 |
Obraza uczuć ateistycznych Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-09-2014 16:37 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Obraza uczuć ateistycznych
1 na 1 | hej, Nie muszę nikogo przekonywać , że wierzący bardzo czuli są na punkcie swoich uczuć - szybko i chętnie rozpowiadają o tym jak to są obrażani ... Moje pytanie : Czy mówienie o tym , że trzęsienie ziemii to kara za grzechy albo , że ateista trafi do piekła może i powinno być karalne ? Co o tym myślicie ? makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..#46 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | > Te parady są częścią gejowskiej kultury, która powinna się rozwijać, a nie być tłamszona przez parszywą heteroseksualną większość.Ta większość jest parszywa? Wybacz, ale po Twoich dwóch wpisach stwierdzam, że Twój poziom "heterofobii" jest nie niż niższy niż homofobii p. Pawłowicz. |
#47 2 na 2 | Phanes (492 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | > Ta większość jest parszywa?> Wybacz, ale po Twoich dwóch wpisach stwierdzam, że Twój poziom "heterofobii" jest nie niż niższy niż homofobii p. Pawłowicz.No w swoim tłamszeniu wszystkiego, co jej nie odpowiada jest niewątpliwie parszywa. Co do zarzutu heterofobii to wybacz, ale narzekanie większości, że ktoś ją krytykuje, jest po prostu żałosne. |
#48 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | > >Ta większość jest parszywa?> >Wybacz, ale po Twoich dwóch wpisach stwierdzam, że Twój poziom "heterofobii" jest nie niż niższy niż homofobii p. Pawłowicz.> No w swoim tłamszeniu wszystkiego, co jej nie odpowiada jest niewątpliwie parszywa. Co do zarzutu heterofobii to wybacz, ale narzekanie większości, że ktoś ją krytykuje, jest po prostu żałosne.> Krytykowanie i to dość niemiłymi słowy za sam fakt że ktoś należy do większości? Nawet kiedy krytykuje sie więszość trzeba mieć argumenty. Nazywanie heteryków obleśnymi, grupy o odmiennej niż Twoja orientacji seksualnej parszywą... wybacz, ale to naprawdę nie różni Cię od najbardziej zawziętych homofobów. |
| Phanes (492 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | W czym tkwi ta parszywość, napisałem. Zacznij czytać ze zrozumieniem i przestań być śmieszny. |
#50 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | > W czym tkwi ta parszywość, napisałem. Zacznij czytać ze zrozumieniem i przestań być śmieszny.Napisałeś: Cytat:Te parady są częścią gejowskiej kultury, która powinna się rozwijać, a nie być tłamszona przez parszywą heteroseksualną większość Nie wiem, czy jest jakaś odrębna gejowska kultura, dla mnie liczy się zawsze wartość kultury a nie płeć czy orientacja tego, kto ją tworzy, ale tłamsi gejów nie heteroseksualna większość, tylko głośna homofobiczna mniejszość tej większości. Rzucanie obelgami we wszystkich jest obrażaniem ludzi, którzy na to nie zasługują. Napisałeś: Cytat:Dlatego, że jakiemuś obleśnemu heterykowi się to nie podoba? To Twoje słowa, sam je przeczytaj ze zrozumieniem (choć co tu jest do zrozumienia) Nie różnisz sie od homofobów, ani słownictwem, ani brakiem szacunku dla innych niż Ty. |
#51 1 na 1 | Phanes (492 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | Może zamiast szukać w wypowiedziach nie kierowanych do siebie, sprawdź w tej, która była do ciebie - nie wiem, czy udajesz, że nie widzisz, czy może po prostu widzieć nie chcesz. A swoją opinię miej, jaką tylko zechcesz - to nie moja sprawa. |
#52 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | > Może zamiast szukać w wypowiedziach nie kierowanych do siebie, sprawdź w tej, która była do ciebie - nie wiem, czy udajesz, że nie widzisz, czy może po prostu widzieć nie chcesz. A swoją opinię miej, jaką tylko zechcesz - to nie moja sprawa.> Wypowiadasz sie publicznie, każda wypowiedź jest do wszytskich, także do mnie i także ja mam prawo na nią odpowiedzieć. Obrażasz nikczemnymi słowy ludzi, którzy na to nie zasługują, bo nie zrobili Ci żadnej krzywdy. Ja czuję sie Twoimi wypowiedziami urażony. |
#53 -1 na 3 | Phanes (492 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | Ja ci nie każę czytać tego, co piszę, więc pretensje o urażenie, miej tylko i wyłącznie do siebie. I skończ robienie z siebie ofiary, bo jesteś żałosny, jak polski katolik, który czuje się prześladowany przez ateistyczną mniejszość. |
#54 2 na 2 | hamp (3461 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | > Te parady są częścią gejowskiej kultury, która powinna się rozwijać, a nie być tłamszona przez parszywą heteroseksualną większość.A to oni jacyś nienormalni są, że potrzebują jakiejś oddzielnej, gejowskiej kultury? Myślę, że ludzie powinni stworzyć jedną, spójną, i przyjazną dla wszystkich kulturę. > >Przestrzeń publiczna jest dla wszystkich, dlatego powinna być wolna od indywidualnych upodobań jednostek - to się tyczy wiary, orientacji seksualnej, a nawet muzyki (kwestia głośnego puszczania muzyki z komórek w środkach komunikacji miejskiej na przykład).> Otóż skoro jest dla wszystkich, każdy ma w niej prawo na wyrażanie siebie. A skoro niektórym tak wszystko przeszkadza, niech się lepiej wyniesie na pustelnie.O tym też już pisałem. > A cóż jest w paradach złego? To, że gorszą pełną hipokryzji i ukrytej homofobii heteroseksualną większość? Nie bądź śmieszny.To jest złego, że niektórzy ich uczestnicy zachowują się w sposób nieodpowiedni dla przestrzeni publicznej. Powtórzę - gdyby podobną paradę urządzali heteroseksualiści gorszyłoby mnie to równie mocno. > I całkiem słusznie, na przykład przez takich, jak ty, którzy sprzeciwiają się rozwojowi gejowskiej kultury.Zaś o kulturze... To tacy sami ludzie jak my! Przestań ich separować. Ja jedynie sprzeciwiam się nieposzanowaniu przestrzeni publicznej. > >Znam kilku homoseksualistów. To normalni, spokojni ludzie i lubię ich.> No i tu już jest szczyt hipokryzji. To w takim razie ty, ateisto, też siedź cicho i przestań krytykować religianctwo. Szkoda, że w tym przypadku nie jesteś takim asymilacjonistą, ale to do przewidzenia.To lubić ich też nie mogę? To co ja mogę, powiedz, skoro już zacząłeś mi rozkazywać. A wiesz, że połowa moich znajomych to ludzie wierzący? I co? I też ich lubię. Wiesz czemu? Bo zachowują się normalnie, nawet o Bogu można z nimi pogadać - każdy ma swoje poglądy i tyle. Nikogo nie nawracają ani nie straszą piekłem, tak jak by to robili, słusznie zresztą krytykowani (czego też próbujesz mi zakazać), religianci. Wracając do homoseksualistów - wolno im dokładnie tyle samo co hetero: iść za rękę, pocałować się, usiąść na kolanach na ławce w parku, itp. Ale według ciebie to za mało. Oni powinni jeszcze móc chodzić półnago po mieście i nieprzyzwoicie się zachowywać, i jeszcze mówić, że walczą w ten sposób o tolerancję. |
#55 1 na 1 | Phanes (492 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | > A to oni jacyś nienormalni są, że potrzebują jakiejś oddzielnej, gejowskiej kultury? Myślę, że ludzie powinni stworzyć jedną, spójną, i przyjazną dla wszystkich kulturę.Każda grupa społeczna tworzy własną kulturę w ramach większej, ogólnej kultury. Skoro tego nie rozumiesz, to ja nie zamierzam ci tego tłumaczyć. > To jest złego, że niektórzy ich uczestnicy zachowują się w sposób nieodpowiedni dla przestrzeni publicznej. Powtórzę - gdyby podobną paradę urządzali heteroseksualiści gorszyłoby mnie to równie mocno.Błagam cię, powtarzasz tylko hipokryzję zachodniej kultury, w której cokolwiek w jakikolwiek sposób z seksualnością jest traktowane jak wielkie tabu, w przeciwieństwie o przemocy etc. > >I całkiem słusznie, na przykład przez takich, jak ty, którzy sprzeciwiają się rozwojowi gejowskiej kultury.> Zaś o kulturze... To tacy sami ludzie jak my! Przestań ich separować.To nie jest separowanie, tylko możliwość swobodnego indywidualnego rozwoju. A ty czemu się separujesz od katolickiego społeczeństwa siedząc na Racjonaliście? > Ja jedynie sprzeciwiam się nieposzanowaniu przestrzeni publicznej.Śmieszne. > >>Znam kilku homoseksualistów. To normalni, spokojni ludzie i lubię ich.> >No i tu już jest szczyt hipokryzji. To w takim razie ty, ateisto, też siedź cicho i przestań krytykować religianctwo. Szkoda, że w tym przypadku nie jesteś takim asymilacjonistą, ale to do przewidzenia.> To lubić ich też nie mogę? To co ja mogę, powiedz, skoro już zacząłeś mi rozkazywać.A czy ja cokolwiek takiego napisałem? Nie zamierzam się kłócić z twoim brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem. > A wiesz, że połowa moich znajomych to ludzie wierzący? I co? I też ich lubię. Wiesz czemu? Bo zachowują się normalnie, nawet o Bogu można z nimi pogadać - każdy ma swoje poglądy i tyle. Nikogo nie nawracają ani nie straszą piekłem, tak jak by to robili, słusznie zresztą krytykowani (czego też próbujesz mi zakazać), religianci.Gdzie ja ci próbuję czegokolwiek zakazać? Najwyżej wypominam ci hipokryzję. > Wracając do homoseksualistów - wolno im dokładnie tyle samo co hetero: iść za rękę, pocałować się, usiąść na kolanach na ławce w parku, itp. Ale według ciebie to za mało. Oni powinni jeszcze móc chodzić półnago po mieście i nieprzyzwoicie się zachowywać, i jeszcze mówić, że walczą w ten sposób o tolerancję.Jeśli parady to dla ciebie tylko chodzenie półnago po mieście, to współczuję. Skoro nie potrafisz dostrzec pewnego ładunku kulturowo-symbolicznego to ja nic na to nie poradzę. Wielu tzw. racjonalistów cierpi na tę ułomność. |
#56 1 na 1 | hamp (3461 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | > A ty czemu się separujesz od katolickiego społeczeństwa siedząc na Racjonaliście?Separuję się od katolickiego społeczeństwa nie uczestnicząc w ich uroczystościach. Jest też różnica między separowaniem się a byciem separowanym. > Najwyżej wypominam ci hipokryzję.Na czym polega moja hipokryzja? Nie biorę udziału w żadnych marszach ani paradach, po mieście idę z dziewczyną pod rękę, od czasu do czasu damy sobie buzi... Może chciałeś użyć innego słowa? > Jeśli parady to dla ciebie tylko chodzenie półnago po mieście, to współczuję.Cały czas zarzucasz innym nieczytanie ich wypowiedzi. Gdybyś sam zastosował się do swoich rad, wiedziałbyś, że pisałem o pojedynczych osobach. W każdej grupie znajdą się jednostki, które zachowują się nagannie, psując wizerunek całości. Pisałem też, że inni homoseksualiści biorący udział w tych paradach, choć nie zachowują się w ten sposób, to również nie upominają tamtych. > Wielu tzw. racjonalistów cierpi na tę ułomność.Chciałem tylko wspomnieć, że nigdy nie uważałem się za racjonalistę, zbyt duża byłaby to chełpliwość. Piszę tutaj wyłącznie rekreacyjnie. |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | hej, Ja jestem Pan - Bóg twój a ty masz zrobić wszystko czego od ciebie zażądam Co robisz na miejscu Abrahama ? Odmawiasz Bogu ? - Mówisz : O nie tego ja nie zrobię ... Czy też zaczynasz przygotowania do wykonania żądania ? Ten , który uwierzy otrzyma zbawienie ten , który nie uwierzy nie otrzyma Nie ten , który będzie źle postępował lecz ten , który nie uklęknie i nie posypie głowy popiołem Przykładem jest zbawienie bandyty na krzyżu Jest tego dużo , dużo więcej makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | > A od mojej osobistej strony praktycznej - rozmowy z wyznawcami (takimi jak Makuś czy Brzostowski) mnie zwyczajnie bardzo szybko nudzą. Co zresztą jest prostą konsekwencją powyższego.hej, Możesz powiedzieć czego wyznawcą jestem według ciebie ? makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#59 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | Bo jeśli Twoja interpretacja jest prawidłowa, to by znaczyło, że już się kompletnie w swoim zaślepieniu i walce ideologicznej pogubił...  hej, Możesz powiedzieć coś więcej o moim zaślepieniu ? Jaką walke ideologiczną prowadze ? makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#60 2 na 2 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | Bo nie lubię tego robić hej, To rzeczywiście jest bardzo wartościowe kryterium . Twoje zachowanie wypływa więc z kaprysu , nie ma żadnego uzasadnienia prócz narcystycznego , egocentrycznego : To lubię a tego nie lubię ? Nie postępujesz według tego co wydaje ci się wartościowe , dobre , sensowne ale według tego co ci się podoba lub nie . Takim kryterium nie przekonasz mordercy aby nie mordował - raczej dasz mu pełne prawo do tego co zamierza zrobić - bo jemu tak się podoba , bo on tak lubi ... makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|