 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-08-2013 09:18 | vifix (2315 punktów) | Okno
5 na 7 | Wczoraj w tvncnbc ukazał się wywiad, który pokazuje skale interwencjonizmu w naszym kraju. Co więcej jest to doskonała ilustracja tego, w jaki sposób można sprawować kontrolę w zasadzie nad każdą firmą. Najważniejsze by stworzyć takie przepisy, w których nawet prawnicy się gubią i nie są do końca pewni o co chodziło władzy. www.tvncnbc.pl/pozwolenie-na-okno,345012.htmlIstnieje jednak dość obiektywny dowód na poparcie tezy mówiącej iż obecnie jest wiekszy socjalizm niż za komuny. Cytat:Liczba urzędników w Polsce w okresie ostatniego ćwierćwiecza wzrosła prawie trzykrotnie. W tym czasie liczba mieszkańców Polski wzrosła o niecały 1% (1988 – 37,9 mln, 2010 – 38,2 mln) www.result(*)zy/liczba-urzednikow-w-polsce/Co więcej, dziś mamy technologie, która przyśpiesza kilkukrotnie różne pracę. Gdyby w prlu posiadano taką technologię to liczba urzędników nie przekroczyłaby pewnie 50 tys. Proszę więc drogich użytkowników o podzielenie się swoimi doświadczeniami z budową okna. Było ciężko? A jeśli jeszcze nie wybudowaliście żadnego to czy jesteście gotowi na "niezbędną" papierkową robotę? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Okno | > >>Dawniej zatrudniano dzieci - były mniejsze. Też kobiety -Germinal chyba czytałeś?> >Ale byłą inna technologia  > Matko naturo! Jak jeszcze raz usłyszę, że kobiety nie mogą pracować w kopalni, to Was znajdę i kilofem zatłukę!Ależ ja tego nigdzie nie napisałem. Ja tam uważam że każdy powinien pracować tam gdzie chce, oczywiście jak go pracodawca przyjmie. Jak która chce machać kilofem na chwałę RP to ja jestem za 
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Okno | > Zmieniasz znaczenie słów w trakcie rozmowyChyba coś Ci się przyśniło. Piszesz o rzeczach, które nie miały miejsca. > nie uznajesz słownikowych definicjiA z którego słownika definicje? PWN? A co z reszta słowników? Inne się mylą? > w dotatku piszesz "on chcę" w miejscu gdzie ten błąd przewraca sens zdaniaPrzewraca sens zdania? Ty chyba czytać nie umiesz. A propo popełniania błędów. Cytat:przecież ja apeluję o obrone drudziego człowieka a nie samoobronę A co to znaczy drudziego? Cytat:To jest powszechnie przyjęta definicja Konsensus społeczny Nie wiesz, że w języku polskim jest coś takiego jak znaki interpunkcyjne? Nie mówiąc już, że w tym poście napisałeś "w dotatku". Kto jest bez winy, nich pierwszy rzuci kamień Panie hipokryto. |
| Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Okno | > Po trzecie - jakiś idiota to wyceniał.Powoli idziesz w myśleniu w dobrym kierunku. Może za jakiś czas dojdziesz do faktu, że w Polsce o tym, co jest prawem obowiązującym, decydują tzw. "biegli", którzy za pieniądze napiszą i uzasadnią dowolne brednie. Jest to katastrofa niszcząca do cna system wymiaru sprawiedliwości i bez natychmiastowej drastycznej przebudowy nieuchronnie się on po prostu zawali, co będzie destrukcyjnie promieniować dalej na całą resztę struktur naszego państwa. |
#154 1 na 1 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Okno | > Proszę spróbować obiektywnie porównać poziom kulturalny Polski (we wszystkich zakresach, łącznie z mediami i urzędasami) z ostatniego 25 lecia PRL z okresem 25 lat "nareszcie wolnej Polski". To żenada i nawet porównywać nie wypada.> Tak rzeczywiście - jak porównuję się nawet tylko z inteligentną prawicą z naszego forum, to już jestem dumnym, że nie mam z nimi nic wspólnego, ale gdybym miał się porównać z prawicowym kitem wciskanym w całym kraju, to wstydziłbym się nawet tego, iż jestem Polakiem.Święte słowa Panie Bogusławie. Nic tylko się podpisać rękami i nogami, niestety. Jeśli jednak chodzi o urzędy - dodam, że ostatnimi laty troszeczkę się to zmienia, w tym sensie, że coraz więcej jest tam zatrudnianej młodzieży, która wobec petentów zachowuje się ogólnie grzeczniej (raczej z uwagi na obawy przed możliwością utraty tej fajnej niemęczącej pracy, na skutek skargi niezadowolonej osoby, niż ze swej natury, ale dla klienta urzędu do małe znaczenie, liczy się skutek). Gorzej natomiast z poziomem merytorycznym tej dzieciarni - tu jest akurat katastrofa, niemająca odpowiednika chyba w historii Polski, zwłaszcza że takie dzieciaki zajmują także coraz częśćiej i wyższe stanowiska decyzyjne. Nie wiem do czego to dalej doprowadzi. |
#155 2 na 2 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Okno | > ...czym innym jedno okno.Obecnie każdy budynek musi mieć zapewnione obliczenia i dokumentację tzw. energetyczną w tym w zakresie odporności cieplnej. Wynikają one z odpowiednich projektów i użytych materiałów i wykonania budowy. Nie można zaprzeczyć, że jedna dziura w ścianie, wybita przez idiotę w nieodpowiednim miejscu, a następnie "zabezpieczona" oknem kiepskiej jakości i o kiepskich parametrach, wykonanym przez kolejnego idiotę, z użyciem kiepskich materiałów o kiepskich parametrach i nieprofesjonalnie, zaskutkuje wprost utratą parametrów całego budynku, bezpośrednio przekładając się najpierw na koszty użytkowania, zwłaszcza zimą, a docelowo - na trwałość całego obiektu. Pomijam, iż może mieć dodatkowe skutki drastyczniejsze, jak zawilgocenie, atak zagrzybienia, itd. I moje największe wątpliwości: czy ludzie, tacy jak vifix na prawdę nie rozumieją takich oczywistości, czy oni wychodzą myślami gdzieś lepiej, a to ja nie potrafię ogarnąć prawdy. Proszę o odpowiedź. |
#156 3 na 3 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Okno | Zostało już dawno udowodnione, że dla niektórych osób wszystko, co negatywne i im się nie podoba jest "komuną" "socjalizmem" a wszystko co dobre "kapitalizmem" - tak teraz w szkołach uczą. |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Okno | > I moje największe wątpliwości: czy ludzie, tacy jak vifix na prawdę nie rozumieją takich oczywistości, czy oni wychodzą myślami gdzieś lepiej, a to ja nie potrafię ogarnąć prawdy. Proszę o odpowiedź.Każdy ma swoje "oczywistości" bo każdy myśli, że ma rację. Generalnie Twoją wypowiedź należałoby skwitować potrzebą regulacji dotyczących nie tylko sposobu wykonania okna, ale również uwzględnić listę "nie idiotów", którzy są w stanie prawidłowo wykonać robotę oraz listą "produktów" które mogą być użyte w celu wybudowania okna. A w takim wypadku najprościej byłoby skreślić wszystkie regulacje i opierać wszystko na jednak "idź do urzędnika, a on zdecyduje co możesz zrobić, na jakich warunkach oraz z czyich usług skorzystać, a także da Ci listę produktów jakie masz prawo kupić." |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Okno | > Zostało już dawno udowodnione, że dla niektórych osób wszystko, co negatywne i im się nie podoba jest "komuną" "socjalizmem" a wszystko co dobre "kapitalizmem" - tak teraz w szkołach uczą.Różnica między kapitalizmem a socjalizmem polega na tym, że w skali od 1 do 10 ucisku społeczeństwa socjalizm ma pewnie ok 8 a kapitalizm 2. Więc tak, dla mnie system, który mocniej uciska jest gorszym systemem. |
| Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Okno | . > Święte słowa Panie Bogusławie.Poza tym, iż mam na imię Andrzej, to bardzo się cieszę. Pozdrawiam. @@@ . |
| Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Okno | > >I moje największe wątpliwości: czy ludzie, tacy jak vifix na prawdę nie rozumieją takich oczywistości, czy oni wychodzą myślami gdzieś lepiej, a to ja nie potrafię ogarnąć prawdy. Proszę o odpowiedź.> Każdy ma swoje "oczywistości" bo każdy myśli, że ma rację.> Generalnie Twoją wypowiedź należałoby skwitować potrzebą regulacji dotyczących nie tylko sposobu wykonania okna, ale również uwzględnić listę "nie idiotów", którzy są w stanie prawidłowo wykonać robotę oraz listą "produktów" które mogą być użyte w celu wybudowania okna. A w takim wypadku najprościej byłoby skreślić wszystkie regulacje i opierać wszystko na jednak "idź do urzędnika, a on zdecyduje co możesz zrobić, na jakich warunkach oraz z czyich usług skorzystać, a także da Ci listę produktów jakie masz prawo kupić."Wszystko to tak właśnie funkcjonuje: - do regulacji sposobu wykonania jest projekt budowlany sporządzonych przez osobę wykształconą z uprawnieniami, - do regulacji "produktów" są materiały wyłącznie certyfikowane i atestowane na spełnianie norm budowlanych, - do regulacji samego wykonania są pracownicy budowlani wykształceni z odpowiednimi uprawnieniami; wszystko to po to, żeby nie utracić parametrów budynku i żeby eliminować prawdopodobieństwo katastrof budowlanych (zagrożenie powszechne życia i zdrowia). Właśnie odpowiedziałeś mi, że jesteś jednak osobą, która nic nie ogarnia, gdyż po prostu wiedzy o świecie nie ma żadnej (Ale swoje zdanie zawsze.). Jak dziecko we mgle. PS. I nie odwracaj kota ogonem, bo moje wątpliwości, co zaznaczyłem w cytacie na jaki odpwoiadałem dotyczyły, tego jak można tak sobie twierdzić "ze to tylko jedno okno (czyt. głupota, drobnostka, wymysł )" |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Okno | > Wszystko to tak właśnie funkcjonuje:> - do regulacji sposobu wykonania jest projekt budowlany sporządzonych przez osobę wykształconą z uprawnieniami,> - do regulacji "produktów" są materiały wyłącznie certyfikowane i atestowane na spełnianie norm budowlanych,> - do regulacji samego wykonania są pracownicy budowlani wykształceni z odpowiednimi uprawnieniami;Nie zrozumiałeś mojego postu. Wiem, że w państwach socjalistycznych wszystko jest regulowane, chodziło mi aby zwrócić Twoją uwagę na to, że stosy papieru mogłyby zastąpić jeden przepis oddający pełnie władzy w ręce urzędnika, łącznie z wyborem ekipy remontowej i zakupu potrzebnych materiałów. > wszystko to po to, żeby nie utracić parametrów budynku i żeby eliminować prawdopodobieństwo katastrof budowlanych (zagrożenie powszechne życia i zdrowia).I to jest właśnie absurd całej sytuacji. Wszystko jest regulowane w najdrobniejszych szczegółach by czasami ktoś nie zrobił sobie krzywdy a jednocześnie spożywanie alkoholu i palenie papierosów jest dozwolone. > Właśnie odpowiedziałeś mi, że jesteś jednak osobą, która nic nie ogarnia, gdyż po prostu wiedzy o świecie nie ma żadnejStolicą Francji jest Paryż. W tym momencie Twoja teza jakobym nie miał ŻADNEJ wiedzy o świecie się falsyfikują. Skłamałeś po prostu. > PS. I nie odwracaj kota ogonem, bo moje wątpliwości, co zaznaczyłem w cytacie na jaki odpwoiadałem dotyczyły, tego jak można tak sobie twierdzić "ze to tylko jedno okno (czyt. głupota, drobnostka, wymysł )"Nie zrozumiałeś idei tematu. Nie chodzi o tylko jedno okno a ilość potrzebnych pozwoleń i dokumentów by to okno wybudować. Oczywiście najlepiej byłoby gdyby w domach prywatnych nie trzeba było spełniać tak szczegółowych wymagań. Niedługo dojdziemy do stanu, w którym sposób chodzenia będzie regulowany by zminimalizować ryzyko urazów bo tylko dyletantowi może się wydawać, że to tylko "głupota, drobnostka, wymysł". |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|