 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-10-2015 19:08 | Maria-Magdalena (-55 punktów) | ZBAWIAJMY ŚWIAT
-1 na 7 | Jak zbawić świat? Trzeba zacząć od siebie, czyli pokonać samego siebie. Nie jest to łatwe, szczególnie wtedy, gdy jest nam ze sobą dobrze. Ale czy innym jest z nami dobrze? "Będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego". Mt 22,39 Ale czy my siebie kochamy? Czy umiemy rozpoznać co jest dla nas dobre, a co być może nam szkodzi - naszemu ciału? Naszej duszy? Na ile jesteśmy mocni, aby "stawić czoła" złu, które nas otacza? Na ile jesteśmy zdolni aby otworzyć się na "nowe" i gotowi aby zmienić wszystko na lepsze? Na ile jesteśmy otwarci aby uwierzyć, że wszystko jest możliwe "w tym, który nas umacnia"? Bóg Wszechmocny i Wszechmogący, który wszystko może, On nas uzdatnia, umacnia i prowadzi do zbawienia. Bóg jest miłością i nie ma nic bardziej pożądanego i niezbędnego - nic bardziej upragnionego i oczekiwanego jak miłość. Bez niej nie ma czystości, doskonałości, bezpieczeństwa i wolności. W niej zawarte są wszystkie kardynalne wartości. Miłość to silna broń przed wszelkim złem, bo zawatre jest w niej wszelkie dobro. Bez miłości człowiek jest jak "...miedź brzęcząca, albo cymbał brzmiący ...... jest niczym..." Św Paweł. Pierwszy List do Koryntian. Hymn o miłości 13 1-2. Bądź czystą miłością. Bądź darem dla drugiego człowieka, a nie jego oprawcą. Maria - Magdalena. Maria - Magdalena, to symbol miłości i miłosierdzia Boga, a nade wszystko Jego sprawiedliwości. "Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w nią kamień"J.8,7 Jak łatwo nam oceniać drugiego człowieka - niejednokrotnie określając go w/g swojego wyobrażenia, często mającego sie nijak do rzeczywistości. Najbardziej zaciekle piętnujemy tego, w którym dostrzegamy choćby cień naszych przywar. Im bardziej nas drażni, tym więcej w nas; podobnego zachowania, reakcji, sposobu myślenia. Często nie jesteśmy świadomi, że właśnie tak to funkcjonuje. Przy odrobinie dobrej woli, znajdujemy w sobie te drażniące nas cechy. Może nam w tym pomuc ktoś bliski - często przebywający obok. Może zauważa je, a może już na nie awracał uwagę? Ale czy my lubimy krytyczne uwagi? Czy potrafimy je przyjąć jako zbawienne? Czy chcemy się od nich uwolnić? To wymaga trochę wysiłku ; skupienia, analizy i rozważania. Zagłebienia się w sobie z otwartością na zmianę. Wymaga to pokory - tak cennej, a tak niepożądanej. Może warto spróbować dla dobra wspólnego. Maria - Magdalena | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..#76 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | |
#77 6 na 6 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | Drobner zachowaj spokój, załóż koszulkę i pamiętaj, co masz na niej napisane  |
#78 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > Sławku, daj pogadać z Drobnerem i nie przeszkadzaj.Sławku??? " Boże=Duchu, daj pogadać..." Drobner, poprawiacz. |
#79 2 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | Twój obrazek dość dobrze oddaje fenomen DP. Osobiście uważam, że Sławek postawił na ołtarzu swoje ego i do niego się modli, potwierdza to jego arogancja, pyszałkowatość (nieustanne pouczanie innych) i uczepienie się roli błazna na fR uwłaczającej godności osoby. A pod spodem to wszystko świeci ogromną pustką. Faktycznie nie ma to wiele wspólnego z innymi religiami, dla mnie jest raczej jasne, że jego 'religia' stoi znacznie niżej w rozwoju i jest raczej zaburzeniem, niż prawdziwą religią. Smutne.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#80 -1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | |
#81 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | |
#83 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > Drobner zachowaj spokój, załóż koszulkę i pamiętaj, co masz na niej napisaneJa noszę inną: "Jestem cool". O!, taką:  Drobner, KULwa...
"Religia Prawdy" według "Ducha Prawdy": Drobner: >" Czy bóg istnieje?" Bóg: >" Nie wiem." www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w682763 |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > >Jeżeli ja Duch Prawdy mówię, że Bóg przemawia przeze mnie, to nie oznacza, że to wiem, tylko oznacza, że Wierzę, iż tak jest, TYLKO WIERZĘ, nic więcej.> I na moje pytanie: "Czy Bóg istnieje?",> przemawiający przez Ciebie sam Bóg odpowiada "Nie wiem."?Ja człowiek odpowiadam nie wiem, bo potencjalny Bóg nie dał mi wiedzy o Sobie tylko wiarę. > Halo! Kto mówi?> A jeśli mówi, to co mówi?Bóg przekazuje duchowe treści i wtedy Ona\On mówi, a ja mówię, że wierzę iż to Ona\On przekazuje.  > Twój Bóg nie ma świadomości swojego istnienia?Ma. > "Ja Jestem 'Nie Wiem Czy Ja Jestem' ".Ja nie wiem, Ona\On wie. > Ameba bezmózga a mówiąca, czy co?Bóg przekazujący przesłanie poprzez "bezmózgą amebę", czyli mnie.  > To już Ostatni Drobner do trumny Twojego Boga...He, he... 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#85 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > Ja człowiek odpowiadam nie wiem, bo potencjalny Bóg nie dał mi wiedzy o Sobie tylko wiarę.Nie wykpisz się, robaczku... Cytat:> DUCH Zstąpił na mnie w lutym 2009 i to, co mówię, nie ja mówię, lecz ON.> JESTEM WIECZNY, nie wiesz z kim rozmawiasz, widzisz człowieka, przez którego Przemawiam, zamiast mnie.boskaprawda.blogspot.com/ (trzeba wejść w komentarze) To kłamiesz teraz, czy kłamałeś wcześniej? Hę? Nie dałeś sobie szansy na rozróżnianie, Boże Sławka...Nie dałeś sobie szansy uniknąć diagnozy schizofrenii, Sławku Boga... > Bóg przekazuje duchowe treści i wtedy Ona\On mówi, a ja mówię, że wierzę iż to Ona\On przekazuje.   Patrzcie wyżej, Boże i Sławku. > >Twój Bóg nie ma świadomości swojego istnienia?> Ma.Nie rzekłeś: "Wierzę, że ma". Żeby "mieć", trzeba "być". Twierdzisz zatem: "Bóg istnieje". I jednocześnie: "Nie wiem, czy bóg istnieje". Uzgodnij Sławku zeznania ze Sławkiem, a ty Boże z Bogiem... I wyznaczcie swojego rzecznika. Tylko nie Sławka... --- Łubu dubu prezes klubu- to śpiewałem ja, Drobner, trener 1. klasy... (Żeby nie było wątpliwości, kto śpiewał)
"Religia Prawdy" według "Ducha Prawdy": Drobner: > "Czy bóg istnieje?"Bóg: >" Nie wiem." www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w682763 |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | |
#87 1 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > Bóg przekazujący przesłanie poprzez "bezmózgą amebę", czyli mnie.  Plus za odrobinę szczerości i dystansu do siebie wraz z poczuciem humoru, minus za umniejszanie ludzkiej przyrodzonej godności i dalej minusik za wywyższanie tym kosztem czegoś nierealnego. W sumie powinien być minus, ale niech będzie neutral 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#88 2 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > "Nie ma żadnej sprzeczności, Bóg jest kwestią Wiary,> nie Wiedzy, więc cokolwiek wierzący mówi to wynika z jego Wiary"Czyli każdy w oparciu o swoją wiarę może sobie dowolnie popieprzyć, tylko musisz akurat tutaj? Nie możesz na portalach dla wierzących? Tam nie ma dobrego "żniwa" natomiast tu jest? Ezoteryczny Ewangelizatorze "Prawdy"?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#89 1 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > "Nie ma żadnej sprzeczności, Bóg jest kwestią Wiary, nie Wiedzy, więc cokolwiek wierzący mówi to wynika z jego Wiary":> www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w682524#1 Wiara powiadasz? Cytat:Drobner 29-12-2014: Jeśli zachęcasz nas do eksplorowania Twojej wyobraźni, to bardzo miło. Pewnie niejednej się to spodoba. Ale ta część twojej wyobraźni, która dotyczy wiary, jest nam dobrze znana. Nie jest ani oryginalna, ani atrakcyjna. Dla mnie (i nas na forum) jest wtórna, nudna i beztreściowa aż do bólu. www.racjonalista.pl/forum.php/s,648559#w648985Teraz okazała się być oparta na sprzecznym wewnętrznie fundamencie!: " Jest bóg, który nie wie, czy jest". Ale nie bój! Wszystkie religie tak mają...#2 Tylko co wspólnego mają urojone fantazmaty Twojej wyobraźni ze światem materialnym i racjonalnością? Nic. To o czym mówisz? To po co na Racjonaliście?Psychoanalityka sobie znajdź... Dobrego!#3 I poproś żonę o krótki kurs logiki (1. rzędu - wystarczy). Drobner, wiem, że jestem!
"Religia Prawdy" według "Ducha Prawdy": Drobner: >" Czy bóg istnieje?" Bóg: >" Nie wiem." www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w682763 |
#90 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT | > Cytat:Dla mnie to pojęcia z jednej dziedziny życia - duchowej, a potoczne nazywanie prawdą wiedzy nie uważam za Prawdę Absolutną, bo wiedza zmienną jest...  > www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w663332Teraz DuchPrawdy kombinuje, jak zmienić niezmienną ReligięPrawdy, by usunąć fundamentalną wewnętrzną sprzeczność jej koncepcji Boga. #1 Jeszcze nie wie, że to niemożliwe! #2 To wskazuje, że najbardziej zmienne są te rzeczy niezmienne...  Drobner, constans... (nie licząc wieku  ) |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|