 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-10-2015 19:08 | Maria-Magdalena (-55 punktów) | ZBAWIAJMY ŚWIAT
-1 na 7 | Jak zbawić świat? Trzeba zacząć od siebie, czyli pokonać samego siebie. Nie jest to łatwe, szczególnie wtedy, gdy jest nam ze sobą dobrze. Ale czy innym jest z nami dobrze? "Będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego". Mt 22,39 Ale czy my siebie kochamy? Czy umiemy rozpoznać co jest dla nas dobre, a co być może nam szkodzi - naszemu ciału? Naszej duszy? Na ile jesteśmy mocni, aby "stawić czoła" złu, które nas otacza? Na ile jesteśmy zdolni aby otworzyć się na "nowe" i gotowi aby zmienić wszystko na lepsze? Na ile jesteśmy otwarci aby uwierzyć, że wszystko jest możliwe "w tym, który nas umacnia"? Bóg Wszechmocny i Wszechmogący, który wszystko może, On nas uzdatnia, umacnia i prowadzi do zbawienia. Bóg jest miłością i nie ma nic bardziej pożądanego i niezbędnego - nic bardziej upragnionego i oczekiwanego jak miłość. Bez niej nie ma czystości, doskonałości, bezpieczeństwa i wolności. W niej zawarte są wszystkie kardynalne wartości. Miłość to silna broń przed wszelkim złem, bo zawatre jest w niej wszelkie dobro. Bez miłości człowiek jest jak "...miedź brzęcząca, albo cymbał brzmiący ...... jest niczym..." Św Paweł. Pierwszy List do Koryntian. Hymn o miłości 13 1-2. Bądź czystą miłością. Bądź darem dla drugiego człowieka, a nie jego oprawcą. Maria - Magdalena. Maria - Magdalena, to symbol miłości i miłosierdzia Boga, a nade wszystko Jego sprawiedliwości. "Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w nią kamień"J.8,7 Jak łatwo nam oceniać drugiego człowieka - niejednokrotnie określając go w/g swojego wyobrażenia, często mającego sie nijak do rzeczywistości. Najbardziej zaciekle piętnujemy tego, w którym dostrzegamy choćby cień naszych przywar. Im bardziej nas drażni, tym więcej w nas; podobnego zachowania, reakcji, sposobu myślenia. Często nie jesteśmy świadomi, że właśnie tak to funkcjonuje. Przy odrobinie dobrej woli, znajdujemy w sobie te drażniące nas cechy. Może nam w tym pomuc ktoś bliski - często przebywający obok. Może zauważa je, a może już na nie awracał uwagę? Ale czy my lubimy krytyczne uwagi? Czy potrafimy je przyjąć jako zbawienne? Czy chcemy się od nich uwolnić? To wymaga trochę wysiłku ; skupienia, analizy i rozważania. Zagłebienia się w sobie z otwartością na zmianę. Wymaga to pokory - tak cennej, a tak niepożądanej. Może warto spróbować dla dobra wspólnego. Maria - Magdalena | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..#166 2 na 2 | Christos (2696 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT |
> A w jakiej materii mieszka Duch Szef?> #2> A gdy 'doczesne ciało' już sczeźnie, to w jakiej materii wówczas mieszka 'dusza'?Mam dla Ciebie zagwozdkę - Skandynawowie nazywają narybek węgorzy "spermą Szatana".
No gods, no masters...I am who I am. |
#167 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > Mam dla Ciebie zagwozdkę - Skandynawowie nazywają narybek węgorzy "spermą Szatana".Eee tam, zaraz zagwozdka. To nic dziwnego od czasu enuncjacji Ducha, czym on karmi węgorze...: www.racjonalista.pl/forum.php/s,683496#w683654.Cóż 'innego' mogło się 'narodzić' przy takiej 'karmie' *? Wcześniej on sam od nich pochodził... "Po owocach ich poznacie..." Drobner, genealog * w obu znaczeniach... |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > >Jeżeli prawdziwa jest wiara, że dusza mieszka w doczesnym ciele tzn., że ona jest w materii, ale jej nie zbadasz.> #1> A w jakiej materii mieszka Duch Szef?Czekaj, może Ci odpowie, a jak nie to może po śmierci ciała się dowiesz. > #2> A gdy 'doczesne ciało' już sczeźnie, to w jakiej materii wówczas mieszka 'dusza'?Wraca do Ducha: Duch - energia - materia - energia - Duch > -----> >>Może zechcesz więc odpowiedzieć na swoje początkowe pytanie:> >>>A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?> >Już to wyjaśniałem:> >www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w684802> W podanym linku zadajesz to pytanie, nie odpowiedź.> Ja przytoczyłem Twoje wcześniejsze wypowiedzi rozgraniczające materię od ducha.> Wynika z nich, że w zależności od tego z kim dyskutujesz i kiedy dyskutujesz Twoje wypowiedzi są dziwnie sprzeczne.> Dlaczego?Już udowodniłem, że nie są sprzeczne, tylko źle rozumiesz, ale widać, że coś słabo z myśleniem u Ciebie, bo ponownie pytasz dlaczego.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#169 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > >>Jeżeli prawdziwa jest wiara, że dusza mieszka w doczesnym ciele tzn., że ona jest w materii, ale jej nie zbadasz.> >#1> >A w jakiej materii mieszka Duch Szef?> Czekaj, może Ci odpowie, a jak nie to może po śmierci ciała się dowiesz.To kolejne pytanie, na które oczywiście znasz odpowiedź: "Nie wiem". > >#2> >A gdy 'doczesne ciało' już sczeźnie, to w jakiej materii wówczas mieszka 'dusza'?> Wraca do Ducha:> Duch - energia - materia - energia - DuchAha, czyli jednak poza materią... Zatem: > >>>Może zechcesz więc odpowiedzieć na swoje początkowe pytanie:> >>>>A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?> Już udowodniłem, że nie są sprzeczne, tylko źle rozumiesz, ale widać, że coś słabo z myśleniem u Ciebie, bo ponownie pytasz dlaczego.Nic nie udowodniłeś. Wszak nadal rozróżniasz: > Duch - energia - materia - energia - DuchNo to jak jest: 'dusza' jest materialna, czy nie? 'dusza' Drobnera... |
#170 2 na 2 | Christos (2696 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT |
> Cóż 'innego' mogło się 'narodzić' przy takiej 'karmie'*?Ponoć Szatan jest homoseksualistą ... ale żeby 'tam' ... i coś miałoby się z tego narodzić?
No gods, no masters...I am who I am. |
#171 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > >>>Jeżeli prawdziwa jest wiara, że dusza mieszka w doczesnym ciele tzn., że ona jest w materii, ale jej nie zbadasz.> >>#1> >>A w jakiej materii mieszka Duch Szef?> >Czekaj, może Ci odpowie, a jak nie to może po śmierci ciała się dowiesz.> To kolejne pytanie, na które oczywiście znasz odpowiedź: "Nie wiem".I taka jest właśnie ta twoja "logika"..., jakie kolejne pytanie Drobner, przecież pytanie jest wciąż to samo, skoro na pytanie; "Czy Bóg istnieje?" odpowiedź brzmi; "Nie wiem", to trzeba szczególną "logiką" się kierować, żeby zadawać pytanie; "W jakiej materii mieszka Duch?". > >>#2> >>A gdy 'doczesne ciało' już sczeźnie, to w jakiej materii wówczas mieszka 'dusza'?> >Wraca do Ducha:> >Duch - energia - materia - energia - Duch> Aha, czyli jednak poza materią...Tego nie wiemy, czy Duch jest poza materią, może jest w materii dla nas niedostępnej, wszak fizyka coś tam napomyka o ciemnej materii... > Zatem:> >>>>Może zechcesz więc odpowiedzieć na swoje początkowe pytanie:> >>>>>A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?> >Już udowodniłem, że nie są sprzeczne, tylko źle rozumiesz, ale widać, że coś słabo z myśleniem u Ciebie, bo ponownie pytasz dlaczego.> Nic nie udowodniłeś.> Wszak nadal rozróżniasz:> >Duch - energia - materia - energia - DuchI co, znowu myślisz prostacko, że skoro jest schemat Duch - energia - materia, to Duch jest dla Ciebie automatycznie poza znaną nam materią, czyli w niematerii?, antymaterii? ...? Zacznij w końcu myśleć logicznie, nie wiemy czy Duch to inna postać materii, energii, antymaterii itd... > No to jak jest: 'dusza' jest materialna, czy nie?To samo pytanie wciąż zadajesz tylko w innej formie, skoro nie wiem, czy jest dusza, Duch, tylko w to wierzę, to zadawanie pytania czy jest materialna\materialny, czy nie?, jest bez sensu. Chcesz metodami naukowymi zrozumieć, a ja już dawno napisałem, że "świat Ducha" i "świat Materii" to inne "światy", materię nam znaną badamy naukowo, a w Ducha wierzymy\ nie wierzymy..., badanie Ducha to nie badanie naukowe, to rozumienie duchowości, rozróżnianie dobra od zła itd...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#172 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | .... a big_żyd zbanowan.... |
#173 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > Ponoć Szatan jest homoseksualistą ...Nie byłby wtedy w pełni szatanem. On jest co najmniej 'bi'. Uwzględniając jednak koncepcję trynitarną, pewnie najbardziej jest 'tri'. Patrząc szerzej: jest 'poli'. Z 'głębokim' uwzględnieniem 'auto'. A wtedy jest już 'omni'. Nomen omen - omnipotencja taka... Drobner, bezdiabły asatanista. |
#174 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > I taka jest właśnie ta twoja "logika"..., jakie kolejne pytanie Drobner, przecież pytanie jest wciąż to samo, skoro na pytanie; "Czy Bóg istnieje?" odpowiedź brzmi; "Nie wiem", to trzeba szczególną "logiką" się kierować, żeby zadawać pytanie; "W jakiej materii mieszka Duch?".Ale to Ty pytasz: > A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?co sugeruje, że jednak w materii... > >Nic nie udowodniłeś.> >Wszak nadal rozróżniasz:> >>Duch - energia - materia - energia - Duch> I co, znowu myślisz prostacko, że skoro jest schemat Duch - energia - materia, to Duch jest dla Ciebie automatycznie poza znaną nam materią, czyli w niematerii?, antymaterii? ...? Zacznij w końcu myśleć logicznie, nie wiemy czy Duch to inna postać materii, energii, antymaterii itd...> >No to jak jest: 'dusza' jest materialna, czy nie?> To samo pytanie wciąż zadajesz tylko w innej formie, skoro nie wiem, czy jest dusza, Duch, tylko w to wierzę, to zadawanie pytania czy jest materialna\materialny, czy nie?, jest bez sensu. Chcesz metodami naukowymi zrozumieć, a ja już dawno napisałem, że "świat Ducha" i "świat Materii" to inne "światy", materię nam znaną badamy naukowo, a w Ducha wierzymy\ nie wierzymy..., badanie Ducha to nie badanie naukowe, to rozumienie duchowości, rozróżnianie dobra od zła itd...To w takim razie o czym mówisz? Drobner, 29-12-2014 Cytat:Jak się o czymś nie wie, to się o tym nie mówi, bo się nie ma nic do powiedzenia. Za Wittgensteinem mają to rozsądni ludzie. A i przed nim też mieli. www.racjonalista.pl/forum.php/s,648559#w649000 Drobner, nieduch w niematerii. |
#175 3 na 3 | Christos (2696 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | ??? Logicznie dylemat multiplikacji ujmując - czy aby zdwojenie, potrojenie (pragmatycy uważają za nieprawdopodobny wariant penta- i z wyższym mnożnikiem) nie wyklucza (periodycznie?) AUTO?
No gods, no masters...I am who I am. |
#176 3 na 3 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | Omnipoliauto to najnowsza wersja hippisowskiego ogórka. Seks, cannabis i rock'n'reggae. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > >I taka jest właśnie ta twoja "logika"..., jakie kolejne pytanie Drobner, przecież pytanie jest wciąż to samo, skoro na pytanie; "Czy Bóg istnieje?" odpowiedź brzmi; "Nie wiem", to trzeba szczególną "logiką" się kierować, żeby zadawać pytanie; "W jakiej materii mieszka Duch?".> Ale to Ty pytasz:> >A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?Ja pytam o Twoją wiedzę, skąd taką posiadasz, że Bóg jest poza materią? > co sugeruje, że jednak w materii...Źle odczytujesz, niczego nie sugeruje, zapiszę to w kilku wersjach, żebyś zrozumiał: 1. Duch - energia - materia - energia - Duch 2. ( Duch - energia - materia - energia - Duch ) 3. Duch = energia = materia = energia = Duch 4. Duch - energia - materia - energia - Duch - energia - materia - energia - Duch - .... 5. Duch - energia - Dusza - energia - DuchO, ten piąty zapis jest ładny, bo skłania mnie do zadania Ci 3 kolejnych pytań: 1. Czy ten zapis sugeruje Ci, że Duch jest w materii\poza materią? 2. Czy ten zapis sugeruje Ci, że energia jest w materii\poza materią? 3. Czy ten zapis sugeruje Ci, że Dusza jest w materii\poza materią? > >>Nic nie udowodniłeś.> >>Wszak nadal rozróżniasz:> >>>Duch - energia - materia - energia - Duch> >I co, znowu myślisz prostacko, że skoro jest schemat Duch - energia - materia, to Duch jest dla Ciebie automatycznie poza znaną nam materią, czyli w niematerii?, antymaterii? ...? Zacznij w końcu myśleć logicznie, nie wiemy czy Duch to inna postać materii, energii, antymaterii itd...> >>No to jak jest: 'dusza' jest materialna, czy nie?> >To samo pytanie wciąż zadajesz tylko w innej formie, skoro nie wiem, czy jest dusza, Duch, tylko w to wierzę, to zadawanie pytania czy jest materialna\materialny, czy nie?, jest bez sensu. Chcesz metodami naukowymi zrozumieć, a ja już dawno napisałem, że "świat Ducha" i "świat Materii" to inne "światy", materię nam znaną badamy naukowo, a w Ducha wierzymy\ nie wierzymy..., badanie Ducha to nie badanie naukowe, to rozumienie duchowości, rozróżnianie dobra od zła itd...> To w takim razie o czym mówisz? O Wierze w Ducha.> Drobner, 29-12-2014 Cytat:Jak się o czymś nie wie, to się o tym nie mówi, bo się nie ma nic do powiedzenia. >Za Wittgensteinem mają to rozsądni ludzie. A i przed nim też mieli. >www.racjonalista.pl/forum.php/s,648559#w649000 Coś z pamięcią szwankujesz, już to rozstrzygaliśmy: www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w684802> Drobner, nieduch w niematerii. Duch Prawdy w materii.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#178 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > >Ale to Ty pytasz:> >>A skąd taka wiedza, że Bóg - Wieczna Świadomość jest poza materią?> Ja pytam o Twoją wiedzę, skąd taką posiadasz, że Bóg jest poza materią?No to głupio pytasz, bo nigdy tak nie mówiłem. Wprost przeciwnie!: Cytat:Pozajączkowało Ci się teraz, czy masz tak zawsze? ---- > >co sugeruje, że jednak w materii...> Źle odczytujesz, niczego nie sugeruje, zapiszę to w kilku wersjach, żebyś zrozumiał:> 1. Duch - energia - materia - energia - Duch> 2. ( Duch - energia - materia - energia - Duch )> 3. Duch = energia = materia = energia = Duch> 4. Duch - energia - materia - energia - Duch - energia - materia - energia - Duch - ....> 5. Duch - energia - Dusza - energia - DuchO, ten piąty zapis jest ładny, bo skłania mnie do zadania Ci 3 kolejnych pytań:> 1. Czy ten zapis sugeruje Ci, że Duch jest w materii\poza materią?> 2. Czy ten zapis sugeruje Ci, że energia jest w materii\poza materią?> 3. Czy ten zapis sugeruje Ci, że Dusza jest w materii\poza materią?Ten zapis (3.) nie sugeruje, on głosi wprost: > 3. Duch = energia = materia = energia = DuchZnaki równości (identyczności, tożsamości) są jednoznaczne. Tu orzekasz więc: Duch, energia, materia to to samo. Czyż nie? A tu mówisz zupełnie co innego: > ... "świat Ducha" i "świat Materii" to inne "światy"...Jak wyjaśnisz kolejną tak jawną sprzeczność. A ten zapis (5.) > 5. Duch - energia - Dusza - energia - Duchnie dotyczy rozmowy, bo nie uwzględnia tego, co mówiłeś: > ...dusza mieszka w doczesnym ciele tzn., że ona jest w materii.Zapis taki (5.) sugeruje, że 'dusza' nie ma związków z 'ciałem doczesnym'. ---- > To w takim razie o czym mówisz?> O Wierze w Ducha.O wierze w co? W energię? W materię? (>3. D=E=M). Drobner, niewierny |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | Twoje zdanie; "Nie zaobserwowano nic takiego jak "świadomość poza materią"." jest oczywiste, Ty chcesz Boga = Wieczną Świadomość zaobserwować naukowo, a tak się nie da. Skoro piszesz: "Nie zaobserwowano nic takiego jak "świadomość poza materią".", to ja się pytam, dlaczego świat wiary mieszasz ze światem nauki? Obserwacjom i badaniom podlega świat materii, a świat Ducha to wiara.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#180 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > Twoje zdanie; "Nie zaobserwowano nic takiego jak "świadomość poza materią"." jest oczywiste, Ty chcesz Boga = Wieczną Świadomość zaobserwować naukowo, a tak się nie da.Gdzie w moim pytaniu wyrażona jest taka moja chęć? > Skoro piszesz: "Nie zaobserwowano nic takiego jak "świadomość poza materią".", to ja się pytam, dlaczego świat wiary mieszasz ze światem nauki?Gdzie w moim pytaniu wyrażone jest takie mieszanie? > Obserwacjom i badaniom podlega świat materii, a świat Ducha to wiara.Ty mówisz o czymś. Mówisz do mnie i do nas o tym czymś. Mówisz, że to coś ma jakiś związek ze światem. Chcę wiedzieć o czym mówisz. Jak do tej pory jakiekolwiek Twoje wyjaśnienia albo prowadziły do sprzeczności albo były niezrozumiałym bełkotem. (linki pomijam jako oczywiste). Dlatego pytam: O wierze w co stale mówisz? Drobner, podmiotowy... |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|