ofiarą kłamliwej propagandy antykatolickiej, a cóż uczynił biedny Pan Mariusz Agnosiewicz, zwyczajnie wypisuje brednie. A ja będę przekorny, niech stracę "mnóstwo" pieniędzy i zakupię (choć nie teraz, po jest jeszcze długa lista czytadeł na kilka następnych miesięcy) pracę Pana Mariusza "Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji". Jak bić się w pierś, to z choćby małym hukiem. Przytoczę zakończenie "reklamowanej" przeze mnie książki, tak na zachętę: Cytat: Powodzenie, jakim i dziś cieszą się sekty, popularność niedowarzonych teorii spiskowych i ezoterycznych nauk o zbawieniu o podłożu gnostyckich nadziei na samozbawienie dowodzi jednego: bagno, z którego narodziło się brunatne szaleństwo, u początków trzeciego tysiąclecia bynajmniej nie wyschło. Ukryty antysemityzm i tląca się nieufność do Kościołów są dziś jeszcze skrytą spuścizną narodowego socjalizmu. Doczesna oferta konsumpcji i liberalistycznego, hedonistycznego "społeczeństwa zabawy" nie wystarcza, by zaspokoić pierwotną potrzebę duchowości. Zradykalizowany fundamentalizm islamski w swoim fanatycznym odłamie jest tylko odpowiedzią na duchową nędzę Zachodu. Jedynie społeczeństwo, które przyznaje się do swojej religijnej tożsamości, jest wystarczająco silne, by obronić się przed takimi atakami. Nic nie trzeba dodawać. Miłej lektury życzyć tylko można. Nieczęsto ostatnio wypowiadam się na Forum, życie nabrało nieoczekiwanego dynamizmu, ale nie umniejszyłem sobie "manii śledzenia wszystkiego, co pojawiło się na Racjonalista.pl" (jak to małżonka określa). O Forum także nie zapominam.  No i za to: www.youtube.com/watch?v=HbAkbxcnjbI Panu marcin1902 chciałbym szczerze podziękować.  Pozdrawiam  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..#226 3 na 3 | Madman (7811 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Zaskakujące najwięcej wspólnego nazizm miał z lewicą:Nie wiem, czy najwięcej, ale elementy wspólne były zarówno z lewicy, jak i prawicy. Czy to znaczy, że był lewicowy albo prawicowy? Nie. > Josef Schüßlburner, Czerwony, brunatny i zielony socjalizm, Wrocław 2009, tłum. Tomasz Gabiś. Zob. też Rodney The Encyclopedia of Politics: The Left and the Right, Volume 2: The Right. Thousand Oaks, California, USA; London, England, UK; New Delhi, India: Sage Publications, 2005. Pp. 694. A także Fritzsche, Peter. 1998. Germans into Nazis. Cambridge, Mass.: Harvard University Press; Eatwell, Roger, Fascism, A History, Viking/Penguin, 1996, pp.xvii-xxiv, 21, 26-31, 114-140, 352. Griffin, Roger. 2000. "Revolution from the Right: Fascism," chapter in David Parker (ed.) Revolutions and the Revolutionary Tradition in the West 1560-1991, Routledge, LondonDziękuję za skopiowanie treści przypisu z Wikipedii. |
| kinemator (151 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > >bratał się z katolikiem Hitlerem.> Kłamie Pan.Hitler nie był katolikiem.> "Wiarę w Boga powinno się tracić tak jak pierwsze zęby" powiedział Adolf Hitler (Cyt. za Lech Z. Niekrasz, Czerwone i brunatne, Gdańsk 1991, s. 31).Czy autor tej książki podaje źródło tego cytatu? Bo próbowałem googlać i nie znalazłem podobne cytatu w angielskich źródłach. |
#228 6 na 6 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > >Zapewne raźniej im było umierać wiedząc, że ta śmierć ma poparcie kardynała i aż czterech arcybiskupów.> I jeszcze jednego biskupa, Memelauer był biskupem Sankt Poelten.Tego Sankt Poelten? 
Internet kłamie. |
#229 3 na 3 | Madman (7811 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Tego Sankt Poelten?  Ja, genau! |
#230 4 na 6 | Miły (925 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Adolf Hitler bie byl katolikiem tak jak pisalam. Mowie to na podstawie Biografow Hilera ktorych podalam wyzej. Hitler nienawidzil KK.Sa liczne dowody na to przytoczone przeze mnie. Ekskomunika automatyfzna na skutek zbrodni ktore rozkazywal dokonac. PS.przepraszam za brak polskich liter.pisze teraz z telefonu> Jak nie był to co te zdjęcia prezentują? e.pardon.pl/pa530/348a1c270021f8344a06d295www.ateo.p(*)/Papież-nazistów.jpgJeszcze dodam w odpowiedzi tą bardzo ciekawą stronę www.nobeliefs.com/nazis.htmMoże jeszcze stwierdzisz pani katechetko, że te zdjęcia to fotomontaże mający na celu zniszczyć wizerunek świętobliwego kościoła  |
#231 2 na 2 | perun (8610 punktów) | Odp: Religia Hitlera. |
> Jak nie był to co te zdjęcia prezentują?To nie katolicyzm obudził w Hitlerze diabła. Hitler był ochrzczony i jako taki był katolikiem. Jednak to inna ideologia sprawiła, że stał się tym kim był. Hitler tak jak Stalin był socjalistą. Jak mówi prof. G.Watson ''W XIX i XX wieku jedynie socjaliści publicznie opowiadali się za ludobójstwem'' Dlaczego zabijanie jest konieczne - ta myśl pojawiła w 1849 w piśmie redagowanym przez Marksa, a wyrażono została przez Engelsa. Stworzenie nowego człowieka i raju na ziemi do dzisiaj jest celem socjalistów. Dzisiaj socjalizm zmienił tylko formę walki, ale cel pozostał taki sam. Religia Hitlera ma na imie socjalizm. youtu.be/lnB2CjJvuYkTu cały film na ten temat. Jak ktoś nie chcę męczyć się półtorej godziny, to polecam od 12.04 min. Ile można po tych biednych katolikach jeżdzić jak po łysej kobyle?  PS. Poglądy niektórych tutaj ,,ludziów,, są jak najbardziej socjalistyczne. Może warto zastanowić się, czy odbieranie rodzicom dzieci w celu wyuczenia ich na prawomyślnych obywateli, sterowanie człowiekiem przepisami jak robotem w celu ogólnego dobrobytu, zmuszanie ludzi do lubienia tego czego nie lubią itp itd to coś nowego, czy jednak coś co już było.
ę nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington |
#232 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Ksiądz profesor subiektywny i z przekonań i racji pracy na KUL-u jakoś wydaje mi się bardziej obiektywnym w ocenach działań papiestwa i papieży w tamtym okresie niż Pan. Trochę za dużo byłoby cytowania kilkudziesięciu stron, ale do pracy warto zajrzeć. Polecam wszystkim. (Pani Katechetce też).Dowiedziałem się z Pana postu, że nie jestem obiektywny (chociaż w przeciwieństwie do Pana nie dokonywałem żadnej generalizacji, ale wskazywałem fakty) i że Pan również nie jest obiektywny, ponieważ lubi Pan wprost dokopywać kościołowi. Jako, że nic to nie wnosi do dyskusji proponuję zakończyć ją w tym wątku i dziękuję za tę wymianę zdań. |
#233 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | . > Dowiedziałem się z Pana postu, że nie jestem obiektywny (chociaż w przeciwieństwie do Pana nie dokonywałem żadnej generalizacji, ale wskazywałem fakty) i że Pan również nie jest obiektywny, ponieważ lubi Pan wprost dokopywać kościołowi. Jako, że nic to nie wnosi do dyskusji proponuję zakończyć ją w tym wątku i dziękuję za tę wymianę zdań.Jestem zdecydowanie za zakończeniem, tym bardziej, że ponadto "lubi Pan kręcić wypowiedziami rozmówców i odwracać kota ogonem"! ============================================================ Pan Finerbijk napisał: Cytat: tylko nie lubię ostentacyjnej jednostronności i pomijania oczywistych faktów. [...] bardzo proszę o konkretne udowodnienie tego, że jestem ostentacyjnie jednostronny i pomijam oczywiste fakty, gdyż inaczej to ten zarzut jest zgodny ze starym przysłowiem - "Łapaj złodzieja"!============================================================ Miłego dnia. @@@ . |
#234 11 na 11 | wojtek. (1061 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | Widzę, że szwankuje u Pani nie dość, że pisanie, to jeszcze do tego czytanie ze zrozumieniem. Najwyraźniej nie dociera do Pani, że ekskomunika nie wyklucza nikogo z Kościoła, rozumianego jako wspólnota ludzi ochrzczonych. Człowiek zostaje włączony do Kościoła katolickiego poprzez chrzest, czyli wtedy właśnie staje się katolikiem, którym pozostaje na zawsze. Żadna ekskomunika tego faktu nie zmieni. Ekskomunika może wykluczyć z uczestniczenia w życiu kościoła, pozbawić prawa do korzystania z sakramentów, ale nie pozbawia nikogo kto został ochrzczony w Kościele katolickim, miana katolika. Nawet jeśli Hitler został ekskomunikowany, to w świetle prawa kościelnego, nadal pozostaje katolikiem i Pani płomienne zaprzeczenia tego nie zmienią. Proszę mieć pretensje do własnego Kościoła, że nie pozwalając nikomu na opuszczenie swych szergów, siłą rzeczy trzyma tam także Hitlera (i nie tylko jego zresztą). Podawałem Pani wyżej skutki ekskomuniki, ale zrobie to raz jeszcze, może poskutkuje (chociaż wątpę): Cytat: Osoba ekskomunikowana zostaje wykluczona z pełnej wspólnoty kościelnej, chociaż z racji chrztu pozostaje nadal wcielona w Chrystusa i Kościół. Ogólne skutki ekskomuniki w życiu doczesnym podaje paragraf 1 kanonu 1331 Kodeksu Prawa Kanonicznego:
"Ekskomunikowanemu zabrania się: 1° jakiegokolwiek udziału posługiwania w sprawowaniu Ofiary eucharystycznej lub w jakichkolwiek innych obrzędach kultu; 2° sprawować sakramenty i sakramentalia oraz przyjmować sakramenty; 3° sprawować kościelne urzędy lub posługi albo jakiekolwiek inne zadania, bądź wykonywać akty rządzenia." Całość tutaj Widzi tam Pani gdzieś całkowite wykluczenie/wyłączenie ze wspólnoty Kościoła katolickiego i pozbawienie miana katolika? |
#235 7 na 7 | maceox (6766 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > >bratał się z katolikiem Hitlerem.> Kłamie Pan.Hitler nie był katolikiem.> Wg.historyków i badaczy, np.Karola Grunberga:"Nie był Hitler w istocie wierzącym chrześcijaninem" (K. Grunberg, Życie osobiste Adolfa Hitlera, Toruń 1991, s. 59.)> Katolikożercza opinia typowa dla internetu.A dlaczego próbuje Pani temu tak usilnie zaprzeczać? Do tej pory sądziłem, że fakt, iż Hitler był katolikiem miało dla jego ideologii i czynów mniej więcej takie samo znaczenie, jak to, że był brunetem (choć gdyby katolikiem nie był, pewnie nie poparłby go w takim zakresie katolicki kościół). Jeżeli jednak mówimy juz o jakichś jego inspiracjach, to należałoby przecież w pierwszej kolejności wskazać raczej Darwina "przetrwanie najlepiej dopasowanych osobników" i Nietzschego "nadczłowiek". Oczywiście trzeba być psychopatą, by posługiwać się osiągnięciami nauki i pracami filozofów w celu moralnego uzasadnienia zbrodni. Znając te najważniejsze inspiracje Hitlera wystarczyłoby, aby katecheci milczeli, a nie próbowali go jeszcze dodatkowo wybielać od chrześcijaństwa. Sądzę, że ono akurat w stosunkowo niewielkim stopniu wpływało na jego motywację. Jednak zaciekłość z jaką Pani i katoliccy historycy próbujecie wykazywać jego oderwanie od katolicyzmu zdaje się potwierdzać, że coś musi być na rzeczy! Wszak bronią się tylko winni. Tu istotne jest to, że o ile nauka i filozofia pozostawiają człowiekowi wolność co do wyboru swych inspiracji (i właśnie dlatego w sposób oczywisty nie można tych dyscyplin czynić odpowiedzialnymi za postępowanie ludzi), o tyle już ideologie, takie jak nazim, czy chrześcijaństwo nakazują wierzyć w swoją, jedynie słuszną prawdę i stosownie do niej postępować, a tym samym przejmują odpowiedzialność za czyny swych wiernych. W tym kontekście ekskomunika "latae sententiae", o której pisze Pani w innym poście [tu: www.racjonalista.pl/forum.php/s,474361#w475634] jawi się jako szczyt cwaniactwa. "Myśmy przy chrzcie egzorcyzmami wypędzili z Ciebie szatana i sprzedaliśmy Ci nasze mity. Wierz w nie, a w zamian rozgrzeszamy Cię z drobnych grzeszków i dostaniesz wieczne życie w Królestwie Bożym. Jednak nie przeginaj zbytnio pały, bo dbamy również o naszą reputację i jak przesadzisz na skalę światową, to Cię z tego wszystkiego wypisujemy, a wtedy naszego Boga w Tobie w ogóle nie było i w ogóle się wtedy od nas odchrzań". Sądzę, że Jezus, jeżeli istniał, w grobie się przewraca słysząc o takim kodeksie, powstałym wszak na gruncie jego nauk. Czy chrześcijanin nie powinien raczej próbować postępowanie Hitlera zrozumieć w pelym wymiarze okoliczności historycznych? Czy nie powinien potraktować go, jako zwykłego, grzesznego człowieka, który - na wielka skalę i doprowdzając do wielkich zbrodni ludobójstwa - ale, który - niestety zupelnie po ludzku - zbłądził? Czy ta wielka skala nie wynika również z zachowania milionów innych ludzi, którzy go poparli, choć byli chrześcijaninami? Czy zwłaszcza chrześcijanin nie powinien - nawet wobec Htlera - dostrzec najpierw belkę w swoim oku? Co dzisiaj sami robimy, by sprzeciwiać się obłudzie, konformizmowi i poddawaniu się głupocie? Co robimy, by uczynić nasz świat choć trochę lepszym, a nie tylko dbać o własne zapyziałe poletko egoizmów? I czy w konsekwencji analizując historię Hitlera - nie dostrzegamy w niej choćby w pewnym zakresie podobieństwa do nas samych - do naszego zamknięcia na inność, do naszej skłonności do zacietrzewienia w wyznawaniu własnego światopoglądu, do zapominania o drugim człowieku? Czy zwłaszcza chrześcijanin nie powinien ostatecznie Hitlerowi wręcz ... wybaczyć - zupełnie jak człowiekowi, którym przecież tylko był, a przy okazji odpuścić również sobie - odpuścić swoje winy, by już nas nie męczyły, ale dbać o to, by w przyszłości być choć odrobinę lepszym? Odrobinę lepiej rozumiejącym drugiego człowieka i świat? Są to oczywiście pytania do wszystkich ludzi - ale ja tu zadaję Pani jedno konkretne pytanie: - dlaczego jest dla Pani istotne wykazanie, że Hitler nie był katolikiem? Dlaczego jest to istotne?
Gdy zatrzymujesz uwagę swą na czymś powodujesz utratę wszystkiego |
#236 -1 na 1 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > Może jeszcze stwierdzisz pani katechetkoJak można być katolikiem i kazać wymordować ponad 2000 kapłanów katolickich? Kilka zdjęć świadzczy jedynie że Hitler wykorzystywał KK instrumentalnie. Co zresztą znalazło odzwierciedlenie w jego przemówieniach. |
#237 -1 na 3 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | Herezje,pisał m.in że jest wybrańcem Wszechmogącego co usprawiedliwia mordowanie "gorszych ras". |
#238 -3 na 3 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > Odwieczna natura bezwzględnie karze tych, którzy łamią jej prawa.> To daje mi przekonanie, że działam w imieniu Wszechmogącego StwórcyCzyli popełnił herezję,warunek automatycznego wykluczenia z KK. |
#239 -2 na 2 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > Bzdury, o czym świadczą słowa samego HitleraFakty przytoczone przez badaczy,historyków kontra jeden cytat z którego wynika że Hitler miał spaczoną wizję Boga. Na pewno nie katolickiego. Co więcej Pana cytat potwierdza informacja od Wernera Masera: W Eucharystii Hitler widział "najbardziej zwariowane, co kiedykolwiek mógł stworzyć mózg ludzki w swoim obłędzie" a katolicką naukę o Eucharystii określał jako "szyderstwo z wszystkiego co boskie".(Oba cytaty za: Werner Maser, Adolf Hitler, legenda, mit, rzeczywistość, dz. cyt., s. 207.) Ponadto: "Wolę [...] dać się na jakiś czas ekskomunikować, niż być winnym kościołowi wdzięczność (Tamże,str.s.206). Jeśli jest inaczej,jest Pan katolikiem skoro został Pan ochrzczony. |
#240 -2 na 2 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | Na pewno bardziej wiarygodne niż prace byłego katolika zmierzające do oczerniania KK. Mowa tu o autorze:"Papież Hitlera". Kuriozalnej książce w której zarzuca się papieżowi Piusowi XII antysemityzm. Pewnie za to nagrodzono go tablicą pamiątkową w Muzeum Wyzwolenia we Włoszech. Nagrodę przyznali włoscy Żydzi. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|