 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-01-2015 20:46 | Marcin Trollosiewicz (1120 punktów) | Nabór nowych moderatorów
5 na 13 | W związku z tym, że formuła forum bez moderacji nie sprawdza się, co widać po znaczącym spadku poziomu na forum, składam wniosek o rozpisanie konkursu na nowych moderatorów. Zgłaszam kandydatury moich trzech faworytów na te stanowiska: 1. niestadnyByły moderator, więc zna robotę. Człowiek który potrafi spojrzeć z dystansem i nie jest zaślepiony żadną ideologią. Wie jak zjednywać sobie ludzi, potrafi spokojem zażegnać konflikt. Człowiek doświadczony, który "z niejednego pieca jadł chleb". 2. chętnie racjonalistkaKobieta, wiadomo, że wśród moderacji powinna być (w ramach równości) co najmniej jedna kobieta. Znakomicie zna zawiłości języka polskiego, więc mogłaby dbać o poziom językowy forum. Potrafi też bezbłędnie wychwycić brak logiki w tekście. 3. Andrzej BogusławskiPan Andrzej to legenda forum, zawsze dokładny i cierpliwy rozmówca, który każdą wypowiedź potrafi poprzeć odpowiednią literaturą (w języku polskim). Człowiek, który odnosi się zawsze merytorycznie do tekstu, nigdy ad personam do interlokutora. Pozdrawiam i czekam na wasze typy  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#106 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Przez aplauz lub podniesienie rąk. Cytat:Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie, to nikomu... Mmmm... Tak, nie... Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy. 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#107 4 na 4 | Hodża (11172 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > To jest najsłabszy punkt tego pomysłu, bo to właśnie nowi najczęściej zakładają wątki. Poza tym, każdy "właściciel" wątku ma już teraz prawo jego ograniczonej bo ograniczonej, ale jakiejś tam moderacji.Najbardziej newralgiczny. Zgadzam się z tym, co piszesz, sam pamiętam, że na Forum "skusiła" mnie możliwość inicjowania dyskusji i nawet jakiejś prowokacji, mającej przyciągnąć uwagę; ale też można by przeznaczyć dla początkujących jeden dział - "ABC Racjonalisty", tam na początku każdy mógłby pisać i, gdyby zyskał akceptację pozostałych i przekroczył tę barierę - np. 100 punktów - miałby wstęp do wszystkich innych działów. To szczegóły, które przy dobrej woli można by szybko dopracować i myślę, że nie byłoby z tym większych technicznych ani społecznościowych problemów. Jak pisałem, przyszłość Forum zdecydowanie będzie leżeć w jego większej elitarności (a nie piszę tego tylko po to, by samemu się dowartościować), bo zważywszy na ogólnie widoczne trendy jedyną alternatywą jest upadek. W prowadzeniu Forum, jak w każdej chyba innej dziedzinie, potwierdza się reguła, że kto nie idzie naprzód, ten się cofa.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony. |
#108 -1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Drobna niezgodność w kwestii bóstw (a zwłaszcza Twojego osobistego wyobrażenia "Boga") nie upoważnia Cię do odsądzania kogoś od czci i wiary. Że dla Ciebie "Bóg" jest czymś/kimś najważniejszym, to Twój wybór, który nie musi być przez innych podzielany.Oczywiście, że nie musi i nie jest podzielany przez cyników: "Cynizm - postawa etyczna, charakteryzująca się nieuznawaniem i podważaniem wartości i norm obowiązujących w danym środowisku." Bóg jest najwyższą wartością dla milionów wierzących ludzi, cynicy tego nie uznają, a szydercy pogardliwie Boga nazywają Bajką.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#109 5 na 5 | Marcin Trollosiewicz (1120 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | Ewentualnie przez kulki 
Jaskinia Trolli, mój dom, odwiedź mnie i nakarm trolla. |
#110 8 na 8 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Pozdrawiam i czekam na wasze typy  Jeśli wybaczycie offtop (jak mawiają nieznający języków ludzie), to niezmiennie fascynuje mnie fakt, jaką popularnością cieszą się tego rodzaju wątki. Jak tylko można jakieś przemeblowanie zrobić, to zaraz pełne ożywienie a gdy wszystko jest już ustawione, to życia jakoś mniej  |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > istniejące realizacje hipotezy Boga są sprzeczne z innymi wartościami wyższymi (takimi jak prawda, dobro i miłość - dla przykładu)."Mój" Bóg nie jest sprzeczny. > Oczywiście, że nie szanuję twojej wiary!Ja szanuję Twoje wartości. Ponownie dziękuję za "rozmowę"=erystkę, jak nauczysz się szanować wartości innych, które w żaden sposób Ci nie szkodzą, a taki jest "mój" Bóg i moja Wiara, wtedy porozmawiamy.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#112 2 na 2 | Ojciec Lesiotr (6102 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Oczywiście, że nie musi i nie jest podzielany przez cyników: "Cynizm - postawa etyczna, charakteryzująca się nieuznawaniem i podważaniem wartości i norm obowiązujących w danym środowisku."Wypowiadasz się w środowisku racjonalistów, agnostyków i ateistów. Twoje wypowiedzi podważają normy tu obowiązujące, których Ty nie uznajesz - jesteś więc cynikiem, a Twoje wypowiedzi są cyniczne. Ciekawą wybrałeś definicję. > Bóg jest najwyższą wartością dla milionów wierzących ludzi, cynicy tego nie uznają, a szydercy pogardliwie Boga nazywają Bajką.Nie wiem, jak cynicy, ale ja uznaję tę prostą, sprawdzalną prawdę, że miliardy ludzi czczą jakiegoś Boga lub wielu Bogów. Podobnie tysiące Rosjan nadal czczą Stalina, a przynajmniej setki tysięcy neonazistów czczą Hitlera. Ja tylko nie podzielam automatycznie szacunku dla wielu obiektów czci, szanowanych i czczonych przez innych. Szanuję tylko to, co na szacunek zasługuje. A historie o Bogu judeo-islamsko-chrześcijańskim to faktycznie nie Bajka, lecz Horror z całym wachlarzem mordów, tortur, gwałtów, ludobójstw, krwawej zemsty itd. Możliwe, że Ty wyznajesz wiarę w jakiegoś innego Boga, ale nie zechciałeś mi wyjaśnić szerzej, jaki masz na niego pomysł. Zamiast tego próbowałeś mnie obrazić nazywając pyszałkiem, dyletantem, szydercą, cynikiem itd. (a podobno Twój Bóg to czysta Miłość...).
Religie powstały i istnieją, by sprawnie rządzić durniami i czerpać zyski z ich głupoty. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. |
#113 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Wypowiadasz się w środowisku racjonalistów, agnostyków i ateistów.Bzdury piszesz, wierzący też są na forum.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#114 1 na 1 | Ojciec Lesiotr (6102 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > >istniejące realizacje hipotezy Boga są sprzeczne z innymi wartościami wyższymi (takimi jak prawda, dobro i miłość - dla przykładu).> "Mój" Bóg nie jest sprzeczny.i w dodatku istnieje?! Poproszę o dokładniejsze namiary. > jak nauczysz się szanować wartości innych, które w żaden sposób Ci nie szkodzą, a taki jest "mój" Bóg i moja Wiara, wtedy porozmawiamy.Mam inną opinię na temat, czy nie szkodzą - jedyny znany mi wyznawca Boga=Miłości zwyzywał mnie od pyszałków, cyników i dyletantów. Ot, życie; Bóg dobry, tylko wyznawcy okrutni. Drogi kolego, znowu próbujesz uciec... a ja ponownie grzecznie proszę o merytoryczne objaśnienie Twojego pomysłu na dobrego i niesprzecznego Boga. Uprzejmie proszę również, żebyś założył nowy wątek, jeśli zechcesz takich objaśnień dokonać.
Religie powstały i istnieją, by sprawnie rządzić durniami i czerpać zyski z ich głupoty. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. |
#115 -1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | |
#116 1 na 3 vipe (5 punktów) (zablokowany) | Odp: Nabór nowych moderatorów | filozofia cynikow byla bliska chrzescijanstwu |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > >Zignoruj ten wpis Ducha.> >Fak....za późno. Już ma to co chciał.> Nie udało się.W temacie o moderacji ludzie piszą nie na temat. Troll lvl master. Ale kultura jest. |
#118 1 na 1 vipe (5 punktów) (zablokowany) | Odp: Nabór nowych moderatorów | nie siedza tu sami ateisci ja jestem osoba wierzaca np i nie tylko ja pewnie |
#119 2 na 2 | Marcin Trollosiewicz (1120 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > W temacie o moderacji ludzie piszą nie na temat. Troll lvl master.O i tu by się przydał moderator, który oflagowane posty wywala z tego wątku 
Jaskinia Trolli, mój dom, odwiedź mnie i nakarm trolla. |
#120 2 na 2 Monentor (475 punktów) (zablokowany) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > >Dokładnie, ale też powinno być zabezpieczenie przed trollami Np. przerwy w zakładaniu wątków np. 2 na dzień, aby uniknąć przegrzania moderatorów  > Dałem Ci minusa, bo mi się nie chciało nawet tego komentować, ale zmieniłem zdanie.I dlatego że nie chciałeś komentować dałeś mi minusa? Każdemu tak robisz, jak leń w d... siedzi? Teraz to nawet mi się nie chce tego komentować. > W końcu moderacja jest dla forum czy forum dla moderacji?I jedno i drugie. > 2 wątki na dzień???Czytasz ze zrozumieniem? To był przykład. > Przecież to forum padnie z nudów.Obecnie pada z nudów, nie mamy nowych użytkowników, bądź są zablokowani, którzy wnosili wkład w aktywność na forum i pobudzało to do polemiki na różne tematy. > Kolejka ma być?> A jak temat się stanie nieaktualny, bo dotyczy np. polityki?Z tego co wiem na Racjonaliście można porozmawiać na wiele tematów, tak samo o polityce, filozofii itd. Nieaktualny stanie się, gdy Tobie nie będzie chciało się komentować i wstawiać będziesz za to minusa.  Popieram Marcina. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|