 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-11-2019 16:23 | okragly (21676 punktów) | 15 lat
1 na 1 | Usłyszałem w radio, że z wyższym wykształceniem żyja 15 lat dłużej od tych z niższym. 1)czy to się uwzglednia w emeryturze, np. dwie osoby jedna wyższe, druga niższe, zgromadziły taki sam kapitał 399 000 zl, to ten niższe, o którym wiadomo że umrze 15 lat wcześniej powinienen dostawać 3x wieksza emeryturę 2) jak wszyscy skonczymy studia to wzrośnie nam o 15 lat długość życia? 3) może podwyższyć wiek o 15 lat tym z wyższym, a z niższym zostawić. (w kontekście wyższego wieku emeryt uchwalonego przez PO) 4) jakie inne przyczyny życia krócej z niższym? może to wina Tuska  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..| j23a (1186 punktów) | Odp: 15370 lat | > >Może dla odmiany coś poważniejszego niż wiki poczytasz (zalecenia NIST, okolice).> >Oaferze w Estonii, generacji liczb przypadkowych.> Ale bzdury.Poszukaj sobie coś poważnego na ten temat. > Skoro coś dział od 10 lat, było tysiące razy atakowane, jest warte 8000 EUR to głupota jest twierdzić że jest nic nie warte.Nic takiego nie napisałem (mi się już nie chce, serio). Integralną częścią infrastruktury klucza publicznego jest fizyczna generacja danych przypadkowych (pseudo przypadkowych jak to program bo potrzeba danych inicjujących na starcie a przypadkowych lub quasi przypadkowych jak sprzętowa). Te opcjonalnie dostępne w sprzętowo procesorze nie były dokładnie przypadkowe i był realny zonk. Jeżeli wykorzystasz te (błedne) mechanizmy w typowej infrastrukturze klucza publicznego np. w BTC to też będzie zonk. Może nie ze samym algorytmem szyfrowania ale grupą algorytmów i ich implementacją. Jeden z przykładów praktycznych. > Przecież są już fundusze inwestycyjne inwestujące w BTC z dopuszczeniem do tego przez państwowe nadzory finansowe.Nie wiem, nie znam się na tym zupełnie. > Przecież są już legalne papiery wartościowe wyrażone w łańcuchu bloków.Wróżby też można kupić (np. za SMS). > Co Ty opowiadasz?> BTC ma taką infrastrukture i tak przebadany algorytm jak żaden system bankowy na świecie.Masz próbkę z realnego raportu podatności (SSL v3 żeby nie było  : " Na zdalny host ma wplyw luka w ujawnianiu informacji, typu man-in-the-middle (MitM), znana jako POODLE. Przyczyn luki jest sposób, w jaki SSL 3.0 obsluguje bajty dopelniajace podczas deszyfrowania wiadomosci, zaszyfrowanych przy uzyciu szyfrów blokowych w trybie CBC. Osoby atakujce MitM, moga odszyfrowac wybrany bajt zaszyfrowanego tekstu w zaledwie 256 próbach, jezel sa w stanie zmusic aplikacje ofiary do wielokrotnego wysylania tych samych danych przez nowo utworzone polaczenia SSL 3.0. Tak dlugo, jak klient i usluga obsluguja SSLv3, polaczenie mozna ,,przywróci" do SSLv3, nawet jeli TLSv1 lub nowszy jest obslugiwany przez klienta i uslug. Jest to luka w specyfikacji SSLv3, a nie w zadnej konkretnej implementacji SSL. Wylaczenie SSLv3, to jedyny sposób na calkowite zlagodzenie luki."Przetestowałeś ten BTC tak dokładnie na wszystkie takie zagrożenia? Bo to jest infrastruktura przecież, nie tylko algorytm ale implementacja i to w sieci (TCP/IP, stos, biblioteki matematyczne, biblioteka podstawowa, OS, mikrokody procesora, procesor, koparki mają też biblioteki do obliczeń równoległych). > Gdyby nawet ktoś skutecznie zaatakował sieć, to lata się luke i w konsensusie wraca do któregoś bloku wstecz i jedziesz dalej.Nie wiem, nie znam umowy na BTC. Jest jakaś w ogóle? Ja wykopałem 2 centy (przeliczeniowo) więc nie za bardzo mam doświadczenia. Chciałem sobie kupić za 5 zł i poeksperymentować ale się okazało że w banku klasycznym się nie da a jakieś specjalne kantory wymagają rejestracji, posłania zdjęcia i czegoś tam jeszcze. To ma być poufna operacja? > Opowieści o tym że w rozproszonej infrastrukturze i rozproszonym algorytmie można zniszczyć wszystko to brednie.Danych rozproszonych niepowiązanych ze sobą nie można, plików też, szyfr może zaliczyć kompromitacje i być do niczego. Przykład masz wyżej (to nie jest luka implementacji żeby nie było tylko sieciowe zastosowanie określonej grupy algorytmów). Takie pierwsze z brzegu narzędzie do połączeń klient serwer. > Chyba że wysadzisz cała Ziemię.I to ma być argument? Poczytaj sobie o wyspach na Pacyfiku w okolicach ~50 podczas prób jądrowych, co wysiadło od EMC itp. |
karaluch (103 punktów) (zablokowany) | Odp: 15370 lat | > O aferze ze słabymi kluczami słyszał?Uważasz, że klucz BTC jest słaby? > Teza była zresztą inna.> BTC ma jeden sposób zabezpieczenia.Co do za bzdura? Portfele kryptowalut zbrojne są po zeby a Ty o jednym zabezpieczeniu? Chciałbyś mieć tak zabezpieczony dostęp do konta bankowego jak zabezpieczone są portfele krypto ale nikt Ci tego nie da. > Przeglądarki, reszta wiele alternatywnych łatwo wymienialnych.No portfel krypto jest tylko 1  > Kompromitacja kryptograficzna algorytmu przeglądarki nie musi prowadzić do szkód i łatwo im zapobiec (blokowanie kanału elektronicznego jest możliwe skompromitowaną przeglądarką), kompromitacja Bt to problem na poważnie sam w sobie.O czym Ty piszesz? Złamanie kryptografii rozwala wszystko w systemach bankowych. Można wrócić jedynie do papieru i weryfikacji podpisu. > Nie sieć tylko algorytm. Skąd wiesz jak to działa, analizowałeś to dokładnie?Są już nawet kierunki studiów wyższych badajacych łańcuch bloków. > Wystarczy odpowiednia bombka (pierwsze testy były w latach 50, tak trochę przypadkiem) albo więcej piegów na słoneczku.Mówisz teraz o scentralizowamych systemach bankowych pod kontrolą wielkich rodów i jak je rozwalić? Piegi na Słońcu? Spodziewaj się porwania przez trąbe powietrzną. > Typowy atak EMC jest dla zdrowego człowieka i biosfery nieodczuwalny i nieszkodliwy sam w sobie.Ale niszczący wszystkie systemy bankowe  > Jeden z wariantów. Nie masz 2-3 banków tylko global z globalna podatnością.No nie. Masz miliony niezależnych węzłów i tysiące odmian algorytmu w altcoinach. Serwer banku się nie zawali a sieć krypto tak www.krypto(*)sza-kopalnia-stala-sie-faktem/ |
#108 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: 15 lat |
> Nie sądzę, żeby było dobrze wydychac je rozpylone z wodą przez wiele godzin dziennie codziennie czasem w pracy po 10-16h przez 21 dni bez dnia przerwy.To pomieszczenie też nie wygląda jak ściana czołowa w kopalni. Pewnie na śmietniku tej firmy znalazłbyś kilka dobrych masek na początek. |
karaluch (103 punktów) (zablokowany) | Odp: 15370 lat | > Integralną częścią infrastruktury klucza publicznego jest fizyczna generacja danych przypadkowych (pseudo przypadkowych jak to program bo potrzeba danych inicjujących na starcie a przypadkowych lub quasi przypadkowych jak sprzętowa). Te opcjonalnie dostępne w sprzętowo procesorze nie były dokładnie przypadkowe i był realny zonk.Najczęściej stosuje się przypadkowe ruchy myszka albo przypadkowe wciskanie klawiszy. Chcesz to przewidziec? Powodzenia. > Masz próbkę z realnego raportu podatności (SSL v3 żeby nie było :Ile potrzeba na zalatanie dziury, kiedy idzie o kasę? Minuty, sekundy? Każdy system bankowy jest wielokrotnie łatwiejszy do zniszczenia od BTC. > Nie wiem, nie znam umowy na BTC. Jest jakaś w ogóle?Jest manifest opisujący algorytm i jego ewolucja. > Chciałem sobie kupić za 5 zł i poeksperymentować ale się okazało że w banku klasycznym się nie da a jakieś specjalne kantory wymagają rejestracji, posłania zdjęcia i czegoś tam jeszcze. To ma być poufna operacja?W manifescie BTC jest coś o 10 krotmej weryfikacji twojej tożsamości? Podziekuj swojemu państwu, podziekuj elicie, która ze strachu przed tym, ze zjesz kromke chleba nie płacąc myta narzuca takie warunki wszytkim, którzy zechcą zamienić państwowe fiaty na krypto. Sądzisz, że właściciele kantoru potrzebują twojej tożsamości? Mają ja gdzieś, interesuje ich kasa, gromadzą info o Tobie że strachu przed funkcjonariuszami państwa, korzy bez tego ich uwiezia. Kiedy świat będzie opisywał wszelka własność i jej przelewy w krypto, Polacy będą wypisywać papierowe kwity i zgłaszać je w urzędach do poboru podatku od czynności  |
#110 2 na 2 karaluch (103 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > >Nie sądzę, żeby było dobrze wydychac je rozpylone z wodą przez wiele godzin dziennie codziennie czasem w pracy po 10-16h przez 21 dni bez dnia przerwy.> To pomieszczenie też nie wygląda jak ściana czołowa w kopalni. Pewnie na śmietniku tej firmy znalazłbyś kilka dobrych masek na początek.Nie byłeś nie zmyslaj, nie wiesz jak się kręci filmy reklamowe? W tamtym czasie było mi wszytko jedno, to był całkowity upadek, upodlenie, poniżenie, w którym włączają się wszystkie machanizmy obronne. Nie sądzę, żebyś zrozumiał za to ja potrafię zrozumieć dlaczego inni pozwalaja się wykorzystać i przeżywszy traume milczą. Milcza, żeby nie doznać furii takiego przykładowego Szarleya, który agresywnie wydrze mordę - lzesz kanalio. To są mechanizmy psychiczne/społeczne, które pozwalają np. księżom posuwac dzieci bez żadnego ryzyka konsekwencji. |
#111 1 na 1 karaluch (103 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > ŁŻESZ kanalio >Właśnie przeszedlem bardzo ostre zapalenie oskrzeli, 3 dni na bezdechu, wylądowałem w szpitalu, cyklicznie co parę miesięcy powtarza mi się taka akcja.> >Jestem pewien, że to poklosie pracy z substancjami toksycznymi, których wpływu na ludzki organizm nigdy nie poznałem,> Podaj adres pracodawcy, który złamał unijne i neimieckie prawo i nie powiedział ci o toksycznym działaniu, a jutro dowie się o tym niemiecki PIP, wraz z adresem Hamerlika> ŁŻESZ kanalio KONFABULUJESZ jak pięciolatekSkoro już wątek w połowie o mnie to zostało Ci 6,5h prawdziwy człowieku. Mam nadzieję, że nie lgales?  |
#112 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: 15 lat | > >>Nie sądzę, żeby było dobrze wydychac je rozpylone z wodą przez wiele godzin dziennie codziennie czasem w pracy po 10-16h przez 21 dni bez dnia przerwy.> >To pomieszczenie też nie wygląda jak ściana czołowa w kopalni. Pewnie na śmietniku tej firmy znalazłbyś kilka dobrych masek na początek.> Nie byłeś nie zmyslaj, nie wiesz jak się kręci filmy reklamowe?A gdzie kręcili? W Hollywood? Czy w tej fabryce? Skoro robiłeś tam tyle lat to powiedz mi co to za karcher? Bo wygląda mi ta lanca na marketówkę za 200 euro. Bo lepszego tam ciśnienia nie trzeba bo rozwaliłbyś matryce. > W tamtym czasie było mi wszytko jedno, to był całkowity upadek, upodlenie, poniżenie, w którym włączają się wszystkie machanizmy obronne.Łeb napierdala od hałasu i smrodu zaraz zważywszy że ponoć robiłeś w tym gównie po 16 godzin. To jest automat nawet jak ci wszystko jedno. |
#113 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: 15 lat | > Nie sądzę, żeby było dobrze wydychac je rozpylone z wodą przez wiele godzin dziennie codziennie czasem w pracy po 10-16h przez 21 dni bez dnia przerwy.Kłamiesz. Po prostu kłamiesz Żaden niemiecki pracodawca, od czasu wyzwolenia Auschwitz, nie zaryzykuje miliona euro odszkodowania za pracę w takich warunkach. Po prostu to sobie wykonfabulowałeś.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| j23a (1186 punktów) | Odp: 15370 lat | > Najczęściej stosuje się przypadkowe ruchy myszka albo przypadkowe wciskanie klawiszy.Podałeś wcześniej jako przykład dokumenty z warstwą elektroniczną więc tobie podaje jak tam to było zaimplementowane i gdzie były błędy. > >Masz próbkę z realnego raportu podatności (SSL v3 żeby nie było :> Ile potrzeba na zalatanie dziury, kiedy idzie o kasę?> Minuty, sekundy?Przeczytałeś ten opis błędu ze zrozumieniem? Wątpie. Nie załatasz tej dziury bo to błąd algorytmu. Nie załatasz słabych kluczy (można ominąć) bo to cecha algorytmu. > Każdy system bankowy jest wielokrotnie łatwiejszy do zniszczenia od BTC.> >Nie wiem, nie znam umowy na BTC. Jest jakaś w ogóle?> Jest manifest opisujący algorytm i jego ewolucja.No fajnie. > >Chciałem sobie kupić za 5 zł i poeksperymentować ale się okazało że w banku klasycznym się nie da a jakieś specjalne kantory wymagają rejestracji, posłania zdjęcia i czegoś tam jeszcze. To ma być poufna operacja?> W manifescie BTC jest coś o 10 krotmej weryfikacji twojej tożsamości?Nie czytałem, mam już dość zamieszania z tym BTC. > Podziekuj swojemu państwu, podziekuj elicie, która ze strachu przed tym, ze zjesz kromke chleba nie płacąc myta narzuca takie warunki wszytkim, którzy zechcą zamienić państwowe fiaty na krypto.Mogę się z piekarzem wymienić barterem. Prostsze, bez komputera i całego zamieszania. |
#115 1 na 1 karaluch (103 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > Łeb napierdala od hałasu i smrodu zaraz zważywszy że ponoć robiłeś w tym gównie po 16 godzin. To jest automat nawet jak ci wszystko jedno.Nie wiem po co miałbym cokolwiek wyjaśniac? W jakim celu? Myjesz takie rzeczy w różnych wariacjach. Raz ręcznie, raz automatycznie, maszyna się spieprzy i musisz plukac woda nasaczony szajsem materiał. Generalnie min godzina dziennie na styku z toksyna rozproszona w powietrzu. Mało? Za mało? Z moich już doswiadczen wynika, że wystarczy. Nie będę Ci nic tłumaczył, bo Ciebie interesuje tylko to, jak Szarleya, żeby wszytko co powiem zakwestionowac. Ale ja nie potrzebuje żadnej twojej akceptacji, twojego potwierdzenia, twojego zrozumienia. Na nic podobnego nie liczę. Mam to gdzieś. Nauczyłem się już Was i wiem doskonale, że rączka będzie myla rączkę, dopóki macie wspólny w tym interes. Szarley agresją Ty cwaniactwem, na to samo wychodzi. |
#116 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: 15 lat | Kłamiesz. Po prostu kłamiesz Każde Twoje słowo to konfabulacja. Gdyby choć 5% z tego było prawdą, mógłbyś od tej firmy żądać olbrzymiego odszkodowania, bo takie są niemieckie prawa. Co do niepoinformowania Cię o szkodliwości substancji sam mogę Ci podać unijną prawną podstawę domagania się odszkodowania. Chyba, że jesteś skrajnym debilem i podpisałeś zapoznanie z SDS bez jego czytania, a wtedy to Tyt jesteś CIULEM. Ale nawet wtedy pracodawca MUSI zapewnić Ci środki osobistej ochrony zgodne z tym dokumentem. TO WSZYSTKO TWOJE WYMYSŁY Z Twojego opisu wynika, że firma złamała co najmniej kilka prawa UE i krajowych Tak to nawet w Oranienburgu nie pracowano. Nie żądasz odszkodowań, bo sam wszystko wymyśliłeś
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#117 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: 15 lat | > >Łeb napierdala od hałasu i smrodu zaraz zważywszy że ponoć robiłeś w tym gównie po 16 godzin. To jest automat nawet jak ci wszystko jedno.> Nie wiem po co miałbym cokolwiek wyjaśniac?> W jakim celu?Bo mam wrażenie że opisujesz obóz pracy w kopalni diamentów w XIX. Pomieszczenie nie wskazuje na to jak Ty to opisałeś. Rodzaj mycia też. Nic nie wiemy o chemii. Myjka nie wyglada na przemysłową. Pracując po 16 godzin tyle lat? W takim syfie bez wentylacji. Nie widzisz rozbieżności? > Ale ja nie potrzebuje żadnej twojej akceptacji, twojego potwierdzenia, twojego zrozumienia. Na nic podobnego nie liczę. Mam to gdzieś. Nauczyłem się już Was i wiem doskonale, że rączka będzie myla rączkę, dopóki macie wspólny w tym interes.> Szarley agresją Ty cwaniactwem, na to samo wychodzi.A ja się nauczyłem wszystko sprawdzać. Nazywasz cwaniactwem to że to pomieszczenie nie kwalifikuje się jako nora? Powiedz mi kto tu jest cwaniakiem? |
#118 1 na 1 karaluch (103 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > Nie żądasz odszkodowań, bo sam wszystko wymyśliłeśMoże to zrobię. Musze tylko do tego dojrzeć. Chocby po to, żeby się od tego uwolnić |
#119 2 na 2 karaluch (103 punktów) (zablokowany) | Odp: 15 lat | > A ja się nauczyłem wszystko sprawdzać. Nazywasz cwaniactwem to że to pomieszczenie nie kwalifikuje się jako nora? Powiedz mi kto tu jest cwaniakiem?Człowieku oglądasz film reklamowy. Czy Ty kompletnie nie znasz się na marketingu? Dobry marketingowiec wcisnie Ci największy szajs, którego nigdy nie potrzebowałes. Widzisz to co chcesz zobaczyć. |
#120 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: 15 lat | > >A ja się nauczyłem wszystko sprawdzać. Nazywasz cwaniactwem to że to pomieszczenie nie kwalifikuje się jako nora? Powiedz mi kto tu jest cwaniakiem?> Człowieku oglądasz film reklamowy.> Czy Ty kompletnie nie znasz się na marketingu?> Dobry marketingowiec wcisnie Ci największy szajs, którego nigdy nie potrzebowałes.> Widzisz to co chcesz zobaczyć.Oglądam pomieszczenie. To weź napisz że to nie to. Że nie ta hala. Nawet debil zrobiłby odpowietrzenie w pomieszczeniu gdzie jest wilgoć. A ten budynek wygląda na zrobiony pod drukarnie gdzie wymagana jest wentylacja. 16 godzin w syfie o tej kubaturze. Sory ale głową by ci odpadła. Jestem wstanie kupić że robiłeś tam na dwie zmiany ale nie było tam takiego gnoju jak opisujesz. Powiedz mi do czego idzie ten kabel siłowy? Do lampy? A myjka była siłowa czy nie. Bo widzisz to dużo mówi o tym jak było. Na filmiku widać kabel po lewej. Śmiem też twierdzić że widzę wentylator na tej zielonej budzie. To bybswidczylo o klimie. Ale jakość jest kiepska |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|