Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wiem , ale nie powiem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
23-01-2016 07:01szarley (54913 punktów)Wiem , ale nie powiem
Ocena 14 na 16
Na wyspach Bergamutach
Podobno jest kot w butach,
Widziano także osła,
Którego mrówka niosła,
Jest kura smograjka
Znosząca złote jajka,
Na dębach rosną jabłka
W gronostajowych czapkach,
Jest i wieloryb stary,
Co nosi okulary,
Uczone są łososie
W pomidorowym sosie

I tresowane szczury
Na szczycie szklanej góry,
Jest słoń z trąbami dwiema
I tylko... wysp tych nie ma.

Dopóki takie opowiastki podaje się dzieciom , bawią, rozwijają ich wyobraźnie, uczą kreatywności, żaden dorosły jednak nie znajdzie tych Wysp w atlasie PPWK
Kiedy jednak próbuje się dorosłemu człowiekowi opowiadać o wyspach Bergamutach, słuchacz ma prawo pytać a opowiadający ma wynikający z kultury obowiązek odpowiedzi
Kiedy rozmawiamy w pociągu w Krakowa do Warszawy (wybaczenia proszę, należę do pokolenia, które w pociągu rozmawia bez użycia komórki) i ktoś opowiada, że następna stacja to Szczecin, to prowokuje pytanie, na które WYPADA odpowiedzieć. Jeśli odpowiedź jest niepoważna, można sobie darować rozmowę, luk kontynuować ją w konwencji żartu, jeśli odpowiedź jest śmiertelnie poważna a do tego zawiera sugestię nieznajomości polskiej geografii przez pytającego, rozmowa staje się niemiła. Kiedy w progu mojego domu staje domokrążca i oferuje mi cudowne sandały zapobiegające łysieniu, zamykam drzwi, kiedy jednak ktoś dyrymały opowiada w publicznej przestrzeni? Mogę zmienić przedział, mogę zmienić internetowe forum.
Wybieram inne rozwiązanie.
PYTAM.
Pytam, czy rzeczywiście następna stacja to Szczecin
Jeśli ktoś twierdzi, że woda się pali
www.racjonalista.pl/forum.php/s,694075
to pytam o równanie chemicznej reakcji , o produkty spalania , bo może ja się mylę, może nie dosłuchałem nauczyciela, może wprowadził mnie w błąd, jak wtedy , kiedy mówił o niepodzielności atomów, może moja szkolna wiedza nie nadąża za nowościami? Pytam.
Pytam lub inni pytają o cebulowe krążki, jasnowidzenie, orby, sny, różdżkarstwo… owszem w tych pytaniach jest baaardzo dużo sceptycyzmu, jest potencjalna niewiara w rzetelność odpowiedzi, ale przecież argumenta w końcu przekonają, jeśli nie każdego, to chociaż większość.
Nie jest argumentem „skoro pytasz to głupi jesteś”
Nie jest argumentem kasowania pytania, cenzurowanie krytyki
Pytam, lub inni pytają o cudowne wielkopolskie miasteczko, w którym pracownik wykonujący nieskomplikowaną pracę śmieje się tracąc pracę, w której zarabia 5 – 10 tys zł, bo łatwo znajduje nową tak samo płatną
Odpowiedź? „przybłęda” „klimakterium” „inteligentny inaczej”
Pytam, lub inni pytają o budowę domu mikropłatnościami, o cywilną odpowiedzialność za wypadek,
Odpowiedź? „wyżerasz innym z gara”
Pomijam Miłującego Prawdę, czy Marię Magdalenę. Przynajmniej nikogo nie obrażają
Nie pominę VonM, który wysnuł chybioną teorię o architekturze protestanckich kościołów , ale upomniany argumentami, przyznał się do pomyłki !!!. Tak po prostu! Niewiedza nie jest powodem do wstydu, p. VonM nie musi się wstydzić, że czegoś nie wiedział, nie wmawiał nikomu z uporem że następna stacja to (jego rodzinny) Szczecin
Niektórych pytań już nawet nie zadaję, bo choć , jak każdy, mam swój fach i trochę się na nim znam, to nie mogę zadać pytania.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7
#91
20-02-2016 19:16
 Ocena 1 na 1
Puszek Okruszek (73 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
>Na wyspach Bergamutach
>Podobno jest kot w butach,(...)
>internetowe forum.
>Wybieram inne rozwiązanie.
>PYTAM.
>Pytam, czy rzeczywiście następna stacja to Szczecin (...)
Wzruszyłem się czytając Twój przyprawiający o drżenie post.

Pytasz, a zły świat Cię ignoruje.

Pocieszę Cię, że ja również pytam. Np. o odpowiedź, jakie są przesłanki, by twierdzić, że rasy muszą być sobie równe. Żaden lewak nie odpowiedział; mam nadzieję, że nie było Ciebie między nimi.

Zgadzam się z Tobą, że niewiedza nie jest powodem do wstydu! Po prostu pytaj dalej! W miarę możliwości postaram się odpowiedzieć. Pa!

Tak na marginesie, Twój powyższy post powinien być ujęty w rymy i wyśpiewany w Eurowizji przez kobietę z brodą.

#92
20-02-2016 21:08
 Ocena 11 na 11
szarley (54913 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
W odpowiedzi Puszek Okruszek
>Wzruszyłem się czytając Twój przyprawiający o drżenie post.
>Pytasz, a zły świat Cię ignoruje.
Ignorują mnie ignoranci, specjaliści od płonącej wody, sumeryjskich tabliczek, kreacji świata w sześć dni, niewolnictwa w Berlinie, nierówności inteligencji ras i szechterowy bełkot

>Pocieszę Cię, że ja również pytam.
Cytat:
Ja sam nie lubię lewackich pytań o źródła


>Tak na marginesie, Twój powyższy post powinien być ujęty w rymy i wyśpiewany w Eurowizji przez kobietę z brodą.

Dla Ciebie cytowany tekst jest beee bo napisał go... Żyd

Sądzisz, że "dzikus" nie przetrwa w miejskiej dżungli i dlatego powinien zdawać testy IQ ułożone w Nowym Jorku?
Inteligencja to m.in. umiejętność dostosowywania się szybkiego uczenia.
ze 100 Inuitów, 99 przeżyje w Twoim mieście
Ty nad dolnym Obem nie przeżyjesz tygodnia

#93
20-02-2016 21:31
 Ocena-1 na 3
Puszek Okruszek (73 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
W odpowiedzi szarley
>>Ignorują mnie ignoranci, specjaliści od płonącej wody, sumeryjskich tabliczek, kreacji świata w sześć dni, niewolnictwa w Berlinie, nierówności inteligencji ras i szechterowy bełkot.
Wszyscy oni, z Szechterem na czele, wiedzą co mówią! Mult-kulti bez dwóch zdań wzbogaca!
>Sądzisz, że "dzikus" nie przetrwa w miejskiej dżungli i dlatego powinien zdawać testy IQ ułożone w Nowym Jorku?
>Inteligencja to m.in. umiejętność dostosowywania się szybkiego uczenia.
>ze 100 Inuitów, 99 przeżyje w Twoim mieście
>Ty nad dolnym Obem nie przeżyjesz tygodnia
Zgadza się, że żaden prawdziwy dzikus, czyli taki kto nie miał wcześniej żadnego kontaktu z białą cywilizacją nie przeżyje w miejskiej dżungli! Inna sprawa, że 1) aż takich dzikusów dziś nie ma, 2) nawet w XIX w. taki dzikus nie zostałby zabity, lecz schwytany i umieszczony w zakładzie. Niestety, tak właśnie działa chrześcijańska cywilizacja.

Szybkie uczenie się (cokolwiek to słowo tak naprawdę oznacza) nie ma z tym nic wspólnego. Tak naprawdę to właśnie białasów w białych kolonialnych szkołach uczono szybkiego myślenia, tj. szybkiego i elastycznego reagowania na odmienne sposoby myślenia mieszkańców krajów kolonialnych.

Jak Inuici dostaną żarcie i gorzałę, to przeżyją. Jak ja nie dostanę, to będzie nad Obem dupa!

PS. Jesteś nieuk, do tego bez umiejętności logicznego myślenia. Tylko propagandowy bełkot i właśnie nad tym powinieneś ubolewać!

#94
21-02-2016 08:07
 Ocena 8 na 8
szarley (54913 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
W odpowiedzi Puszek Okruszek
>>ze 100 Inuitów, 99 przeżyje w Twoim mieście
>>Ty nad dolnym Obem nie przeżyjesz tygodnia
>Zgadza się, że żaden prawdziwy dzikus, czyli taki kto nie miał wcześniej żadnego kontaktu z białą cywilizacją nie przeżyje w miejskiej dżungli!

Co tu się zgadza? chyba to, że nie poradzisz przeczytać ze zrozumieniem prostego zdania

Nadal twierdzę, że ty w Tundrze nie przetrwałbyś kilku dni.

>Jak Inuici dostaną żarcie i gorzałę, to przeżyją. Jak ja nie dostanę, to będzie nad Obem dupa!
1. Widać, że nie wiesz o czym piszesz
2. Inuici nie mieszkają nad Obem

>PS. Jesteś nieuk, do tego bez umiejętności logicznego myślenia. Tylko propagandowy bełkot i właśnie nad tym powinieneś ubolewać!
Super, bardziej wstydziłbym się pochwał od Ciebie

#95
03-03-2016 17:29
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
< Powiadomienie z Forum racjonalista.pl >

Autor wątku "Kreacjonizm u bram!" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,699858 )
usunął Twoją wypowiedź "Odp: Kreacjonizm u bram!" (700056)

Autorzy wątków mają prawo usuwać wypowiedzi innych uczestników w swoich wątkach.
Jeżeli nie zgadzasz się z tą decyzją, możesz zgłosić zażalenie do kolegium moderatorów,
odpowiadając na tę wiadomość.

Wiadomość wysłana automatycznie.

#96
03-03-2016 17:54
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
W odpowiedzi szarley
>< Powiadomienie z Forum racjonalista.pl >Autor wątku "Kreacjonizm u bram!" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,699858 )
>usunął Twoją wypowiedź "Odp: Kreacjonizm u bram!" (700056)
>Autorzy wątków mają prawo usuwać wypowiedzi innych uczestników w swoich wątkach.
>Jeżeli nie zgadzasz się z tą decyzją, możesz zgłosić zażalenie do kolegium moderatorów,
>odpowiadając na tę wiadomość.
>Wiadomość wysłana automatycznie.

Ależ się Smród Kłamstwa rozbuchał:

#1
Autor wątku "Kreacjonizm u bram!" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,699858 ) usunął Twoją wypowiedź "Odp: Kreacjonizm u bram!" (700050)
#2
Autor wątku "Kreacjonizm u bram!" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,699858 ) usunął Twoją wypowiedź "Odp: Kreacjonizm u bram!" (700053)
#3
Autor wątku "Kreacjonizm u bram!" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,699858 ) usunął Twoją wypowiedź "Odp: Kreacjonizm u bram!" (700054)

Tak to jest, jak się 'Ducha Prawdy' o konkrety zapytać...

Drobner, usunięty

#97
03-03-2016 17:57
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
W odpowiedzi Drobner
Drobnerze!

lepsze Twoje towarzystwo na hasioku niż DuPraw-dy u Wierzynka

#98
03-03-2016 18:21
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
W odpowiedzi szarley
>lepsze Twoje towarzystwo na hasioku niż DuPraw-dy u Wierzynka

Dzięki!

Drobner

(PS. "hasioka" musiałem wyszukać!)

#99
03-03-2016 21:06
 Ocena 5 na 5
szarley (54913 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
W odpowiedzi Drobner
>>lepsze Twoje towarzystwo na hasioku niż DuPraw-dy u Wierzynka
>Dzięki!
>Drobner
>(PS. "hasioka" musiałem wyszukać!)

Widzisz... to słowo w polskim języku jest emocjonalnie neutralne (doceń jakie polskie stałe frazeologiczne związki znam!!!) Po śląsku zaś jest słowem ciepło - ironicznym

Lady of Hasiok czy Prinz von und zu Hasiok znaczy przecie co innego niż śmietnikowa dama czy książę na śmietniku

(słowo śmietnik pochodzi śmieci, hasiok od hasio czyli popiołu)

Wybacz, czasem lubię się bawić i swoim i Waszym językiem ; braku szacunku w tej zabawie nikt mi nie zarzuci !

#100
03-03-2016 21:21
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
W odpowiedzi szarley
W każdym języku coś się fajnego znajdzie:

(zwykły)-(zdrobnienie)
list --- liścik;
liść --- listek.
A 'powinno' być odwrotnie.

Albo między językami!
Taka 'laska' na przykład!
Trzeba szukać, szukać, SZUKAĆ

Ahoj!
Drobner, 'szukacz'

#101
03-03-2016 21:24
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
W odpowiedzi Drobner

No ja Cię nie szukam, za bardzo Cię uważam

#102
03-03-2016 22:11
 Ocena 4 na 4
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Wiem , ale nie powiem
W odpowiedzi szarley
>No ja Cię nie szukam, za bardzo Cię uważam
A ja nie musiałam hasioka szukać bo żeś sam wyjaśnił.

Drobner jak znajdziesz to się pochwa....l

Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.

#103
04-03-2016 21:34
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
W odpowiedzi Zielony Tygrys
>Drobner jak znajdziesz to się pochwa....l

Niech nikt poszukiwań nie zaniechuje...

Drobner, Cze! Nara! Pochwa!

#104
07-04-2016 08:44
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
Odpowiedź Dupie Prawdy na okoliczność ocenzurowania mojego wpisu:

>>1) wspomnianego przez Ciebie założyciela jednoosobowej religii,
>Pierwszy fałsz. Religia Prawdy nie jest jednoosobowa.
Ilu już nawróciłeś?

>>która ponoć zakończyła istnienie wszystkich innych religii;
>Drugi fałsz. Nie zakończyła istnienia, tylko zakończyła duchowo wszystkie fałszywe religie.
Zapominasz dopisać kolejnej prawdy, że Twoja religia jest już też zakończona. Została wygaszona przeze mnie w imię Religii Najprawdziwszej Prawdy

>>ten "demiurg" wierzy w możliwość palenia się wody
>Trzeci fałsz. Ten "demiurg" odróżnia wiedzę materialną od wiary duchowej, co jak widać nie wszyscy potrafią.
ta płonąca woda to wiedza materialna czy duchowa wiara?

>>i podobne "dziwy";
>Jakieś konkrety podasz, czy pozostaniesz przy pustosłowiu?
cebulowe orby i srające gołębie

>>uwielbia cenzurować wypowiedzi innych osób;
>Czwarty fałsz. Brzydzę się cenzurą, wyrzucam wypowiedzi nie na temat i niekulturalne.
Hipokryzja na poziomie Himalajów

#105
21-04-2016 08:50
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
Kolejny przykład "wiem ale nie powiem"
Rzecz dotyczy praw autorskich w wątku "Własność intelektualna a własność rzeczowa"
www.racjonalista.pl/forum.php/s,706334

Cytaty z wypowiedzi
www.racjonalista.pl/forum.php/s,706334#w706794

Cytat:
Ano to, że kapitalistyczna propaganda zrobiła Ci breję z mózgu i nie widzisz
innych możliwości rozwoju, a one istnieją,
wystarczy tylko popatrzeć bez uprzedzeń.

To czego bronisz powinno się nazywać "luźną umową pozwalającą na handel cudzą własnością intelektualną" i z prawem nie ma nic wspólnego. Nie chcę przytaczać teraz całej plejady argumentów za tym, że należy tę umowę nazywać idiotyczną ale historia rozwoju ochrony praw autorskich do książek dobitnie o tym świadczy.

Znudziło mnie już czytanie Twoich zapiekłych peanów na rzecz czegoś o czym masz wypaczone pojęcie. Genralenie uważam, że nie ma nic bardziej głupiego w cywilizacji ludzkiej jak "ochrona" wiedzy. Piszę "ochrona" bo z ochroną nie ma to nic wspólnego. To moja ostatnia wypowiedź w tej gałęzi tego wątku.


Czyli ... Coś jest, są jakieś idee, jakiś pomysły, jakieś gotowe rozwiązania, ale nie pytaj bo w odpowiedzi:

Cytat:
Rozumiem, że mogę Cię nazwać zakutą betonową pałą?

1 2 3 4 5 6 7

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365