 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-11-2019 16:23 | okragly (21676 punktów) | 15 lat
1 na 1 | Usłyszałem w radio, że z wyższym wykształceniem żyja 15 lat dłużej od tych z niższym. 1)czy to się uwzglednia w emeryturze, np. dwie osoby jedna wyższe, druga niższe, zgromadziły taki sam kapitał 399 000 zl, to ten niższe, o którym wiadomo że umrze 15 lat wcześniej powinienen dostawać 3x wieksza emeryturę 2) jak wszyscy skonczymy studia to wzrośnie nam o 15 lat długość życia? 3) może podwyższyć wiek o 15 lat tym z wyższym, a z niższym zostawić. (w kontekście wyższego wieku emeryt uchwalonego przez PO) 4) jakie inne przyczyny życia krócej z niższym? może to wina Tuska  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#61 1 na 1 nieprzystosowany (0 punktów) (zablokowany) | Odp: 15370 lat | > Ale jakieś pokręcone to już na starcie było i wcale nie anonimowe,Zapytaj zwykłego człowieka na ulicy czy rozumie kreację państwowego fiata, a jezeli to niech Ci wyjaśni jak ta kreacja przebiega. To jest dopiero pokrecone i muszę przyznać, że tendencyjnie pokrecone. A miało być anonimowo? W jakim celu? Co chcesz ukryć? |
#62 1 na 1 | 0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów) | Odp: 15370 lat | > >Ale jakieś pokręcone to już na starcie było i wcale nie anonimowe,> Zapytaj zwykłego człowieka na ulicy czy rozumie kreację państwowego fiata, a jezeli to niech Ci wyjaśni jak ta kreacja przebiega.> To jest dopiero pokrecone i muszę przyznać, że tendencyjnie pokrecone.> A miało być anonimowo?> W jakim celu?> Co chcesz ukryć?Podam przykład: co jeśli jakaś bardzo silna grupa przestępcza zaczęłaby stosować represje wobec osób ujawniających prawdę o jej przestępczej działalności ? Chciałbyś aby szefowie tej grupy wiedzieli kim jesteś ? Organizowanie i finansowanie ruchu oporu zawsze wymagało dyskrecji. |
| j23a (1186 punktów) | Odp: 15370 lat | > gdybyś chciał kopać samodzielnie to musiałbyś mieć naprawdę dużą kopalnie, bo na jednym kompie czy nawet specjalistycznej koparce w życiu żadnego bloku nie wykopiesz (aktualna nagroda za blok to ponad 400 tys. złotych więc konkurencja musi być duża)A kiedyś to było to proste i tanie, klasyczna piramida. > Płatność w BTC możesz przyjąć całkowicie anonimowo. Klucz z adresem generujesz offline.Skoro nie kopiesz tej śmiesznej forsy to znaczy że: a) zarabiasz w niej i to mocno (ja odpadam bo nie wiem jak, przecież nie zamknę babki w beczce i nie nakręcę o tym filmu  , b) kupujesz normalnie, c) sprzedajesz coś. b i c nie są anonimowe w żadnym przypadku. > Jedyny ślad jaki zostawiasz po sobie jest związany z przekazaniem komuś adresu na który ma wykonać płatność (a więc stosuje sie standardowe zabezpieczenia: TOR, VPN itp.)Klasyczny i typowy VPN nie służy do anonimowości tylko określonych działań sieciowych np. wchodzeniu z całego świata na wejście i wychodzeniu określonym IP który sobie dalej filtrujesz + tunel SSH w środku i masz np. łączność po GPRS w miarę bezpieczną na cel (głównie chodzi o to by zestawić tunel świat -> docelowy po ipsec / etc by się połowa plebsu co się nudzi nie zwaliła testować wydajność, OS i ssh routera brzegowego, raz mój prowider zadarł głupio i wiem jak DOS i atak słownikowy wygląda realnie na chatę na pierwszy brzegowy router radiowy zresztą  . Te normalne VPN mają przecież umowę i za nie płacisz normalnie więc wkurzyć adminów na racjonaliście pewnie można, gdzie indziej zapewne też, jak wybrany VPN to pobluzgać politycznie (te co mają pule IP wyjścia gdzieś tam w specyficznych państwach), jak ktoś się boi ciastek i reklam, ale duże transakcje to iluzja. Skąd wiesz jaka jest naprawdę sytuacja prawna i faktyczna w państwie i serwerowni puli docelowej jak jest coś naprawdę grubego a nie rysunek z fiutem na krzyżu (bo za to NSA / odpowiednik przecież ścigać nie będzie ani się nawet nie przyzna do takich możliwości  ? Kompromitacje serwerowni dającej VPN pomijam zupełnie (było już parę wpadek na poważnie). TOR też wg mnie bardziej do zabawy (była afera z duża ilością złośliwych węzłów). O ile w szyfrowanie (zwłaszcza na samodzielnym sprzęcie i szyfrem jednokrotnym z porządnym losowym plikiem przekazanym osobiście) wierze na pewniaka to pełna anonimowość w sieci to iluzja (po to zresztą projektowano ramki IP). No chyba że poszukasz jakiejś darmowej sieci bez hasła jak ci od bomby w szkole  |
#64 1 na 1 nieprzystosowany (0 punktów) (zablokowany) | Odp: 15370 lat | > Przynajmniej myślę a nie tak jak Ty proponujesz banki coś ala samo zatrudnienie ludzi w firmie w tym durnym RP (gdzieś tam w wątku), przecież to nawet nie jest śmieszne, to jest tragiczne Kilkaset banków - firm z wpisem w KRS  Bo lepiej jeden bank, jeden pieniądz, jedno państwo, jeden właściciel. Tylko dla kogo lepiej a dla kogo gorzej? |
#65 2 na 2 nieprzystosowany (0 punktów) (zablokowany) | Odp: 15370 lat | > anonimowość w sieci to iluzjaAnonimowsc w sieci i poza nią potrzeba jest do zachowań niemoralnych. Niemoralne zachowania opłacają się dlatego wszycy pragną anonimowosci, np. podczas demokratycznego wyboru. Przy jawności każdy zorienotowalby się kim jesteś i do czego zamierzasz, opadlyby wszytkie maski a kto zniósłby prawdę? |
#66 1 na 1 | 0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów) | Odp: 15370 lat |
> Skoro nie kopiesz tej śmiesznej forsy to znaczy że:> a) zarabiasz w niej i to mocno (ja odpadam bo nie wiem jak, przecież nie zamknę babki w beczce i nie nakręcę o tym filmu ,> b) kupujesz normalnie,> c) sprzedajesz coś.> b i c nie są anonimowe w żadnym przypadku.Ja akurat nie potrzebuje anonimowości jeżeli chodzi o płatności w BTC, ale wiem, że wielu jej potrzebuje i szanuje to. Specjalizuje się w dostarczaniu płynności na giełdach, wspominałem już tu kiedyś o tym. > O ile w szyfrowanie (zwłaszcza na samodzielnym sprzęcie i szyfrem jednokrotnym z porządnym losowym plikiem przekazanym osobiście) wierze na pewniaka to pełna anonimowość w sieci to iluzja (po to zresztą projektowano ramki IP). No chyba że poszukasz jakiejś darmowej sieci bez hasła jak ci od bomby w szkole  Z drugiej strony udowodnienie czegokolwiek w 100% też nie jest możliwe. Przydałoby się trochę pokory wobec świadomości ludzkich ograniczeń poznawczych. Bardziej mi chodziło o to, że sam BTC nie wpływa na poziom anonimowości, bo przecież tak czy inaczej musiałbyś się skontaktować z nadawcą przelewu. Koniecznośc przekazania adresu nie stanowi więc nowego problemu. |
| j23a (1186 punktów) | Odp: 15370 lat | > Podam przykład: co jeśli jakaś bardzo silna grupa przestępcza zaczęłaby stosować represje wobec osób ujawniających prawdę o jej przestępczej działalności ? Chciałbyś aby szefowie tej grupy wiedzieli kim jesteś ?Jak represjonują to wiedzą kogo, inaczej się nie da  > Organizowanie i finansowanie ruchu oporu zawsze wymagało dyskrecji.Na razie to mi na jedno e-konto przysłali maila że mam wirusa na laptopie (i w routerze chyba też) i mnie śledzą jak robię brzydkie rzeczy  [1] I mam płacić w Bitcoin bo pokażą co oglądam na FB (a nie mam konta tam nawet). Chciałem to pooglądać ale coś nie wyszło  Mnie nikt nie chce korumpować czy kupować do ruchu oporu tylko pornosy potencjalne, Ty to wielki człowiek jesteś, nie to co ja  Co za te bitcoiny kupią ostatecznie goście docelowi? Bo w RP kawę można kupić (w jakimś zadupiu o ile to jeszcze jest) i jakieś odlotowe dzieła sztuki nowoczesnej klasy Pank Turbo. Jakieś 100km ode mnie a drogie toto że szok (w życiu bym nie wykopał, pomijam że Bitcoin był głównie na M$ i jakiś specjalizowanych kartach graficznych). Rozumiem że może być tam w Darknecie coś na kształt giełdy w stylu OLX.pl czy podobnej ale to przecież jest margines i do zabawy. No i sprzęt to przecież wysyła się na konkretny adres, jak coś chcesz ukryć (broń, farmaceutyki jakieś czy bardziej narkotyki, środki chemiczne)? Pomijam że poza samą transakcją w Bi dochodzi system dystrybuowania i zaufania w określeniu do przedmiotu a to nie jest absolutnie kryptograficzne ani automatyczne ani tak naprawdę anonimowe ani zbyt pewne w przesyłaniu  Jakieś pornosy sado macho na SSD pewnie się tak da jak w miarę tanie (na klucz czy jakoś tak) ale to przecież możesz kupić normalnie też, kto się w to bawi? Czy zamienić na dolce gdzieś w Finlandi (jest czy był bankomat z tym). Tyle że do bankomatu to chyba kartę wydawcy trzeba a ta imienna (rozumiem że to do obejścia i jak pare tysiaków wypłacasz ale nie ciągle). W drugą stronę to rozumiem, szpital załapał napisanego pod nich wirusa, zaszyfrowali sobie to i owo, dyrekcja spękała popisowo że się nie da odzyskać z kopii (jak tam M$ na szkielecie to się absolutnie nie dziwie, to się wali bez wirusa) i zapłacili $ -> B -> haracz. No i jest tam gdzieś konto z grubą kasą. Tylko co dalej z tym? Jak główną cechą Bi jest niestabilność. A wszelkie opisy to coś ala szkolenia z Amway  [1] To nawet domyślam się jak poszło. Praktykant miał sklerozę i dysortografię mocną i zrobił (uwaga bo to mocne) zdjęcie e-mail konta poprzez fotkę terminala z tym kontem (fragment .mailrc) jakimś top hip smartfonem bo nie mógł tego za nic zapamiętać czy zapisać piórem w kajecie (czy w swoim laptopie) a proste jest. I mimo że mu mówiłem że smartfony ciekną w security jak woda przez durszlak to się sprzeczał. No i wyciekło w siną dal, tylko ton spamu patrzeć. Było postawić 3 z bezpieczeństwa na opinii, znowu mam nauczkę  |
#68 1 na 1 | 0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów) | Odp: 15370 lat | Anonimowosc w BTC polega na tym, ze sama siec nie wiaze fizycznej tozsamosci uzytkownika z uzywanym przez niego adresem. Natomiast zawsze moze dojsc do powiazania czyjejs tozsamosci z tym adresem w inny sposob (np. jesli ktos pojdzie do kantoru i wymieni te BTC na inna walute i kamera w kantorze go zarejestruje). Ale i tak, ta czesciowa anonimowosc nie jest wedlug mnie glowna zaleta. Dla mnie w BTC priorytetem jest po pierwsze ograniczona podaz i przejrzysty sposob emisji, po drugie pelna kontrola nad srodkami na adresie (jak dobrze zabezpieczysz i ukryjesz klucze to mozesz spac spokojnie). Obydwu tych cech nie posiada tradycyjny system bankowy. |
| j23a (1186 punktów) | Odp: 15370 lat |
> Dla mnie w BTC priorytetem jest po pierwsze ograniczona podaz i przejrzysty sposob emisji, po drugie pelna kontrola nad srodkami na adresie (jak dobrze zabezpieczysz i ukryjesz klucze to mozesz spac spokojnie).Zakładając że same klucze kryptograficzne nie mają dziury czy chociażby słabych, możliwych opłacalnie do złamania równolegle kombinacji (o kompach / przeglądarkach - to zwłaszcza nie mówiąc). Możliwości systemów kwantowych pomijam (to chyba na razie eksperymentalne mocno). > Obydwu tych cech nie posiada tradycyjny system bankowy.To nie jest tak że z Bankiem masz umowę (z odpowiedzialnością jakąś tam ) a przelew możesz zrobić papierowo osobiście? |
| j23a (1186 punktów) | Odp: 15 lat | > >kto przegrał wyścig w kosmos: CCCP czy USU> I jak już wszystkich zwyciezysz to kim będziesz?To było porównanie kolektyw - mniejszy kolektyw  Samemu to możesz np. pikobalon puścić do stratosfery (też ciekawe). Albo na sznurku i zrobić sobie przekaźnik do łączności gdzieś dalej. |
#71 1 na 1 karaluch (103 punktów) (zablokowany) | Odp: 15370 lat | > Obydwu tych cech nie posiada tradycyjny system bankowy.To ja znajduję jeszcze lepsze cechy BTC. 1. Nie da się BTC dokreowac wykupując za nowo wykreowane jednostki własne papiery dłużne opisujące dług, który nigdy nie zostanie splacony a będzie jedynie rósł w nieskończoność. 2. Nie da się skutecznie egzekwować, nawet z przemocą, długów wyrazonych w BTC na poziomie BTC. Nie sposób komuś odebrać jednostki BTC siłą, jeśli ktoś właściie się zabezpieczy i nie ujawni hasła. Taka cecha zahamuje kreacje jednostek BTC bezkluczowych mających postać zapisu Kowalski jest winny Malinowskiemu 100 BTC. |
#72 1 na 1 | 0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów) | Odp: 15370 lat | > >Dla mnie w BTC priorytetem jest po pierwsze ograniczona podaz i przejrzysty sposob emisji, po drugie pelna kontrola nad srodkami na adresie (jak dobrze zabezpieczysz i ukryjesz klucze to mozesz spac spokojnie).> Zakładając że same klucze kryptograficzne nie mają dziury czy chociażby słabych, możliwych opłacalnie do złamania równolegle kombinacji (o kompach / przeglądarkach - to zwłaszcza nie mówiąc).> Możliwości systemów kwantowych pomijam (to chyba na razie eksperymentalne mocno).Bezpieczeństwo BTC opiera się na tej samej kryptografii co bezpieczeństwo HTTPS. Jeżeli w jakiś sposób udałoby się tą kryptografie złamać to zostanie zniszczone bezpieczeństwo nietylko bitcoina ale wszystkich internetowych systemów płatności (ze wszystkimi bankami włącznie) > >Obydwu tych cech nie posiada tradycyjny system bankowy.> To nie jest tak że z Bankiem masz umowę (z odpowiedzialnością jakąś tam ) a przelew możesz zrobić papierowo osobiście?> Ostatnio jak tak zrobiłem to mi bank ukradł 8 złotych (zwykły przelew pomiędzy bankami w Polsce) A bitcoina za 30 centów mogę przesyłać po całym świecie. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: 15 lat | > Potrzeb nie zaspokoisz bez ciężkiej pracy.> Do ciężkiej pracy musisz mieć motywację.> Coś Cię musi ściągnąć z łóżka o 6.00.Ileż to się niejaki Hamerlik Konopka naużalał na siebie jak to ciężko pracuje w Berlinie przykuty do maszyny, nawet dzieci nie widzi, a tu proszę nawet nie wie o której robotnicy (robole w hamerlikańskim języku) wstają do roboty. Ech ty żyjący z socjalu śmierdziroboto..... Kłamco o honorze psiego.... Niestety nie da się wprowadzić "blokuj ciula" bo co chwila masz inny nick, rzygam na ciebie z pogardą
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#74 2 na 2 karaluch (103 punktów) (zablokowany) | Odp: 15370 lat | > A bitcoina za 30 centów mogę przesyłać po całym świecie.Podejrzewam, że przelew w Libra będzie natychmiastowy, bez żadnej opłaty i do każdego na świecie, kto ma tylko Facebooka. Wystawia parę węzłów na widok publiczny, żeby dowieść, że nie kradną a przynajmniej na poziomie przelewów, pominę kwestie kreacji i już. Przy wsparciu amerykańskiego rządu korporacyjna Libra pod kontrolą pokona opensourceowego BTC, tak jak Windows pokonał Linuxa. Niestety. Ludzie rzucą się na bezmyslnosc i łatwiznę jak zawsze, nie rozumiejąc nawet jak wyssysane są z nich soki życiowe. Oczywiście Facebook zrobi jakąś rezerwę dolarowa na wypłaty dolarów, np 20%. Zyskując tym samym kapitał na poziomie pozostałych 80%. Wyobraz sobie kreacje biliona Libry,dla której Facebook zrobi 200 mld dolarów. Wartość 800 mld w portfelu. 800 mld, które utraca wszytkie pozostałe waluty i wszytkie należności w nich wyrażone. Gdyby dolar padł na pysk ale USA miałaby silna Libre to tylko na tym korzysta, bo wszytkie długi USA wyrażone są w dolarach. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: 15370 lat | > Obydwu tych cech nie posiada tradycyjny system bankowy.Oczywiście moje pytania o BTC od lat bez odpowiedzi Co zrobisz kiedy sprzedawca na stacji paliw w Prząsławiu k/Jędrzejowa odmówi przyjęcia btc? Tak, wiem "to był zamach" (Macierewicz) Tak, wiem "Korea sprzedawała moc węgla do Chin" (MaXgolonko) Tak, wiem "samochód hamując zwiększa masę" (Hamerlik - Konopka) Tylko k..., ja chciałbym coś więcej niż religijne dogmaty świadków Jehowy
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|