 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-01-2015 20:46 | Marcin Trollosiewicz (1120 punktów) | Nabór nowych moderatorów
5 na 13 | W związku z tym, że formuła forum bez moderacji nie sprawdza się, co widać po znaczącym spadku poziomu na forum, składam wniosek o rozpisanie konkursu na nowych moderatorów. Zgłaszam kandydatury moich trzech faworytów na te stanowiska: 1. niestadnyByły moderator, więc zna robotę. Człowiek który potrafi spojrzeć z dystansem i nie jest zaślepiony żadną ideologią. Wie jak zjednywać sobie ludzi, potrafi spokojem zażegnać konflikt. Człowiek doświadczony, który "z niejednego pieca jadł chleb". 2. chętnie racjonalistkaKobieta, wiadomo, że wśród moderacji powinna być (w ramach równości) co najmniej jedna kobieta. Znakomicie zna zawiłości języka polskiego, więc mogłaby dbać o poziom językowy forum. Potrafi też bezbłędnie wychwycić brak logiki w tekście. 3. Andrzej BogusławskiPan Andrzej to legenda forum, zawsze dokładny i cierpliwy rozmówca, który każdą wypowiedź potrafi poprzeć odpowiednią literaturą (w języku polskim). Człowiek, który odnosi się zawsze merytorycznie do tekstu, nigdy ad personam do interlokutora. Pozdrawiam i czekam na wasze typy  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#136 7 na 7 | mayolina (2278 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | Redaktor Agnosiewicz chciał odnowić forum i poszedł na żywioł, tylko że żywioł połowiczny, a więc amnestia dotyczyła tylko niektórych. Jaki tego wynik? Raczej opłakany, jakość dyskusji się nie podniosła, nawet ci, którzy tak bardzo cieszyli się ze zmian milczą, i to od dawna. Zamiast wątków mamy wąteczki, które z braku lepszego określenia można nazwać ewangelizatorskimi, pisanymi na poziomie szkółki niedzielnej językiem polskim na tak tragicznym poziomie, że trudno zrozumieć co autor(ka) miał(a) na myśli jeśli, oczywiście, cokolwiek myślał(a), że przemyśleniu argumentów nie wspomnę. Osobiście lubię wątki z dygresjami. Nie drażni mnie też język potoczny, nie przeszkadzają zbytnio ostre wymiany zdań i użyty, sporadycznie, język niecenzuralny pod warunkiem, że jest on częścią logicznej wypowiedzi. Niemniej jednak chciałabym powrotu moderacji. Chciałabym widzieć ostrzeżenia i notatki moderatorów uzasadniających ostrzeżenia, tak jak to miało miejsce wcześniej.Wtedy działania moderacji były, moim zdaniem, bardziej czytelne niż teraz. I do tego chciałabym powrócić. Do czytelności działań i do moderacji, która zwraca uwagę również na minimum poprawności języka. |
#137 1 na 1 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Panowie, a może z tym dokształcaniem trolla i karmieniem ześlecie go na chwilową dietę?Walka o zasoby?  Może inni też chcą się trochę pobawić? Już nie bądź taki pazerny. |
#138 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Ile tam znajomych z fR użyszkodników, ach-ach! A ja się martwiłem, gdzież oni się popodziewali, czy im chłodno i głodno gdzieś nie jest.O użyszkodników się martwiłeś?  |
#139 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | Byłem pierwszy, poza tym było mi w stosownym czasie wtórować?  Na serio - gość ciągle powtarza te same argumenty jak katarynka i nic lepszego nie jest w stanie z siebie wydukać..
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#140 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Byłem pierwszy, poza tym było mi w stosownym czasie wtórować? > Na serio - gość ciągle powtarza te same argumenty jak katarynka i nic lepszego nie jest w stanie z siebie wydukać..Ale w końcu umieścił swoje przemyślenia w odpowiednim dziale. I to uważam za sukces...czyjś. Dział bazgroły niech maluje ile sił. |
#141 3 na 3 | Hodża (11172 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Tak, a ta elita będzie się składać z pięciu wzajemych przyklaskiwaczy. Czy nowi mogliby zakładać wątki w jednym dziale, czy w każdym, to w sumie niewielka różnica. Problem w tym, żeby ktoś miał po prostu oko na to, co tu się wyrabia.Tu wchodzimy w temat szerszy. Wiadomo, napływ "żółtodziobów" stanowi nie tylko na tym Forum rodzaj zastrzyku "świeżej krwi" - nie wiem, czy przypadkiem dłuższe przebywanie mentalne na forum nie prowadzi do sformatowania poglądów i wypowiedzi  Pewnie czasem jest coś na rzeczy. Cóż, jeśli o mnie chodzi, to mogę "podkręcać" dyskusję dość łatwo, ale mnie, niestety, chyba wystarczy fakt wymiany zdań z ludźmi mądrzejszymi ode mnie i mała satysfakcja, że dochodzę czasem sam do bardzo podobnych konkluzji. To jest praca na lata - takie Forum o bardziej ambitnym profilu byłoby bardziej szanowane i pewnie wtedy znalazłoby się tu więcej chętnych spośród środowisk inteligencji - chociaż pewnie tysiące z nich tu zaglądają, to aktywnych uczestników spośród tych setek tysięcy nauczycieli, lekarzy, prawników czy pracowników naukowych, którzy mają poglądy zbliżone bardziej do Kotarbińskiego, niż św. Augustyna prawie nie ma. A jestem pewien, że chętnie by się w te dyskusje wielu z nich angażowało, gdyby nie dwa czynniki - naturalny niesmak, związany ze licznymi śladami zostawianymi przez trolle i również zrozumiała obawa przed upokorzeniem ze strony stałych bywalców, których styl może być dość obcesowy. Jestem pewien, że potencjał Forum jako klubu dyskusyjnego inteligencji nie jest prawie w ogóle wykorzystany - zważywszy na to, że wiele takich osób z różnych względów chciałoby mieć możliwość wymiany myśli na gruncie pewnego światopoglądu, a nie ma - bo są odizolowani gdzieś na prowincji, lub siedzą w domu (emeryci coraz częściej posługują się internetem i z czasem, naturalną koleją rzeczy, trzeba będzie uwzględnić ich rosnący udział z powodu większej ilości czasu). Jeśli kiedyś uda się znaleźć formułę, która ich przyciągnie, to Forum może jeszcze przeżyć rozwój większy, niż tego by się dziś mógł ktokolwiek spodziewać.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony. |
#142 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | Popieram kandydatury niestadnego i chętnie racjonalistki. Niestadny ma doświadczenie - już się sprawdził, a racjonalistka ma szereg świeżych pomysłów na moderowanie. Być może jej podejście znacznie obniżyłoby poziom agresji forum, w każdym razie ja jestem ciekaw i chciałbym to sprawdzić. Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#143 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów |
> >Po prostu kobiety są bardziej emocjonalne w takich sytuacjach od mężczyzn> Jakoś nie zauważyłam by kobietom z forum bardziej puszczały nerwy, no ale jako kobieta mogę nie być obiektywna, więc proszę o przykłady. Linki mile widziane, a cytaty jeszcze bardziej.Dołączam do oczekujących dowodów periodycznej niewydolności emocjonalnej kobiet. .
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem. |
#144 3 na 3 lojalnajola (-6 punktów) (zablokowany) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Dołączam do oczekujących dowodów periodycznej niewydolności emocjonalnej kobiet.Stajesz się zatem "oczekującym dowodem".  |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > >Po prostu kobiety są bardziej emocjonalne w takich sytuacjach od mężczyzn> Jakoś nie zauważyłam by kobietom z forum bardziej puszczały nerwy, no ale jako kobieta mogę nie być obiektywna, więc proszę o przykłady. Linki mile widziane, a cytaty jeszcze bardziej.Już tu wklejałem ale "wyklejono" z prędkością nieznaną w innych przypadkach. Dodam że wpis był stary ale było coś o wkładaniu palca....tam. Jak chcesz pogrzebać....wróć...jak chcesz to zobacz do działu (poprawka) Ośla Ławka a potem po nitce do kłębka. |
#146 4 na 4 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | Forum internetowe to miejsce egalitarne. Takie miejsca nie pociągają ludzi z czołówki nauki, sztuki, polityki czy biznesu, bo raz, że często nie mają ochoty i czasu mieszać się z motłochem, dwa mogliby usłyszeć rzeczy dla nich nieprzyjemne. Więc, nie libyczyłbym na jakieś panteoniczne podniesienie poziomu. Wystarczy trzymać przyzwoity poziom. I tak większość tu piszących raczej nie pracuje przy kopaniu rowów. |
| Hodża (11172 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Forum internetowe to miejsce egalitarne. Takie miejsca nie pociągają ludzi z czołówki nauki, sztuki, polityki czy biznesu, bo raz, że często nie mają ochoty i czasu mieszać się z motłochem, dwa mogliby usłyszeć rzeczy dla nich nieprzyjemne.Cóż, ci od polityki i biznesu rzeczywiście będą się trzymać z dala od tego Forum, i chyba dobrze  Czołówka nauki, mam nadzieję, ma czas już wypełniony... A egalitaryzm - tak, ale nie za cenę bycia "motłochem".
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony. |
#148 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > A egalitaryzm - tak, ale nie za cenę bycia "motłochem".Poczucie bycia cząstką motłochu, albo liderem czy samcem alfa to już sprawa osobista. Mnie tam wsio rawno. |
#149 3 na 3 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów |
> > A egalitaryzm - tak, ale nie za cenę bycia "motłochem".> Poczucie bycia cząstką motłochu, albo liderem czy samcem alfa to już sprawa osobista.Zwyczajowa na forum anonimowość nie wyklucza elitarności, tyle, że pisując pod nickiem na przynależność do elity trzeba pracować od zera. Jeśli to ambitne forum zabiega o ludzi, którzy nie zdołałyby tego dokonać, to zwracam uwagę, że takie zasady działały za ostatniej moderacji pod wodzą liliac i Meretseger, przy silnym wsparciu big_zyda. .
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem. |
#150 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Jeśli to ambitne forum zabiega o ludzi, którzy nie zdołałyby tego dokonać, to zwracam uwagę, że takie zasady działały za ostatniej moderacji pod wodzą liliac i Meretseger, przy silnym wsparciu big_zyda.Tak, było tu kółko fajnych i niegłupich kobiet. Odeszły jedna po drugiej. Myślę, że wyraźna defeminizacja tego forum też nie jest bez wpływu na jego jakość. Ale też, co z tego, że dobrze moderowały, jak się wymoderowały. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|