Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
07-01-2015 19:03DEMONICON (4893 punktów)Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
Ocena 2 na 2
Dzisiaj doszło do kolejnego wydarzenia tego typu ze strony ludzi wyznających islam. Jest to o tyle istotne, że jest cenzurującym aktem, a jeśli nie, to wymuszającym istnienie dziesiątków nowych "Salmanów Rushdiech" z całodobową ochroną, aby mogli pisać to, co myślą.

fakty.inte(*)34283&iwa_block=facts_news_big

fakty.inte(*)tem=1&iwa_img=1&iwa_hash=34728

Niewesoły dzień dla Francji, a chyba i nawet dla Europy.

Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
#91
08-01-2015 19:03
 Ocena 6 na 6
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Brzostowski

>To nie kler Ci tam włazi, tylko taka jest umowa społeczna. Zrozum, że przepisy w kraju są umową społeczną, u nas akurat jest wiecej katolików to tak właśnie jest. Ja rozumiem, że Ci się to nie podoba, ale innym nie podoba się coś innego. Ludzie mają prawo kształtować kraj tak jak uważają za stosowne. Większość obywateli na podstawie pewnej umowy społecznej ogranicza prawa innych, w tym też swoje, to normalna demokratyczna procedura.

Prawo jest takie, ze aborcja nie jest zabroniona. Zwiazki partnerskie tez nie sa zabronione. Homoseksualozm rowniez. Co robia katole? Lataja po Polsce i pietnuja (czasami nawet doslownie nagabuja) ludzi, ktorzy chca skorzystac z prawa do aborcji. Jakie zdanie na temat homoseksualizmu maja katole nie musze mowic. To nie jest umowa spoleczna a jedynie belkot na tle religijnym.
Katolikow jest wiecej? Goooooooooowno prawda. Przestan placic z budzetu na religijne fanaberie i zastosuj model niemiecki. Zobaczycz ile katolikow bedzie w Polsce.

Tak kochasz demokracje wiec zastosuj ja rowniez w kewstii finansowania kosciola: kto chce placi a kto nie chce nie placi. Zobaczymy ile katolikow z tej wolnosci skorzysta i bedzie dobrowolnie oddawalo iles tam % ze swojej pensji


>Hindus może nie wymaga aby gdzie indziej krowy nie łaziły po Centrum, ale ateistom w Indiach tez się zapewne to nie podoba prawda?

Nie wiem co sie innym ateistom gdzie indziej podoba lub nie. Nie jestem emocjonalnie automytycznie zwiazany ze wszystkimi ateistami na swiecie. Mowie za siebie.

>Takiemu antykerykałowi jak Ty trudno pojąć, że cześć tych "idiotyzmów" nie wynika z religii. Taki antyklerykał zaślepiony własną ideologią dostrzega tylko to co łączy religię z tym co mu się nie podoba, niedostrzegając także innych źródeł określonych postaw lub poglądów.

Ktore idiotyzmy nie wynikaja z religii???

>Na koniec odrobinkę złośliwości, przy takiej bowiem Twojej agresji należy Ci się:
>>dopoty bede glosno i donosnie mowil: Won na drzewo!!!!
>Tobie zdecydowanie bliżej na drzewo niż mi, i Ty już dobrze wiesz dlaczego.

Wiem. Ale malpy przynajmiej nie sa tak glupie, zeby wierzyc w Stworzyciela bananow

#92
08-01-2015 20:21
 0 na 2
Monentor (475 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Celecrin
>>Do jakiego sprowadzają się Twoje?
>Do racjonalnego spojrzenia na swiat.
Jeżeli racjonalnie to obiektywnie. We wcześniejszej wypowiedzi podkreśliłem ataki chrześcijańskie na muzułmanów. W imię wojny wszystko można? - W czasie wojny prawa milczą?
Muzułmanie to też ludzie, lecz o odmiennym spojrzeniu na świat.
Gdzieś czytałem "Polacy to zimny naród w zimny kraju." Co jest prawdą, lecz np. Irańczycy są całkowicie przeciwieństwem Polaków, przyjmują obcych z zadowoleniem, dla nich to honor, a dla Polaka? Zabić muzułmanina to zaszczyt i wykopać go z podwórka jak najprędzej.
Świat obrał złą drogę, drogę zbrodni w imię jedności?
Pretekst.

Muzułmanie są miastem w porównaniu do polskiego kraju - wsi pod względem w tym przypadku zachowania społecznego.

Chrześcijanie mordują i będą mordować w imię niejakiego Boga, a muzułmanie tylko się odwzajemniają.

#93
08-01-2015 20:35
 Ocena 1 na 1
Monentor (475 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Celecrin
>Na koniec. Co maja USA do Syrii?

Przerzucanie broni przez granicę dla rebeliantów.
Nie wiedziałeś tego?

#94
08-01-2015 21:02
 Ocena 2 na 2
Celecrin (6386 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Monentor
>>>Do jakiego sprowadzają się Twoje?
>>Do racjonalnego spojrzenia na swiat.
>Jeżeli racjonalnie to obiektywnie. We wcześniejszej wypowiedzi podkreśliłem ataki chrześcijańskie na muzułmanów. W imię wojny wszystko można? - W czasie wojny prawa milczą?
Przepraszam ale kompletnie nie wiem gdzie zmierza nasza rozmowa. Mam wrażenie że brniemy w ślepy zaułek.
Skrócę mój tok myślenia:
Uzasadniłem Ci każdy z Twoich przykładów.
1. Agresja za ropę Nie USA ma jej w bród.
2. Atak na Irak. Przedtem Irak zajął Kuwejt, przypominam operacja Pustynna Burza to było wyzwolenie Kuwejtu. Od tego czasu Husajn po prostu oszalał.

Uwaga: Nie bronię decyzji USA, po prostu świat nie jest czarno biały. Nic nie jest takie proste. USA generalnie nie lubię i boleję że takie państwo jak Irak się rozpadło. Jednak dolara trzeba było bronić i cały świat na tym tylko zyskał, taka jest po prostu smutna sprawa.

3. Atak na Afganistan. NATO działało z ramienia ONZ. Przypominam KTO rządził Afganistanem wtedy.
4. Syria Co z Syrią?

Nie wiem co te ataki mają wspólnego z chrześcijaństwem? To znów jest muzułmański punkt widzenia.
Pozdr.

Celecrin (6386 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Monentor
>>Na koniec. Co maja USA do Syrii?
>Przerzucanie broni przez granicę dla rebeliantów.
>Nie wiedziałeś tego?
Rosja sprzedaje broń rządowi. I co z tego?
Rząd morduje sunnitów, sunnici mordują resztę.

#96
08-01-2015 21:13
 Ocena 1 na 1
Hodża (11172 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Klapaucjusz
>Wystarczyłoby aby spora ilość czasopism europejskich opublikowała na pierwszej stronie karykaturę która jest przyczyną tej zbrodni.

Tę?


PAPIEŻ POSUNĄŁ SIĘ ZA DALEKO! "Oto ciało moje".


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.

#97
08-01-2015 21:14
 0 na 2
vifix (2315 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Rupson
>-Ja nie mam, tym bardziej, że ciągle są tacy, którzy te nawoływania realizują.

No nie masz, ale na moje wątpliwości nie napisałeś nic.

>-To jeszcze wytłumacz to islamistom.

Nie trzeba, oni to wiedzą. Tak jak każdy kierowca wyprzedzający na trzeciego wie co grozi za spowodowanie wypadku. Od tego nie uciekniesz.

>-A co ty zrobisz, co w ogóle proponujesz? Głowa w piasek? Cieszyć się, że tym razem to jeszcze nie ty? Ogólnie przejawiasz większą troskę o to, co może się stać muzułmanom w jakimś ewentualnym odwecie, niż o ludzi którzy giną tu i teraz.

A Ty co zaproponowałeś? To, co już ma miejsce. Jak wpiszesz bomb w google to myślisz, że nikt się o tym nie dowie?
I tak przejmuje się muzułmanami, tak jak KAŻDYM innym człowiekiem, którego durny lud chcę karać za czyny tych, z którymi ma coś wspólnego. Wielu ludzi jest niestety matołami, którzy myślą, że jak oplują rosjanina to zrobią krzywdę putinowi, a jak pobiją muzułmanina, to zrewanżują się za jakiś zamach. Jestem przeciw dyskryminacji każdego niezależnie czy to muzułmanin, czy żyd, a jednocześnie jestem za surowym karaniem przestępców.

>Dla przykładu nie przypadku. Za terroryzm powinna być kara śmierci.
Oj mój błąd. Dla przykładu. Stalin byłby z Ciebie dumny.

#98
08-01-2015 21:14
 0 na 2
Monentor (475 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Celecrin
Nie szkodzi.

>1. Agresja za ropę Nie USA ma jej w bród.

I ciągle jej mało. Amerykanie chcą w ciągu dalszym pozostać supermocarstwem, a posiadanie nafty w dużej mierze decyduje o tym tytule i możliwości wpływania na ceny na rynku paliw.

>2. Atak na Irak. Przedtem Irak zajął Kuwejt, przypominam operacja Pustynna Burza to było wyzwolenie Kuwejtu. Od tego czasu Husajn po prostu oszalał.

Husajna oskarżało się o posiadanie chemicznej broni, której w rezultacie nie znaleziono, więc kto jest tutaj złym, a kto dobrym, a bardziej w większości niewinny? Mam na myśli walkę z terroryzmem na świecie, a bardziej jego początki.
Wiem wiele więcej o Pustynnej Burzy, pisałem z facetem, który w niej uczestniczył z Gromu. Mówił też wiele o Sławomirze Petelickim, lecz nie mogę o tym wspominać.

> Jednak dolara trzeba było bronić i cały świat na tym tylko zyskał, taka jest po prostu smutna sprawa.
Co takiego zyskał? Obrona dolara świadczyć może jak wiele państw jest uwikłanych w ich interesy. Wzmocnili wartość dolara co dało większe wpływy USA w krajach których walutą rozliczeniową jest dolar. Ot mi dzieło!

>4. Syria Co z Syrią?
>Nie wiem co te ataki mają wspólnego z chrześcijaństwem? To znów jest muzułmański punkt widzenia.

Bronię muzułmanów, ponieważ padli ofiarą spisku rządów USA.

#99
08-01-2015 21:21
 Ocena 5 na 5
setarkos (10757 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Brzostowski
> To nie kler Ci tam włazi, tylko taka jest umowa społeczna. Zrozum, że przepisy w kraju są umową społeczną, u nas akurat jest wiecej katolików to tak właśnie jest.
Katolików jest pewnie więcej, ale kleru zdecydowanie mniej (rzędu promila). Dlaczego więc np. w Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu te proporcje (jeden na tysiąc) nie są zachowane? Ktoś ich (kler) wybrał lub zaprasza, czy sami wleźli?
> Większość obywateli na podstawie pewnej umowy społecznej ogranicza prawa innych, w tym też swoje, to normalna demokratyczna procedura.
Powiedzmy, ale mowa raczej o funkcjonariuszach organizacji religijnej, którzy są w mniejszości. Jeśli wpływają na prawa powszechne (których sami chyba nie szanują, chowając się za prawem kanonicznym), to co to ma wspólnego z demokracją?

#100
08-01-2015 21:55
 Ocena 6 na 6
Rupson (1793 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi vifix
>I tak przejmuje się muzułmanami, tak jak KAŻDYM innym człowiekiem, którego durny lud chcę karać za czyny tych, z którymi ma coś wspólnego. Wielu ludzi jest niestety matołami, którzy myślą, że jak oplują rosjanina to zrobią krzywdę putinowi, a jak pobiją muzułmanina, to zrewanżują się za jakiś zamach.
-Biedny głupcze! Islam to nie tylko zamachy na ludzi Zachodu. To tylko p*****lona wisienka na torcie kretyńskiej religii. Islam to codzienne piekło samych muzułmanów, którzy zostali zindoktrynowani i zniewoleni przez tę chora religię, przez swoich kalifów mułłów, ajatollahów i żyją jak w średniowieczu, gdy inni są już w XXI wieku. To piekło innowierców i niewierzących żyjących w krajach islamskich, a przede wszystkich piekło żyjących tam kobiet, zabijanych okaleczanych, sprzedawanych, gwałconych już w dzieciństwie. To piekło kalek z odciętymi kończynami, twarzami oblanymi kwasem, ofiar kamienowania, zabójstw honorowych, więźniów i skazańców. Nikt ich nie dyskryminuje bardziej niż czynią to sami. Najwyższa pora zacząć zwalczać tę ideologię w całości, kompleksowo jako nieludzką i zwyrodniałą i przestać pieprzyć o dobrych i złych muzułmanach. Cała ta religia to jedno wielka zaraza.

>Oj mój błąd. Dla przykładu. Stalin byłby z Ciebie dumny.
-Chwilowo brak moderacji więc pierd**l się kretynie z takimi porównaniami.

#101
08-01-2015 21:58
 0 na 2
Klapaucjusz (3379 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Hodża
Głównie chodzi o karykaturę Mahometa, bo to ona przecież była przyczyną morderstw, ale nie widzę nic przeciwko aby umieszczono miniatury wszystkich ostatnio zamieszczonych karykatur.

Choć właśnie ogólnie podejście do religii, świeckości jest cały czas problemem do rozwiązania i stąd ten dylemat.
Cały czas władze europejskich państw nie mogą się zdecydować jaką drogą pójść.
Według mnie skupianie się wyłącznie na islamie jest błędem.
Jedyna droga to właśnie dążenie do świeckości, ale w ten sposób aby nie faworyzować lub ostrzej traktować którejkolwiek religii.
Wszystkie religie powinny być wyraźnie odcięte od wpływu na władze.
W takim samym stopniu i z tą samą stanowczością.

Jeżeli zaś efektem obecnych problemów z islamem będzie wzmocnienie wpływów chrześcijaństwa to niczego to nie rozwiąże, a może być nawet gorzej.

Polska w tym kontekście to w ogóle jest na bardzo słabej pozycji.
Przecież gdyby te karykatury pojawiły się w jakimś polskim czasopiśmie to ich twórcy musieliby się bronić w sądach z powodu tzw. "obrazy uczuć religijnych".
Dlatego z pewnego rodzaju obrzydzeniem obserwuje wszelkie przechwałki naszych rodaków że u nas nic takiego nie miałoby prawa się wydarzyć.
Otóż jest dokładnie odwrotnie.
Gdyby jakaś większa grupa innowierców wymordowała redaktorów jakiegoś czasopisma tylko dlatego że opublikowali karykatury, to religianci atakowali by jeszcze tych redaktorów a morderców by bronili.
Co zresztą widać na przykładzie Terlikowskiego.
Widać nawet tutaj na tym forum.
Co swoją drogą jest dowodem na to że to forum już nie należy do racjonalistów.

#102
08-01-2015 22:15
 0 na 2
vifix (2315 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Rupson
>-Biedny głupcze! Islam to nie tylko zamachy na ludzi Zachodu. To tylko p*****lona wisienka na torcie kretyńskiej religii. Islam to codzienne piekło samych muzułmanów, którzy zostali zindoktrynowani i zniewoleni przez tę chora religię, przez swoich kalifów mułłów, ajatollahów i żyją jak w średniowieczu, gdy inni są już w XXI wieku.

Taa... i Ty będziesz tym wybawicielem, który wyzwoli ich od ich własnych decyzji. A kto wyzwoli ich od twoich poglądów. Skoro już masz taką misję, to pochwal się sukcesami na własnym terenie. Wyzwoliłeś już kogoś?

>To piekło innowierców i niewierzących żyjących w krajach islamskich, a przede wszystkich piekło żyjących tam kobiet, zabijanych okaleczanych, sprzedawanych, gwałconych już w dzieciństwie.

Tu masz kanał jednej z kobiet mieszkających w dubaju
www.youtube.com/user/marcyshan/videos
Wygląda na dość szczęśliwą... a nie zapomniałem, że jej tylko wmówiono, że jest szczęśliwa. Została zindoktrynowana przez muzułmanów. Jak ona śmie w ogóle myśleć inaczej niż Ty. Dubaj niedaleko, wyruszaj na krucjatę.

>Nikt ich nie dyskryminuje bardziej niż czynią to sami.

Masz jakiś znajomych katolików? Chyba ich bardzo nienawidzisz.

>Najwyższa pora zacząć zwalczać tę ideologię w całości, kompleksowo jako nieludzką i zwyrodniałą i przestać pieprzyć o dobrych i złych muzułmanach. Cała ta religia to jedno wielka zaraza.

Myślę, że spokojnie mógłbyś pisać przemówienia dla hitlera. Zamienić słowa muzułmanin na żyd i idealnie wpisałbyś się w jego retorykę.

>>Oj mój błąd. Dla przykładu. Stalin byłby z Ciebie dumny.
>-Chwilowo brak moderacji więc pierd**l się kretynie z takimi porównaniami.

Prawda zabolała? Czyżby nie Stalin organizował procesy pokazowe?

PS. Masz już ochotę uciąć mi głowę, jako niewierzącego w twoje poglądy?

#103
08-01-2015 22:43
 Ocena 3 na 3
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi vifix

>Taa... i Ty będziesz tym wybawicielem, który wyzwoli ich od ich własnych decyzji.

Ta. Kobieta, ktora ukamieniowana bo odwazyla sie usmiechnac do mezczyzny na pewno sama zadecydowala o ukamieniowaniu. I na pewno byla z tej decyzji zadowolona.
Skrocony o glowe mezczyzna, ktory odwazyl sie wypic piwo tez pewnie byl zadowolony z dekapitacji.

.
>Tu masz kanał jednej z kobiet mieszkających w dubaju
>www.youtube.com/user/marcyshan/videos
>Wygląda na dość szczęśliwą... a nie zapomniałem, że jej tylko wmówiono, że jest szczęśliwa. Została zindoktrynowana przez muzułmanów. Jak ona śmie w ogóle myśleć inaczej niż Ty. Dubaj niedaleko, wyruszaj na krucjatę.

Jedna szczesliwa implikuje, ze wszyscy sa szczesliwi?? A jak pokaze Ci dwie nieszczesliwe to co? Bedzie to znaczyc, ze wszyscy sa nieszczesliwi?


>Myślę, że spokojnie mógłbyś pisać przemówienia dla hitlera. Zamienić słowa muzułmanin na żyd i idealnie wpisałbyś się w jego retorykę.

A ty bys mogl pisac przemowienia dla Merkel, ktora niedawno mowila, ze Islam nalezy do nas.

Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Dean11
>Nie, Polska ma szczęście bo jedyną religią godną obrażania jest katolicyzm.
Z tym szczęściem to bym nie przesadzał. A i nie religia jest obrażana a jej wyznawcy nadgorliwi, obrażalscy i nie potrafiący pojąć, iż ich mity wcale godne szacunku nie są.
>Jest to zadanie zasadniczo bezpieczne bo najgorsze co może spotkać to tzw. wyklnięcie z ambony połączone z demonstracja babć pod szyldem RM.
Wspomniałbym jeszcze o paragrafie na obrazę uczuć religijnych, istnym wykwicie talibaństwa na i tak dosyć parszywej mordzie III RP.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

vifix (2315 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi rafal73
>Ta. Kobieta, ktora ukamieniowana bo odwazyla sie usmiechnac do mezczyzny na pewno sama zadecydowala o ukamieniowaniu. I na pewno byla z tej decyzji zadowolona.
>Skrocony o glowe mezczyzna, ktory odwazyl sie wypic piwo tez pewnie byl zadowolony z dekapitacji.

Pewnie nie byli, ale miliony muzułmanów, którzy z własnej woli deklarują swoją wiarę, z pewnością tak.
Swoją drogą dobrze, że podałeś te przykłady. Niech ci, którzy twierdzą, że w Polsce jest państwo wyznaniowe przejrzą na oczy i dowiedzą się, co to państwo wyznaniowe.

>Jedna szczesliwa implikuje, ze wszyscy sa szczesliwi?? A jak pokaze Ci dwie nieszczesliwe to co? Bedzie to znaczyc, ze wszyscy sa nieszczesliwi?

Chciałem pokazać osobie, której odpisałem w jaki sposób myśli, pogardzając muzułmanami na podstawie czynów jednostek.

>A ty bys mogl pisac przemowienia dla Merkel, ktora niedawno mowila, ze Islam nalezy do nas.

Być może. lepsze to niż chęć dyskryminowania jakiejś grupy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365