 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-10-2018 23:10 | Krystynaback (2981 punktów) (zablokowany) | Pytania o materię 0 na 2 | Jest tu takich paru, którzy mnie nieustannie obrażają i poniżają przyjmując za podstawę do tego bzdury okropne, twierdzenia fałszywe, definicje pozbawione wszelkiego sensu, proszę nie dajcie się im zwieść, nie ulegajcie ich arogancji i agresji, bo urządzą Wam życie pełne fałszu cierpienia i zła. Był wątek o abstrakcji zatem czas i miejsce na wątek o materii. Za wiki: Cytat:Materia (z łac. materia: tworzywo, materiał) - ogół istniejących przedmiotów fizycznych, poznawalnych zmysłami; w ujęciu filozoficznym wszystko co istnieje w czasie i przestrzeni, obiektywna rzeczywistość niezależna od świadomości.
Nie będę krytykowała tej definicji, przejdę od razu do własnej Materią jest każdy obiekt, który ma tylko jedno położenie w przestrzeni, rozmiar w przestrzeni różny od zera i różną od zera masę. Obiekty, który nie mają tych właściwości są niematerialne. Każdy obiekt, który ma tylko jedno położenie w czasie, rozmiar w czasie różny od zera i różną od zera prędkość jest ruchem. Twierdzę, że wszelki ruch jest niematerialny, wszelki ruch jest abstrakcyjny. Współczesne pojęcie materii jest błędne, ponieważ naukowcy próbują ruch uznać za materię. Widać to w licznych definicjach gdzie mowa o przynależności oddziaływań do materii. Z tych prób oczywiście nic dobrego nie wynika, czynności/działania nie są materią, są abstrakcją. - Światło nie jest materią, jest ruchem, jest abstrakcją.
- Temperatura jest materią, jest ruchem, jest abstrakcją.
- Fala nie jest materią, jest ruchem, jest abstrakcją.
Taki jest mój pogląd, który może pomoże wam pojąć materię i ruch. Materia przyjmuje postać ciał. Ruch przyjmuje postać czynności. Wszystkie ciała tworzą przestrzeń. Wszystkie czynności tworzą czas. O przekształceniu materii i ruchu nie będę już się rozpisywała, bo każdy już dobrze to zna, choćby z prac Einsteina. Teraz czas na pytania: Czym wg Was jest materia? Czy wszystko wg Was jest materią? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 #196 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Pytania o materię | > ... nawet już nie dodam czym jest reszta.Drobner, też zamilkły...
Mądrości Mankiewicza: 1. Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła 2. Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy 3. Bóg to świat wypełniony transcende mtną Duszą. www.racjonalista.pl/forum.php/s,763660#w763882 |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Wracając do tematu zapytam Cię czy wg Ciebie występuje coś takiego jak siła wiązania, którą mozna opisac jako trudność (opór przed) wydostania się z pola materii albo po prostu bezwładność? Weźmy za przykład przedostanie się na orbitę okoloziemska. Widzisz opór? Potrafiłbys ten opór opisać jako siłę wiązania? Czy potrafisz wskazać środek pola materii i jego granice? Jeśli zgodzisz się co do występowania siły wiązania to czy jest to siła w jednym punkcie przestrzeni czy w wielu jednocześnie? Jak narysowalbys jej wektor? Wycinek okręgu? Wiesz dlaczego można przyspieszyć satelitę na orbicie Księżyca? Bo można do tego wykorzystać masę Księżyca. Wiesz, że podczas każdego takiego przyspieszenia zarówno księżyc jak i satelita zostają nieco rozerwane, tzn. tracą masę? Siła wiązania obu pól materii księżyca i satelity jest po przyspieszeniu dla zewnętrznego obserwatora mniejsza. Tak oto np. materia przechodzi w ruch. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Aaa i wiesz co się wydarzy jeśli siła wiązania zatrzyma obiekt na orbicie? Dla zewnętrznego obserwatora oba pola materii zwolnią ale ich siłą wiązania wzrośnie. Obiekt przemieszczajacy się między orbitami po wejściu na orbitę zwolni i zwiększy swoją masę. Tym sposobem ruch przejdzie w materię. |
#199 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Pytania o materię |
> Ale trzeba będzie poszukać nowego 'wierzyciela'. Krystian?Ktoś, kto tutaj dał punkcik. Bankowo.
Cza być oszczędnym. |
#200 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Pytania o materię | > Wracając do tematu zapytam Cię...O związkach materii i ruchu to "rozmawiają" tutaj Hamerlik z Konopką. Dołącz raczej do nich, Krystianie, bo w tych kwestiach moja wiedza jest bardziej niż ujemna... A takich dwóch, jak Was trzech, to nigdy nie będzie ani jednego... Drobner, z bezwzględnej ujemności
Mądrości Mankiewicza: 1. Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła 2. Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy 3. Bóg to świat wypełniony transcende mtną Duszą. www.racjonalista.pl/forum.php/s,763660#w763882 |
#201 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Pytania o materię | > >Ale trzeba będzie poszukać nowego 'wierzyciela'. Krystian?> Ktoś, kto tutaj dał punkcik. Bankowo.Heh! I tak słowo 'wierzyciel' ukazało swoje oba znaczenia... Drobner, sceptyczny również wobec 'credit'owania
Mądrości Mankiewicza: 1. Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła 2. Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy 3. Bóg to świat wypełniony transcende mtną Duszą. www.racjonalista.pl/forum.php/s,763660#w763882 |
#202 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Pytania o materię | > Wiesz dlaczego jedne klasy społeczne używają wojska do dyscyplinowania pozostałych klas w zakresie ustanowionego im prawa?Znów totalny narkotyczny zwid....
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Dla mnie przekształcenie materii i ruchu jest tak oczywiste, że czasem zapominam o tym, ze dla Was nie jest oczywiste. A przy okazji zauważyłeś jakie wielkości występują we wzorze na energię? Wzór określany też chyba przekształceniem? Prawda? |
#204 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Pytania o materię | > Wzór określany też chyba przekształceniem? Prawda?Co to się porobiło? To jak się teraz nazywa samo "przekształcenie"? Drobner, starosłownikowy...
Mądrości Mankiewicza: 1. Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła 2. Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy 3. Bóg to świat wypełniony transcende mtną Duszą. www.racjonalista.pl/forum.php/s,763660#w763882 |
#205 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Pytania o materię | > >Skup się na ekstremum. Na szczycie fali [...] Ujrzysz punkt bez rozmiaru.> Czy oddanie mikrofalówki do punktu skupu będzie dostatecznie ekstremalne?  > A mówiąc serio, to ruchomość wymienionych zjawisk chyba wyklucza skupienie.Tak, li tylko wyłącznie, i to nie w punkcie skupu, ale punkcie skupienia ekstremum. Tym bardziej, że najniższy "punkt", jakkolwiek Krysykon DP to widzi, jest też ekstremum. W Kosmosie nie ma pojęcia "najwyższy" jak i "najniższy". Takie pojęcia dopiero przybierają swoją postać w stosunku do określonego, przyjętego, układu odniesienia. Teraz to i idiota, taki jak ja naprawdę nie rozumiem co on wyprawia na tym forum. Wie co to ekstremum? Mówimy przecież o fizyce. Pojęcie ekstremum zagościło na stałe w matematyce, ale tej "doroślejszej" ("wyższej"). Ekstremum to maksymalna wartość przebiegu funkcji, które szuka się przy pomocy rachunku różniczkowego. Dlatego, że to bardzo szybko i prosto. Dlaczego? Bo tylko szuka się pochodnej drugiego rzędu/drugiej pochodnej z pochodnej rzędu podstawowego/pierwszej pochodnej. I teraz trzeba nam ocenić, czy szukamy maximum czy minimum, co jest ogólnym określeniem ekstremum wartości funkcji w danym układzie zjawisk fizycznych. Trzeba tylko znać, lub umieć opisać w postaci funkcji zjawisko. Wszystko zależy od przyjętych zależności i czego chcemy szukać. Więc jest zasada udowodniona matematycznie, że druga pochodna przyjmuje wartość ujemną to mamy do czynienia z maximum i gdy dodatni to minimum. W zasadzie druga pochodna to kierunek trendu zmienności funkcji pierwotnej zwanej pierwszą pochodną. A bada się w sumie otoczenie punktu ekstremalnego, jaki trend ma funkcja podstawowa. Nie będę pytał naszego króla działu filozofia na forum, bo nie potrzebuję, bo wiem jak się szuka, bo Krystkon DP (Durna Pała) nie odpowie co miał na myśli, uprawiając bez żadnej żenady popisy erudycji na poziomie.....ech.. Dlatego właśnie mam żal do siebie. Dlaczego ja taki głupi nie jestem? Miałbym przecież cholerny spokój! Po co ja się tak ofiarnie oddawałem nauce? Robiłbym teraz karierę jak Krystkon DP na tym forum i wszystko miałbym w nosie, lub dużo poniżej.. On peroruje na tym forum bezwstydnie, tylko dlatego, że jest młotem, prostakiem konstrukcji cepa, nie mającego pojęcia o czym on dywaguje! Wiesz, że on zada Tobie problem tak głupi, że będziesz zaskoczona, że to człowiek po studiach jakichś tam, zadać. I go nie rozwiążesz. Bo tak naprawdę rozwiązania w świecie nauki, jego durnowatych wizji nie ma. On tylko je ma. Poprosisz o wyjaśnienie i co? No pytam i co? Albo ucieczka z tematu, albo "milczenie owiec", albo "olsonowska" odpowiedź że to jest tak proste, że aż dziw bierze, że nie zrozumiałe. A nie jest! Czyli atak na Twoją inteligencję i wiedzę jaką nie pobierałaś z przypadkowych prywatnych szkół. Czyli agresja. A żadnych swoich "rewelacyjnych" pomysłów jakoś nie wywraca fizyki i nie narasta oddolny ruch reformowania fizyki. Niemniej jak miałaś korzystne doznania z kontaktu z tym indywiduum, to mnie cieszy. Najlepsze co może być w takich przypadkach, to satysfakcja.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | > Wie co to ekstremum? Mówimy przecież o fizyce. Pojęcie ekstremum zagościło na stałe w matematyceMateria nie ma dołu ani góry, nie ma początku ani końca a jedynie ma środek, granicę i siłę wiązania wyrażoną zakrzywionym wektorem na zamkniętym kierunku. Prawda? Siła wiązania nie jest prostą do środka ale krzywą wokół środka. Prawda? Taka siła wiązania, nie jest wielkością w czasie ale wielkością w przestrzeni. Prawda? Materia definiuje przestrzeń a jej ruch czas. Prawda? A właśnie, skoro jesteś Wenancjuszu zwykła maszyną, której części jak serce, wątrobę czy nawet mózg można wymienić to gdzie w tej maszynie znajduje się pojęcie ekstremum? Potrafisz zlokalizować je i nadać mu masę? Bo może Ty nie masz pojęcia ekstremum w sobie? Jak sądzisz? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|