 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-10-2018 23:10 | Krystynaback (2981 punktów) (zablokowany) | Pytania o materię 0 na 2 | Jest tu takich paru, którzy mnie nieustannie obrażają i poniżają przyjmując za podstawę do tego bzdury okropne, twierdzenia fałszywe, definicje pozbawione wszelkiego sensu, proszę nie dajcie się im zwieść, nie ulegajcie ich arogancji i agresji, bo urządzą Wam życie pełne fałszu cierpienia i zła. Był wątek o abstrakcji zatem czas i miejsce na wątek o materii. Za wiki: Cytat:Materia (z łac. materia: tworzywo, materiał) - ogół istniejących przedmiotów fizycznych, poznawalnych zmysłami; w ujęciu filozoficznym wszystko co istnieje w czasie i przestrzeni, obiektywna rzeczywistość niezależna od świadomości.
Nie będę krytykowała tej definicji, przejdę od razu do własnej Materią jest każdy obiekt, który ma tylko jedno położenie w przestrzeni, rozmiar w przestrzeni różny od zera i różną od zera masę. Obiekty, który nie mają tych właściwości są niematerialne. Każdy obiekt, który ma tylko jedno położenie w czasie, rozmiar w czasie różny od zera i różną od zera prędkość jest ruchem. Twierdzę, że wszelki ruch jest niematerialny, wszelki ruch jest abstrakcyjny. Współczesne pojęcie materii jest błędne, ponieważ naukowcy próbują ruch uznać za materię. Widać to w licznych definicjach gdzie mowa o przynależności oddziaływań do materii. Z tych prób oczywiście nic dobrego nie wynika, czynności/działania nie są materią, są abstrakcją. - Światło nie jest materią, jest ruchem, jest abstrakcją.
- Temperatura jest materią, jest ruchem, jest abstrakcją.
- Fala nie jest materią, jest ruchem, jest abstrakcją.
Taki jest mój pogląd, który może pomoże wam pojąć materię i ruch. Materia przyjmuje postać ciał. Ruch przyjmuje postać czynności. Wszystkie ciała tworzą przestrzeń. Wszystkie czynności tworzą czas. O przekształceniu materii i ruchu nie będę już się rozpisywała, bo każdy już dobrze to zna, choćby z prac Einsteina. Teraz czas na pytania: Czym wg Was jest materia? Czy wszystko wg Was jest materią? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Jedynie organizmy o zbliżonej architekturze ciala mogą przejawiać zbliżone strukturalnie czynności a zatem abstrakty. Czynności ciała to inaczej umysłowe abstrakty. Zgodność fizyczna jest warunkiem komunikacji. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Pytania o materię |
> Ślepota to pojęcie braku doznania obrazu zbudowane na doznaniu obrazu.> Człowiek kolano zdobywa takie pojęcie rzeczywistości na jakie pozwala mu złożoność jego ciała.Pojęcie pojęciem, rzeczywistość rzeczywistością, ale możliwość konkretnych odczuć daje nie złożoność ciała, lecz jego wyposażenie; organizmy bywają ślepe lub głuche gdy nie mają odpowiedniego do odbioru obrazów czy dźwięków wyposażenia. A poczucia "wymiaru czasu" nie daje żaden ze zmysłów, stąd zresztą potrzeba zegarków czy kalendarzy.
Cza być oszczędnym. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Doznanie czasu to doznanie ruchu innych ciał. Doznajesz ruchu każdym zmysłem, tak jak każdym zmysłem doznajesz obcych ciał. |
#34 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Pytania o materię | > >Ślepota to pojęcie braku doznania obrazu zbudowane na doznaniu obrazu.> >Człowiek kolano zdobywa takie pojęcie rzeczywistości na jakie pozwala mu złożoność jego ciała.> Pojęcie pojęciem, rzeczywistość rzeczywistością, ale możliwość konkretnych odczuć daje nie złożoność ciała, lecz jego wyposażenie; organizmy bywają ślepe lub głuche gdy nie mają odpowiedniego do odbioru obrazów czy dźwięków wyposażenia.> A poczucia "wymiaru czasu" nie daje żaden ze zmysłów, stąd zresztą potrzeba zegarków czy kalendarzy.No bo widzisz, "nie widzisz". Tak jak ja i wielu innych forumowiczów. W zasadzie to człowiek ma te pięć podstawowych zmysłów: słuchu, węchu, wzroku, dotyku, smaku. Jeśli wszystkie zmysły skupi na czasie, to może czas obserwować. (Czuje wszystkimi zmysłami). Erudyta Krystkon ma jeszcze pewnie dodatkowe zmysły, bo zdziwił się jak nie można obserwować czasu? A zdziwiony, że reszta ludzkości nie widzi tego co on widzi. Stąd dalszy wniosek, że "złożoność ciała" Krystkona mu na to pozwala by się dziwić. Bo on "poczucia wymiaru czasu" ma za nadto (jak go wywalą z roboty za odlotowe pie..lenie), bo teraz naraz objawił niezwykłą aktywność na tym forum z nadmiaru wolnego czasu. Znów jest pewnie na Kidergeldzie.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Pytania o materię |
Kiedy właśnie zwłaszcza ruch obcego ciała odczuwany każdym zmysłem może odczuwanie upływu czasu zahamować! 
Cza być oszczędnym. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Pytania o materię |
> Jeśli wszystkie zmysły skupi na czasie, to może czas obserwować.Czyżbyś pisał o wpatrywaniu się w ruch wskaźnika w zegarku?  > "złożoność ciała" Krystkona mu na to pozwala by się dziwić. Bo on "poczucia wymiaru czasu" ma za nadtoKiedy ruchu jest mało, to czas się uciążliwie wlecze, co sprawia, że odczuwamy go bardziej, a to nie jest zgodne z krystianowym "czas to ruch odczuwany wszystkimi zmysłami".
Cza być oszczędnym. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Wszystkie pojęcia są określeniami doznań. Jeśli potrafisz czas wyróżnić, zrozumieć i nazwać to też musisz go doznać. Miara czasu są czynności tak jak miara przestrzeni są ciała. Doznanie jakiejkolwiek czynności jest doznaniem czasu. Uczucie temperatury nie jest doznaniem materii lecz doznaniem jej ruchu. Dźwięk nie jest materią lecz ruchem materii, obraz nie jest materią lecz ruchem materii. Każdym przyrządem do mierzenia masy, zmierzysz także prędkość, tylko inaczej będziesz musiał ten przyrząd obserwować. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Kiedy ruchu brak, czas zatrzymuje się zupełnie, bowiem czas to zbiór wszystkich czynności. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Pytania o materię |
> Kiedy ruchu brak, czas zatrzymuje się zupełnie, bowiem czas to zbiór wszystkich czynności.Ale im mniej się dzieje, tym bardziej czas odczuwamy, czyli jest odwrotnie, niż twierdzisz w tutaj zacytowanej wypowiedzi.
Cza być oszczędnym. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | To nieprawda, że doznajesz czas kiedy nic się nie porusza, czas to po prostu wszelki ruch. Doznanie braku działania nie jest doznaniem czasu ale jego braku. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Pytania o materię |
> To nieprawda, że doznajesz czas kiedy nic się nie poruszaCo więc się dłuży siedzącemu w poczekalni? > Doznanie braku działania nie jest doznaniem czasu ale jego braku.Jeżeli godzina przy intensywnym zajęciu przelatuje nie wiadomo kiedy, a godzina w poczekalni się wlecze, to znaczy że zmysłu pozwalającego na "doznawanie czasu" nie mamy.
Cza być oszczędnym. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Wg mnie czynisz błędne założenie iż czas jest czymś poza czynnością i być może też, że przestrzeń czyms poza ciałem. Otóż nie. Czas to po prostu zbiór wszystkich czynności a przestrzeń to zbiór wszystkich ciał. Poza czynnością i ciałem nic więcej już nie ma. Kiedy nie doznajesz ruchu to nie doznajesz czasu, bo nie doznajesz żadnej z czynności. I to jest koniec ścieżki doznania. Czynność nie jest pochodną czasu. Czynność to dosłownie czas, tak jak ciało jest pochodną przestrzeni tylko jest przestrzenią. Określona czynność jest czynnikiem czasu. Brak czynnika to brak czasu. 10kg bryła nieruchomej skały nie czyni żadnego czasu a jedynie czyni przestrzeń. Natomiast drgania tej bryły czynią już czas. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Jeśli z tą blokadą chodzi o mnie to zapewniam, że Wenancjusz kłamie. Po co kłamie? Taki tu mają system wzajemnego dowartosciowywania się, że w kolko Macieju podkreślają pogardę dla tych, z którymi się nie zgadzają. I to taki kolejny przejaw braku szacunku przy czym sfałszowany. Mam ochotę na kolejne uproszczenie moich definicji materii i ruchu. Materia to każdy obiekt, który ma niezerowy rozmiar w przestrzeni. Ruch to każdy obiekt, który ma niezerowy rozmiar w czasie. Takie to proste, że każdy z łatwością da radę zaprzeczyć i udowodnić, że się mylę  . |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Pytania o materię | > Po co kłamie?> Taki tu mają system wzajemnego dowartosciowywania się, że w kolko Macieju podkreślają pogardę dla tych, z którymi się nie zgadzają.> Ty niepracujacy to aż wola o pomstę.UDOWODNIJ LUB PRZEPROŚ
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | > >Ty niepracujacy to aż wola o pomstę.> UDOWODNIJ LUB PRZEPROŚTo była jedynie projekcja sytuacji, w której Ty sprawny intelektualnie migalbys się od pracy, żeby nie zrobić tego czego inni potrzebują a jedynie to czego sam chcesz Ale Ty to przecież doskonale rozumiesz Czujesz się ponizony to opisz swoją pracę i po sprawie. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|