Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wiem , ale nie powiem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
23-01-2016 07:01szarley (54913 punktów)Wiem , ale nie powiem
Ocena 14 na 16
Na wyspach Bergamutach
Podobno jest kot w butach,
Widziano także osła,
Którego mrówka niosła,
Jest kura smograjka
Znosząca złote jajka,
Na dębach rosną jabłka
W gronostajowych czapkach,
Jest i wieloryb stary,
Co nosi okulary,
Uczone są łososie
W pomidorowym sosie

I tresowane szczury
Na szczycie szklanej góry,
Jest słoń z trąbami dwiema
I tylko... wysp tych nie ma.

Dopóki takie opowiastki podaje się dzieciom , bawią, rozwijają ich wyobraźnie, uczą kreatywności, żaden dorosły jednak nie znajdzie tych Wysp w atlasie PPWK
Kiedy jednak próbuje się dorosłemu człowiekowi opowiadać o wyspach Bergamutach, słuchacz ma prawo pytać a opowiadający ma wynikający z kultury obowiązek odpowiedzi
Kiedy rozmawiamy w pociągu w Krakowa do Warszawy (wybaczenia proszę, należę do pokolenia, które w pociągu rozmawia bez użycia komórki) i ktoś opowiada, że następna stacja to Szczecin, to prowokuje pytanie, na które WYPADA odpowiedzieć. Jeśli odpowiedź jest niepoważna, można sobie darować rozmowę, luk kontynuować ją w konwencji żartu, jeśli odpowiedź jest śmiertelnie poważna a do tego zawiera sugestię nieznajomości polskiej geografii przez pytającego, rozmowa staje się niemiła. Kiedy w progu mojego domu staje domokrążca i oferuje mi cudowne sandały zapobiegające łysieniu, zamykam drzwi, kiedy jednak ktoś dyrymały opowiada w publicznej przestrzeni? Mogę zmienić przedział, mogę zmienić internetowe forum.
Wybieram inne rozwiązanie.
PYTAM.
Pytam, czy rzeczywiście następna stacja to Szczecin
Jeśli ktoś twierdzi, że woda się pali
www.racjonalista.pl/forum.php/s,694075
to pytam o równanie chemicznej reakcji , o produkty spalania , bo może ja się mylę, może nie dosłuchałem nauczyciela, może wprowadził mnie w błąd, jak wtedy , kiedy mówił o niepodzielności atomów, może moja szkolna wiedza nie nadąża za nowościami? Pytam.
Pytam lub inni pytają o cebulowe krążki, jasnowidzenie, orby, sny, różdżkarstwo… owszem w tych pytaniach jest baaardzo dużo sceptycyzmu, jest potencjalna niewiara w rzetelność odpowiedzi, ale przecież argumenta w końcu przekonają, jeśli nie każdego, to chociaż większość.
Nie jest argumentem „skoro pytasz to głupi jesteś”
Nie jest argumentem kasowania pytania, cenzurowanie krytyki
Pytam, lub inni pytają o cudowne wielkopolskie miasteczko, w którym pracownik wykonujący nieskomplikowaną pracę śmieje się tracąc pracę, w której zarabia 5 – 10 tys zł, bo łatwo znajduje nową tak samo płatną
Odpowiedź? „przybłęda” „klimakterium” „inteligentny inaczej”
Pytam, lub inni pytają o budowę domu mikropłatnościami, o cywilną odpowiedzialność za wypadek,
Odpowiedź? „wyżerasz innym z gara”
Pomijam Miłującego Prawdę, czy Marię Magdalenę. Przynajmniej nikogo nie obrażają
Nie pominę VonM, który wysnuł chybioną teorię o architekturze protestanckich kościołów , ale upomniany argumentami, przyznał się do pomyłki !!!. Tak po prostu! Niewiedza nie jest powodem do wstydu, p. VonM nie musi się wstydzić, że czegoś nie wiedział, nie wmawiał nikomu z uporem że następna stacja to (jego rodzinny) Szczecin
Niektórych pytań już nawet nie zadaję, bo choć , jak każdy, mam swój fach i trochę się na nim znam, to nie mogę zadać pytania.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
#16
23-01-2016 20:51
 0 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
>>>Ja programowo nie przyjmuję do wiadomości prywatności innych, więc i tej Twojej deklaracji, że pracujesz nie kupuję.
>>Pracuję.
>Nie przyjmuję tego do wiadomości, nie mogę przecież wykluczyć, że łżesz.
Nie możesz, więc też nie czynisz zarzutu

#17
23-01-2016 22:32
 0 na 4
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
W odpowiedzi szarley
>Nigdy nie twierdziłem, że jestem nawet średnio inteligentny
Ja od adwersarza oczekuję inteligencji co najmniej na średnim poziomie.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#18
24-01-2016 01:48
 Ocena 2 na 4
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
W odpowiedzi szarley

>>>nie mogę przecież wykluczyć, że łżesz.
>Nie możesz, więc też nie czynisz zarzutu
Nie dlatego przecież, ja zarzutu Ci nie czynię z braku potwierdzających tezę (iż łżesz) przesłanek. Ale ponieważ nie jestem w stanie wykluczyć, że takie przesłanki istnieją, jesteś dla mnie potencjalnym łgarzem.


Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

#19
24-01-2016 09:30
 Ocena 6 na 8
szarley (54913 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
>>>>nie mogę przecież wykluczyć, że łżesz.
>>Nie możesz, więc też nie czynisz zarzutu
>Nie dlatego przecież, ja zarzutu Ci nie czynię z braku potwierdzających tezę (iż łżesz) przesłanek. Ale ponieważ nie jestem w stanie wykluczyć, że takie przesłanki istnieją, jesteś dla mnie potencjalnym łgarzem.

Nie jestem w stanie wykluczyć, że jesteś prostytutką, zwłaszcza, że nigdy nie pisałaś, że nią nie jesteś. Nie pytam o cenę usługi, ponieważ nie mogę wykluczyć, że jesteś mężczyzną, a ja jestem heteroseksualny

Wybaczenia proszę, za zniżenie rozmowy do Twojego poziomu

#20
24-01-2016 13:43
 Ocena 2 na 4
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
W odpowiedzi szarley

>Nie jestem w stanie wykluczyć, że jesteś prostytutką, zwłaszcza, że nigdy nie pisałaś, że nią nie jesteś.
Bo ja o sobie w ogóle nie pisałam...

>nie mogę wykluczyć, że jesteś mężczyzną
... a płcie na forum służą formom gramatycznym.

>Wybaczenia proszę, za zniżenie rozmowy do Twojego poziomu
Chcesz powiedzieć, że skompromitowałam Cię bardziej niż uczyniłeś to sam?

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

#21
24-01-2016 14:48
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Wiem, ale nie powiem
W odpowiedzi szarley
.
>Dziękuję, to bardzo miłe co Pan pisze
Kurcze pieczone, za swoje samodzielne myślenie, krytycyzm i szczerość przez całe życie przez różnych zadufanych kacyków byłem karanym, to dlaczego teraz na emeryturze nie miałbym sobie pozwolić na pisanie tego co myślę? Profesor Staniszkis nie boi się, a ja miałbym się bać? Co cenzura zamknie mi usta i nie pozwoli się wypowiadać? To już przeżyłem.
Co zamkną mnie do więzienia? Tego nie jeszcze nie przeżyłem, ale już z roboty to mnie wywalali (w tym raz, co teraz jest najśmieszniejsze, przed zemstą przez PiS-owców za poglądy uchronił mnie prezydent Warszawy Lech Kaczyński i to pokazuje o ile facet był większym od swojego bliźniaka) Piszę szczerze to co myślę, a moim przeciwnikiem nie są i nigdy nie byli ludzie niezależnie od ich poglądów, z którymi można się zgadzać lub wieść inspirujący spór, a zawsze była głupota.

>Niemniej świadom jestem, że co poniektórym do pięt nie dorastam,
Przecież wszyscy tak mamy i trzeba być mocno zadufanym aby sobie przypisywać jakiś tam patent na rację i wiedzę. Zawsze są ci, którym do pięt nie dorastamy, ale także są ci, którzy nam do pięt nam nie dorastają. Najgorzej jest, gdy ci którym się wydaje, iż mają jakiś tam patent na mądrość i racje mogą sprawować władzę. Im większą, bardziej autorytarną bezdyskusyjną, tym dla nas gorzej.

>Wiele wiedzy na tym forum nabyłem.
Ja też i dlatego jest mi tak ciężko zrezygnować z udziału w nim pomimo świadomości, iż racjonalnie to powinienem, gdyż tu ze wspaniałych tradycji to najbardziej, chyba tylko nazwa pozostała. Nikt sam nie stworzy środowiska intelektualnego, co najwyżej może je skutecznie zainicjować i zorganizować. Środowisko to grupa ludzi, dla których podobne idee są ważne, z tej grupy na naszym forum pozostało już niewiele osób. Nowi tworzą nowe środowisko z tym starym nie mających nic wspólnego. www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,622763#w624217 Ale o to chyba właśnie chodzi.

>Każdy jednak spór na argumenty rozwija, czegoś uczy.
Dokładnie tak. Spór jest istotą postępu. Warto i należy się spierać, ale tylko na merytoryczne argumenty, a do tego potrzebnym jest partner, przeciwnik, ale nie kierujący się osobistą nienawiścią wróg, choć ja jakoś tam i wrogów znoszę. Według mnie najbardziej żałosnymi są ludzie pozującymi na bezsenny obiektywizm, gdy ich subiektywizm jest dla każdego samodzielnie myślącego racjonalisty jasno widocznym.

> Czego można się nauczyć od tych, których imiona przywołałem we wpisie początkującym wątek?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,694441

>Wenancjusz słusznie zarzuca mi udział w rozmowach z Krystkonem, ale raz, że odporności na głupstwa nie mam aż tyle, a dwa, czy należy głupocie (!) plac dać?
Moim zdaniem całkowicie słusznie, ale kto tu bez winy niech pierwszy rzuca w Pana kamieniem. Ja nawet tym ostatnim nie będę, gdyż też wielokrotnie dawałem się wciągać w idiotyczne spory lub nie udawało mi się przed głupcami skutecznie uciec. Ich upierdliwość, złość, serdeczna nienawiść znacznie przekracza naszą racjonalną odporność, ale głową muru się nie przebije. Miliony ludzi przeżyły głupotę ustrojów słusznie minionych, myślę, iż przeżyjemy też okres polskiej smuty niezależnie od tego jak szeroko ona się rozleje i jakie środowiska sobą obejmie. Uważam, iż po-PiS-owska Polska będzie społecznie dużo lepsza od tej przed PiS-owskiej i to mnie trzyma przy życiu i nadziei.

Pozdrawiam.

@@@
.

#22
24-01-2016 14:09
 Ocena 4 na 6
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem

>A na forum jak to na forum zdarza się, iż jakiś mało inteligentny i słabo wykształcony forumowicz zwraca się do profesjonalisty o sporym dorobku potwierdzonym stopniami i tytułami naukowymi per głupku
Nie wiem skąd to spostrzeżenie, bo na forum nie wiadomo kto jest utytułowanym specjalistą, często można się tego domyślać, ale formalnie takiej wiedzy o użytkownikach internetu się nie ma, no chyba, że znajomość rozszerza się poza tę wirtualną rzeczywistość.

Druga nieścisłość, to sugerowanie związku wykształcenia z inteligencją, niestety nie działa to w żadną stronę: na świecie nie brak ani tępych profesorów, ani inteligentnych cieciów.

>głupcom wydaje się
W kwestii "wydawania się" wiedzieć na pewno możemy jedynie to, co wydaje się nam. Więc albo powyższa opinia jest pochopna, albo poniższa:
>inteligentny czytelnik wystarczy że kilka, kilkanaście postów przeczyta i już wie z kim ma do czynienia.

Ale nade wszystko nie po to jest forum, by sobie ustalać "kto ma mieć rację", lecz po to, by stwierdzać "gdzie tkwił błąd", na co z "mającymi rację" nie zawsze jest szansa.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

#23
24-01-2016 14:23
 Ocena 8 na 8
szarley (54913 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Nigdy nie twierdziłem, że jestem nawet średnio inteligentny
>Ja od adwersarza oczekuję inteligencji co najmniej na średnim poziomie.

Cóż... jedyne co mogę Ci w takiej sytuacji doradzić, to unikanie moich wpisów i nieodpowiadanie na nie

I wybacz, że płakał nie będę

#24
24-01-2016 14:55
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
.
>Ale nade wszystko nie po to jest forum, by sobie ustalać "kto ma mieć rację", lecz po to, by stwierdzać "gdzie tkwił błąd", na co z "mającymi rację" nie zawsze jest szansa.
www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,646691#w646769

@@@
.

#25
24-01-2016 16:59
 Ocena-3 na 5
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
W odpowiedzi szarley
>Cóż... jedyne co mogę Ci w takiej sytuacji doradzić, to unikanie moich wpisów i nieodpowiadanie na nie
Staram się od dawna to robić, ale niektóre Twoje wpisy są takim przekłamaniem, że nie mogę się powstrzymać od sprostowania.
>I wybacz, że płakał nie będę
To mnie bardzo cieszy, bo tylko łzy szczęścia w cudzych oczach budzą we mnie radość.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#26
24-01-2016 18:53
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
Mój błąd. Miłującego Prawdę niestety też trzeba tu dopisać

Podobnie jak (obym się znów mylił) bytowników pojawiających się jak komety bo zamiast szukać wiedzy po bibliotekach lub choćby necie, myślą, że wystarczy wrzucić zapytanie na forum "stoliczku nakryj się" a każdą odpowiedż niespełniającą prośbę widzą już jako atak
www.racjonalista.pl/forum.php/s,694557#w694633

Znów odpowiedzi się nie spodziewać?

#27
24-01-2016 20:19
 Ocena 1 na 5
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem

>>Ale nade wszystko nie po to jest forum, by sobie ustalać "kto ma mieć rację", lecz po to, by stwierdzać "gdzie tkwił błąd", na co z "mającymi rację" nie zawsze jest szansa.
>www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,646691#w646769
To będzie jakaś szósta czy siódma odpowiedź, w której ograniczasz się do linka do naszych poprzednich dyskusji; niby jest to jakaś metoda, ale nie tylko szaleństwa w niej nie ma, ale nawet odrobiny wyobraźni.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

#28
24-01-2016 20:53
 0 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
>>>Ale nade wszystko nie po to jest forum, by sobie ustalać "kto ma mieć rację", lecz po to, by stwierdzać "gdzie tkwił błąd", na co z "mającymi rację" nie zawsze jest szansa.
>>www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,646691#w646769
>To będzie jakaś szósta czy siódma odpowiedź, w której ograniczasz się do linka do naszych poprzednich dyskusji; niby jest to jakaś metoda, ale nie tylko szaleństwa w niej nie ma, ale nawet odrobiny wyobraźni.
Nie prowokuj go, bo jego teksty ostatnio lądują w oślej ławce.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#29
24-01-2016 22:58
 0 na 2
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
.
www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,646691#w646769
>To będzie jakaś szósta czy siódma odpowiedź, w której ograniczasz się do linka do naszych poprzednich dyskusji; niby jest to jakaś metoda, ale nie tylko szaleństwa w niej nie ma, ale nawet odrobiny wyobraźni.
>
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,646691#w646769
www.racjon(*)m.php/s,667890/z,0/d,9#w668854
www.racjonalista.pl/forum.php/s,590321

@@@
.

#30
24-01-2016 23:04
 Ocena-1 na 3
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Wiem , ale nie powiem
>>>Ale nade wszystko nie po to jest forum, by sobie ustalać "kto ma mieć rację", lecz po to, by stwierdzać "gdzie tkwił błąd", na co z "mającymi rację" nie zawsze jest szansa.
>>www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,646691#w646769
>To będzie jakaś szósta czy siódma odpowiedź, w której ograniczasz się do linka do naszych poprzednich dyskusji; niby jest to jakaś metoda, ale nie tylko szaleństwa w niej nie ma, ale nawet odrobiny wyobraźni.
A nie mówiłem:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,694474#w694739
już całkiem przestał pisać, tylko wkleja linki:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,694474#w694758


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365