 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-11-2019 16:23 | okragly (21676 punktów) | 15 lat
1 na 1 | Usłyszałem w radio, że z wyższym wykształceniem żyja 15 lat dłużej od tych z niższym. 1)czy to się uwzglednia w emeryturze, np. dwie osoby jedna wyższe, druga niższe, zgromadziły taki sam kapitał 399 000 zl, to ten niższe, o którym wiadomo że umrze 15 lat wcześniej powinienen dostawać 3x wieksza emeryturę 2) jak wszyscy skonczymy studia to wzrośnie nam o 15 lat długość życia? 3) może podwyższyć wiek o 15 lat tym z wyższym, a z niższym zostawić. (w kontekście wyższego wieku emeryt uchwalonego przez PO) 4) jakie inne przyczyny życia krócej z niższym? może to wina Tuska  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#181 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: 15 lat | > >I teraz możesz już innych wyzywać od cwaniaków a sam pobierać socjal bo pieniądz nie śmierdzi?> >Super.> Kiedy mi ktoś wpaja, że utajniona, nieopodatkowana, subwencjonowana, państwowo, przymosowo egzekwowana własność, podatek od konsumpcji chleba, pieniądz kredowany w lichwiarskim długu są sprawiedliwe, bo moje dzieci uzyskują Kindergeld to nazywam go cwaniakiem.> Szarleya też, który właścicieli nazywa emerytami.> No bo się rozgrzeszyłeś. super. A ty jesteś cwaniak wg siebie bo bierzesz ten socjal? |
#182 1 na 1 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > Czy jednak bedziesz tego bronił jak szarley swojego sadu.Ujawnienie posiadania przez Szarleya sadu i opodatkowanie własności sadu w miejsce tysięcy współczesnych podatków i opłat nie odbiera Szarleyowi jego sadu. Sad nadal pozostaje Szarleya i tylko jego. Nadal robi z nim co chce, może np. wykarczowac jak go najdzie chęć. |
#183 1 na 3 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > No bo się rozgrzeszyłeś.> super.> A ty jesteś cwaniak wg siebie bo bierzesz ten socjal?Powinienem był zdechnac z łaski pańskiej. Ponizenie, wyzysk, upodlenie, pogarda to wciąż za mało? Dopiero zdechnac będzie wystarczająco? Wybacz ale na taki układ się nie piszę. Wolę już kreować swój mały świat na tym słabych podstawach jakie mam. |
#184 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: 15 lat | > >No bo się rozgrzeszyłeś.> >super.> >A ty jesteś cwaniak wg siebie bo bierzesz ten socjal?> Powinienem był zdechnac z łaski pańskiej.> Ponizenie, wyzysk, upodlenie, pogarda to wciąż za mało?> Dopiero zdechnac będzie wystarczająco?> Wybacz ale na taki układ się nie piszę.> Wolę już kreować swój mały świat na tym słabych podstawach jakie mam.Jesteś czy nie cwaniakiem? Bierzesz socjal a innych tak nazywasz. Napisz k***a. Tylko ja krystkon mam moralne prawo do socjalu bo kiedyś się zadluzylem.popraw mnie proszę jeśli to nie był dług pod spekulacje. Każdy inny kto pracuje wychowuje dzieci i placi podatki jest cwaniakiem kapitalista |
#185 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: 15 lat | > >Czy jednak bedziesz tego bronił jak szarley swojego sadu.> Ujawnienie posiadania przez Szarleya sadu i opodatkowanie własności sadu w miejsce tysięcy współczesnych podatków i opłat nie odbiera Szarleyowi jego sadu.> Sad nadal pozostaje Szarleya i tylko jego.> Nadal robi z nim co chce, może np. wykarczowac jak go najdzie chęć.Hasło też będzie twoje jak ten sad i konto i co tam masz. |
nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > Jesteś czy nie cwaniakiem?> Bierzesz socjal a innych tak nazywasz.> Napisz k***a. Tylko ja krystkon mam moralne prawo do socjalu bo kiedyś się zadluzylem.popraw mnie proszę jeśli to nie był dług pod spekulacje.Poprawiam. Pod dom rodzinny. Każdy pracownik najemny ma prawo do - wynagrodzenia za pracę wg umowy z pracodawcą - dochodu z demokratycznie określonego podatku od własności w zamian za uznanie cudzej, jawnej własności > Każdy inny kto pracuje wychowuje dzieci i placi podatki jest cwaniakiem kapitalistaNie, Każdy kto podejmuje się przymusowej egzekucji niejawnej i nieopodatkowanej własności podatku od konsumpcji lichwiarskiego długu wobec prywatnej osoby jest bandyta i złodziejem, który zeruje na krwi drugiego człowieka. |
#187 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: 15 lat | > >Jesteś czy nie cwaniakiem?> > Bierzesz socjal a innych tak nazywasz.> >Napisz k***a. Tylko ja krystkon mam moralne prawo do socjalu bo kiedyś się zadluzylem.popraw mnie proszę jeśli to nie był dług pod spekulacje.> Poprawiam. Pod dom rodzinny.> Każdy pracownik najemny ma prawo do> - wynagrodzenia za pracę wg umowy z pracodawcą> - dochodu z demokratycznie określonego podatku od własności w zamian za uznanie cudzej, jawnej własności> >Każdy inny kto pracuje wychowuje dzieci i placi podatki jest cwaniakiem kapitalista> Nie,> Każdy kto podejmuje się przymusowej egzekucji> niejawnej i nieopodatkowanej własności> podatku od konsumpcji> lichwiarskiego długu wobec prywatnej osoby> jest bandyta i złodziejem, który zeruje na krwi drugiego człowieka.Proszę przestań opisywać innyxh. Napisz kim jesteś Ty korzystający z tego socjalu. Jaki jest świat już wiem/y |
#188 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: 15 lat | > Proszę przestań opisywać innyxh. Napisz kim jesteś Ty korzystający z tego socjalu.Człowiekiem, który chce socjalu tylko nie chce na niego płacić Teraz jest tak: wszyscy płacą podatek od dochodu i konsumpcji (w tym H-K) i z tego płaci się socjal także H-K Ma być tak: podatek płacą inni (H-K nie płaci) i z tego płaci się socjal także H-K Ideologia jest bardzo prosta: należy zlikwidować podatki które płaci H-K a wprowadzić jedynie takie, których H-K nie zapłaci. Mam kontrpopozycję: Podatki powinni płacić jedynie nie mający własności. Nieposiadacze domów czy mieszkań. To ich zmotywuje do oszczędzania, a nie przepuszczania wszystkiego na alkohol i narkotyki i do pracy po to, żeby dom zbudować Mnie się już odechciało dyskusji z kimś, kto chce, żeby na jego konto wpłacali właściciele rowerów, bo jego przy kosmicznych dochodach na rower nie stać. Wylądowałem w oślej, bo mnie złość poniosła na pospolitego frustrata, który uważa, że 90% społeczeństwa nie posiada niczego i nie dociera do niego, że niejeden robotnik ma dom a większość ma samochody, nie dociera, że wieeeelu polskich emerytów ma mieszkania czy domy za uczciwie zarobione pieniądze i trzeba im je opodatkować lub zabrać bo krezus-Konopka nie poradził odłożyć na mieszkanie Jeśli ktoś w Polsce ma dochód na poziomie K H-K to buduje dom a ten tylko miauczy i miauczy, że dziecku bułkę ukradł z głodu
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#189 -1 na 3 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > Proszę przestań opisywać innyxh. Napisz kim jesteś Ty korzystający z tego socjalu.> Jaki jest świat już wiem/yChcesz mnie oskarzyc na podstawie praw jakie przysługują moim dzieciom w waszym świecie? Dlatego, że gardze wasza instytucja utajnionej, nieopodatkowanej, subwencjonowanej własności oraz instytucja podatku od biedy? Sam dzieci nie wychowasz ale Liczysz, że moje będą Ci świadczyć na starość w komornym jakie będą musialy zapłacić za najem twojej własności. |
#190 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: 15 lat | > >Proszę przestań opisywać innyxh. Napisz kim jesteś Ty korzystający z tego socjalu.> >Jaki jest świat już wiem/y> Chcesz mnie oskarzyc na podstawie praw jakie przysługują moim dzieciom w waszym świecie?Pytam czemu jeden jest bandytą gdy bierze socjal. A ty kim jestes? O nic nie oskarżam. Póki co to ty nazwałeś mnie bandytą cwaniakiem Chce wiedzieć. Czemu jeden jest cwaniakiem i bandytą a ty jeden jesteś moralnie uprawniony do poboru świadczeń. |
| j23a (1186 punktów) | Odp: 15370 lat | > >Jak nie widzisz różnicy pomiędzy możliwością blokady konta niezależnym kanałem a wyłącznie kryptograficznym narzuconym to co ja tu mogę.> Blokady konta a cóż to znaczy?Zablokowanie możliwości przelewu elektronicznego z powodu kompromitacji algorytmu/systemu /etc/ > Że z konta nie będzie można korzystać? To po co Ci ono?Zahaczam po pracy o oddział banku i wypełniam papierowo  > Klucz prywatny to zdaje się 256 bitowa liczba.Wiesz czy zgadujesz? to na początek proponuje sekurak.pl/kilka-slow-o-wdrozeniu-ssl-i-tls-cz-i/sekurak.pl/kilka-slow-o-wdrozeniu-ssl-i-tls-cz-ii/Poczytaj ze zrozumieniem. > >Mogę jechać do oddziału banku, mogę zadzwonić, mogę zablokować konto przeglądarką niezależnie. A tak co? Czekam aż doprowadzę do porządku router?> Cena cudzej a nie własnej kontroli jest taka, że jak zechcą, to Ci skasują wszystko.No to przepadnie miesięczna wypłata (w najlepszym dla przejęcia momencie, inaczej zostaje 1/3 - reszta w gotówce jest, wypłacona). Mam dwa banki, w 2 rezerwa jakaś mała. Oczywiście klapa jest możliwa jakoś globalnie, wtedy pożyczę od kumpli. Nie twierdzę że to by było przyjemne ale do przeżycia. Do sytuacji z jakiś SF gdzie wykasują z systemu i masz przerąbane na serio daleka droga, zwłaszcza u nas. Pewne zbliżenia są w dużych miastach np na specyficznych osiedlach ale to jest margines na razie. Mi nie grozi to w ogóle (na własnym terenie nie zmusisz do przyjęcia infrastruktury zamkniętego osiedla). > Wierzysz tym ludziom, a inni wierzą w bożków, w strzygi, każdy ma jakąś wiarę.Nie wierzę a nawet nie mam zaufania, używam ich produktu. Jakbyś czytał inne moje teksty to byś wiedział że interesuje mnie surviwal ekonomiczno-niezależno-nomandzki i powoli coś tam osiągam. > BTC polega na tym, że nie potrzebujesz nikomu ufać. Sam jesteś Panem sytuacji.W gonieniu cyferek na ekranie? Ja wolę programować systemy osadzone i konstruowac coś w ogóle. I muszę bezwzględnie zacząc wdrażać w życie marzenia a więc zacząć od odcięcia się od bzdur na tym śmiesznym Internecie. I tak nikogo nie przekonam a zazwyczaj sprowadzają mnie do swojego poziomu i pokonują doświadczeniem  > >Serwerownie banków mogą ocaleć ale na peryferia (bankomaty, oddziały bankowe, łącza, przekaźniki itp) za bardzo bym nie liczył> Nawet mi się nie chce zestawiać mocy obliczeniowej sieci BTC z największymi superkomputeramiKoparki są wg mnie mocno prymitywne jako odmiana mainframe (to zresztą bardzo szeroki temat). Odporność na EMC wydaje si się mała na pierwszy rzut oka. > www.blockchain.com/de/charts/hash-rate> pl.wikipedia.org/wiki/Superkomputer> może Ty to zrobisz, żeby porównać co mogą mieć banki wobec tego co ma sieć BTCSieć BTC ma podrasowane pseudo serwery złożone z kart graficznych z zamkniętym oprogramowaniem co daje dość dużą moc obliczeniową na jednostkę. Ma to się nijak do np. baz danych w banku. Ja EOT |
#192 2 na 2 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > >Proszę przestań opisywać innyxh. Napisz kim jesteś Ty korzystający z tego socjalu.> Człowiekiem, który chce socjalu tylko nie chce na niego płacić> Teraz jest tak: wszyscy płacą podatek od dochodu i konsumpcji (w tym H-K) i z tego płaci się socjal także H-K> Ma być tak: podatek płacą inni (H-K nie płaci) i z tego płaci się socjal także H-K> Ideologia jest bardzo prosta: należy zlikwidować podatki które płaci H-K a wprowadzić jedynie takie, których H-K nie zapłaci.Rozmawialiśmy wielokrotnie o istocie podatku. Ten ma rozprszac własność / władze aby każdy mógł zadbać o siebie a nie jedynie o wieże swoich Panów. Podatek egzekwowany od biedoty dla Panów pozbawiony jest tej istoty, nie ma żadnego sensu innego niż spoleczne pasozytnictwo. > Mam kontrpopozycję:> Podatki powinni płacić jedynie nie mający własności. Nieposiadacze domów czy mieszkań. To ich zmotywuje do oszczędzania, a nie przepuszczania wszystkiego na alkohol i narkotyki i do pracy po to, żeby dom zbudowaćNie potrzebujesz proponować, już tak jest. VAT płaci wyłącznie biedota, klasa Panów kupuje na firme i VAT odlicza. > Mnie się już odechciało dyskusji z kimś, kto chce, żeby na jego konto wpłacali właściciele rowerów, bo jego przy kosmicznych dochodach na rower nie stać.> Wylądowałem w oślej, bo mnie złość poniosła na pospolitego frustrata, który uważa, że 90% społeczeństwa nie posiada niczego i nie dociera do niego, że niejeden robotnik ma dom a większość ma samochody, nie dociera, że wieeeelu polskich emerytów ma mieszkania czy domy za uczciwie zarobione pieniądze i trzeba im je opodatkować lub zabrać bo krezus-Konopka nie poradził odłożyć na mieszkanieNo i gitara, każdy coś ma, to wszycy wybierają w demokracji bezpośredniej bardzo niski podatek od własności, bo kto chce płacić podatki, na pewno nie właściciele? No chyba, że jeden ma wszytko a inni zupełnie nic, to podatek może być wyższy. > Jeśli ktoś w Polsce ma dochód na poziomie K H-K to buduje dom a ten tylko miauczy i miauczy, że dziecku bułkę ukradł z głoduZ moim dochodem w Kongo byłbyś pewnie krezysem. Co z tego? Żyjesz w Kongo? Uzyskiwalbys taki dochód w Kongo? Co za głupie porównanie. Podandto, gdybym był obrzydliwe napasiony kasą, że aż ulewaloby mi się, to czy nie mógłbym wówczas lansować ujawnienia własności, opodatkowania wyłącznie własności i zniesienie podatku od biedy? Widzisz coś złego w wyjawieniu mienia i zniesieniu opodatkowania biedy? |
nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: 15370 lat | > No to przepadnie miesięczna wypłata (w najlepszym dla przejęcia momencie, inaczej zostaje 1/3 - reszta w gotówce jest, wypłacona). Mam dwa banki, w 2 rezerwa jakaś mała. Oczywiście klapa jest możliwa jakoś globalnie, wtedy pożyczę od kumpli.> Nie twierdzę że to by było przyjemne ale do przeżycia.Kto Ci poleca przechowywać cały majątek w BTC? Ja nie. Dla mnie BTC to pierwsza jawna, kryptograficznie zabezpieczona, rozproszona księga kapitału posiadająca znamiona aplikacji rozproszonej tj. pozostającej pod kontrolą grupowej administracji - większości kapitału. Centralne systemy finansowe pozostające pod kontrolą superadmina są dla mnie odpychajace tak jak systemy społeczne oparte oparte na władzy centralnej. Ty zdaje się takie systemy centralne konstruujesz. Niefajnie, to odmiana totalitaryzmu. |
#194 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: 15 lat | > >Z czego bierze się Twój socjal na troje dzieci?> Ile dostał Musk z podatku od biedy na fabrykę, która zaora interesy innych z branży i doprowadzi do zwolnień?> Aaaaa> Nie wiesz?> Nie masz pojęcia?> Bo to środki publiczne skarbu państwa zatem WIELKA TAJEMNICA?> Zmowa urzędasów z kapitalistami?> Cwaniacy.> Tylko żeby nie zapomnieć napoić umysłów biedoty wiarą, że tego chce Bóg.> Że to dla ich dobra, że nic nie mają, lecz wszystko posiadają inni, bo inni lepiej wiedzą co z tym zrobić, zwłaszcza we własnym interesie.Weź Ty człowieku napisz jaśniej o co Tobie chodzi, do cholery. Ja w Twoim towarzystwie nie przebywam i \nie mam pojęcia o czym Ty piszesz. masz jakieś pretensje, może i słuszne, ale z tego co napisałeś nic nie wiadomo. Daję słowo przedwojennego harcerza.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: 15 lat | Szarley: Cytat:Czy emeryt mający 1600 zł emerytury o działkowy ogródek którego się dorobił przez 40 lat pracy ma płacić podatki na utrzymanie młodego, zdrowego człowieka K H-K, który ma dochód kilkunastokrotnie wyższy i mieszka w luksusowym mieszkaniu w dobrej dzielnicy stołecznego miasta, ale mieszkanie wynajmuje? TAK? / NIE? Hamerlik - Konopka: Cytat:TAK A teraz przeczytaj jeszcze raz pytanie i odpowiedź. Wytłumaczę ci: Dwóch ludzi : 1 emeryt mający działkowy ogródek i 1600 zł emerytury 2 Hamerlik mieszkający w luksusowym mieszkaniu w Berlinie i mający ok. 20 000zł/miesiąc Który z nich jest bogatszy? Który w twoim świecie zapłaci drugiemu podatek? Zjedz mu jeszcze nerkę Masz w domu lustro?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|