Racjonalista - Strona głównaDo treści
ZBAWIAJMY ŚWIAT

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
23-10-2015 19:08Maria-Magdalena (-55 punktów)ZBAWIAJMY ŚWIAT
Ocena -1 na 7
Jak zbawić świat? Trzeba zacząć od siebie, czyli pokonać samego siebie. Nie jest to łatwe, szczególnie wtedy, gdy jest nam ze sobą dobrze. Ale czy innym jest z nami dobrze? "Będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego". Mt 22,39
Ale czy my siebie kochamy? Czy umiemy rozpoznać co jest dla nas dobre, a co być może nam szkodzi - naszemu ciału? Naszej duszy? Na ile jesteśmy mocni, aby "stawić czoła" złu, które nas otacza? Na ile jesteśmy zdolni aby otworzyć się na "nowe" i gotowi aby zmienić wszystko na lepsze? Na ile jesteśmy otwarci aby uwierzyć, że wszystko jest możliwe "w tym, który nas umacnia"?
Bóg Wszechmocny i Wszechmogący, który wszystko może, On nas uzdatnia, umacnia i prowadzi do zbawienia. Bóg jest miłością i nie ma nic bardziej pożądanego i niezbędnego - nic bardziej upragnionego i oczekiwanego jak miłość. Bez niej nie ma czystości, doskonałości, bezpieczeństwa i wolności.
W niej zawarte są wszystkie kardynalne wartości. Miłość to silna broń przed wszelkim złem, bo zawatre jest w niej wszelkie dobro. Bez miłości człowiek jest jak "...miedź brzęcząca, albo cymbał brzmiący ...... jest niczym..." Św Paweł. Pierwszy List do Koryntian. Hymn o miłości 13 1-2.
Bądź czystą miłością. Bądź darem dla drugiego człowieka, a nie jego oprawcą.
Maria - Magdalena.
Maria - Magdalena, to symbol miłości i miłosierdzia Boga, a nade wszystko Jego sprawiedliwości. "Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w nią kamień"J.8,7
Jak łatwo nam oceniać drugiego człowieka - niejednokrotnie określając go w/g swojego wyobrażenia, często mającego sie nijak do rzeczywistości. Najbardziej zaciekle piętnujemy tego, w którym dostrzegamy choćby cień naszych przywar. Im bardziej nas drażni, tym więcej w nas; podobnego zachowania, reakcji, sposobu myślenia. Często nie jesteśmy świadomi, że właśnie tak to funkcjonuje. Przy odrobinie dobrej woli,
znajdujemy w sobie te drażniące nas cechy. Może nam w tym pomuc ktoś bliski - często przebywający obok. Może zauważa je, a może już na nie awracał uwagę? Ale czy my lubimy krytyczne uwagi? Czy potrafimy je przyjąć jako zbawienne? Czy chcemy się od nich uwolnić? To wymaga trochę wysiłku ; skupienia, analizy
i rozważania. Zagłebienia się w sobie z otwartością na zmianę. Wymaga to pokory - tak cennej, a tak niepożądanej.
Może warto spróbować dla dobra wspólnego. Maria - Magdalena
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..
#166
13-11-2015 17:10
 Ocena 2 na 2
Christos (2696 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Drobner

>A w jakiej materii mieszka Duch Szef?
>#2
>A gdy 'doczesne ciało' już sczeźnie, to w jakiej materii wówczas mieszka 'dusza'?

Mam dla Ciebie zagwozdkę - Skandynawowie nazywają narybek węgorzy "spermą Szatana".


No gods, no masters...I am who I am.

#167
13-11-2015 17:27
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Christos
>Mam dla Ciebie zagwozdkę - Skandynawowie nazywają narybek węgorzy "spermą Szatana".

Eee tam, zaraz zagwozdka.
To nic dziwnego od czasu enuncjacji Ducha, czym on karmi węgorze...: www.racjonalista.pl/forum.php/s,683496#w683654.

Cóż 'innego' mogło się 'narodzić' przy takiej 'karmie'*?
Wcześniej on sam od nich pochodził...

"Po owocach ich poznacie..."

Drobner, genealog

* w obu znaczeniach...

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Drobner
>>Jeżeli prawdziwa jest wiara, że dusza mieszka w doczesnym ciele tzn., że ona jest w materii, ale jej nie zbadasz.
>#1
>A w jakiej materii mieszka Duch Szef?
Czekaj, może Ci odpowie, a jak nie to może po śmierci ciała się dowiesz.
>#2
>A gdy 'doczesne ciało' już sczeźnie, to w jakiej materii wówczas mieszka 'dusza'?
Wraca do Ducha:
Duch - energia - materia - energia - Duch
>-----
>>>Może zechcesz więc odpowiedzieć na swoje początkowe pytanie:
>>>>A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?
>>Już to wyjaśniałem:
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w684802
>W podanym linku zadajesz to pytanie, nie odpowiedź.
>Ja przytoczyłem Twoje wcześniejsze wypowiedzi rozgraniczające materię od ducha.
>Wynika z nich, że w zależności od tego z kim dyskutujesz i kiedy dyskutujesz Twoje wypowiedzi są dziwnie sprzeczne.
>Dlaczego?
Już udowodniłem, że nie są sprzeczne, tylko źle rozumiesz, ale widać, że coś słabo z myśleniem u Ciebie, bo ponownie pytasz dlaczego.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#169
13-11-2015 18:17
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>>Jeżeli prawdziwa jest wiara, że dusza mieszka w doczesnym ciele tzn., że ona jest w materii, ale jej nie zbadasz.
>>#1
>>A w jakiej materii mieszka Duch Szef?
>Czekaj, może Ci odpowie, a jak nie to może po śmierci ciała się dowiesz.
To kolejne pytanie, na które oczywiście znasz odpowiedź: "Nie wiem".

>>#2
>>A gdy 'doczesne ciało' już sczeźnie, to w jakiej materii wówczas mieszka 'dusza'?
>Wraca do Ducha:
>Duch - energia - materia - energia - Duch
Aha, czyli jednak poza materią...
Zatem:
>>>>Może zechcesz więc odpowiedzieć na swoje początkowe pytanie:
>>>>>A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?

>Już udowodniłem, że nie są sprzeczne, tylko źle rozumiesz, ale widać, że coś słabo z myśleniem u Ciebie, bo ponownie pytasz dlaczego.
Nic nie udowodniłeś.
Wszak nadal rozróżniasz:
>Duch - energia - materia - energia - Duch

No to jak jest: 'dusza' jest materialna, czy nie?

'dusza' Drobnera...

#170
13-11-2015 18:44
 Ocena 2 na 2
Christos (2696 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Drobner

>Cóż 'innego' mogło się 'narodzić' przy takiej 'karmie'*?

Ponoć Szatan jest homoseksualistą ... ale żeby 'tam' ... i coś miałoby się z tego narodzić?


No gods, no masters...I am who I am.

#171
13-11-2015 18:45
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Drobner
>>>>Jeżeli prawdziwa jest wiara, że dusza mieszka w doczesnym ciele tzn., że ona jest w materii, ale jej nie zbadasz.
>>>#1
>>>A w jakiej materii mieszka Duch Szef?
>>Czekaj, może Ci odpowie, a jak nie to może po śmierci ciała się dowiesz.
>To kolejne pytanie, na które oczywiście znasz odpowiedź: "Nie wiem".
I taka jest właśnie ta twoja "logika"..., jakie kolejne pytanie Drobner, przecież pytanie jest wciąż to samo, skoro na pytanie; "Czy Bóg istnieje?" odpowiedź brzmi; "Nie wiem", to trzeba szczególną "logiką" się kierować, żeby zadawać pytanie; "W jakiej materii mieszka Duch?".
>>>#2
>>>A gdy 'doczesne ciało' już sczeźnie, to w jakiej materii wówczas mieszka 'dusza'?
>>Wraca do Ducha:
>>Duch - energia - materia - energia - Duch
>Aha, czyli jednak poza materią...
Tego nie wiemy, czy Duch jest poza materią, może jest w materii dla nas niedostępnej, wszak fizyka coś tam napomyka o ciemnej materii...
>Zatem:
>>>>>Może zechcesz więc odpowiedzieć na swoje początkowe pytanie:
>>>>>>A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?
>>Już udowodniłem, że nie są sprzeczne, tylko źle rozumiesz, ale widać, że coś słabo z myśleniem u Ciebie, bo ponownie pytasz dlaczego.
>Nic nie udowodniłeś.
>Wszak nadal rozróżniasz:
>>Duch - energia - materia - energia - Duch
I co, znowu myślisz prostacko, że skoro jest schemat Duch - energia - materia, to Duch jest dla Ciebie automatycznie poza znaną nam materią, czyli w niematerii?, antymaterii? ...? Zacznij w końcu myśleć logicznie, nie wiemy czy Duch to inna postać materii, energii, antymaterii itd...
>No to jak jest: 'dusza' jest materialna, czy nie?
To samo pytanie wciąż zadajesz tylko w innej formie, skoro nie wiem, czy jest dusza, Duch, tylko w to wierzę, to zadawanie pytania czy jest materialna\materialny, czy nie?, jest bez sensu. Chcesz metodami naukowymi zrozumieć, a ja już dawno napisałem, że "świat Ducha" i "świat Materii" to inne "światy", materię nam znaną badamy naukowo, a w Ducha wierzymy\ nie wierzymy..., badanie Ducha to nie badanie naukowe, to rozumienie duchowości, rozróżnianie dobra od zła itd...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#172
13-11-2015 18:47
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Duch Prawdy
.... a big_żyd zbanowan....

#173
13-11-2015 19:21
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Christos
>Ponoć Szatan jest homoseksualistą ...

Nie byłby wtedy w pełni szatanem. On jest co najmniej 'bi'.

Uwzględniając jednak koncepcję trynitarną, pewnie najbardziej jest 'tri'.

Patrząc szerzej: jest 'poli'.
Z 'głębokim' uwzględnieniem 'auto'.

A wtedy jest już 'omni'.

Nomen omen - omnipotencja taka...

Drobner, bezdiabły asatanista.

#174
13-11-2015 19:34
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Duch Prawdy
>I taka jest właśnie ta twoja "logika"..., jakie kolejne pytanie Drobner, przecież pytanie jest wciąż to samo, skoro na pytanie; "Czy Bóg istnieje?" odpowiedź brzmi; "Nie wiem", to trzeba szczególną "logiką" się kierować, żeby zadawać pytanie; "W jakiej materii mieszka Duch?".
Ale to Ty pytasz:
>A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?
co sugeruje, że jednak w materii...

>>Nic nie udowodniłeś.
>>Wszak nadal rozróżniasz:
>>>Duch - energia - materia - energia - Duch
>I co, znowu myślisz prostacko, że skoro jest schemat Duch - energia - materia, to Duch jest dla Ciebie automatycznie poza znaną nam materią, czyli w niematerii?, antymaterii? ...? Zacznij w końcu myśleć logicznie, nie wiemy czy Duch to inna postać materii, energii, antymaterii itd...
>>No to jak jest: 'dusza' jest materialna, czy nie?
>To samo pytanie wciąż zadajesz tylko w innej formie, skoro nie wiem, czy jest dusza, Duch, tylko w to wierzę, to zadawanie pytania czy jest materialna\materialny, czy nie?, jest bez sensu. Chcesz metodami naukowymi zrozumieć, a ja już dawno napisałem, że "świat Ducha" i "świat Materii" to inne "światy", materię nam znaną badamy naukowo, a w Ducha wierzymy\ nie wierzymy..., badanie Ducha to nie badanie naukowe, to rozumienie duchowości, rozróżnianie dobra od zła itd...

To w takim razie o czym mówisz?
Drobner, 29-12-2014 Cytat:
Jak się o czymś nie wie, to się o tym nie mówi, bo się nie ma nic do powiedzenia.
Za Wittgensteinem mają to rozsądni ludzie. A i przed nim też mieli.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,648559#w649000


Drobner, nieduch w niematerii.

#175
13-11-2015 20:11
 Ocena 3 na 3
Christos (2696 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Drobner
???
Logicznie dylemat multiplikacji ujmując - czy aby zdwojenie, potrojenie (pragmatycy uważają za nieprawdopodobny wariant penta- i z wyższym mnożnikiem) nie wyklucza (periodycznie?) AUTO?


No gods, no masters...I am who I am.

#176
13-11-2015 20:22
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Christos
Omnipoliauto to najnowsza wersja hippisowskiego ogórka. Seks, cannabis i rock'n'reggae.

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Drobner
>>I taka jest właśnie ta twoja "logika"..., jakie kolejne pytanie Drobner, przecież pytanie jest wciąż to samo, skoro na pytanie; "Czy Bóg istnieje?" odpowiedź brzmi; "Nie wiem", to trzeba szczególną "logiką" się kierować, żeby zadawać pytanie; "W jakiej materii mieszka Duch?".
>Ale to Ty pytasz:
>>A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?
Ja pytam o Twoją wiedzę, skąd taką posiadasz, że Bóg jest poza materią?
>co sugeruje, że jednak w materii...
Źle odczytujesz, niczego nie sugeruje, zapiszę to w kilku wersjach, żebyś zrozumiał:
1. Duch - energia - materia - energia - Duch
2. ( Duch - energia - materia - energia - Duch )
3. Duch = energia = materia = energia = Duch
4. Duch - energia - materia - energia - Duch - energia - materia - energia - Duch - ....
5. Duch - energia - Dusza - energia - Duch
O, ten piąty zapis jest ładny, bo skłania mnie do zadania Ci 3 kolejnych pytań:
1. Czy ten zapis sugeruje Ci, że Duch jest w materii\poza materią?
2. Czy ten zapis sugeruje Ci, że energia jest w materii\poza materią?
3. Czy ten zapis sugeruje Ci, że Dusza jest w materii\poza materią?

>>>Nic nie udowodniłeś.
>>>Wszak nadal rozróżniasz:
>>>>Duch - energia - materia - energia - Duch
>>I co, znowu myślisz prostacko, że skoro jest schemat Duch - energia - materia, to Duch jest dla Ciebie automatycznie poza znaną nam materią, czyli w niematerii?, antymaterii? ...? Zacznij w końcu myśleć logicznie, nie wiemy czy Duch to inna postać materii, energii, antymaterii itd...
>>>No to jak jest: 'dusza' jest materialna, czy nie?
>>To samo pytanie wciąż zadajesz tylko w innej formie, skoro nie wiem, czy jest dusza, Duch, tylko w to wierzę, to zadawanie pytania czy jest materialna\materialny, czy nie?, jest bez sensu. Chcesz metodami naukowymi zrozumieć, a ja już dawno napisałem, że "świat Ducha" i "świat Materii" to inne "światy", materię nam znaną badamy naukowo, a w Ducha wierzymy\ nie wierzymy..., badanie Ducha to nie badanie naukowe, to rozumienie duchowości, rozróżnianie dobra od zła itd...
>To w takim razie o czym mówisz?
O Wierze w Ducha.
>Drobner, 29-12-2014 Cytat:
Jak się o czymś nie wie, to się o tym nie mówi, bo się nie ma nic do powiedzenia.
>Za Wittgensteinem mają to rozsądni ludzie. A i przed nim też mieli.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,648559#w649000

Coś z pamięcią szwankujesz, już to rozstrzygaliśmy:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w684802
>Drobner, nieduch w niematerii.
Duch Prawdy w materii.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#178
13-11-2015 23:20
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Ale to Ty pytasz:
>>>A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?
>Ja pytam o Twoją wiedzę, skąd taką posiadasz, że Bóg jest poza materią?

No to głupio pytasz, bo nigdy tak nie mówiłem. Wprost przeciwnie!:
Cytat:
>Nie zaobserwowano nic takiego jak "świadomość poza materią".
A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w684787
(tu, wyżej)

Pozajączkowało Ci się teraz, czy masz tak zawsze?
----

>>co sugeruje, że jednak w materii...
>Źle odczytujesz, niczego nie sugeruje, zapiszę to w kilku wersjach, żebyś zrozumiał:
>1. Duch - energia - materia - energia - Duch
>2. ( Duch - energia - materia - energia - Duch )
>3. Duch = energia = materia = energia = Duch
>4. Duch - energia - materia - energia - Duch - energia - materia - energia - Duch - ....
> 5. Duch - energia - Dusza - energia - DuchO, ten piąty zapis jest ładny, bo skłania mnie do zadania Ci 3 kolejnych pytań:
>1. Czy ten zapis sugeruje Ci, że Duch jest w materii\poza materią?
>2. Czy ten zapis sugeruje Ci, że energia jest w materii\poza materią?
>3. Czy ten zapis sugeruje Ci, że Dusza jest w materii\poza materią?

Ten zapis (3.) nie sugeruje, on głosi wprost:
>3. Duch = energia = materia = energia = Duch
Znaki równości (identyczności, tożsamości) są jednoznaczne.
Tu orzekasz więc: Duch, energia, materia to to samo. Czyż nie?
A tu mówisz zupełnie co innego:
>... "świat Ducha" i "świat Materii" to inne "światy"...
Jak wyjaśnisz kolejną tak jawną sprzeczność.

A ten zapis (5.)
> 5. Duch - energia - Dusza - energia - Duch
nie dotyczy rozmowy, bo nie uwzględnia tego, co mówiłeś:
>...dusza mieszka w doczesnym ciele tzn., że ona jest w materii.
Zapis taki (5.) sugeruje, że 'dusza' nie ma związków z 'ciałem doczesnym'.

----
>To w takim razie o czym mówisz?
> O Wierze w Ducha.

O wierze w co? W energię? W materię? (>3. D=E=M).

Drobner, niewierny

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Drobner
Twoje zdanie; "Nie zaobserwowano nic takiego jak "świadomość poza materią"." jest oczywiste, Ty chcesz Boga = Wieczną Świadomość zaobserwować naukowo, a tak się nie da. Skoro piszesz: "Nie zaobserwowano nic takiego jak "świadomość poza materią".", to ja się pytam, dlaczego świat wiary mieszasz ze światem nauki? Obserwacjom i badaniom podlega świat materii, a świat Ducha to wiara.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#180
14-11-2015 00:13
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Twoje zdanie; "Nie zaobserwowano nic takiego jak "świadomość poza materią"." jest oczywiste, Ty chcesz Boga = Wieczną Świadomość zaobserwować naukowo, a tak się nie da.
Gdzie w moim pytaniu wyrażona jest taka moja chęć?

>Skoro piszesz: "Nie zaobserwowano nic takiego jak "świadomość poza materią".", to ja się pytam, dlaczego świat wiary mieszasz ze światem nauki?
Gdzie w moim pytaniu wyrażone jest takie mieszanie?

>Obserwacjom i badaniom podlega świat materii, a świat Ducha to wiara.
Ty mówisz o czymś.
Mówisz do mnie i do nas o tym czymś.
Mówisz, że to coś ma jakiś związek ze światem.
Chcę wiedzieć o czym mówisz.

Jak do tej pory jakiekolwiek Twoje wyjaśnienia albo prowadziły do sprzeczności albo były niezrozumiałym bełkotem. (linki pomijam jako oczywiste).

Dlatego pytam:
O wierze w co stale mówisz?

Drobner, podmiotowy...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365