Racjonalista - Strona głównaDo treści
ZBAWIAJMY ŚWIAT

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
23-10-2015 19:08Maria-Magdalena (-55 punktów)ZBAWIAJMY ŚWIAT
Ocena -1 na 7
Jak zbawić świat? Trzeba zacząć od siebie, czyli pokonać samego siebie. Nie jest to łatwe, szczególnie wtedy, gdy jest nam ze sobą dobrze. Ale czy innym jest z nami dobrze? "Będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego". Mt 22,39
Ale czy my siebie kochamy? Czy umiemy rozpoznać co jest dla nas dobre, a co być może nam szkodzi - naszemu ciału? Naszej duszy? Na ile jesteśmy mocni, aby "stawić czoła" złu, które nas otacza? Na ile jesteśmy zdolni aby otworzyć się na "nowe" i gotowi aby zmienić wszystko na lepsze? Na ile jesteśmy otwarci aby uwierzyć, że wszystko jest możliwe "w tym, który nas umacnia"?
Bóg Wszechmocny i Wszechmogący, który wszystko może, On nas uzdatnia, umacnia i prowadzi do zbawienia. Bóg jest miłością i nie ma nic bardziej pożądanego i niezbędnego - nic bardziej upragnionego i oczekiwanego jak miłość. Bez niej nie ma czystości, doskonałości, bezpieczeństwa i wolności.
W niej zawarte są wszystkie kardynalne wartości. Miłość to silna broń przed wszelkim złem, bo zawatre jest w niej wszelkie dobro. Bez miłości człowiek jest jak "...miedź brzęcząca, albo cymbał brzmiący ...... jest niczym..." Św Paweł. Pierwszy List do Koryntian. Hymn o miłości 13 1-2.
Bądź czystą miłością. Bądź darem dla drugiego człowieka, a nie jego oprawcą.
Maria - Magdalena.
Maria - Magdalena, to symbol miłości i miłosierdzia Boga, a nade wszystko Jego sprawiedliwości. "Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w nią kamień"J.8,7
Jak łatwo nam oceniać drugiego człowieka - niejednokrotnie określając go w/g swojego wyobrażenia, często mającego sie nijak do rzeczywistości. Najbardziej zaciekle piętnujemy tego, w którym dostrzegamy choćby cień naszych przywar. Im bardziej nas drażni, tym więcej w nas; podobnego zachowania, reakcji, sposobu myślenia. Często nie jesteśmy świadomi, że właśnie tak to funkcjonuje. Przy odrobinie dobrej woli,
znajdujemy w sobie te drażniące nas cechy. Może nam w tym pomuc ktoś bliski - często przebywający obok. Może zauważa je, a może już na nie awracał uwagę? Ale czy my lubimy krytyczne uwagi? Czy potrafimy je przyjąć jako zbawienne? Czy chcemy się od nich uwolnić? To wymaga trochę wysiłku ; skupienia, analizy
i rozważania. Zagłebienia się w sobie z otwartością na zmianę. Wymaga to pokory - tak cennej, a tak niepożądanej.
Może warto spróbować dla dobra wspólnego. Maria - Magdalena
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..
#76
27-10-2015 09:11
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Duch Prawdy
Paolo Monstro w tym wątku wyjaśnił Ci:
>...ale jak mówią w informatyce "shit in s**t out"
www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w682408

Duuużo wcześniej wyraziłem to samo obrazowo: www.racjonalista.pl/forum.php/p,8/s,659803

Drobner, z odświeżaczem...

PS.
Czy Twój bóg dalej nie wie czy jest?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w682763

#77
27-10-2015 09:14
 Ocena 6 na 6
piotr35 (1843 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Drobner
Drobner zachowaj spokój, załóż koszulkę i pamiętaj, co masz na niej napisane


#78
27-10-2015 09:15
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Sławku, daj pogadać z Drobnerem i nie przeszkadzaj.

Sławku???
" Boże=Duchu, daj pogadać..."

Drobner, poprawiacz.

#79
27-10-2015 09:16
 Ocena 2 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Drobner
Twój obrazek dość dobrze oddaje fenomen DP.
Osobiście uważam, że Sławek postawił na ołtarzu swoje ego i do niego się modli, potwierdza to jego arogancja, pyszałkowatość (nieustanne pouczanie innych) i uczepienie się roli błazna na fR uwłaczającej godności osoby. A pod spodem to wszystko świeci ogromną pustką. Faktycznie nie ma to wiele wspólnego z innymi religiami, dla mnie jest raczej jasne, że jego 'religia' stoi znacznie niżej w rozwoju i jest raczej zaburzeniem, niż prawdziwą religią. Smutne.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#80
27-10-2015 09:18
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Jacek Głodzik
www.racjonalista.pl/forum.php/s,674045#w675105


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#81
27-10-2015 09:21
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Duch Prawdy
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,680162#w681223

www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w682805

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#82
27-10-2015 09:23
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Duch Prawdy
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,674045#w675105

(wzruszenie ramionami)

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#83
27-10-2015 09:50
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi piotr35
>Drobner zachowaj spokój, załóż koszulkę i pamiętaj, co masz na niej napisane

Ja noszę inną: "Jestem cool".

O!, taką:



Drobner, KULwa...


"Religia Prawdy" według "Ducha Prawdy":
Drobner: >"Czy bóg istnieje?"
Bóg: >"Nie wiem."
www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w682763

#84
27-10-2015 10:28
 0 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Drobner
>>Jeżeli ja Duch Prawdy mówię, że Bóg przemawia przeze mnie, to nie oznacza, że to wiem, tylko oznacza, że Wierzę, iż tak jest, TYLKO WIERZĘ, nic więcej.
>I na moje pytanie: "Czy Bóg istnieje?",
>przemawiający przez Ciebie sam Bóg odpowiada "Nie wiem."?
Ja człowiek odpowiadam nie wiem, bo potencjalny Bóg nie dał mi wiedzy o Sobie tylko wiarę.
>Halo! Kto mówi?
>A jeśli mówi, to co mówi?
Bóg przekazuje duchowe treści i wtedy Ona\On mówi, a ja mówię, że wierzę iż to Ona\On przekazuje.
>Twój Bóg nie ma świadomości swojego istnienia?
Ma.
>"Ja Jestem 'Nie Wiem Czy Ja Jestem' ".
Ja nie wiem, Ona\On wie.
>Ameba bezmózga a mówiąca, czy co?
Bóg przekazujący przesłanie poprzez "bezmózgą amebę", czyli mnie.
>To już Ostatni Drobner do trumny Twojego Boga...
He, he...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#85
27-10-2015 11:06
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Ja człowiek odpowiadam nie wiem, bo potencjalny Bóg nie dał mi wiedzy o Sobie tylko wiarę.
Nie wykpisz się, robaczku...
Cytat:
>DUCH Zstąpił na mnie w lutym 2009 i to, co mówię, nie ja mówię, lecz ON.

> JESTEM WIECZNY, nie wiesz z kim rozmawiasz, widzisz człowieka, przez którego Przemawiam, zamiast mnie.
boskaprawda.blogspot.com/ (trzeba wejść w komentarze)

To kłamiesz teraz, czy kłamałeś wcześniej? Hę?

Nie dałeś sobie szansy na rozróżnianie, Boże Sławka...
Nie dałeś sobie szansy uniknąć diagnozy schizofrenii, Sławku Boga...

>Bóg przekazuje duchowe treści i wtedy Ona\On mówi, a ja mówię, że wierzę iż to Ona\On przekazuje.
Patrzcie wyżej, Boże i Sławku.

>>Twój Bóg nie ma świadomości swojego istnienia?
>Ma.

Nie rzekłeś: "Wierzę, że ma".
Żeby "mieć", trzeba "być".
Twierdzisz zatem: "Bóg istnieje".
I jednocześnie: "Nie wiem, czy bóg istnieje".
Uzgodnij Sławku zeznania ze Sławkiem, a ty Boże z Bogiem...

I wyznaczcie swojego rzecznika. Tylko nie Sławka...
---

Łubu dubu prezes klubu- to śpiewałem ja, Drobner, trener 1. klasy...
(Żeby nie było wątpliwości, kto śpiewał)


"Religia Prawdy" według "Ducha Prawdy":
Drobner:
>"Czy bóg istnieje?"
Bóg: >"Nie wiem."
www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w682763

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Drobner
"Nie ma żadnej sprzeczności, Bóg jest kwestią Wiary, nie Wiedzy, więc cokolwiek wierzący mówi to wynika z jego Wiary":
www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w682524

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#87
27-10-2015 11:12
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Bóg przekazujący przesłanie poprzez "bezmózgą amebę", czyli mnie.

Plus za odrobinę szczerości i dystansu do siebie wraz z poczuciem humoru, minus za umniejszanie ludzkiej przyrodzonej godności i dalej minusik za wywyższanie tym kosztem czegoś nierealnego.
W sumie powinien być minus, ale niech będzie neutral

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#88
27-10-2015 11:24
 Ocena 2 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Duch Prawdy
> "Nie ma żadnej sprzeczności, Bóg jest kwestią Wiary,
> nie Wiedzy, więc cokolwiek wierzący mówi to wynika z jego Wiary"

Czyli każdy w oparciu o swoją wiarę może sobie dowolnie popieprzyć, tylko musisz akurat tutaj? Nie możesz na portalach dla wierzących? Tam nie ma dobrego "żniwa" natomiast tu jest? Ezoteryczny Ewangelizatorze "Prawdy"?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#89
27-10-2015 11:27
 Ocena 1 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Duch Prawdy
>"Nie ma żadnej sprzeczności, Bóg jest kwestią Wiary, nie Wiedzy, więc cokolwiek wierzący mówi to wynika z jego Wiary":
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w682524
#1
Wiara powiadasz?
Cytat:
Drobner 29-12-2014:
Jeśli zachęcasz nas do eksplorowania Twojej wyobraźni, to bardzo miło.
Pewnie niejednej się to spodoba.
Ale ta część twojej wyobraźni, która dotyczy wiary, jest nam dobrze znana.
Nie jest ani oryginalna, ani atrakcyjna.
Dla mnie (i nas na forum) jest wtórna, nudna i beztreściowa aż do bólu.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,648559#w648985

Teraz okazała się być oparta na sprzecznym wewnętrznie fundamencie!:
"Jest bóg, który nie wie, czy jest".
Ale nie bój! Wszystkie religie tak mają...
#2
Tylko co wspólnego mają urojone fantazmaty Twojej wyobraźni ze światem materialnym i racjonalnością?
Nic.
To o czym mówisz?
To po co na Racjonaliście?
Psychoanalityka sobie znajdź...
Dobrego!
#3
I poproś żonę o krótki kurs logiki (1. rzędu - wystarczy).

Drobner, wiem, że jestem!


"Religia Prawdy" według "Ducha Prawdy":
Drobner: >"Czy bóg istnieje?"
Bóg: >"Nie wiem."
www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w682763

#90
27-10-2015 12:01
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Cytat:
Dla mnie to pojęcia z jednej dziedziny życia - duchowej, a potoczne nazywanie prawdą wiedzy nie uważam za Prawdę Absolutną, bo wiedza zmienną jest...

>www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w663332

Teraz DuchPrawdy kombinuje, jak zmienić niezmienną ReligięPrawdy, by usunąć fundamentalną wewnętrzną sprzeczność jej koncepcji Boga.

#1
Jeszcze nie wie, że to niemożliwe!

#2
To wskazuje, że najbardziej zmienne są te rzeczy niezmienne...

Drobner, constans... (nie licząc wieku )

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365