 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-01-2015 20:46 | Marcin Trollosiewicz (1120 punktów) | Nabór nowych moderatorów
5 na 13 | W związku z tym, że formuła forum bez moderacji nie sprawdza się, co widać po znaczącym spadku poziomu na forum, składam wniosek o rozpisanie konkursu na nowych moderatorów. Zgłaszam kandydatury moich trzech faworytów na te stanowiska: 1. niestadnyByły moderator, więc zna robotę. Człowiek który potrafi spojrzeć z dystansem i nie jest zaślepiony żadną ideologią. Wie jak zjednywać sobie ludzi, potrafi spokojem zażegnać konflikt. Człowiek doświadczony, który "z niejednego pieca jadł chleb". 2. chętnie racjonalistkaKobieta, wiadomo, że wśród moderacji powinna być (w ramach równości) co najmniej jedna kobieta. Znakomicie zna zawiłości języka polskiego, więc mogłaby dbać o poziom językowy forum. Potrafi też bezbłędnie wychwycić brak logiki w tekście. 3. Andrzej BogusławskiPan Andrzej to legenda forum, zawsze dokładny i cierpliwy rozmówca, który każdą wypowiedź potrafi poprzeć odpowiednią literaturą (w języku polskim). Człowiek, który odnosi się zawsze merytorycznie do tekstu, nigdy ad personam do interlokutora. Pozdrawiam i czekam na wasze typy  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 #151 2 na 2 | Hodża (11172 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Wtedy działania moderacji były, moim zdaniem, bardziej czytelne niż teraz. I do tego chciałabym powrócić. Do czytelności działań i do moderacji, która zwraca uwagę również na minimum poprawności języka.Ale jest jeden wielki plus obecnej sytuacji: jakie inne Forum w naszym pięknym kraju, pozbawione moderacji, zachowałoby choćby zbliżony poziom kultury dyskusji? Po krótkim namyśle stwierdzam, że mimo wszystkich tych mdłych i nużących wpisów, którymi obdarzają nas zwłaszcza karmiciele trolli, mimo dziarmolenia tychże, Forum to właśnie przez brak moderacji dowiodło, że skupia ludzi o kulturze zdecydowanie wyrastającej ponad internetową przeciętność.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony. |
| Sygnał (4252 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Ale jest jeden wielki plus obecnej sytuacji: jakie inne Forum w naszym pięknym kraju, pozbawione moderacji, zachowałoby choćby zbliżony poziom kultury dyskusji? Po krótkim namyśle stwierdzam, że mimo wszystkich tych mdłych i nużących wpisów, którymi obdarzają nas zwłaszcza karmiciele trolli, mimo dziarmolenia tychże, Forum to właśnie przez brak moderacji dowiodło, że skupia ludzi o kulturze zdecydowanie wyrastającej ponad internetową przeciętność.Na pewno jest to prawda jeśli chodzi o fora, powiedzmy, ogólnoświatopoglądowe. Fora specjalistyczne mają trochę inny bazowy poziom netykiety. |
#153 3 na 3 | mayolina (2278 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Ale jest jeden wielki plus obecnej sytuacji: jakie inne Forum w naszym pięknym kraju, pozbawione moderacji, zachowałoby choćby zbliżony poziom kultury dyskusji? Po krótkim namyśle stwierdzam, że mimo wszystkich tych mdłych i nużących wpisów, którymi obdarzają nas zwłaszcza karmiciele trolli, mimo dziarmolenia tychże, Forum to właśnie przez brak moderacji dowiodło, że skupia ludzi o kulturze zdecydowanie wyrastającej ponad internetową przeciętność.jak długo jeszcze zachowa ten poziom? Stali bywalcy się wykruszają, co ciekawsi też. Jeszcze trochę i na stronie głównej forum będą tylko i wyłącznie wątki o życiu wiecznym i ewangelizacji. Mam też obawy, że wiele osób sprawdza nowe forum zaglądając jedynie na stronę główną. Jeśli tak, to nadmiar wątków w koło macieju (drzejewiej były przynajmniej przenoszone do innych, poświęconych tej samej tematyce) dobrą reklamą forum nie są. Tak więc śmiem twierdzić, że polemika z ewidentnymi głupotami ma sens, gdyż nie zostawiając głupot bez odzewu, to znaczy przedstawiając racjonalny punkt widzenia, pozwalają nowemu czytelnikowi zauważyć, że nie trafił na forum onetu  |
#154 4 na 4 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > jak długo jeszcze zachowa ten poziom? Stali bywalcy się wykruszają, co ciekawsi też.Chyba niezbyt długo zważywszy na to, że dzisiaj kolejny mający coś sensownego do powiedzenia user odszedł. > Jeszcze trochę i na stronie głównej forum będą tylko i wyłącznie wątki o życiu wiecznym i ewangelizacji.Nie zdziwiłbym się - na miejsce bassa/ratusa przyszedł co najmniej jeden troll i już bełkoce o swoim ulubionym narkotyku - bozi. > Tak więc śmiem twierdzić, że polemika z ewidentnymi głupotami ma sens, gdyż nie zostawiając głupot bez odzewu, to znaczy przedstawiając racjonalny punkt widzenia, pozwalają nowemu czytelnikowi zauważyć, że nie trafił na forum onetu  Niby tak, ale moim zdaniem z ewidentnymi głupotami polemizować nie ma sensu, bo to je tylko niepotrzebnie nobilituje. Jeśli ktoś piszę coś takiego to "polemika" jest niezasłużonym wyróżnieniem dla takiego jegomościa. Nowy czytelnik powinien raczej zobaczyć, że oszołomstwo jest ignorowane (a najlepiej nie zobaczyć vide działalność moderatorów) a nie zaszczycane rozmową.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
| mayolina (2278 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Niby tak, ale moim zdaniem z ewidentnymi głupotami polemizować nie ma sensu, bo to je tylko niepotrzebnie nobilituje. Jeśli ktoś piszę coś takiego to "polemika" jest niezasłużonym wyróżnieniem dla takiego jegomościa. Nowy czytelnik powinien raczej zobaczyć, że oszołomstwo jest ignorowane (a najlepiej nie zobaczyć vide działalność moderatorów) a nie zaszczycane rozmową.tu się zgadzam. Tylko trzeba mieć moderatorów |
#156 1 na 1 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > tu się zgadzam.Cieszy mnie to. > Tylko trzeba mieć moderatorówProblem jest nie w niemaniu moderatorów a w sposobie ich działań tudzież owych działań braku. Choć więcej modów mogłoby się przydać.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#157 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów |
> Tak, było tu kółko fajnych i niegłupich kobiet. Odeszły jedna po drugiej.Też niemało inteligentnych i kulturalnych panów tu pisywało, dziś śladu po nich nie ma... .
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem. |
| janson.peer (69 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | A Ryszarda Ochockiego ominąłeś celowo? |
| finerbijk (17282 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Też niemało inteligentnych i kulturalnych panów tu pisywało, dziś śladu po nich nie ma...No, zostali sami głupi i niekulturalni  |
| Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Bardzo dziękuję za nominację, ale:> 1-3) ...> Innymi słowy się zwyczajnie nie nadaję.Ja również dziękuję, podpisuję się pod wszystkimi punktami - i podtrzymuję konkluzję  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|