 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-10-2018 23:10 | Krystynaback (2981 punktów) (zablokowany) | Pytania o materię 0 na 2 | Jest tu takich paru, którzy mnie nieustannie obrażają i poniżają przyjmując za podstawę do tego bzdury okropne, twierdzenia fałszywe, definicje pozbawione wszelkiego sensu, proszę nie dajcie się im zwieść, nie ulegajcie ich arogancji i agresji, bo urządzą Wam życie pełne fałszu cierpienia i zła. Był wątek o abstrakcji zatem czas i miejsce na wątek o materii. Za wiki: Cytat:Materia (z łac. materia: tworzywo, materiał) - ogół istniejących przedmiotów fizycznych, poznawalnych zmysłami; w ujęciu filozoficznym wszystko co istnieje w czasie i przestrzeni, obiektywna rzeczywistość niezależna od świadomości.
Nie będę krytykowała tej definicji, przejdę od razu do własnej Materią jest każdy obiekt, który ma tylko jedno położenie w przestrzeni, rozmiar w przestrzeni różny od zera i różną od zera masę. Obiekty, który nie mają tych właściwości są niematerialne. Każdy obiekt, który ma tylko jedno położenie w czasie, rozmiar w czasie różny od zera i różną od zera prędkość jest ruchem. Twierdzę, że wszelki ruch jest niematerialny, wszelki ruch jest abstrakcyjny. Współczesne pojęcie materii jest błędne, ponieważ naukowcy próbują ruch uznać za materię. Widać to w licznych definicjach gdzie mowa o przynależności oddziaływań do materii. Z tych prób oczywiście nic dobrego nie wynika, czynności/działania nie są materią, są abstrakcją. - Światło nie jest materią, jest ruchem, jest abstrakcją.
- Temperatura jest materią, jest ruchem, jest abstrakcją.
- Fala nie jest materią, jest ruchem, jest abstrakcją.
Taki jest mój pogląd, który może pomoże wam pojąć materię i ruch. Materia przyjmuje postać ciał. Ruch przyjmuje postać czynności. Wszystkie ciała tworzą przestrzeń. Wszystkie czynności tworzą czas. O przekształceniu materii i ruchu nie będę już się rozpisywała, bo każdy już dobrze to zna, choćby z prac Einsteina. Teraz czas na pytania: Czym wg Was jest materia? Czy wszystko wg Was jest materią? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | "Myśl" jest tu symbolem ciała, bo jeśli coś ma się obracać to musi mieć rozmiar w przestrzeni i masę. Elektron może orbitowac w atomach twojego mózgu, elektro z rozmiarem i masą. Wszystkie zdania, w których czynność jak "myśl" wykonuje czynność mają znaczenie tylko dlatego, że wyrażają coś innego niż to wynika bezpośrednio z treści. Tu znaczenie jest domyślne i w swej fundamentalnej postaci zawiera w sobie opis ciała i czynności. Zdanie, które nie zawiera choćby domyślnego opisu ciała i czynności nie może nabrać sensu. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Zastanawiam się czy naprawdę chcielibyście cenzury czy tylko tak się porozumiewawczo po plecach poklepujecie? Sądzę, że pogarda pozwala Wam nie zająć żadnego stanowiska w przedmiocie rozmowy i wyjść w waszym przekonaniu z tego z twarzą. A właśnie czy zaliczylibyscie ruch do materii? Np. taki Windows - czy jest materialny? O co chodzi z tym waszym prawem własności niematerialnej? Rozumiecie to? Posiadać coś czego nie ma? Oooo, nie będzie odpowiedzi na te pytania? Nie ma sensu prowadzić takiej dyskusji? Ja już się trochę poznałem na waszym pojęciu rzeczywistości  |
#168 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Pytania o materię | > "Myśl" jest tu symbolem ciała,Nie pyerdol
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | A może to Wy żyjecie w świecie waszej ignorancji? Co Wam pozwala wierzyć, że działanie w zbiorze jest tym samym co element zbioru? Jak sądzisz, jaka jest masa drogi, którą przejechał używany przez 20 lat samochód? A może tej drogi nie ma? Ale ślad pozostał. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Pytania o materię | > jaka jest masa drogi, którą przejechał używany przez 20 lat samochód?a ile waży kandela gwoździ?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Czynności jak np. światło, dźwięk, temperatura, obroty silnika, Windows, czy jazda na rowerze nie mają żadnej masy, bo nie są materią w przestrzeni lecz ruchem q czasie i mają prędkość. Windows jest ruchem i występuje wyłącznie w czasie, w przestrzeni nie znajdziesz po nim zadnego śladu, żadnego rozmiaru w przestrzeni, zadnego położenia w przestrzeni, żadnej masy nie zdołasz mu przypisać. A teraz możesz ten fakt zignorować i uciec w świat swoich projekcji. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Pytania o materię |
> Dla przestrzeni jednostką wymiaru jest ciało, np. stopa lub łokiećŻe niby te czynności tak długo trwają, aż się ta długość materializuje i można ją na łokcie zmierzyć? 
Cza być oszczędnym. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Zmiana to przekształcenie ruchu w materię i materii w ruch. Ruch, którego kierunek się zamyka staje się materią. Ciało, którego kierunek się otwiera staje się ruchem. Ciala podobnie jak czynności mają kierunek z tym że zakrzywiony. |
#174 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Pytania o materię |
> 0 = 0> 16-12-4 = 20-15-5> 4(4-3-1) = 5(4-3-1) / : (4-3-1)> 4 = 5  N000, t0 ja już T0bą interesu nie zr0bię. 
Cza być oszczędnym. |
#175 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Pytania o materię |
> Takie np. "jesty" to zapewne atawistyczne 'czasowniko-podobne formy gramatyczno-posiłkowe', nie posiadające "realnego Krystkobytu ontologicznego".Krystkobyć, czy Krystkoniebyć - oto jest pytanie!
Cza być oszczędnym. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Pytania o materię |
> Zmiana to przekształcenie ruchu w materię i materii w ruch.Zmieniłeś temat, jak się ma do tego Twoja definicja zmiany?
Cza być oszczędnym. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Pytania o materię | |
#178 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Pytania o materię | > Krystkobyć, czy Krystkoniebyć - oto jest pytanie!Almost Kryspeare.... Drobn ir, zaledwie...
Mądrości Mankiewicza: 1. Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła 2. Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy 3. Bóg to świat wypełniony transcende mtną Duszą. www.racjonalista.pl/forum.php/s,763660#w763882 |
#179 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Pytania o materię | > >Zmiana to przekształcenie ruchu w materię i materii w ruch.> Zmieniłeś temat, jak się ma do tego Twoja definicja zmiany?Kobieto! Jak śmiesz mu takie poprzeczki stawiać? Przecież to jest wyraźne pastwienie się nad nieukiem nie znającym podstaw matematyki, fizyki, ekonomii, socjologii i cholera wie czego tam jeszcze. Nie można się tak zachowywać w stosunku do nieuka. Nieuk to też człowiek! Być mądrym to proste. Ale być nieukiem nieokrzesanym to wysiłek. Doceń chociaż i to u niego. Nie widzisz, że znów go zapędziłaś "do kąta" doniosłą przemianę materii w ruch! On zauważył to czy nie? A Ty? Ja zresztą też nie zauważyłem. Co za naiwne pytania mu dajesz typu: "....jak ma się do tego Twoja definicja zmiany?" On to wie i wystarczy. "Do kąta" winien iść Einstein. Zauważ, że jest na takim poziomie, że nie będzie Tobie odpowiadał, bo wyjaśnia związki znane, tyle, iż tylko jemu.(!) Dla niego to oczywiste! My chyba nie dorastamy do jego poziomu niewiedzy. I powiem Tobie, że się wstydzę swojej wiedzy, przez niego i przez Ciebie. "Ja wiedziałem, że tak będzie" (Halama w kabarecie). Wyjątkowo pozdrawiam z żalu nad nami.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Widzę, że moje opisy nie daja Ci spokoju i rozumiem dlaczego. Nie umiesz wyjaśnić zmiany. Chciałbyś mi zaprzeczyć ale nie potrafisz inaczej opisać zmiany. Bo gdybyś tylko potrafił na pewno zrobiłbys to. Twój światopogląd się wali? Cierpisz i stąd te wyzwiska? Co ludzie nie zrobią dla zachowania swiatoppgladu? Niektórzy potrafią nawet zabić. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|