Racjonalista - Strona głównaDo treści
15 lat

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
08-11-2019 16:23okragly (21676 punktów)15 lat
Ocena 1 na 1
Usłyszałem w radio, że z wyższym wykształceniem żyja 15 lat dłużej od tych z niższym.
1)czy to się uwzglednia w emeryturze, np. dwie osoby jedna wyższe, druga niższe, zgromadziły taki sam kapitał 399 000 zl, to ten niższe, o którym wiadomo że umrze 15 lat wcześniej powinienen dostawać 3x wieksza emeryturę
2) jak wszyscy skonczymy studia to wzrośnie nam o 15 lat długość życia?
3) może podwyższyć wiek o 15 lat tym z wyższym, a z niższym zostawić. (w kontekście wyższego wieku emeryt uchwalonego przez PO)
4) jakie inne przyczyny życia krócej z niższym? może to wina Tuska
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
szarley (54913 punktów)Odp: 15370 lat
>>>A ty co zrobisz jak sprzedawca poda cene pierdylian koron za litr ?
>>Pójdę do innego sprzedawcy
>>W sytuacji, kiedy głupiec poda cenę pierdylion koron za litr inny zechce zarobić i zarobi
>Identycznie ja odpowiedziałem gdy zapytales o BTC. W gospodarce opartej o BTC, każdy racjonalny sprzedawca chętnie przyjmie BTC, bo będą mu potrzebne aby rozliczyć się z innymi uczestnikami rynku.

Racjonalny, widząc, że ktoś inny nie przyjął paciorków, też ich nie przyjmie.

>Piekarz powie ze chce BTC, bo nie bedzie robil na darmozjadow kreujacych sobie paciorki w budzecie jak im sie podoba, poza wszelka kontrola.
1 Napisałem Ci już. Jest Prawo. Koronę przyjąć musi
2 Kontrola? Nie rozbawiaj, przecież btc jest poza jakąkolwiek kontrolą

>Dlatego wartosc czeskich paciorkow predzej czy pozniej spadnie do zera i taki jest los kazdej waluty panstwowej. Pogodz sie z tym. Gdy ludzie zostaja wydymani to piramida sie zwija.

Wielka jest Twoja wiara o proroku

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

j23a (1186 punktów)Odp: 15370 lat
amania równolegle kombinacji (o kompach / przeglądarkach - to zwłaszcza nie mówiąc).
>>Możliwości systemów kwantowych pomijam (to chyba na razie eksperymentalne mocno).
>Bezpieczeństwo BTC opiera się na tej samej
>kryptografii co bezpieczeństwo HTTPS.

W przeglądarce wymieniasz moduł, w serwerze też i już. Infrastruktura zostaje
(przecież to szyfrowanie klient - serwer głownie klienci banku).

Parę wpadek poważnych z przeglądarkami już było zwłaszcza w przeszłości.
Te Bitcoiny to tak: raz (upgrade firefox + openSSL) dwa (upgrade serwera), trzy (testy) mamy krzywe eliptyczne a nie RSA (czy co tam jest)? Czy trudniej?
Mam 30 tysiaków i nie mam i co?

W banku loguje sie na konto, kasuje kanał elektroniczny (można nie mając pewności co i jak) i finał. Pomijam że oczywiście brak ssl nie jest w bankach naturalnie zalecany ale to nie znaczy że ktoś przejmie od razu transmisje po drodze i się zaloguje. Potwierdzenie przez SMS też nie jest aż tak od razy do złamania (raczej infrastruktura do złamania, ni etwierdze że nie można ale lewy BTS to kłopot (bo to jednak trzeba się fatygować w okolice mojej chaty, dość trudne do poufności).

W Bitcoin masz poufny albo złamany (jak w kryptografii zazwyczaj).

>Jeżeli w jakiś sposób udałoby się tą kryptografie
>złamać to zostanie zniszczone bezpieczeństwo nietylko bitcoina
>ale wszystkich internetowych systemów płatności (ze wszystkimi
>bankami włącznie)

Patrz wyżej + zalecenia NIST
Wybuch plazmy na słoneczku to pomijam zupełnie (poleci infrastruktura raczej taka popularna a nie komputery).

>Ostatnio jak tak zrobiłem to mi bank ukradł 8 złotych (zwykły przelew pomiędzy
>bankami w Polsce)
>A bitcoina za 30 centów mogę przesyłać po całym świecie.

Nie testowałem, nie wiem.
Z bankami nie miałem takich przygód ale ja nie wysyłam elektronicznie więcej niż pare tysiaków bo i po co?

#93
12-11-2019 07:34
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15370 lat
W odpowiedzi szarley
>Racjonalny, widząc, że ktoś inny nie przyjął paciorków, też ich nie przyjmie.

Czy zmowiony beneficjent układu społecznego?

>1 Napisałem Ci już. Jest Prawo. Koronę przyjąć musi

O właśnie. Gdzie zabraknie wiary, tam się pośle sędziego uniwersalnej sprawiedliwości, policjanta z komornikiem a w razie problemów żołnierza i wiara u bladzacego we mgle wróci. Musi tylko odczuć konsekwencje utraty wiary.

>2 Kontrola? Nie rozbawiaj, przecież btc jest poza jakąkolwiek kontrolą

A powinien być. Żeby lepsi mogi gorszym zdefiniować świat. Nie martw się Libra będzie pod kontrolą tak jak lubisz. Zuckerberg elicie nie da zginąć.

>Wielka jest Twoja wiara o proroku
To raczej utrata wiary w twoje państwo.
U innych początkująca a u mnie zaawansowana.
Ale Ty to już wyczules.
Dlatego też mnie tak atakujesz, w obronie swojego świata, który jak wiesz miom nie jest.

-------
A przy okazji, chcesz się założyć, że jeżeli będziemy rozmawiać jeszcze za rok, to będziesz zarzucal mi kłamstwa i pytał kolejny raz o nazwę firmy i właściciela, którą oskarzylem publicznie o to, że mnie zatrula?
Tylko uważaj, bo przegrasz a tu trwa wyścig o wygraną i całkowita dominację człowieka nad człowiekiem.

j23a (1186 punktów)Odp: 15370 lat
W odpowiedzi szarley

>1 Napisałem Ci już. Jest Prawo. Koronę przyjąć musi
>2 Kontrola? Nie rozbawiaj, przecież btc jest poza jakąkolwiek kontrolą

3. Problem z kryptografią (złamanie klucza itp) i leci cała infrastruktura BTC (wyżej masz to rozwinięte).

4. Ogólnie coś nawali i masz 0 na koncie i co?

#95
12-11-2019 08:22
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15370 lat
W odpowiedzi j23a
>3. Problem z kryptografią (złamanie klucza itp) i leci cała infrastruktura BTC (wyżej masz to rozwinięte).

Mówisz o złamaniu kryptografii klucza publicznego?
pl.m.wikip(*)ryptografia_klucza_publicznego

Powodzenia.
Do tego nie wystarczy superkomputer, bo dla suoerkomputerow długość klucza po prostu zwiększylaby się.
Do tego potrzeba zmienić Naturę i właściwości działań matematycznych. Musiałbyś sprawić wpierw, żeby poszukiwanie dzielnikow liczby było tak łatwe jak mnożenie czynników, potrafisz?
Jak znajdziesz już sposób, to zrujnujesz nie tylko BTC ale w ogóle pieniądz elektroniczny, podpis cyfrowy, e-dowody, logowanie do kont internetowych, generalnie zniszczysz możliwość oznaczenia tożsamości w sieci. Ale prędzej porwie Cię tornado niż niż znajdziesz sposób.

>4. Ogólnie coś nawali i masz 0 na koncie i co?
Rozproszona sieć ma nawalic?
Wskutek impulsu elektromagnetycznego wysłanego przez kosmitów, który nie tylko zablokuje sieć ale zatrzyma akcje serca u połowy osobników?

To już prędzej spodziewalbym się, że zamówiona elita decyduje, że kasuje wartości zapisane bedocie na prywatnych serwerach bankowych do zera.
Biedota budzi się jednego dnia i ma na kontach pozostających pod kontrolą elity 0. Żeby znowu coś mieć musi natychmiast ruszyć do pracy dla Panów a jak się ktos sprzeciwi to się go spacyfikuje.

Wciąż są przeciez takie akcje, że jak w któryms kraju zabraknie dewiz to bankomaty przestają działać, przelewy zagraniczne stają się niemozliwe a wymiana walut tylko po jedynie słusznym kursie państwowym.
To się nazywa kontrola.

szarley (54913 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi karaluch
>>ŁŻESZ kanalio Podaj adres pracodawcy, który złamał unijne i niemieckie prawo i nie powiedział ci o toksycznym działaniu, a jutro dowie się o tym niemiecki PIP, wraz z adresem Hamerlika
>Już Ci podawałem
>www.x-press.de/

I oczywiście zeznasz przed niemieckim sądem, że Cię przykuto do miejsca pracy, że pracowałeś bez zabezpieczeń, że pracowałeś tuż po zawale serca i do odwodnienia organizmu?

To wszystko zeznasz pod przysięgą przed niemieckim sądem?
Nie, bo to Twoje konfabulacje

>I jeszcze raz Cię proszę nie zaczynajmy od nowa.
>Już wiem, że w twoim przekonaniu świat jest dobry i sprawiedliwy.
Już znów zaczynasz odlatywać w narkotyczny wid i gadać do ściany. Rzeczywiste poglądy rozmówcy do Ciebie nie docierają

>Ty też powinien już zrozumieć, że ja twojego przekonania nie podzielam.
Moich przekonań nie znasz, nigdy Ci to nie było potrzebne, gadasz z chochołem, którego sam uplotłeś.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#97
12-11-2019 12:33
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi szarley
>Nie, bo to Twoje konfabulacje

Daj spokój, obaj wiemy, że masz prawdę gdzieś.

Tu nie chodzi o to, jaki świat jest, ale o to żeby twoja wizja świata panowała w umysłach innych ludzi, bo to Ci zapewnia władzę.

Ja to rozumiem.
Będziesz bronił przekonania, że jest dobrze i sprawiedliwie a wszytko co to podwazy będziesz atakował.

Przed waszymi sądami prawodpobnie nic nie zeznam, bo sędzia będzie pewnie podobny do Ciebie i tak samo jak Ty będzie miał w dupie wszystko co nie jest zgodne z jego wyobrażeniem.

Nie wierzę w waszą sprawiedliwość.
Tak jak nie wierzę w wasze państwo.

szarley (54913 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi karaluch
>>Nie, bo to Twoje konfabulacje
>Daj spokój, obaj wiemy, że masz prawdę gdzieś.

Mam gdzieś Twoje konfabulacje

>Przed waszymi sądami prawodpobnie nic nie zeznam, bo sędzia będzie pewnie podobny do Ciebie i tak samo jak Ty będzie miał w dupie wszystko co nie jest zgodne z jego wyobrażeniem.

To zdanie jest drugim dowodem na to, że wszystko co napisałeś o swojej pracy w Berlinie jest łgarstwem. Żyjesz w urojonym świecie

Pierwszym dowodem jest to, że nie wiesz nawet o której godzinie robotnicy zaczynają pracę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#99
12-11-2019 13:12
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi karaluch
>Zgoda, może chcę Tobie i tobie podobnym odebrać władzę ale nie po to, żeby mscic się i niszczyć.

K.....A NIE MAM ŻADNEJ WŁADZY
SKOŃCZ PIEPRZYĆ SWOJE UROJENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#100
12-11-2019 13:40
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi karaluch

>Jestem pewien, że to poklosie pracy z substancjami toksycznymi, których wpływu na ludzki organizm nigdy nie poznałem, a ktore latami zmywalem kerszerem rozpylajac je w wydychanym powietrzu w bardzo małym, niewentylowanym pomieszczrniu, bez żadnej maski ochronnej.
>Tak właśnie sądzę.

www.x-press.de/ueberuns/trailer

Serio?

Bardzo małe nie wentylowane pomieszczenie i myjka ciśnieniowa?
Głowa by cię bolała od hałasu myjki. Byłbyś przemoczony od samego pyłu a to pomieszczenie szlag by trafił od wilgoci.

Nie wiem co myłeś ale małe pojemniki myje się hujowo myjką bo to wszystko fruwa.
Fruwa też syf który się zmywa. A skoro to było bardzo małe pomieszczenie i nie przystosowane to Ty byś więcej tego gówna zjadał niż wdychał

Gdzie spływały ścieki? Musiał być jakiś odpływ. Nie sądzę że połączyli to z rurą sanitarną.

www.x-press.de/ueberuns/trailer

Ten budynek nie wygląda jak zaadaptowany magazyn po nawozach z lat 60.
Widać odciągi od maszyn i typa w masce (1:06 filmu) a część załogi robi bez.
Budynek to typowa konstrukcja i ścianki z bloczków belki nad głowami i świetliki.
Gdzie to myłeś w kiblu?


#101
12-11-2019 14:20
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi farmer
>Głowa by cię bolała od hałasu myjki. Byłbyś przemoczony od samego pyłu a to pomieszczenie szlag by trafił od wilgoci.

Dokładnie jak opisujesz
www.mucboo(*)/uploads/2018/09/Siebdruck.jpg

+ wymieszana z wodą chemia z oznaczeniami

www.sklepb(*)k-substancja-szkodliw_6241.jpg

Nie pamiętam numerów oznaczenia chemii
Ale mylem to ponad rok w tym małym pomieszczeniu myjka bez żadnej maski.

Nigdy nie dowiedziałem się o działaniu tych sybstancji na organizm ale mam powtarzające die ostre zapalania oskrzeli bez możliwości ustalenia ich przyczyny, raz różniez zapalanie worka osierdziiwego co też skończyło się szpitalem z jazdą karetka na sygnale.

j23a (1186 punktów)Odp: 15370 lat
W odpowiedzi karaluch
>>3. Problem z kryptografią (złamanie klucza itp) i leci cała infrastruktura BTC (wyżej masz to rozwinięte).
>Mówisz o złamaniu kryptografii klucza publicznego?
>pl.m.wikip(*)ryptografia_klucza_publicznego
>Powodzenia.

Może dla odmiany coś poważniejszego niż wiki poczytasz (zalecenia NIST, okolice).
Oaferze w Estonii, generacji liczb przypadkowych.

>Do tego nie wystarczy superkomputer, bo dla suoerkomputerow długość klucza po prostu zwiększylaby się.

O aferze ze słabymi kluczami słyszał?

>Do tego potrzeba zmienić Naturę i właściwości działań matematycznych. Musiałbyś sprawić wpierw, żeby poszukiwanie dzielnikow liczby było tak łatwe jak mnożenie czynników, potrafisz?

>Jak znajdziesz już sposób, to zrujnujesz nie tylko BTC ale w ogóle pieniądz elektroniczny, podpis cyfrowy, e-dowody, logowanie do kont internetowych, generalnie

Poczytaj sobie o dodatkowych uwarunkowaniach powyższego i wpadkach to może coś pomoże.

Teza była zresztą inna.
BTC ma jeden sposób zabezpieczenia.
Przeglądarki, reszta wiele alternatywnych łatwo wymienialnych.
Kompromitacja kryptograficzna algorytmu przeglądarki nie musi prowadzić do szkód i łatwo im zapobiec (blokowanie kanału elektronicznego jest możliwe skompromitowaną przeglądarką), kompromitacja Bt to problem na poważnie sam w sobie.

>>4. Ogólnie coś nawali i masz 0 na koncie i co?
>Rozproszona sieć ma nawalic?

Nie sieć tylko algorytm. Skąd wiesz jak to działa, analizowałeś to dokładnie?

>Wskutek impulsu elektromagnetycznego wysłanego przez kosmitów, który nie tylko zablokuje sieć ale zatrzyma akcje serca u połowy osobników?

Wystarczy odpowiednia bombka (pierwsze testy były w latach 50, tak trochę przypadkiem) albo więcej piegów na słoneczku.

Typowy atak EMC jest dla zdrowego człowieka i biosfery nieodczuwalny i nieszkodliwy sam w sobie.

>To już prędzej spodziewalbym się, że zamówiona elita decyduje, że kasuje wartości zapisane bedocie na prywatnych serwerach bankowych do zera.

Jeden z wariantów. Nie masz 2-3 banków tylko global z globalna podatnością.

#103
12-11-2019 14:26
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi karaluch
>>Głowa by cię bolała od hałasu myjki. Byłbyś przemoczony od samego pyłu a to pomieszczenie szlag by trafił od wilgoci.
>Dokładnie jak opisujesz
>www.mucboo(*)/uploads/2018/09/Siebdruck.jpg
>+ wymieszana z wodą chemia z oznaczeniami

Czyli robiłeś to?
www.youtube.com/watch?v=G55sL5KMTBs
Filmik z tej samej firmy.....typ tez nie ma maski

#104
12-11-2019 15:35
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi farmer
>>>Głowa by cię bolała od hałasu myjki. Byłbyś przemoczony od samego pyłu a to pomieszczenie szlag by trafił od wilgoci.
>>Dokładnie jak opisujesz
>>www.mucboo(*)/uploads/2018/09/Siebdruck.jpg
>>+ wymieszana z wodą chemia z oznaczeniami
>Czyli robiłeś to?
>www.youtube.com/watch?v=G55sL5KMTBs
>Filmik z tej samej firmy.....typ tez nie ma maski

Farbe po naswietleniu UV zmywasz silna chemia, inaczej nie zejdzie.

Przed naswietleniem to żaden problem.
Po używasz dwóch bardzo aktywnych chemicznie czynników.
Z oznaczeniami szkodliwy.
Nie sądzę, żeby było dobrze wydychac je rozpylone z wodą przez wiele godzin dziennie codziennie czasem w pracy po 10-16h przez 21 dni bez dnia przerwy.

Jak znajdę te czynniki to się ich nazwą podzielę. Tak tylko z dalekiej pamięci jeden był coś jak 541 a drugi 782 oznaczony czy jakoś tak poszukam ich, jak znajdę chwile, bo chcę to też lekarzowi wskazać.

karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15370 lat
W odpowiedzi j23a
>Może dla odmiany coś poważniejszego niż wiki poczytasz (zalecenia NIST, okolice).
>Oaferze w Estonii, generacji liczb przypadkowych.

Ale bzdury.
Skoro coś dział od 10 lat, było tysiące razy atakowane, jest warte 8000 EUR to głupota jest twierdzić że jest nic nie warte.

Przecież są już fundusze inwestycyjne inwestujące w BTC z dopuszczeniem do tego przez państwowe nadzory finansowe.

Przecież są już legalne papiery wartościowe wyrażone w łańcuchu bloków.

Co Ty opowiadasz?

BTC ma taką infrastrukture i tak przebadany algorytm jak żaden system bankowy na świecie.

Gdyby nawet ktoś skutecznie zaatakował sieć, to lata się luke i w konsensusie wraca do któregoś bloku wstecz i jedziesz dalej.

Opowieści o tym że w rozproszonej infrastrukturze i rozproszonym algorytmie można zniszczyć wszystko to brednie.
Chyba że wysadzisz cała Ziemię.
Ale wtedy BTC nie będzie już potrzebny.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365