Racjonalista - Strona głównaDo treści
15 lat

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
08-11-2019 16:23okragly (21676 punktów)15 lat
Ocena 1 na 1
Usłyszałem w radio, że z wyższym wykształceniem żyja 15 lat dłużej od tych z niższym.
1)czy to się uwzglednia w emeryturze, np. dwie osoby jedna wyższe, druga niższe, zgromadziły taki sam kapitał 399 000 zl, to ten niższe, o którym wiadomo że umrze 15 lat wcześniej powinienen dostawać 3x wieksza emeryturę
2) jak wszyscy skonczymy studia to wzrośnie nam o 15 lat długość życia?
3) może podwyższyć wiek o 15 lat tym z wyższym, a z niższym zostawić. (w kontekście wyższego wieku emeryt uchwalonego przez PO)
4) jakie inne przyczyny życia krócej z niższym? może to wina Tuska
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
#166
14-11-2019 13:55
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi nic nie mówię
>>>TAK? / NIE?
>> >TAKBrak słów pogardy. Ty chyba nie masz lustra...
>Ty chyba nie masz lustra, że propagujesz podatek od biedy.
>I jeszce gardzisz mną za to, że propaguje podatk od własnosci.
>Chciwość wyzarla Ci mózg.

Czytasz własne słowa? |
przecież to TY chcesz, żeby emeryt mający mniej dochodu niż sam Twój Kindergeld płacił podatki na CIEBIE

Rozumiesz to co sam piszesz??

Koniec rozmowy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#167
14-11-2019 14:35
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi nic nie mówię
>>Napisz proszę wszystkim ile bezdomni łożą na Ciebie. Ilu ich trzeba.
>Jeżeli pijesz do Kindergeld łatwo sprawdzić stawki
>www.finanztip.de/kindergeld/
>x3

To ile tych biedaków łozy na Ciebie? 10-20 rocznie zrzuca się ba Twój socjal.

>do tego dochodzą dopłaty do świetlicy czy posiłków dla dzieci - bezpośrednie do organizacji, które to świadczą.
>Ale jeśli już pytasz, to wolałbym za siebie i za swoje dzieli płacić sam, bez pomocy wielkich PANÓW rękami bezdomnych.

Wolisz? Ale to biedak bezdomny nie ma nic do powiedzenia utrzymuje Cię choć on sam śpi pod mostem.

Ile biedak dostaje z tego vatu a ile Ty?

Elon Musk z miliardami długów bierze socjal w Niemczech.

Czy ta historia ci czegoś nie przypomina bo mi przypomina kogoś kto miał długi w Polsce i wyjechał do Niemiec i pobiera tam socjal? Pytanie ile ten biedak wytrzyma tego p*****lenia że nie lubisz kapitalizmu.

Tesla zabierze miejsce pracy? A Ty się o to martwiłeś jak jechałeś tam pracować?



#168
14-11-2019 14:58
 Ocena 1 na 3
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi szarley
>>>>TAK? / NIE?
>>> >TAKBrak słów pogardy. Ty chyba nie masz lustra...
>>Ty chyba nie masz lustra, że propagujesz podatek od biedy.
>>I jeszce gardzisz mną za to, że propaguje podatk od własnosci.
>>Chciwość wyzarla Ci mózg.
>Czytasz własne słowa? |
>przecież to TY chcesz, żeby emeryt mający mniej dochodu niż sam Twój Kindergeld płacił podatki na CIEBIE Rozumiesz to co sam piszesz??
>Koniec rozmowy

Wobec twojego uporczywego nazywania WŁAŚCICIELI emerytami bez dochodu nazwanie podatku VAT podatkiem od biedy jest w pełni uzasadnione.
Teraz będę nazywał VAT naprzemiennie podatkiem od chleba i podatkiem od biedy.

Podatek od biedy płacą tylko biedni konsumenci.

Przedsiębiorcy odliczają VAT nawet od pożywienia, kupując wszystko na firmę.

#169
14-11-2019 15:06
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi farmer
>Wolisz? Ale to biedak bezdomny nie ma nic do powiedzenia utrzymuje Cię choć on sam śpi pod mostem.

Najwyższy czas, żeby wreszcie miał coś do powiedzenia.
Żeby odzyskał choć minimum władzy nad własnym życiem, potrzeba choć trochę władzy nad jego życiem odebrać jego PANOM.

>Ile biedak dostaje z tego vatu a ile Ty?
>Elon Musk z miliardami długów bierze socjal w Niemczech.
>Czy ta historia ci czegoś nie przypomina bo mi przypomina kogoś kto miał długi w Polsce i wyjechał do Niemiec i pobiera tam socjal? Pytanie ile ten biedak wytrzyma tego p*****lenia że nie lubisz kapitalizmu.
>Tesla zabierze miejsce pracy? A Ty się o to martwiłeś jak jechałeś tam pracować?

Ale ja jestem zły.
Ale Wy jesteście dobrzy.
Ależ ten podatek VAT od biedy jest dobry i sprawiedliwy a podatek od własności byłby zły i niesprawiedliwy.
Ależ ta utajniona, nieopodatkowana, subencjonowana z podatku od biedy, państwowo, przymusowo egzekwowana własność prywatna jest dobra i sprawiedliwa.
Ależ ten lichwiarski pieniądz państwowy, współczesnego państwa kapitalistycznego jest dobry i sprawiedliwy.

Liczysz, że jeśli mnie oczernisz i zaszczujesz to moje pomysły upadną a Ty nadal będziesz mógł żyć tak jak lubisz?

Nie Ty jedyny.

#170
14-11-2019 15:11
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi nic nie mówię

>Liczysz, że jeśli mnie oczernisz i zaszczujesz to moje pomysły upadną a Ty nadal będziesz mógł żyć tak jak lubisz?
>Nie Ty jedyny.

Wyjechałeś, pobierasz socjal od biedaka który nie chce zdechnąć z głodu. Dla ciebie biedota utrzymuje tylko przemysłowców.

Powiedz że Cie nie utrzymuje ten bezdomny wg Twojej logiki z vatu od chleba budujący fabryke Tesli.

>wiadomo tylko, że będzie pochodzić z podatku VAT i akcyzowego opłacanego przez biedotę >podczas każdego zakupu chleba i wódki.

Z czego bierze się Twój socjal na troje dzieci?

#171
14-11-2019 15:48
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi farmer
>>Liczysz, że jeśli mnie oczernisz i zaszczujesz to moje pomysły upadną a Ty nadal będziesz mógł żyć tak jak lubisz?
>>Nie Ty jedyny.
>Wyjechałeś, pobierasz socjal od biedaka który nie chce zdechnąć z głodu. Dla ciebie biedota utrzymuje tylko przemysłowców.
>Powiedz że Cie nie utrzymuje ten bezdomny wg Twojej logiki z vatu od chleba budujący fabryke Tesli.
>>wiadomo tylko, że będzie pochodzić z podatku VAT i akcyzowego opłacanego przez biedotę >podczas każdego zakupu chleba i wódki.
>Z czego bierze się Twój socjal na troje dzieci?

Nie chcę tego.

jeżeli ktoś chodzi po śmietnikach, zbiera złom, sprzedaje go, żeby kupując chleb w podatku od biedy zapłacić za utrzymanie moich dzieci to ja tego nie chcę.

Czas z tym skończyć.

Żeby z tym skończyć potrzebuję jednak dostępu do zasobów, które pomogą mi samodzielnie utrzymać swoje dzieci.

Chwilowo wszystkie zasoby świata są ZABEZPIECZENIEM władzy i dobrobytu dziadostwa, która ma już dużo ale chce jeszcze więcej.

Żeby mieć do czegokolwiek dostęp i jakiekolwiek szanse na samodzielne funkcjonowanie, potrzeba ZABECZENIE kapitałowe dziadostwa ograniczyć.

BO WEJDZIE CI NA ŁEB I KARZE BUDOWAĆ SOBIE WIEŻE, KIEDY BĘDZIESZ CIERPIAŁ GŁÓD!

#172
14-11-2019 16:38
 Ocena 1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi farmer
>Z czego bierze się Twój socjal na troje dzieci?

Ile dostał Musk z podatku od biedy na fabrykę, która zaora interesy innych z branży i doprowadzi do zwolnień?

Aaaaa
Nie wiesz?
Nie masz pojęcia?
Bo to środki publiczne skarbu państwa zatem WIELKA TAJEMNICA?
Zmowa urzędasów z kapitalistami?

Cwaniacy.

Tylko żeby nie zapomnieć napoić umysłów biedoty wiarą, że tego chce Bóg.
Że to dla ich dobra, że nic nie mają, lecz wszystko posiadają inni, bo inni lepiej wiedzą co z tym zrobić, zwłaszcza we własnym interesie.

#173
14-11-2019 16:53
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi nic nie mówię
>>>Liczysz, że jeśli mnie oczernisz i zaszczujesz to moje pomysły upadną a Ty nadal będziesz mógł żyć tak jak lubisz?
>>>Nie Ty jedyny.
>>Wyjechałeś, pobierasz socjal od biedaka który nie chce zdechnąć z głodu. Dla ciebie biedota utrzymuje tylko przemysłowców.
>>Powiedz że Cie nie utrzymuje ten bezdomny wg Twojej logiki z vatu od chleba budujący fabryke Tesli.
>>>wiadomo tylko, że będzie pochodzić z podatku VAT i akcyzowego opłacanego przez biedotę >podczas każdego zakupu chleba i wódki.
>>Z czego bierze się Twój socjal na troje dzieci?
>Nie chcę tego.

I dlatego się rozgrzeszasz tym?
>Gardze waszym i już nie moim państwem kapitalistycznym 100x bardziej niż Szarley mną.


A ja rzygam a raczej mam w dupie gdy co raz słyszę że jestem ateistą lewakiem jakimś tam sortem i huj wie jeszcze kim a każdy bierze hajs pod k***a swoja nazwą a jak się z nim nie zgadza to nazywa mnie cwaniakiem.

Ja się nie rozgrzeszam. Nie podoba mi się Twój świat który proponujesz i huj żyj z tym. Nie będzie lepszy niż teraz.



#174
14-11-2019 16:56
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi nic nie mówię
>>Z czego bierze się Twój socjal na troje dzieci?
>Ile dostał Musk z podatku od biedy na fabrykę, która zaora interesy innych z branży i doprowadzi do zwolnień?
>Aaaaa
>Nie wiesz?
>Nie masz pojęcia?
>Bo to środki publiczne skarbu państwa zatem WIELKA TAJEMNICA?
>Zmowa urzędasów z kapitalistami?
>Cwaniacy.
>Tylko żeby nie zapomnieć napoić umysłów biedoty wiarą, że tego chce Bóg.
>Że to dla ich dobra, że nic nie mają, lecz wszystko posiadają inni, bo inni lepiej wiedzą co z tym zrobić, zwłaszcza we własnym interesie.

Przyjedź do Polski i przekonaj Polaków że lepiej zbudować fabrykę tesli niż wydać miliardy na naukę religii.

Tylko nie pisz mi że to jedno i to samo




#175
14-11-2019 17:44
 Ocena 1 na 3
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi farmer
>I dlatego się rozgrzeszasz tym?

Zgrzezylem, opanowany gorączka złota, zakupem ziemi w 20 letnim 100% kredycie w 2008r tuż przed załamaniem się rynku.
Moja bardzo wielka wina.

Wpłata 100 tys. prawie 1/3 i przejęcie ziemi przez bank w ogóle mnie nie rozgezesza.

W pokucie powinienem oddawać caly swój dochód do banku już do śmierci w rozliczeniu karnych odsetek od długu nie splacajac nigdy podstawy tak żeby dług mogły odziedziczyc moje dzieci i również spłacać tylko odsetki.
Mieszkając w komórce i zywiac się rzepa rosnąca dziko na podwórzu.

Ku chwale zatajonego i nieopodatkowanego kapitału.

#176
14-11-2019 17:47
 Ocena 2 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi farmer
>Przyjedź do Polski i przekonaj Polaków że lepiej zbudować fabrykę tesli niż wydać miliardy na naukę religii.
>Tylko nie pisz mi że to jedno i to samo

Nikomu nie bronię budować Tesli.
Nikomu nie bronię budować kościołów.
Niech każdy robi co chce.

Byleby robił to za swoje a nie z podatku od biedy.

#177
14-11-2019 17:55
 0 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi farmer
>Nie podoba mi się Twój świat który proponujesz i huj żyj z tym. Nie będzie lepszy niż teraz.

Co konkretnie Ci się nie podoba?

Jawność własności, której świadectwo ma zabezpieczać kryptograficznie zabezpieczona księga kapitału pod wyłączną kontrolą większości kapitału?

Pomimo, że twoje jest tylko twoje i że ze swoim możesz robić co chcesz, nie chcesz żeby inni wiedzieli co masz? Dlaczego? Bo nie będzie nimi już tak łatwo manipulować dla wyłącznie własnej korzyści i na szkodę innych?

To jest rozumowanie prymitywnych ludzi, wierzących że potężnie skorzystają na korupcji, ale ostatecznie okazuje się, że w skorumpowanych państwach wszycy są w czarnej dupie.

Nie rozumiesz, że wykluczenie manipulacji bardzo Ci się opłaci?

A może nie podoba Ci się podatek od własności zamiast podatku od chleba?

Albo kreacja długu wyłącznie wobec systemu pieniężnego i nigdy wobec lichwiarza?

#178
14-11-2019 18:20
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi nic nie mówię
>>I dlatego się rozgrzeszasz tym?
>Zgrzezylem, opanowany gorączka złota, zakupem ziemi w 20 letnim 100% kredycie w 2008r tuż przed załamaniem się rynku.
>Moja bardzo wielka wina.
>Wpłata 100 tys. prawie 1/3 i przejęcie ziemi przez bank w ogóle mnie nie rozgezesza.
>W pokucie powinienem oddawać caly swój dochód do banku już do śmierci w rozliczeniu karnych odsetek od długu nie splacajac nigdy podstawy tak żeby dług mogły odziedziczyc moje dzieci i również spłacać tylko odsetki.
>Mieszkając w komórce i zywiac się rzepa rosnąca dziko na podwórzu.
>Ku chwale zatajonego i nieopodatkowanego kapitału.

I teraz możesz już innych wyzywać od cwaniaków a sam pobierać socjal bo pieniądz nie śmierdzi?

Super.

#179
14-11-2019 18:29
 0 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi farmer
>I teraz możesz już innych wyzywać od cwaniaków a sam pobierać socjal bo pieniądz nie śmierdzi?
>Super.

Kiedy mi ktoś wpaja, że utajniona, nieopodatkowana, subwencjonowana, państwowo, przymosowo egzekwowana własność, podatek od konsumpcji chleba, pieniądz kredowany w lichwiarskim długu są sprawiedliwe, bo moje dzieci uzyskują Kindergeld to nazywam go cwaniakiem.

Szarleya też, który właścicieli nazywa emerytami.

#180
14-11-2019 18:35
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi nic nie mówię
>>Nie podoba mi się Twój świat który proponujesz i huj żyj z tym. Nie będzie lepszy niż teraz.
>Co konkretnie Ci się nie podoba?


>Jawność własności, której świadectwo ma zabezpieczać kryptograficznie zabezpieczona księga kapitału pod wyłączną kontrolą większości kapitału?
>Pomimo, że twoje jest tylko twoje i że ze swoim możesz robić co chcesz, nie chcesz żeby inni wiedzieli co masz? Dlaczego? Bo nie będzie nimi już tak łatwo manipulować dla wyłącznie własnej korzyści i na szkodę innych?

To sobie zabezpiecz i podaj hasło do konta bo k***a to chyba logiczne.

Czy jednak bedziesz tego bronił jak szarley swojego sadu.




>To jest rozumowanie prymitywnych ludzi, wierzących że potężnie skorzystają na korupcji, ale ostatecznie okazuje się, że w skorumpowanych państwach wszycy są w czarnej dupie.

To ty nie wiesz o jakich konsekwencjach piszesz.

>Nie rozumiesz, że wykluczenie manipulacji bardzo Ci się opłaci?
>A może nie podoba Ci się podatek od własności zamiast podatku od chleba?
>Albo kreacja długu wyłącznie wobec systemu pieniężnego i nigdy wobec lichwiarza?

FANTASMAGORIA.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365