Racjonalista - Strona głównaDo treści
Równouprawnienie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-11-2012 21:01kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Równouprawnienie
Ocena 8 na 10
Przeróżne organizacje (prywatne, państwowe, międzynarodowe, ponadpaństwowe) zajmują się takimi tematami jak:
- dyskryminacja kobiet w społeczeństwie, na rynku pracy,
- przemoc wobec kobiet,
- lansowanie przez świat mody kobiet-szkieletorów,
- seksistowskie reklamy, w których kobietę sprowadza się do obiektu seksualnego,
- pornografia, która traktuje kobiety przedmiotowo,
- "handel żywym towarem", którego ofiarami są dziewczynki/kobiety
itd. itp.

No i świetnie, ale: podtekstem tych wszystkich tematów jest On, ten zły mężczyzna.
Kreuje się narrację, w której za całe zło, jakie bywa udziałem kobiet odpowiedzialny jest mężczyzna.

Skutkiem tej narracji są absurdy np. takie, jak parytety wyborcze, które wymagają, aby na różnych listach wyborczych fiksować procentowy udział kobiet, bez względu na to czy jest ich wystarczająca liczba chętnych, bez względu na to czy to da jakiekolwiek pozytywne skutki dla głosujących na te listy.

Gdzie w tej opowieści są mężczyźni, którzy mają problemy?
Kto przejmuje się facetami, którym odmawia się zatrudnienia w środowisku sfeminizowanym?
Kto uruchamia "błękitne linie" dla mężczyzn wykorzystywanych przez żony, matki, konkubiny?
Kto chce wysłuchać faceta, którego dziewczyna postanowiła osiągnąć rozmiar "0"?
Kto protestuje przeciw reklamom, w których mężczyzna prezentowany jest jako obiekt seksualny?
Czy ktokolwiek zastanowił się, że w porno mężczyzna traktowany jest jeszcze bardziej przedmiotowo niż kobieta, bo nawet nie pokazuje się jego twarzy, bo pokazuje się go jako maszynę zdolną do kilkudziesięciominutowego stosunku, zakończonego kilkoma ejakulacjami?
Handel żywym towarem - czy to naprawdę dotyczy wyłącznie kobiet? Czy tylko nie mówi się o pewnych zjawiskach?

Dużo się mówi o tym, że współcześnie kobieta nie decyduje się na rodzenie dzieci, bo boi się, że pracodawca zwolni ją, gdy się dowie, że jest w ciąży, albo że jej nie zatrudni po urodzeniu dziecka.
A kto się przejmuje mężczyznami, którzy chcieliby mieć dziecko, ale ich partnerki nie chcą, kto się przejmuje mężczyznami, którzy nie wrócą do pracy po wykorzystaniu urlopu "rodzicielskiego"?
Czy ktokolwiek zwraca uwagę na mężczyzn, którzy chcieliby móc utrzymać swoją rodzinę za swoją pensję, ale nie mają na to szans, bo płaci im się gównian.e pieniądze?

Coś z tym równouprawnieniem jest nie tak.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..
#106
06-12-2012 14:28
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi vifix
>Dlatego też idiotycznym produktem tej "wspaniałej" cywilizacji są zarówno wyroki skazujące za obrazę uczuć religijnych oraz nakazy zmiany formy reklamowej za obrazę uczuć estetycznych.
Zmiana formy reklamowej nie wynika z racji obrażania czyichś "uczuć estetycznych", tylko z powodu całkiem realnego poniżania całkiem realnych osób.

vifix (2315 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi Meretseger
>A tak. Jak napisałam poprzednio, to ich problem.

Mam takie samo zdanie. To samo dotyczy się reklam.

#108
06-12-2012 14:42
 Ocena 1 na 1
vifix (2315 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi Meretseger
>Zmiana formy reklamowej nie wynika z racji obrażania czyichś "uczuć estetycznych", tylko z powodu całkiem realnego poniżania całkiem realnych osób.

Podobnie jak poniżanie całkiem realnych osób wyznających jakąś religię.

Irracja (4721 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi bohandas
>>oznacza to tylko jedno - że rzeczywisty odsetek recydywistek wśród osadzonych kobiet jest 15-krotnie wyższy niż wynikałoby z samej ilości osadzonych. A z tego wynika, że dane statystyczne osadzonych dotyczą tylko danych osadzonych, i nie nadają się do oceny stanu przestępczości, jako takiej- w tym do oceny danych dotyczących wszystkich sprawców przestępstw.
>BTW, jeśli Pana zdaniem, "rzeczywisty odsetek recydywistek wśród osadzonych kobiet jest 15-krotnie wyższy niż wynikałoby z samej ilości osadzonych", a odsetek recydywistek wśród osadzonych kobiet wynosi 24,5%, to ile wynosi ten "rzeczywisty odsetek"?

... już pisałem, porównując ilość osadzonych w poszczególnych wychodzi, iż jedna osadzona kobieta przypada na 30 osadzonych mężczyzn ( 1:30). Zaś jedna kobieta recydywistka przypada na 2 mężczyzn recydywistów (1:2)...

>>... moim celem nie było porównywanie takich danych, lecz pokazanie że kobiety także zajmą się wymuszeniami, rozbojami i tym wszystkim czym zajmują się mężczyźni...
>Jeśli Pan przytacza dane dotyczące kobiet, a dyskusja dotyczy osadzonych w poszczególnych grupach, to jednoczesne przytoczenie odpowiednich danych dla mężczyzn dałoby pełniejszy obraz.

... pan chyba rzeczywiście szuka kogoś, kto by za pana grzebał w statystykach - i je opracował...

>>Wykazałem, że kobiety również się tym zajmują, a pan nawet wątpliwości nie ma. Jak z panem dyskutować skoro pan nawet własnych słów nie szanuje. A co dopiero danych statystycznych, którymi pan manipuluje by uzasadnić własną "jedynie słuszna tezę"...
>Kobiety też popełniają ciężkie przestępstwa, tego nie kwestionuję.
>Istotne są jednak proporcje.

... proporcje to istotne są w kuchni i metalurgi, bo służą do konkretnej i stałej produkcji. W statystyce dane służą do "chwilowego określenia stanu", oraz do szacunkowego określenia tendencji rozwoju danego zjawiska. Ale do tego są potrzebne dane z różnych lat i okresów, a nie tylko z jednego roku...

>>... wpierw proszę udowodnić, że pana dane statystyczne mogą być podstawą do rzetelnej oceny przestępczości. To pan wysunął tezę, że dane dotyczące osadzonych powinny determinować ocenę stanu przestępczości, a zwłaszcza pod kątem płci sprawców tych przestępstw. Ja tylko wysunąłem wątpliwości czy dane dotyczące osadzonych są rzetelną podstawą do oceny całej przestępczości...
>Dane dotyczące osadzonych są, moim zdaniem, jakąś podstawą do oceny stanu przestępczości z uwzględnieniem płci sprawców. Oczywiście dane dotyczące np. wyroków sądowych wymierzanych kobietom i mężczyznom za poszczególne przestępstwa(morderstwa, rozboje, gwałty, etc...) dałyby pełniejszy obraz.

... ale tylko "JAKĄŚ" podstawę do oceny "chwilowego stanu przestępczości". A nie do rzetelnej oceny stałych trendów i zależności występujących w przestępczości. Nawet uwzględnienie wszystkich danych statystycznych nie daje podstaw do stawiania hipotez o trwałym stanie jakiegoś zjawiska...

>>... nie ma po co z panem dalej dyskutować...
>W taki razie proszę togo nie robić. Czy ja Pana zmuszam?

... ma pan rację. Skoro zależy panu tylko na posiadaniu ostatniego słowa, to tym razem dam panu tę satysfakcję...

... pozdrawiam...


... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga takiego jak chciałyby religie"... reszta to zwykłe insynuacje...

#110
06-12-2012 17:10
 Ocena 1 na 1
bohandas (842 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi Irracja
>>BTW, jeśli Pana zdaniem, "rzeczywisty odsetek recydywistek wśród osadzonych kobiet jest 15-krotnie wyższy niż wynikałoby z samej ilości osadzonych", a odsetek recydywistek wśród osadzonych kobiet wynosi 24,5%, to ile wynosi ten "rzeczywisty odsetek"?
>... już pisałem, porównując ilość osadzonych w poszczególnych wychodzi, iż jedna osadzona kobieta przypada na 30 osadzonych mężczyzn ( 1:30). Zaś jedna kobieta recydywistka przypada na 2 mężczyzn recydywistów (1:2)...

osadzone recydywistki - 530 osób
osadzeni recydywiści - 36450 osób

Łatwo policzyć, że na jedną kobietę recydywistkę przypada 69 mężczyzn recydywistów, no ale jeśli dla pana z powyższych danych wynika, że jedna kobieta recydywistka przypada na 2 mężczyzn recydywistów, to rzeczywiście dalsza rozmowa sensu nie ma.

lukaszewicz (5674 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi vifix

>Prawdziwych katolików to może w tym kraju jest 1%.

To są nieprawdziwi?

vifix (2315 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi lukaszewicz
>To są nieprawdziwi?

Może inaczej Większość katolików, w mojej oceni, nie powinno uznawać się za katolików ze względu na swój styl życia.

#113
06-12-2012 22:23
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi vifix
>>Ochronę prawną (jak i dyskryminację) ze względu na płeć uważam za zbędną..
>A ze względu na inne cechy niż płeć?
Tak, nie do uniknięcia są np. takie dyskryminacje:
- ze względu na wiek (prawo do "używek"),
- ze względu na obywatelstwo (prawa wyborcze),
- ze względu na stan zdrowia (prawo jazdy).

>>.. (ale z obyczajową częściowo się zgadzam).
>Możesz rozwinąć?
Jeśli kobiety pozwalają mężczyznom wykazywać się np. w rzeźnictwie czy deratyzacji, to nie żądałbym tu parytetów.

[Zaintrygowało mnie Twoje porównanie praw kobiet do praw religii - może z punktu widzenia płci pięknej to kobieta byłaby ateist(k)ą a mężczyzna kościołem.. ]

#114
06-12-2012 22:56
 Ocena 1 na 1
vifix (2315 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi setarkos
>Tak, nie do uniknięcia są np. takie dyskryminacje:
>- ze względu na wiek (prawo do "używek"),
>- ze względu na obywatelstwo (prawa wyborcze),
>- ze względu na stan zdrowia (prawo jazdy).

Tu się zgadzamy. Myślałem, że jesteś kolejna osobą, która chcę zakazywać dyskryminacji ze względu na rasę czy wygląd.

>Jeśli kobiety pozwalają mężczyznom wykazywać się np. w rzeźnictwie czy deratyzacji, to nie żądałbym tu parytetów.

To kobiety pozwalają się mężczyznom w czymś wykazywać? Chyba każdy pracuje tam gdzie pasuje prawda?

>Zaintrygowało mnie Twoje porównanie praw kobiet do praw religii

Ale ja nikomu nie odmawiam praw. Uważam, że każdy powinien mieć takie same prawa. Natomiast obraza uczuć to bardzo niejasne określenie. Tego się nie da w żaden sposób udowodnić i w zasadzie każdy każdego mógłby o to oskarżyć.

>może z punktu widzenia płci pięknej to kobieta byłaby ateist(k)ą a mężczyzna kościołem.. ]

Wśród kobiet, które uważają mężczyzn za źródło wszelkiego zła pewnie tak

#115
06-12-2012 23:32
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi vifix
>.. Myślałem, że jesteś kolejna osobą, która
Chyba za dużo myślisz
>To kobiety pozwalają się mężczyznom w czymś wykazywać?
Tak rozumiem dobry obyczaj w stosunkach damsko-męskich - ważne byłyby tylko te przywileje jednej z płci, dla których płeć odmienna 'daje wolne pole', a przywileje zdobyte przemocą - nieważne.
> Chyba każdy pracuje tam gdzie pasuje, prawda?
No nie wiem czy dużo wśród ludzi sympatii dla pracy..

>.. obraza uczuć to bardzo niejasne określenie.
Tak. Dlatego nie powinno podlegać regulacjom prawnym (co najwyżej obyczajowym).

>Wśród kobiet, które uważają mężczyzn za źródło wszelkiego zła pewnie tak
Za dużo myślisz (kobieta jak każdy człowiek zna ludzki język (w odróżnieniu od milczących obiektów fizycznych), więc można zapytać zamiast się domyślać)).

pozdrowienia

#116
07-12-2012 00:20
 Ocena 1 na 1
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi Irracja
To bardzo trudny problem do obiektywnego zbadania, ale tutaj wydaje się, że zrobiono to naprawdę rzetelnie, choć i tak należy zachować pewien dystans. Mnie te wyniki specjalnie nie dziwią. Bardzo ciekawy jest też punkt siódmy (okoliczności), po którym nachodzi mnie refleksja, że na trzeźwo mocniej dają czadu panie.

#117
07-12-2012 09:52
 Ocena 2 na 2
vifix (2315 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi setarkos
>Chyba za dużo myślisz

Wiele osób mi to w przeszłości mówiło, ale przestało, gdy się dowiedzieli, że to się opłaca

>Tak. Dlatego nie powinno podlegać regulacjom prawnym (co najwyżej obyczajowym).

Zgadzam się w całości.

>więc można zapytać zamiast się domyślać)).

Sęk w tym, że wiele kobiet woli po pewnym czasie nakrzyczeć na mężczyznę, że ten się czegoś nie domyślił

#118
07-12-2012 10:32
 Ocena 1 na 1
lukaszewicz (5674 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi vifix

>Może inaczej Większość katolików, w mojej oceni, nie powinno uznawać się za katolików ze względu na swój styl życia.

No tak.Trudno dziś być katolikiem.

Otoczenie zupełnie nie może zrozumieć, że ktoś się miesiącami nie myje, biczuje się, jest aspołeczny, homofobiczny i co tam jeszcze.
Taki los.

#119
07-12-2012 12:58
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi vifix
.
>Prawdziwych katolików to może w tym kraju jest 1%.
Prawdziwi socjopaci nazywają siebie i innych sobie podobnych "prawdziwymi". Mamy więc: prawdziwych katolików, prawdziwych Polaków, prawdziwych komunistów, prawdziwych faszystów i inne grupy fanatycznych fundamentalistów różnych ideologii - ludzi którzy bezpośrednio (gdyż często byli wykorzystywani przez pragmatycznych cwaniaków) uczynili najwięcej zła na świecie. Ci "najprawdziwsi" wśród "prawdziwych", to jeszcze stawiają ograniczenia i sami się zaliczają tylko do 1%, a nawet 1 promila.

>Może inaczej Większość katolików, w mojej oceni, nie powinno uznawać się za katolików ze względu na swój styl życia.
Tylko styl życia!?
A już głęboko przemyślany ateizm oraz antyklerykalne i antykościelne publikacje o tym świadczące (znane Kościołowi, gdyż sam je proboszczowi podarowałem) to już nie?
Ja uważam, że tak!
Tylko czemu - w takim razie - nie jestem wykreślony z Kościoła Rzymskokatolickiego co najmniej od kilkudziesięciu lat.
Czy to ja miałbym się z tej obrzydliwej instytucji - którą mam w wielkim poważaniu i do której się nie zapisywałem - wypisywać?

Pańska ocena nie ma tu żadnego znaczenia, gdyż Pan nie ma nic do powiedzenia w instytucji, do której bez Pańskiej woli Pana dopisano.
Tak jak pasterz dopisuje kolejną owieczkę czy baranka do stada.

Miłego dnia wśród "prawdziwych".
Tyle tylko, że źle, iż Pan ich tu szuka. Tu ich niewielu i jeżeli już, to doktryn wcale z Panem nie związanych.

@@@
.

#120
07-12-2012 11:25
 Ocena 2 na 2
setarkos (10757 punktów)Odp: Równouprawnienie
W odpowiedzi vifix
>.. wiele kobiet woli po pewnym czasie nakrzyczeć na mężczyznę, że ten się czegoś nie domyślił
W takiej sytuacji faktycznie trzeba się nieźle nagimnastykować umysłowo

[Preferuję jednak prostacką metodę, polegającą na zwiększeniu dystansu (wiadomo, że natężenie dźwięku maleje z kwadratem odległości) - można wówczas poćwiczyć inne myśli niż tylko sposoby pokonywania hałasu .. hałasem.]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365