 |
Ekstremalna indoktrynacja. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-11-2014 14:45 | Grash (52 punktów) | Ekstremalna indoktrynacja.
2 na 2 | Witam wszystkich. Rozmawiałem z 11-letnią dziewczyną. Kiedy dowiedziała się, że nie wierzę w Boga była zszokowana. Ja też byłem, tym jak niesamowicie uważała to co mówi ksiądz za racje absolutną. Podam parę cytatów. -Słuchaj wszyscy ludIe których znam wierzą w boga .. ty jesteś wyjątkiem -Bo bóg istnieje i nas kocha . To nie jest tak że jak go nie widImy to on nie istnieje...... -Chodzisz na religię w szkole? Jasne że tak!! Słuchasz księdza jak coś mówi? -Posłuchaj to że ty wierzysz w innego boga nie znaczy że ją te muszę .... jak możesz to.znajdZie >Nie wierzę w żadnego Boga. Ale czy nie boisz się tego, że zmarnujesz całe życie i pójdziesz do piekła, bo nie wierzyłaś w tego Boga co trzeba? -Nie nie boję się. Bo wierze w tego co trzeba się w piekle .... jeśli widać co to.jest -W jakiego ty boga wogóle wierzysz? >(Podkreślałem wiele razy, że nie wierzę w żadnego Boga) Nie chciałem jej kazać nie wierzyć czy coś w tym stylu. Spokojnie podawałem argumenty, pytania. Chciałem pobudzić jej świadomość, żeby myślała samodzielnie. Wtedy zobaczyłem jak strasznie działa indoktrynacja katolicka. Była pewna, że Bóg w którego wierzy jest tym prawdziwym, że skoro ksiądz tak mówi, to tak jest. Otaczający ją ludzie wierzyli, więc tak jest. Wiem, że nie odkryłem Ameryki, ale chciałbym usłyszeć zdanie innych osób. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 #121 1 na 1 | ślusarski (750 punktów) | Odp: Ekstremalna indoktrynacja. | > >>Zrozum, że NIE MA dowodu na to, że świat powstał z Niczego, NIE MA, ani w tej książce, ani w żadnej innej.> Powtarzam Ci, że żadne badania, ani przesłanki nie dają nawet cienia prawdopodobieństwa, że świat powstał z NICZEGO. w tych wszystkich książka znajdziesz to napisane mniej lub bardziej wyraźnie, że chodzi o pole, potencjał, energię, drgania lub coś innego. Czyli nie NIC, ale COŚ.Świat mógł powstać z niczego. Świetnie przedstawił to w swojej książce Lawrence Krauss: "Wszechświat z niczego - dlaczego istnieje raczej coś niż nic." |
#122 3 na 3 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Ekstremalna indoktrynacja. | > Cały świat dookoła Ciebie i każde zdarzenie ma przyczynę, a świat istnieje, zatem przyjmowanie że świat miał przycyznę jest naturalne i zgodne z wiedzą wspólczesna.Fizyk Ci wielokrotnie powtarza, a my za Fizykiem: wszystko wskazuje na to, że w przypadku mechaniki kwantowej nie jest to prawda. Czemu zamiast powtarzać to jak zdarta płyta nie weźmiesz sobie "Mechaniki Kwantowej" Schiffa i nie przeczytasz sobie o co w tym właściwie chodzi? |
#123 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ekstremalna indoktrynacja. | > Podsumowując, nad ranem (02:19) Brzostowski dobrze wie co istniało poza światem:> > Chodzi o to że Stwórca istniał poza światem (niefizyczny).> Natomiast popołudniami (17:12) cała wiedza się automagicznie ulatnia:> > Mówiąc zatem świat, mam na myśli świat fizyczny, poza niego nie wyjdę> > i nic o nim nie powiem.> Schizofrenia czy hipokryzja?A może punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, nadto od użytych argumentów? Nie piję tu bezpośrednio do kol. Brzostowskiego, choć tkwi w kościele katolickim po uszy i czasem takie herezje wypisuje, że gdyby się o tym jego ksiądz proboszcz dowiedział - automatycznie szlaban na wizyty duszpasterskie, alarm na bramkach przy wejściu do budynku kościoła a parafianie odwracaliby wzrok przy każdym mijaniu. Po stwierdzeniu "poza niego (świat fizyczny) nie wyjdę i nic o nim nie powiem" trzeba by chyba z kościoła się wypisać. Ale kol. Brzostowski skrzętnie z dobrodziejstw kościoła korzysta, więc tego głośno na spotkaniach np. KIK'u, czy wspólnoty nie powie. Tylko u nas i powinniśmy się czuć doceniani. A propos, jak punkt widzenia między 02:19 i 17:12 szybko się potrafi zmienić, przypomniała mi się opowiastka pod tytułem "MSZA ZA PSA". Pewien człowiek przyszedł strapiony do swego księdza w parafii i mówi: - Mój pies zdechł wczoraj, proszę księdza. Czy mógłby ksiądz odprawić mszę za spokój jego duszy? Ksiądz był oburzony: - Nie odprawiamy tutaj mszy za zwierzęta - powiedział ostro - Może pan spróbować u tego nowego wyznania w dole drogi. Oni się prawdopodobnie pomodlą za pańskiego psa. - Naprawdę, kochałem tego malucha - powiedział mężczyzna - i chciałbym mu sprawić przyzwoity pochówek. Nie wiem, ile się zwykle daje przy takich okazjach, ale jak ksiądz uważa, czy dziesięć tysięcy dolarów by wystarczyło? - Niech pan chwilę zaczeka. Nie powiedział mi pan, że pański pies był katolikiem  |
#124 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ekstremalna indoktrynacja. | > Mówiąc zatem świat, mam na myśli świat fizyczny, poza niego> nie wyjdę i nic o nim nie powiem. Badanie i analiza tego> świata oraz wnioski z tego płynące prowadzą mnie do przekonania,> że musiał istnieć Stwórca spoza tego świata (fizycznego)Istnieje, czy istniał? Bo piszesz w czasie przeszłym. A jeśli wciąż istnieje, to raczej jakieś oznaki Jego istnienia w świecie fizycznym są. I jakaś powtarzalna metoda, dająca racjonalne rezultaty, która pozwala to uchwycić. Tak przypuszczam. Chyba, że to tylko w przeszłości było, gdzie Bóg zstąpił na ziemię, działy się nadnaturalne cuda itp.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#125 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Ekstremalna indoktrynacja. | > Przepraszam z niedocenianie Twoich możliwości intelektualnych i podaję artykuł źródłowy. journals.aps.org/prd/pdf/10.1103/PhysRevD.23.347Szukałem czegóś tam szukałem i dowiedziałem się, tylko że możliwe iż wszechświat powstał z małego kawałka przestrzeni i nie było tego BB. Wiesz co fizyk, żałsone jest, jak na siłę próbujesz znaleźć coś co poprawi Ci samopoczucie, ale niestety nie znajdziesz.
Ignoruję Bogusławskiego i rafała73 |
#126 1 na 1 artem2035 (141 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekstremalna indoktrynacja. | proponuje wskoro jestes tak odwazny idz do kosciola i nawracaj na ateizm |
artem2035 (141 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekstremalna indoktrynacja. | |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Ekstremalna indoktrynacja. | > proponuje wskoro jestes tak odwazny idz do kosciola i nawracaj na ateizmChłopcze! Nie potrzeba. Ateizm wpajają sami księża z ambony. Kto zaczyna myśleć po takich kazaniach jak stosują księża, już staje się ateistą.
Ich bin besser als mein Ruf |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Ekstremalna indoktrynacja. | > > proponuje wskoro jestes tak odwazny idz do kosciola i nawracaj na ateizm> Chłopcze! Nie potrzeba. Ateizm wpajają sami księża z ambony. Kto zaczyna myśleć po takich kazaniach jak stosują księża, już staje się ateistą.Zapomniałem dodać, że wystarczy użyć może 5% operatywności swego mózgu, by zauważyć błędne tłumaczenia rzeczywistości przez prześwietnych scholastyków głoszących prawdy publicznie, głośno i z ambony. > Ich bin besser als mein Ruf>
Ich bin besser als mein Ruf |
#130 -2 na 2 vi-pera (-14 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekstremalna indoktrynacja. | zmuszano cie kiedys do wiary w koncu teraz jestes niewiwerzacy wiec o co chodzi z ta indoktrynacja? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|