Racjonalista - Strona głównaDo treści
Od marca 2016 r chrzest dzieci będzie przestępstwem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
25-01-2016 16:39Duch Prawdy (14790 punktów)Od marca 2016 r chrzest dzieci będzie przestępstwem
Ocena 3 na 7
"Chrzest narusza art 16 Europejskiej Konwencji. Niemowlęta nie są jeszcze w stanie zrozumieć co to jest chrzest, co jest przymuszeniem przyjęcia wiary, nie wiedząc o tym. Chrzest jest aktem, który powinien być wybrany świadomie i nie może być narzucony z góry przez organizację religijną (w tym przypadku chrześcijańsko-katolicką), zwłaszcza w takim momencie, w którym Europa znalazła się w istnym tyglu ras, kultur i religii. Praktyka tego sakramentu chrztu jest niezgodna z najlepszymi interesami dziecka, zgodnie z art. 3 Konwencji o prawach dziecka, ratyfikowanej 25 maja 1992 przez ponad 180 państw, a dzieci muszą być chronione w uczciwości i wolności osobistej. Decyzja ta będzie krokiem naprzód dla cywilizacji zachodniej, w odniesieniu do wszystkiego i wszystkich.":
dzieckonmp(*)t-dzieci-bedzie-przestepstwem/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..
#241
10-02-2016 22:36
 Ocena 1 na 1
Dyshia (307 punktów)Odp: z jakiej racji ktoś musi złożyć apostazję
W odpowiedzi Mano
>09 lutego 2016 r. o godz. 12:30 skład orzekający NSA wyraził zdanie, że w celu dokonania aktualizacji własnych danych osobowych należy dokonać formalnej apostazji zgodnej z wymogami władz kościelnych. Więcej informacji tu:
> swieckapolska.pl/czy-nsa-rozstrzygnal-ostatecznie/
>

O proszę... O wcześniejszym werdykcie czytałam w miniony weekend i z satysfakcją stwierdziłam, że w końcu długa lista przepisów ujętych w dumnie nazwanych dokumentach, jak "Konstytucja", "Powszechna Deklaracja Praw Człowieka" itp. w końcu zaowocowała podejściem do wspomnianej procedury w sposób rozsądny, czyli z odpowiednią hierarchią jednych praw względem drugich... Entuzjazm prysł. Ach ten KK, znowu górą.


Powyższa wypowiedź została przemyślana. Intencją autorki nie było prowokowanie rozmówców o odmiennych poglądach.

Episode_2 (3284 punktów)Odp: z jakiej racji ktoś musi złożyć apostazję
W odpowiedzi Mano
>09 lutego 2016 r. o godz. 12:30 skład orzekający NSA wyraził zdanie, że w celu dokonania aktualizacji własnych danych osobowych należy dokonać formalnej apostazji zgodnej z wymogami władz kościelnych. Więcej informacji tu:
> swieckapolska.pl/czy-nsa-rozstrzygnal-ostatecznie/

O żeż!

Drobner (19539 punktów)Odp: z jakiej racji ktoś musi złożyć apostazję
W odpowiedzi Mano
> swieckapolska.pl/czy-nsa-rozstrzygnal-ostatecznie/

Nie ogłaszałem tego wcześniej, gdyż wydawało mi się to zbędne - jako oczywiste.
Taki wyrok jednak daje asumpt do zwerbalizowania stanowiska:

Wszystkie religie i kościoły mam w dupie.
Procedury 'apostazji' stamtąd - nie przewiduję...


Drobner, 'równościowy'...

#244
11-02-2016 08:50
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: z jakiej racji ktoś musi złożyć apostazję
W odpowiedzi Drobner
A tak mi do głowy przyszło....
Skoro, żeby być chrześcijaninem, członkiem KK, wystarczy być ochrzczonym i to nawet w nieświadomości, co właśnie pośrednio potwierdził NSA, czyż to nie jest sposób na rozwiązanie problemu z muzułmańskimi uchodźcami?? Wystarczy przejść się po obozach w czasie gdy ludzie śpią, ochrzcić ich i już mamy chrześcijańskich, ba! katolickich uchodźców.

Nie ma za co...


Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.

#245
11-02-2016 09:07
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: z jakiej racji ktoś musi złożyć apostazję
W odpowiedzi Zielony Tygrys
>A tak mi do głowy przyszło....
>Skoro, żeby być chrześcijaninem, członkiem KK, wystarczy być ochrzczonym i to nawet w nieświadomości, co właśnie pośrednio potwierdził NSA, czyż to nie jest sposób na rozwiązanie problemu z muzułmańskimi uchodźcami?? Wystarczy przejść się po obozach w czasie gdy ludzie śpią, ochrzcić ich i już mamy chrześcijańskich, ba! katolickich uchodźców.
>Nie ma za co...

Dobre!

Nadać przybłędom
status: 'katolicy' -
kropidłem ich i kolędą
już na granicy...
==============



Drobner, no mercy

#246
11-02-2016 12:04
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Chrzest zobowiązuje ... do płacenia
W odpowiedzi Brzostowski
> Oczywiście, że są śmieszniejsi od owieczek. Owieczki wierzą w
> te czary, a ci ateiści nie wierzą, a tego potrzebują. Pan nie
> widzi tutaj bezmiaru śmieszności, sprzeczności lub wręcz głupoty?

1. Co śmiesznego jest w tym, że dany człowiek chce zmniejszenia dotacji na związek wyznawniowy, który jest mu obojętny, lub nawet wg niego szkodliwy?
Ów człowiek dobrze wie, że związek wyznaniowy obecnie finansowany jest proporcjonalnie do liczby członków, a on wciąż jego szeregi formalne zasila.
On nie potrzebuje apostazji. On chce wykreślenia go z tej konkretnej bazy danych która jest później używania w celach niezgodnych z jego wartościami.

2. Co śmiesznego jest w tym, że dany człowiek chce uchodzić swoje dane osobowe przed nieuprawnionym kopiowaniem, rozpowszechnianiem, udostępnianiem i składowaniem?

Odpowiecie mi, panie kolego Brzostowski?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#247
11-02-2016 12:41
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Chrzest zobowiązuje ... do płacenia
W odpowiedzi Jacek Głodzik
.
>Odpowiecie mi, panie kolego Brzostowski?
www.racjon(*).php/z,0/d,28/s,668549#w670474

@@@
.

Spring (1174 punktów)Odp: Od marca 2016 r chrzest dzieci będzie przestępstwem
W odpowiedzi Dyshia
> chciałbyś, aby kościoły i inne szeroko pojęte związki wyznaniowe działały podobnie jak np. Koła Gospodyń Wiejskich, konkretniej społeczno-zawodowe organizacje osób wierzących...
Właśnie tak, można wtedy będzie zdobyć zawód piekarza opłatków.

> mam na myśli pojawianie się długo oczekiwanego przez niektórych wyroku NSA w sprawie procedury apostazji narzucanej przez kościół.
Jakimi jeszcze rytuałami religijnymi ma się zająć NSA czy inne służby?

> Dobrze wiesz, że nie sposób ustalić "chętności niemowląt" odnośnie tej, jak i praktycznie każdej innej kwestii.
Każdą kwestię można omówić niezależnie. W wypadku przekonanań religijnych sprawa jest jasna.

> Ja natomiast pisałam tu o lekcjach religii, czyli zajęciach dla dzieci w wieku ok. lat sześciu i starszych, które też nie wyrażają tu swojej chęci/niechęci, tylko rodzice w swoim imieniu proszą o ich organizację w szkołach, żeby posyłać na nie swoje pociechy.

Znowóż, skosk w bok. Lekcje są po to by dziecko uczyło się, poznawało otaczający świat. Natomiast bardziej świadome przekonania religijne powstają później, czyli u nastolatków.

> którzy prawa do chrzczenia swoich dzieci będących jeszcze w kołysce nie omieszkają bronić z użyciem środków dostępnych w demokratycznym i rozwiniętym państwie.

Zauważ, że cały czas mówimy nie o prawie na chrzest, tylko czy z automatu chrzest ma być trakowany jako przynależność do związku wyznaniowego (a też nie Kościoła jako wspólnoty powołanej przez Boga).

Jak i przy każdym wyborze, będą zwolennicy i przeciwnicy.

> Ale nie dostrzegasz niczego złego w regulowaniu spraw osób wierzących przez niewierzących?
W sprawach regulacji zasad działania oficjalnych organizacji nie ma nic do wierzenia.

> Czy, jak w podanym przykładzie (stosunki pracownik/pracodawca), chcemy by np. status związków zawodowych górników był modyfikowany przez związki zawodowe rolników, bo w tym środowisku jakieś zapisy przyniosły zmianę na lepsze?

Każde zasady są pisane w sposób ogólny, nie ma znaczenia kim się jest, ogólne zasady wstępowania i występowania, powinny być jednakowe dla wszystkich. W podanym przypadku każdy jest pracownikiem, niezależnie od zawodu (lub menadżerem).

> Powyższa wypowiedź została przemyślana. Intencją autorki nie było prowokowanie rozmówców o odmiennych poglądach.
Skwituję użytą w wypowiedzi emotką:

#249
11-02-2016 15:14
 Ocena 1 na 1
Spring (1174 punktów)Odp: Od marca 2016 r chrzest dzieci będzie przestępstwem
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Inteligent to nie to samo co intelektualista, szczury też są inteligentne.
Są, jednak szczury intelektualiści - to gatunek wymarły.

Puszek Okruszek (73 punktów)Odp: Od marca 2016 r chrzest dzieci będzie przestępstwem
W odpowiedzi Brzostowski
>Wydaje się to tak głupie, że nie do pomyślenia, ale gdyby tak było:
>Od kilku dziesięcioleci UE się rozwija, dołączają się nowe kraje, jest miło i przyjemnie, mimo problemów.
>I głupie lewactwo rozwali UE.
Dokładnie! Ja sam całym sercem popieram ideę integracji europejskiej, ale właśnie: europejskiej, a nie afroarabskiej! Lewactwo sprawiło i ciągle sprawia, że samo hasło ,,jedność europejska'' budzi odruchy wymiotne.

#251
16-02-2016 15:57
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Chrzest zobowiązuje ... do płacenia
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Oczywiście, że są śmieszniejsi od owieczek. Owieczki wierzą w
>> te czary, a ci ateiści nie wierzą, a tego potrzebują. Pan nie
>> widzi tutaj bezmiaru śmieszności, sprzeczności lub wręcz głupoty?
>1. Co śmiesznego jest w tym, że dany człowiek chce zmniejszenia dotacji na związek wyznawniowy, który jest mu obojętny, lub nawet wg niego szkodliwy?
W tym nie widzę nic śmiesznego.
>Ów człowiek dobrze wie, że związek wyznaniowy obecnie finansowany jest proporcjonalnie do liczby członków, a on wciąż jego szeregi formalne zasila.
A gdzie tak jest? U nas?
>On nie potrzebuje apostazji. On chce wykreślenia go z tej konkretnej bazy danych która jest później używania w celach niezgodnych z jego wartościami.
No to, wtedy jest to logiczne.
>2. Co śmiesznego jest w tym, że dany człowiek chce uchodzić swoje dane osobowe przed nieuprawnionym kopiowaniem, rozpowszechnianiem, udostępnianiem i składowaniem?
>Odpowiecie mi, panie kolego Brzostowski?
W jaki sposób? Przez apostazję to zrobić?

Poza tym, wiadomo, o co chodzi, bo w kółko sami ateiści i antyklerykały o tym piszą. Idzie o demonstrację i potrzebę "duchową" apostazji. Już Wam tam chodzi o dane osobowe?! Nie rozbawiajcie mnie...

Śmieszą mnie lemingi.

#252
16-02-2016 17:35
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Chrzest zobowiązuje ... do płacenia
W odpowiedzi Brzostowski
>> Ów człowiek dobrze wie, że związek wyznaniowy obecnie
>> finansowany jest proporcjonalnie do liczby członków, a on wciąż
>> jego szeregi formalne zasila.
>A gdzie tak jest? U nas?

Nie, na Wyspach Bergamutach.

>>On nie potrzebuje apostazji. On chce wykreślenia go z tej konkretnej bazy danych która jest później używania w celach niezgodnych z jego wartościami.
>No to, wtedy jest to logiczne.

Zgadza się. I coś Cię w tym śmieszy?

>>2. Co śmiesznego jest w tym, że dany człowiek chce uchodzić
>> swoje dane osobowe przed nieuprawnionym kopiowaniem,
>> rozpowszechnianiem, udostępnianiem i składowaniem?
>>Odpowiecie mi, panie kolego Brzostowski?
>W jaki sposób? Przez apostazję to zrobić?

Apostazja nie daje pewności. Przynajmniej w rozsądnym czasie czyli np. 2 tyg.
Pewnie wiesz, ile się ta procedura nieraz ciągnie.

> Poza tym, wiadomo, o co chodzi, bo w kółko sami ateiści
> i antyklerykały o tym piszą. Idzie o demonstrację i potrzebę "duchową" apostazji

Komu wiadomo i na jakiej podstawie? Wyobraźni osób wierzących, czy może rozmów z ateistami?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,694830#w697993

> Już Wam tam chodzi o dane osobowe?! Nie rozbawiajcie mnie...

Nadal nie rozumiem co Cię w tym bawi, ale taktownie już nie dopytuję.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#253
16-02-2016 19:27
 Ocena 7 na 7
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Chrzest zobowiązuje ... do płacenia
W odpowiedzi Brzostowski

>Idzie o demonstrację i potrzebę "duchową" apostazji.
Nic podobnego.
>Już Wam tam chodzi o dane osobowe?!
Wyłącznie.
>Nie rozbawiajcie mnie...
Rozrywkowy facet z Waszmości, skoro wszystko Waści tak bawi

#254
16-02-2016 21:38
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Chrzest zobowiązuje ... do płacenia
W odpowiedzi Brzostowski
>Poza tym, wiadomo, o co chodzi, bo w kółko sami ateiści i antyklerykały o tym piszą. Idzie o demonstrację i potrzebę "duchową" apostazji.
Wiadomo tyle ile komu...
Różne są powody apostazji, a dla niektórych potrzeba duchowa (nie "duchowa")!


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#255
19-02-2016 14:26
 Ocena 1 na 1
oportunista (1711 punktów)Odp: Od marca 2016 r chrzest dzieci będzie przestępstwem
Bardzo ciekawa dyskusja się pod tematem wywiązała - no taka na poziomie. Idąc tropem nielegalności chrztu, trochę może nieprzemyślane, ale proponuję nie narzucać dziecku mowy w języku ojczystym, niech zdecyduje gdy dorośnie w jakim języku będzie chciał się uczyć mowy. Można też zakazać meldowania w miejscu pobytu rodziców, posyłanie przymusowego do szkół, aż do czasu gdy będzie zdolny ocenić gdzie chce mieszkać, jaką nadać sobie narodowość. Ostatnio często jest mi wstyd za naszych polityków i niektórych rodaków, jestem za tym aby po osiągnięciu pełnoletności, każdy zdecydował sam w co ma wierzyć, kim być, gdzie mieszkać, ile zarabiać... . To niesłychanie wzniosła i postępowa idea. Tak trzymać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365