 |
Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-01-2015 19:03 | DEMONICON (4893 punktów) | Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
2 na 2 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..#61 7 na 7 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | Nie kłóćmy się, która religia jest fajniejsza. Po prostu każda religia walcząca o swoją przewagę jest... jaka jest. I to widać na przestrzeni wieków. Niezależnie, którą uznamy za swoją, a którą - za tą "złą". Lepiej podyskutujmy, jak sprawić, aby już ŻADNA religia nie miała możliwości dorwać się do władzy. Co nie znaczy, że zaraz powstanie raj na ziemi, ale przynajmniej jedna przyczyna wojen zostanie wyeliminowana. |
#62 8 na 8 | Rupson (1793 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > >Spokojnie, to tylko taki żart w ICH stylu. Przecież nie jestem porąbanym, religijnym wariatem.  > Wybaczam, więc do Ciebie podobne pytanie. Kiedy zaczniesz się bać zamachów? Co należy zrobić byś się nie bał. Wyrżnąć wszystkich muzułman? Dzieci też?> -Prawo! Kilka prostych i oczywistych praw należy wbijać do łbów i bezwzględnie egzekwować. Każdy obywatel, imigrant, a nawet turysta wjeżdżający do np. do Europy powinien na wstępie wiedzieć, że tu obowiązuje wolność słowa i wszyscy są równi. Że wolno tu krytykować religie, a nawet obrażać bogów, wszystkich tak samo, bogowie też tu są równi. A jak komuś nie pasuje to won. Nikt nie może posiadać przywileju obrażania się bardziej niż inni i żadne prawo lokalne grupowe, religijne nie może być ponad to krajowe, europejskie, ludzkie. To należy wbijać do łbów od przedszkola i o tym trzeba informować na wszelkie sposoby. -Wierzysz, że islamskiego gadu ugłaszcze? To nie działa, nie rozumie on innego języka niż siła, trzeba ją zademonstrować dopóki nie stanowią tu większości. W zamachach giną często ludzie zupełnie niezaangażowani w te kwestie, całkowicie przypadkowi. My powinniśmy "wyżynać" tylko morderców i tych co ich popierają i usprawiedliwiają. A ci w ogóle się z tym nie kryją. Wyłapywać, aresztować, wypędzać, a jak trzeba to wystrzelać WINNYCH. |
#63 1 na 1 | baszarteg (2319 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" |
> Czyżby? "Komu by się chciało lecieć obecnie na Bermudy skoro zażyć trochę adrenaliny przy bezpośrednie rzezi albigensów"  To oczywiście wina mojej klawiatury która z oporem reaguje czasem na literki - "m","o","ż","n","a"  |
#64 3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | Za 50 lat mamy (kto dożyje) Kalifat Europejski, i to wybrany drogą demokratyczną, jak ktoś wyżej wspomniał. Dla większości obecnie żyjących nie warto przechodzić już dziś przechodzić na islam, lecz ich dzieci już pewnie staną przed takim wyborem. Ironia polega też na tym, że to lewicowa gazeta padła ofiarą zamachu, a ponoć to środowiska lewackie są proislamskie, promultikulti i proimigracyjne. Kryzys powoduje radykalizację różnych grup. Świetnie się mają różni narodowcy, skrajni religianci, wykluczeni, zaniedbani i podobni, i jeżeli nie będzie wrostu to takie newsy będą sprawą dnia codziennego. Akcja powoduje reakcję, pewnie spłonie znowu parę meczetów. Se la vie. Żal ludzi, byli odważni i szacunek im za to. Wkurza to, że dwóch gówniarzy napada na obiekt chroniony ponoć przez policję i odjeżdża sobie jakby nigdy nic  |
#65 1 na 3 | vifix (2315 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > Gwalciciele nie modla sie do poyebanych postaci z poyebanych bajek. Nie twierdza, ze trzeba gwalcic innych bo nie wierza w te poyebana bajke.Własnie zasugerowałeś, że gwałciciel jest lepszy bo nie wierzy w bajki. > Robic to co Szwajcaria - zero tolerancji dla religijnych fanaberii. Chcesz meczetu? s********j do siebie. Chcesz aby firma, w ktorej pracujesz umozliwila ci modlitwe do Twojego boga w czasie pracy? s********j do siebie. Tam mozesz to robic.Czyli dyskryminować. Super. kogo jeszcze? Murzynów, żydów? Jakąś konkretną nację? A może getto? > Chcesz wprowadzac prawo Twojego boga? s********j do siebie.Czyli zakaz udziału w wyborach tak? |
#66 2 na 2 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > >Nie! W tej sprawie nie jestesmy isamofobami. Wszyscy jestesmy Francuzami!> Francuzi, którzy krzyczą precz z islamem, precz z multi-kulti, to dla mnie islamofoby.A kim Ty jestes  ? Znachorem, weterynarzem, felczerem...myslicielem? |
| finerbijk (17282 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > To oczywiście wina mojej klawiatury która z oporem reaguje czasem na literki -Spoko, nikt tu już za literki nie łapie  |
#68 9 na 9 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > >Gwalciciele nie modla sie do poyebanych postaci z poyebanych bajek. Nie twierdza, ze trzeba gwalcic innych bo nie wierza w te poyebana bajke.> Własnie zasugerowałeś, że gwałciciel jest lepszy bo nie wierzy w bajki.Nastepny erystyczny miszcz cietej riposty na tym forum???? Sugeruje, ze gwalciciel nie gwalci bo sie obrazilo jego przyjaciela z bajki. > Czyli dyskryminować. Super. kogo jeszcze? Murzynów, żydów? Jakąś konkretną nację? A może getto?Dyskryminacja???? Jak przyjedziesz do mojego domu i zaczniesz palic papierosa to ja nie mam prawa wyrazic mojego sprzeciwu bo to bedzie dyskryminacja? A mam prawo pojechac do Arabii Saudyjskiej i zazadac budowy kosciola katolickiego? Moge krzyczec, ze bedzie dyskryminacja jesli mi na to nie pozwola??? Moj dom - moje reguly. Nasz kraj - nasze prawo. Nie podoba sie? No to s********j. > Czyli zakaz udziału w wyborach tak?Jesli nie jestes obywatelem danego kraju a tylko gosciem to dlaczego mialbys prawo do glosowania? |
#69 1 na 1 | vifix (2315 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > -Prawo! Kilka prostych i oczywistych praw należy wbijać do łbów i bezwzględnie egzekwować. Każdy obywatel, imigrant, a nawet turysta wjeżdżający do np. do Europy powinien na wstępie wiedzieć, że tu obowiązuje wolność słowa i wszyscy są równi.Leże  Taa... bo pewnie żadne muzułmanin nie wie, że w europie nie zabija się ludzi  > Że wolno tu krytykować religie, a nawet obrażać bogów, wszystkich tak samo, bogowie też tu są równi.To Polska nie leży w europie? > My powinniśmy "wyżynać" tylko morderców i tych co ich popierają i usprawiedliwiają.O matko, nawet tych, którzy popierają. Czuje się jakbym rozmawiał z radykałem islamskim. |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > -Prawo! Kilka prostych i oczywistych praw należy wbijać do łbów i bezwzględnie egzekwować. Każdy obywatel, imigrant, a nawet turysta wjeżdżający do np. do Europy powinien na wstępie wiedzieć, że tu obowiązuje wolność słowa i wszyscy są równi.Leże  Taa... bo pewnie żadne muzułmanin nie wie, że w europie nie zabija się ludzi  > Że wolno tu krytykować religie, a nawet obrażać bogów, wszystkich tak samo, bogowie też tu są równi.To Polska nie leży w europie? > My powinniśmy "wyżynać" tylko morderców i tych co ich popierają i usprawiedliwiają.O matko, nawet tych, którzy popierają. Czuje się jakbym rozmawiał z radykałem islamskim. |
#71 1 na 1 | baszarteg (2319 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > Baszarteg odpowiedział sprawniej językowoDobre i to .  No ale sam pan Szarleyu musi przyznać iż z tego całego "time travel" wiele dobrego nie wynikło (paradoksy,morderstwa własnych dziadków itp ) Ostatnio widziano ponoć Roberta Szumana i Konrada Adenauera na czele krucjaty dziecięcej z 1207 r oraz Donalda Tuska przemykającego chyłkiem z maczetą podczas rzezi Hugenotów  W takich warunkach bardzo ciężko o precyzyjne wskazanie winnych i ustalenie zakresu odpowiedzialności.  |
#72 2 na 2 | Hodża (11172 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > > Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.> Bardzo mądre zdanie. Szkoda, że do wszelkiej maści wierzących te słowa nie dotrą. A nawet jeżeli, to uznają je jako obrazę.Miałem już zmienić stopkę, bo trąci pretensjonalnością, jest może nieco naiwna. Ale przecież przy okazji takich wydarzeń, o których tu mowa, jakże aktualna. Może tylko ta wielka litera "C" jest trochę za duża.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony. |
#73 1 na 3 | vifix (2315 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > Sugeruje, ze gwalciciel nie gwalci bo sie obrazilo jego przyjaciela z bajki.Zasugerowałeś, że gwałciciel jest lepszy bo gwałci NIE z powodów religijnych. > Dyskryminacja???? Jak przyjedziesz do mojego domu i zaczniesz palic papierosa to ja nie mam prawa wyrazic mojego sprzeciwu bo to bedzie dyskryminacja?Państwo to nie Twój prywatny folwark. Jak ktoś ma możliwość wyznawania własnej religii to zakaz dla jakiejś grupy jest dyskryminacją. > A mam prawo pojechac do Arabii Saudyjskiej i zazadac budowy kosciola katolickiego? Moge krzyczec, ze bedzie dyskryminacja jesli mi na to nie pozwola???> Moj dom - moje reguly. Nasz kraj - nasze prawo. Nie podoba sie? No to s********j.Rozumiem, że jesteś za religia w polskich szkołach. Jeśli nie, to czemu jeszcze nie wyp....asz > >Czyli zakaz udziału w wyborach tak?> Jesli nie jestes obywatelem danego kraju a tylko gosciem to dlaczego mialbys prawo do glosowania?Bo kraj zapewnia takie prawo WSZYSTKIM gościom? |
#74 8 na 8 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > >Przy czym 99,99% tej wolności słowa to tzw. para w gwizdek.> Niepokoi nieco jakaś tendencja do relatywizacji tego, co się stało. A. Smolar w radiu TOK FM widzi negatywne następstwa tego aktu terroru we wzmocnieniu skrajnej prawicy, ale już nie w tym, że teraz żaden dziennikarz nie wychyli się z okopu, żeby nie dostać czapy.Wolności słowa nie towarzyszy niestety system wczesnego ostrzegania i politycznego wykorzystania sygnałów płynących z ognisk zapalnych. O problemach społeczeństwa multikulti mówi się od dawna (wiki: ang. i niem.), ale to nie wolność słowa rozstrzyga, jak widać, o tych prblemach, lecz kałach, granat, bomba, słowem - nie wolne słowo. Daleko mi do tego, aby krytykować wolność słowa, ale wiele tej wolności to bezsensowne strzępienie języka. Jesli za wolnym słowem nie idzie czyn, to wolność słowa jest fikcją. Np. koniecznym warunkiem otwarcia się Europy na islam, powinno być instytucjonalne otwarcie się krajów muzułmańskich na Europę i jej - również świeckie - wartości: tak rozumiem wymianę kultur. W przeciwnym razie mamy do czynienia z zakamuflowaną inwazją, z dżihadem. > Również i przytaczane w tym artykule zdanie b. współpracownika tej gazety, że "weszła w rutynę obrażania religii" też może być odebrane jako zawoalowany sygnał, że niedobrze jest kpić z religii.> Ciekawe, jak to się rozwinie.Po religijnie motywowanym ataku najprościej przyjąć rozwiązanie, że i obrona powinna być religijna: w takim układzie "naturalnym" przeciwnikiem islamu jest "chrześcijaństwo", a więc ...wara od religii, bo to ona nas zbawi. To moim zdaniem fałszywy trop. Europa ma ugruntowane w tradycji sposoby świeckiej walki z religijnym ciemnogrodem różnej maści. Sięgnięcie po retorykę obrony wartości chrześcijańskich nie jest dobrym rozwiązaniem. Ostatnie wydarzenia są atakiem na wolność słowa, a to ma mało wspólnego z chrześcijaństwem i z dogmatyczną religią w ogóle: msze nie są klubami dyskusji.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
| Celecrin (6386 punktów) | Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo" | > Twoje oskarżenia sprowadzają się do jakiegoś punktu widzenia.Nie oskarzenia, a juz polemika  > Do jakiego sprowadzają się Twoje?Do racjonalnego spojrzenia na swiat.> Chrześcijanie mogą zabijać chrześcijan w każdej ilości i pod każdym pretekstem.Gdzie to napisalem? > Jak się zachowywało gdy było w podobnym "wieku"?Niewiele wiesz o islamie skoro piszesz takie rzeczy. > - kolonizację/dekolonizacjęHa! Czy Hong-Kong nie by czasem brytyjska kolonia? Czy Indie czasem nie byly? Dostrzegasz korelacje? Pozdr |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|