 |
Chazan , Terlikowski , kościół katolicki Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-07-2014 14:55 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Chazan , Terlikowski , kościół katolicki
12 na 12 | hej, Czy ludzie , którzy wypowiadają się w tak jednoznaczny sposób mają obowiązek do zachowań adekwatnych i konskwentnych wobec swoich poglądów ? Wydaje mi się , że tak ! Skala i natężenie owych wypowiedzi jest tak radykalna , że zachowanie konsekwencji w zachowaniu staje się podstawą oceny tych ludzi ...
Dlaczego kościół katolicki ( jak mi wiadomo ) do tej pory nie wydał oświadczenia , że bierze na siebie wszelkie koszta związane z utrzymaniem tego dziecka przy życiu , że bierze na siebie wszelkie koszta związane z terapią dla rodziny ... Brak takiego oświadczenia jest jednoznaczny z tym , że dla kościoła życie człowieka nie ma żadnej wartości ! Brak takiego oświadczenia świadczy jednoznacznie o tym , że kościół nie zamierza ponosić żadnych konsekwencji związanych z realizowaniem swych ideologicznych przekonań O czym to świadczy ... ? makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Dalej..#166 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Chazan , Terlikowski , kościół katolicki | > >Dyskusja zaczyna być absurdalna.> Ale Ty zacząłeś.  > Jak Ci mam wytłumaczyć, że człowiek nie musi poddawać się wszystkiemu, co naturalne?Ja to wiem, nie oto chodzi. CZEŚĆ |
| Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Chazan , Terlikowski , kościół katolicki | . > Nie potrafił Pan wykazać błędu w moim rozumowaniu i nadrabia Pan linkami i personalnymi atakami, pańskie posty są coraz bardziej żałosne.Całuj mnie Pan w klawiaturę. @@@ . |
#168 3 na 3 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Chazan , Terlikowski , kościół katolicki | > Tutaj są wyniki badań z 2010 roku:> www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2010/K_100_10.PDF Cytat:Co drugi dorosły Polak (50%) sprzeciwia się prawu do aborcji, jednak za całkowitym zakazem przerywania ciąży jest co siódmy respondent (14%), a ponad jedna trzecia ankietowanych (36%) twierdzi, że powinny być od niego wyjątki. Jednocześnie prawie połowa badanych (45%) uważa, że aborcja powinna być dozwolona. W tej grupie 7% pytanych deklaruje swoje poparcie dla przerywania ciąży bez żadnych ograniczeń, a 38% opowiada się za pewnymi ograniczeniami. > Czyli zgoda społeczna raczej jest.Zgoda społeczna jak się patrzy. |
#169 9 na 9 | de Vill (1165 punktów) | Odp: Chazan , Terlikowski , kościół katolicki | Co pięć sekund na świecie umiera dziecko, które można byłoby uratować najprostszymi metodami, a około miliona noworodków nie dożywa drugiego dnia po porodzie - wynika z opublikowanego w raportu Funduszu Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF). Najczęstsze przyczyny śmierci wśród małych dzieci i noworodków to: zapalenie płuc (17 proc. przypadków śmiertelnych), komplikacje po przedwczesnym porodzie (15 proc.), komplikacje podczas porodu (10 proc.), biegunka (9 proc.) i malaria (7 proc.). Do blisko połowy zgonów przyczynia się według UNICEF-u niedożywienie. Za pomocą najprostszych i tanich środków takich jak szczepionki, antybiotyki, moskitiery oraz dzięki zapewnieniu lepszej opieki matkom i dzieciom podczas porodu i po nim można by uratować miliony dzieci.
Dzieje się to w krajach, które otaczają szczególną czcią życie. Poczęte. "Zbrodnia" aborcji, "zbrodnia" oświaty seksualnej, "zbrodnia" antykoncepcji w tych krajach nie występuje. To są te rejony, które największy i najwybitniejszy z Polaków, wiadomo kto zacz, nazwał cywilizacją życia. Ta cywilizacja życia to dla niego był przymus rodzenia, zakaz sprzedaży i karalność posiadania środków antykoncepcyjnych (było coś takiego nawet blisko nas, w komunistycznej Rumunii za rządów Ceausescu), zero oświaty seksualnej. Reszta -brud, smród, niedożywienie, śmierć głodowa, brak podstawowej opieki lekarskiej, nieskażonej wody, itd itp była dla niego kompletnie nieistotna.
Wojtyła siedział na stolcu piotrowym ponad 26 lat. WHO podaje, że rocznie 47 000 kobiet umiera w wyniku partackiej, niebezpiecznej aborcji. Zakładając średnią 40 000, Jan Paweł II, przez swoje obsesje seksualne, wspieranie zakazu udzielania fachowej pomocy medycznej, przyczynił się do śmierci ponad miliona kobiet. Do tego dochodzą jeszcze ofiary AIDS, najczęstsza przyczyna zgonu w Afryce.
Nie rozumiem dlaczego sprawców tych śmierci nazywa się prolife - obrońcami życia. Toż to są mordercy kobiet i tak należy ich nazywać.
Gdyby istniało coś takiego jak sprawiedliwy bóg (płeć obojętna), to siedzący w piekle Wojtyła, dzień w dzień miałby robioną przez diabła widłami aborcję. po czym konałby w męczarniach. Szkoda, że go/jej nie ma. |
#170 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Chazan , Terlikowski , kościół katolicki | > W przypadku konfliktu, potrzebny jest jakiś mechanizm dodatkowy, który rostrzyga, ale na pewno nie oddanie prawa tylko w ręce kobietyTo co proponujesz? Przymus rodzenia? W przypadku mężczyzn jest łatwiej - może się zdarzyć, że kobieta chce dziecka, a mężczyzna nie i nie dochodzą do porozumienia. On przed sądem zrzeka się praw rodzicielskich, ona zrzeka się alimentów, rozstają się i na tym koniec (nie wiem, czy to jest prawnie możliwe, trzeba sprawdzić, ale powinno być). A jak to zrobić odwrotnie? W grę wchodzi okres ciąży i poród, a to jest ingerencja w ciało kobiety. Byłam ostatnio na badaniach okresowych. Żeby je zrobić, trzeba było mi pobrać krew, a żeby to można było zrobić, musiałam podpisać zgodę na pobranie krwi. Oczywiście mogłam się nie zgodzić, ale wtedy nie dostałabym zaświadczenia o dopuszczeniu do pracy. Skoro zatem na głupie pobranie krwi musi być pisemna zgoda, to jak sobie wyobrażasz ciążę i poród bez zgody kobiety? Niestety, w tym przypadku równość diabli biorą i nie jest to dla mnie ani powód do radości, ani do dumy, ani do niczego innego. Taka biologia. Możliwe, że byłabym bardziej usatysfakcjonowana, gdyby tę biologię dało się obejść i żeby rodził dziecko ten, kto chce je mieć, ale na razie tak się nie da. > Ale w przypadku szczególnym (tym akurat) to ja się z Tobą zgadzam.Bardzo mnie to cieszy  > To już nie do mnie...Może i nie, to przepraszam w takim razie. Tak ogólnie poszło w eter... |
#171 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Chazan , Terlikowski , kościół katolicki |
> W normalnej sytuacji (normalnej ciąży) (...)OK. Dobrze. Z tym, że dla mnie normalna ciąża to ciąża chciana; czy zaplanowana, czy nie, mniejsza o to, ale chciana. Zdrowie to nie tylko zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Depresja to ciężka choroba. > (...) gwałt (...)Gwałt nie jest jedynym czynem zabronionym, w wyniku którego może powstać ciąża. Jest nim także współżycie z osobą małoletnią poniżej 15 roku życia i nie ma znaczenia, czy za zgodą, czy bez zgody. Właściwie każda ciąża u osoby <15 może być zgodnie z prawem przerwana bez zbędnego gadania. |
#172 2 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Chazan , Terlikowski , kościół katolicki |
> judeo-chrześcijańskie: Nie zabijajTo nie jest judeochrześcijańskie. To ogólnoludzkie, starsze niż chrześcijaństwo i judaizm. Paleolityczne wręcz. > Ciekawym tematem rzeką są zbrodnie ateistów. Zamordowali więcej przedstawicieli swojej ideologii niż przedstawiciele innych razem wziętychKolejna nieprzemakalna osoba, która nie chce lub nie potrafi zrozumieć, że ateizm to ani wiara, ani ideologia, tylko zwyczajny brak wiary w bogów. Taki pogląd na religijną transcendencję. Ani to pomocne, ani to potrzebne, ani się nie przejawia, więc można uznać, że nie ma. I tyle. |
#173 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Chazan , Terlikowski , kościół katolicki | > współżycie z osobą małoletnią poniżej 15 roku życia i nie ma znaczenia, czy za zgodą, czy bez zgody. Właściwie każda ciąża u osoby <15 może być zgodnie z prawem przerwana bez zbędnego gadania.A sprzeciwianie się aborcji przez małoletnią ciężarną też jest zbędnym gadaniem, czy może ona odmówić wyabortowania swego potomka? |
#174 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Chazan , Terlikowski , kościół katolicki | |
#175 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Chazan , Terlikowski , kościół katolicki |
> m.tokfm.pl(*)__a_szef_Rady_Lekarskiej_.htmlO matko kochana, a ja już zaczynałam szanować Hamankiewicza za podejście do homeopatii i innych czarów. A on mi taki numer wywija? Trybunałem Konstytucyjnym grozi? Blebla o rezolucji RE, jakby to co najmniej Konstytucja RP była? O "nagonce" pierniczy? Załamka...  Klęczon, jak inni. Rozczarowałam się strasznie. |
#176 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Chazan , Terlikowski , kościół katolicki | . m.tokfm.pl(*)__a_szef_Rady_Lekarskiej_.html> O matko kochana, a ja już zaczynałam szanować Hamankiewicza za podejście do homeopatii i innych czarów. A on mi taki numer wywija? Trybunałem Konstytucyjnym grozi? Blebla o rezolucji RE, jakby to co najmniej Konstytucja RP była? O "nagonce" pierniczy? Załamka... Klęczon, jak inni. Rozczarowałam się strasznie.Dla mnie najbardziej przerażającym z ludzkiego - niezideologizowanego religijnie - punktu widzenia jest wywiad w "Wyborczej" red. Siedleckiej z prof. Jakubowskim, do którego wyżej się odwołałem: Ewa Siedlecka: Prof. Bogdan Chazan, odwołany właśnie ze stanowiska dyrektora szpitala, twierdził, że udaremniając aborcję, ratuje życie dziecka, i że może ono długo żyć i być leczone. Czy to możliwe, by nie wiedział, co oznacza to, że dziecko ma bezmózgowie? Prof. Lucjusz Jakubowski: Nie znam dokumentacji sprawy. Ale nie wyobrażam sobie, by doświadczony lekarz mógł mieć jakiekolwiek wątpliwości co do stanu tego płodu po wykonaniu USG.
Zwłaszcza w 22. tygodniu ciąży badanie jest dziś tak precyzyjne, że możemy ocenić nawet długość rzęs na powiece dziecka. Sam wynik USG, bez konieczności jakichkolwiek potwierdzających go innych badań, był wskazaniem do przerwania ciąży, jeśli taka była wola pacjentki. Nie ma żadnych szans na poprawę stanu zdrowia takiego dziecka po urodzeniu ani na jego przeżycie. Zresztą taką wadę często można rozpoznać już w 12.-13. tygodniu ciąży. I tak by się stało, gdyby ta pacjentka była prowadzona zgodnie z procedurami.
Procedury opieki położniczej przewidują określoną diagnostykę ciąży i tzw. dobrostanu płodu w pierwszym trymestrze ciąży. A płód z taką wadą jest zagrożony obumarciem, co stwarza zagrożenie dla zdrowia pacjentki, o czym powinna była zostać poinformowana. Jak wygląda życie dziecka z bezmózgowiem? - Te dzieci, jeśli przeżyją poród, żyją kilka minut, godzin, dni lub tygodni. Typowe cechy takiego dziecka to brak pokrywy czaszki, na zewnątrz widoczna jest zachowana część mózgu, zniekształcona twarzoczaszka, wady gałki ocznej. To, które funkcje życiowe są zachowane, zależy od istniejących resztek mózgu i ośrodków nerwowych decydujących o podtrzymaniu akcji serca lub akcji oddechowej dziecko nie słyszy, nie widzi nawet jeśli źrenica reaguje na światło, to sygnał nie idzie do mózgu, który najczęściej całkowicie po zbawiony jest kory mózgowej. Dlatego też takie dzieci nie mają żadnej formy świadomości. Mają czasem zachowane zależne od obwodowego układu nerwowego odruchy na bodźce, np. na drażnienie podeszwy stopy. Czy czują ból? Dziecko pacjentki, której sprawa przyczyniła się do usunięcia z funkcji prof. Chazana, dostawało leki przeciwbólowe. - Może odczuwać ból, jeśli zachowana jest odpowiedzialna za to struktura mózgu. Czyli lekarz, stwierdziwszy u płodu bezmózgowie, wie na pewno, że nie da się uratować takiego życia ani tym bardziej leczyć i że dziecko może być zdolne do odczuwania bólu? - Z pewnością tak. O "uratowaniu życia" można mówić tylko w sensie odroczenia zgonu i podtrzymania przez pewien czas funkcji życiowych. Czy jest w takim razie etycznie dopuszczalne mówienie takiej matce i opinii publicznej, że dziecko "może żyć długo" i że są możliwe jakieś operacje poprawiające jego stan? - Jest to etycznym i medycznym nadużyciem. W ogóle w takich sprawach zawsze mnie zadziwia to skupianie się wyłącznie na kwestii dziecka i lekarza. A co z pacjentką? Na niej dokonuje się przecież okrutnego eksperymentu psychologicznego. A powinna być od momentu stwierdzenia wady płodu otoczona opieką psychologiczną. Niezależnie od tego, czy podejmie decyzję o urodzeniu, czy o wcześniejszym zakończeniu ciąży. Powinna być taką opieką otoczona także po zakończeniu - w taki czy inny sposób - ciąży. Ona cały czas pozostaje pacjentką, jej sytuacja zdrowotna, i psychologiczna i społeczna powinna być przedmiotem troski lekarza. Prof. Chazan powiedział publicznie, że aborcja byłaby dla takiego dziecka związana z wielkim bólem, bo robi się ją przez kawałkowanie płodu. - To znowu nadużycie obliczone na granie na emocjach. Normalnie w takich sytuacjach dąży się do wywołania porodu, a jeśli to niemożliwe, podaje się środek na zatrzymanie funkcji życiowych i usuwa martwy już płód. To są jednak kompetencje ginekologów.Jak trzeba mieć religijnie narobione w głowie, jak trzeba być pozbawionym nawet resztek empatii aby tego nie dostrzegać. Aby twierdząc, że wartość ludziego życia uważam wartość za najwyższą zmuszać płód, dziecko, matkę i najbliższe otoczenie do takich okrutnych cierpień? Gdy takie zaślepione ideologicznie potwory bez sumień - jak np. prof. Chazan i obrońcy jego poczynań - mają iść do jakiegoś tam "raju", to ja wolę iść do "piekła" z tymi, którzy mają rozum i zwyczajną ludzką wrażliwość na cierpienie innych. Eci, peci - Boska ingerencja w "moment poczęcia" daje same piękne dzieci. Należy je chronić, gdyż nawet zygota, to "żyjąca istota ludzka".Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
#177 2 na 2 | Willmaster (423 punktów) | Odp: Chazan , Terlikowski , kościół katolicki | > Dekalog w aspekcie: nie zabijaj, nie kradnij na to dowodem.> Obecnie "humanizacja" to prawo do zabijania, kradzieży?Albo kłamie Pan, albo nie zna swojej religii, nie tylko 10 przykazań są obowiązkowe, ale i te prawa i nakazy które znajdują się w Biblii. Oto kilka tych praw (które nadal obowiązują zgodnie z wolą Boga - Jezusa Chrystusa), ale najpierw dowód na prawdziwość tego co tu napisałem: Cytat:(17) Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. (18) Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. (19) Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. Bóg który jest miłosierny nie potępia niewolnictwa (wtf?): Cytat:Wj 21, 20-21 20 Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. 21 A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością. Cytat:Wj 21, 7-8 7 Jeśliby ktoś sprzedał swą córkę w niewolę jako niewolnicę, nie odejdzie ona, jak odchodzą niewolnicy. 8 A jeśliby nie spodobała się panu, który przeznaczył ją dla siebie, niech pozwoli ją wykupić. Ale nie może jej sprzedać obcemu narodowi, gdyż byłoby to oszustwem wobec niej.
Zakaz noszenia spodni przez kobiety, pomimo swojej wszechwiedzy wprowadza takie prawo: Cytat:5 Mojżeszowa 22, 5 Kobieta nie będzie nosiła ubioru męskiego, a mężczyzna nie ubierze szaty kobiecej, gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni. Zaiste szatańskie jest noszenie ubrań uszytych z dwóch materiałów: Cytat:Kpł 19:19 19.(...) Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici. (BT) Czy jakiś katolik przestrzega to prawo i wygląda jak żyd? Cytat:Kpł 19:27 27. Nie będziecie obcinać w kółko włosów na głowie. Nie będziesz golił włosów po bokach brody. Zaprawdę to sprawiedliwa kara dla nieświadomego swych czynów zwierzątka (prawdziwy Bóg miłości): Cytat:Wj 21:28 28. Jeśliby wół pobódł mężczyznę lub kobietę tak, iż ponieśliby śmierć, wówczas wół musi być ukamienowany. Przykazanie nie zabijaj powiadasz? Chyba jednak są wyjątki: Cytat:Wj 22:17 17. Nie pozwolisz żyć czarownicy. Bóg miłosierny dyskryminuje inwalidów którzy nie pójdą do nieba, gdzie więc trafią, do piekła? Cytat:Pwt 23:2-3 2. Nikt, kto ma zgniecione jądra lub odcięty członek, nie wejdzie do zgromadzenia Pana. Dzieci pyskują, śmiało możesz je ukamienować jak dobry i kochający Bóg przykazał: Cytat:Pwt 21:18-21 18. Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, tak że nawet po upomnieniach jest im nieposłuszny, 19. ojciec i matka pochwycą go, zaprowadzą do bramy, do starszych miasta, 20. i powiedzą starszym miasta: Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, nie słucha naszego upomnienia, oddaje się rozpuście i pijaństwu. 21. Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze. Usuniesz zło spośród siebie, a cały Izrael, słysząc o tym, ulęknie się. Mam rozumieć że humanizm głosi podobne idee?
Po śmierci jest to co ma być. |
#178 1 na 1 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Chazan , Terlikowski , kościół katolicki | > W sytuacji szczególnej (gwałt, choroba płodu, istotnego zagrożenie zdrowia lub życia kobiety, inne podobne) wartości są równorzędne lub bardziej wyrównane (bo to też trudno wyważyć). W związku z tym, wówczas najbardziej wg mnie uprawnieni do decyzji są rodzice.Ciekawi mnie, jakie równorzędne lub bardziej wyrównane wartości występują w przypadku ciąży z gwałtu. Z jednej strony życie człowieka, a z drugiej? |
| niestadny (2492 punktów) | Odp: Chazan , Terlikowski , kościół katolicki |
> A sprzeciwianie się aborcji przez małoletnią ciężarną też jest zbędnym gadaniem, czy może ona odmówić wyabortowania swego potomka?Dzieci i ryby głosu nie mają.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
#180 5 na 5 | Elka I Ponura (7473 punktów) | Odp: Chazan , Terlikowski , kościół katolicki | > A sprzeciwianie się aborcji przez małoletnią ciężarną też jest zbędnym gadaniem, czy może ona odmówić wyabortowania swego potomka?Ciekawe, kiedy się towarzystwo nauczy, że nie ma takiego słowa, jak "wyabortowanie". Jest aborcja, wg definicji: zatrzymanie czegoś zanim stworzy niebezpieczeństwo, żeby było śmieszniej. Owszem, angielski rozpoznaje ciąg "abortion-aborted", ale to dlatego, że u nich słownik medyczny silnie siedzi na łacinie i to jest dopuszczalne. Plus "abort" funkcjonuje również w innych pojęciach (techniczne, wojskowe np). Zanim zaczniecie pyskować o medycynie, to może posiedźcie nad prostszymi zagadnieniami, jak język polski. A przy okazji podstawy biologii, bo co czytam tych bardziej zapalonych "obrońców dzieci poczętych", to mi ręce opadają i mam ochotę rzucać w nich podręcznikami (może nie moimi Gołębiem, Traczykiem i Konturkiem, zbyt cenne - licealne wystarczą). Oraz - piętnastolatka ma mieć pomysły na opracowania lektur, a nie na ustawienie dziecięcego łóżeczka w pokoju. Gadać to może z koleżankami o ulubionych zespołach, a nie o macierzyństwie. Zaszła w ciążę? Nie powinna. Czyja to wina, to inna sprawa - ciąży ma nie być, bo to nienormalne dla organizmu w tym wieku. Koniec dyskusji.
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|