 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-10-2015 19:08 | Maria-Magdalena (-55 punktów) | ZBAWIAJMY ŚWIAT
-1 na 7 | Jak zbawić świat? Trzeba zacząć od siebie, czyli pokonać samego siebie. Nie jest to łatwe, szczególnie wtedy, gdy jest nam ze sobą dobrze. Ale czy innym jest z nami dobrze? "Będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego". Mt 22,39 Ale czy my siebie kochamy? Czy umiemy rozpoznać co jest dla nas dobre, a co być może nam szkodzi - naszemu ciału? Naszej duszy? Na ile jesteśmy mocni, aby "stawić czoła" złu, które nas otacza? Na ile jesteśmy zdolni aby otworzyć się na "nowe" i gotowi aby zmienić wszystko na lepsze? Na ile jesteśmy otwarci aby uwierzyć, że wszystko jest możliwe "w tym, który nas umacnia"? Bóg Wszechmocny i Wszechmogący, który wszystko może, On nas uzdatnia, umacnia i prowadzi do zbawienia. Bóg jest miłością i nie ma nic bardziej pożądanego i niezbędnego - nic bardziej upragnionego i oczekiwanego jak miłość. Bez niej nie ma czystości, doskonałości, bezpieczeństwa i wolności. W niej zawarte są wszystkie kardynalne wartości. Miłość to silna broń przed wszelkim złem, bo zawatre jest w niej wszelkie dobro. Bez miłości człowiek jest jak "...miedź brzęcząca, albo cymbał brzmiący ...... jest niczym..." Św Paweł. Pierwszy List do Koryntian. Hymn o miłości 13 1-2. Bądź czystą miłością. Bądź darem dla drugiego człowieka, a nie jego oprawcą. Maria - Magdalena. Maria - Magdalena, to symbol miłości i miłosierdzia Boga, a nade wszystko Jego sprawiedliwości. "Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w nią kamień"J.8,7 Jak łatwo nam oceniać drugiego człowieka - niejednokrotnie określając go w/g swojego wyobrażenia, często mającego sie nijak do rzeczywistości. Najbardziej zaciekle piętnujemy tego, w którym dostrzegamy choćby cień naszych przywar. Im bardziej nas drażni, tym więcej w nas; podobnego zachowania, reakcji, sposobu myślenia. Często nie jesteśmy świadomi, że właśnie tak to funkcjonuje. Przy odrobinie dobrej woli, znajdujemy w sobie te drażniące nas cechy. Może nam w tym pomuc ktoś bliski - często przebywający obok. Może zauważa je, a może już na nie awracał uwagę? Ale czy my lubimy krytyczne uwagi? Czy potrafimy je przyjąć jako zbawienne? Czy chcemy się od nich uwolnić? To wymaga trochę wysiłku ; skupienia, analizy i rozważania. Zagłebienia się w sobie z otwartością na zmianę. Wymaga to pokory - tak cennej, a tak niepożądanej. Może warto spróbować dla dobra wspólnego. Maria - Magdalena | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..#151 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > informacja, którą doprecyzowałeś w sposób niepełny,> bo nie podałeś, o której cofnąłem głos negatywnyHehe, chyba się jednak poczułeś do bycia precyzyjniejszym, o Manipulancie Prawdy  Szybko się uczysz. Teraz powiedz jakaż to ważna informacja dla naszych czytelników, że cofnąłeś? Ja ich szanuję nie serwując im pierdół. Ty nie. Najważniejsze jest to, że manipulujesz pisząc półprawdy j.w. i taką informację chciałem naszym czytelnikom ujawnić, co zresztą z przyjemnością zrobiłem.  > a tutaj są Twoje dzisiejsze oceny moich wypowiedzi i Twoje cofnięcie głosu:Zgadza się, pomyliłem się w ocenie, dlatego cofnąłem z pozytywu na negatyw. I co chcesz powiedzieć przez tą swoją uwagę? Tak, czasem się mylę, czasem chcę coś szybko napisać i popełniam błędy (również stylistyczne i gramatyczne) do których potrafię się przyznać hihihi  > Miłego wieczoru.  Nawzajem, udanego!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#152 2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | nie uzupełniłeś jeszcze o której anulacja: "0 ????? anulacja (czyżby manipulacja?)" i ucieczka do przodu ją potwierdza? 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | Duchu-leniuchu napisz sam datę i czas anulacji, a jeszcze uzasadnij do czego Ci to potrzebne  A może.. po prostu idź już spać  Spokojnej nocy!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#154 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | Głodzik manipulant 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#155 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | Błagam nie kompromituj się już, poczucie żenady podczas lektury Twoich wpisów sięga zenitu.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | Tym się różnimy, że ja udowadniam kim jesteś, a Ty fałszywe tezy przedstawiasz jako prawdziwe. Nikt racjonalnie myślący nie da się nabrać na twoje pustosłowie. Manipulant i troll: www.racjonalista.pl/forum.php/s,674045#w675105
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#157 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | Sławku, wbrew pozorom nie stanę sie manipulantem, trollem, ani mówiącym puste słowa tylko, dlatego, że Tobie wygodnie byłoby przedstawiać się na moim tle, jako prawy, szlachetny i mówiący zawsze całe prawdy. Koń, jaki jest - każdy widzi od roku. Jesteś niedouczony, logika u Ciebie kuleje, nieskalana racjonalizmem fantazja tryumfuje, a słoma wychodzi każdą szczeliną w ubraniu.  Niestety, konsekwentnie nie staniesz się prawy i szlachetny tylko przez swoje chciejstwo. To tak nie działa. Do tego potrzeba trochę wysiłku i pokory i dużo, dużo pracy nad sobą. Powodzenia. Dziękuję za Twoją uwagę, nie oczekuję dalszych odpowiedzi i pozdrawiam.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#158 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | Na kolejne twoje pustosłowie nic innego mi nie pozostaje jak przedstawić dowody twoich manipulacji i trollowania: www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w685025Miłego dnia. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#159 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > przedstawić dowody twoich manipulacji i trollowania:> www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w685025A gdzie żeś nieboraku ukrył te dowody? Jakoś nie widzę.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#160 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | |
#161 3 na 3 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | Oto nowa definicja trola trolem jest ten, kto wykazuje brak logiki i konsekwencji w postach Ducha do tego szacownego grona należą Drobner i Jacek Głodzik jeżeli kogoś pominęłam, to przepraszam listę można uzupełniać |
#162 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > Otwórz umysł to zobaczyszZawartość Twojego linku nie jest dla mnie nowością, od dawna nudzi mnie patrzenie na Twoje wymysły i chciejstwo. Zdaje się napisałeś, że przedstawisz mojej manipulacji i trollowania jakieś dowody. Pokaż je, nic prostszego.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#163 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > >>A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?> > Cytat:> >Już zapomniałeś?> >Czy może w różnych dyskusjach masz różne poglądy?, 'cwaniaczku' (to eufemizm).Spójrz jeszcze tu: Duch Prawdy 25-11-2014 Cytat:...to jest wiedza dotycząca świata materii, który możemy naukowo badać, a wiara dotyczy potencjalnego świata ducha, tutaj żadne narzędzia badawcze nie sięgają. Proszę oddzielać świat ducha, od świata materii, świat ducha bada się inaczej. www.racjonalista.pl/forum.php/s,641034#w644123Może zechcesz więc odpowiedzieć na swoje początkowe pytanie: > A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?Drobner, komparatysta... |
#164 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > >>>A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?> >> Cytat:> >>Już zapomniałeś?> >>Czy może w różnych dyskusjach masz różne poglądy?, 'cwaniaczku' (to eufemizm).> Spójrz jeszcze tu:> Duch Prawdy 25-11-2014 Cytat:...to jest wiedza dotycząca świata materii, który możemy naukowo badać, a wiara dotyczy potencjalnego świata ducha, tutaj żadne narzędzia badawcze nie sięgają. Proszę oddzielać świat ducha, od świata materii, świat ducha bada się inaczej. > www.racjonalista.pl/forum.php/s,641034#w644123Zbyt prostacko interpretujesz, świata ducha nie zbadasz naukowo, co nie oznacza, że jest poza materią. Jeżeli prawdziwa jest wiara, że dusza mieszka w doczesnym ciele tzn., że ona jest w materii, ale jej nie zbadasz. > Może zechcesz więc odpowiedzieć na swoje początkowe pytanie:> >A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?Już to wyjaśniałem: www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w684802
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#165 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > Jeżeli prawdziwa jest wiara, że dusza mieszka w doczesnym ciele tzn., że ona jest w materii, ale jej nie zbadasz.#1 A w jakiej materii mieszka Duch Szef? #2 A gdy 'doczesne ciało' już sczeźnie, to w jakiej materii wówczas mieszka 'dusza'? ----- > >Może zechcesz więc odpowiedzieć na swoje początkowe pytanie:> >>A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?> Już to wyjaśniałem:> www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w684802W podanym linku zadajesz to pytanie, nie odpowiedź. Ja przytoczyłem Twoje wcześniejsze wypowiedzi rozgraniczające materię od ducha. Wynika z nich, że w zależności od tego z kim dyskutujesz i kiedy dyskutujesz Twoje wypowiedzi są dziwnie sprzeczne. Dlaczego? Drobner, porównujący |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|