 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-11-2019 15:34 | Wojciech Przytulski (676 punktów) | Ludzka etyka
2 na 2 | Witam Szanownych Forumowiczów. Chciałbym Was zapytać o etykę właściwą dla istot rozumnych. Uważam iż bardzo ważne jest wyjaśnienie tej kwestii, zwłaszcza w obliczu upadku źródła etyki narodów europejskich czyli KRK, którego koniec widać już na horyzoncie i na tym samym horyzoncie widać też wkraczające w jego miejsce dzikie bolszewickie stada. Inna rzecz że wpajanie etyki poprzez wiarę religijną to dosyć zawodny sposób jej nauczania, jak daleki jest on od doskonałości chyba nie trzeba się rozpisywać. Wiadome jest, że fundamenty ludzkiej etyki to: I. Prawda II. Wolność III. Dobro Ja uważam i jestem niemal pewien, że istnieje tylko jedna etyka dla istot rozumnych i wynika ona z właściwości człowieka i świata, w którym żyjemy. A jest ona jednoznaczna niczym prawa fizyki i matematyki. Tyle tylko, że trzeba ją znaleźć. I z tego tematu chciałbym odpytać to forum. 1)Jakie Waszym zdaniem są kolejne po trzech wymienionych fundamentalne wartości, które obowiązywać powinny każdą istotę rozumną? 2)Kiedy człowiek przestaje być istotą rozumną? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > Zastanów się o czym piszesz. O kulturze łacińskiej czy judeochrześcijańskiej zachodniej - łacińskiej czy wschodniej grecko - bizantyjskiejZastanowiłem się w przeciwieństwie do ciebie. Piszę o cywilizacji łacińskiej, nie słyszałem nigdy o "kulturze łacińskiej". Nie było, nie ma oraz być nie może czegoś takiego jak "judeochrześcijańska" cywilizacja czy kultura gdyż te dwa nurty nawzajem się wykluczają. Może tobie chodzi o judeocygańską? Wtedy by pasowało jedno do drugiego, żydzizm wszak jest zaawansowaną formą cyganizmu, nawet wspólnie obrabiają Polaków, żydy za Stalina dostały państwo polskie i władzę nad Polakami i nasprowadzali Cyganów do polskich miast, a zatem żydzi pożerali najlepsze kąski i owoce nazizmu oraz holokaustu polskich elit, za który żydzi są odpowiedzialni i który aktywnie dokańczali jak już Gestapo i Wehrmacht wypadli z interesu, a Cyganom dali okruszki czyli socjal do żarcia za darmo na koszt Polaków. Czyli jest to "kultura" judeocygańska. > >Cywilizacja bizantyńska nie była czysto europejska, miała wpływy azjatyckie, a jej początki sięgają poza Grecję,> 1 Jakieś uzasadnienie?Początki cywilizacji bizantyńskiej sięgają do wojen z Persami i przyjmowaniem niektórych obyczajów od nich, Starożytnego Egiptu - świat hellenistyczny sięgał aż tam przed naszą erą i zdarzało się, że Grecy rządzili Egiptem, nasiąkali wtedy afrykańskimi obyczajami. Jeśli chodzi o wpływy azjatyckie to przerost formy nad treścią n.p. dominacja prawa nad etyką, chodź w rzeczywistości to prawo powinno się słuchać etyki a nie vice-versa. Kult władcy jest czynnikiem azjatyckim i od Azjatów pochodzi, niewolnictwo obywateli wobec instytucji państwa/władzy też jest azjatyckie, Rzymianie swoich obywateli nie zniewalali. Rzymianie wytworzyli pierwowzór narodu a bizantyńcy nie, co jest cechą azjatycką, bo przynależność narodowa to rzecz czysto europejska - cywilizacyjnie łacińska. Z Azji pochodziły niektóre kulty religijne mające wpływ często na szerokie masy n.p. istniejący w początkach kult bogini Cybeli/Kybele itd... > 2 Podział na kontynenty jest geograficzny a nie kulturowy. Początki chrześcijaństwa nie były w Azji, Europie czy Afryce, ale w kulturowym kotle jakim był basen Morza Śródziemnego. To w nim mieszały się kultury dając m.in kulturę rzymską,Umownie Europa kończy się na górach Uralu a od południa na morzu Śródziemnym, Konstantynopolu. > czy późniejszą judeochrześcijańskąPowtarzam: Nie ma czegoś takiego w przyrodzie  to jest oksymoron. > >Poza tym w nomenklaturze, którą się tu posługuję, a z której pochodzi pojęcie cywilizacji łacińskiej, nie ma czegoś takiego jak "cywilizacja grecka", gdyż nie było nigdy jakiegoś zwartego greckiego typu cywilizacyjnego, tak jak n.p. był typ rzymski, a zatem proszę schować pałę> Wskaż literaturę z której pochodzi Twoja nomenklaturaNauka o cywilizacjach Feliksa Konecznego. > >Zarówno Polska jak i Czechosłowacja były sowieckimi koloniami i nie miały wpływu na decyzje Sowietów.> W 1938 byliście sowiecką kolonią??W 1938 byliśmy państwem zależnym od sąsiadów i wplątanym przez tajne sekciarstwo(beck et consortes) w jakieś patologiczne układy z kryminalistami typu Churchill itp, mieliśmy autorytarne rządy uprawiane przez zachodnią agenturę, Piłsudski jak wiesz był austriackim agentem, a Polacy nie mieli czegokolwiek do gadania, jedyne polskie środowisko polityczne czyli eNDecja była terrorem państwa i bolszewii odsunięta od podejmowania decyzji, część eNDeków wylądowała nawet w Berezie Kartuskiej, która chyba po to została stworzona. Za decyzje agentury pretensje proszę kierować do ich mocodawców, bo Polacy nie mieli na to wpływu, tak samo jak nie mamy jakiegokolwiek wpływu na rządzenie Polską od 1945 do dzisiaj. > I dlatego pomogliście sowietom skolonizować Czechosłowację?My nie mieliśmy czegokolwiek do gadania ty prymitywny nazisto. Nie zmienisz prawdy swoją rasistowską nienawiścią do nacji Słowiańskich, ta część Europy jest zżerana żywcem od dwóch wieków przez konglomerat Ruskich-Nazistów/Prusaków/ "Niemców" - żydów a po 1945 jeszcze przez Jankesów którzy to doprowadzili do II WŚ i sprzedali Europę środkową i wschodnią żydokomunie i Stalinowi. Polacy, Czesi, Słowacy nie mają tu czegokolwiek do powiedzenia, przyssały się do nas mocarstwowe wieprze i robactwo, jesteśmy w sytuacji, która doprowadzi nas do stanu takiego w jakim są teraz Palestyńczycy, bo nazinsekty już otwarcie mówią, że chce dożreć Polskę i Polaków! A my nie mamy nawet wpływu na treść dzienników telewizyjnych i prasowych, a już one same skutecznie duraczą miliony Polaków od dekad. Przypominam, że już w latach 70-ch powstało pojęcie mediotyzmu w wyniku obserwacji zniszczeć psychicznych jakich dokonała m. in. u milionów Polaków żydo-sowiecka trucizna "edukacyjno"-medialna, ten stan trwa niestety do dzisiaj i jest sztucznie podtrzymywany przez III RP. Na zachodzie też zresztą jest bardzo silny mediotyzm w USA zwłaszcza. Warto tu dodać, że cenzura prawdy jest tak silna, że nawet nie można już spokojnie komentarzy pisać na większości portali. > w 1920 na Litwie też??Wg mojej wiedzy, to w 1920 w Wilnie byli tzw Litwacy czyli sowieckie żydostwo, które żądało przyłączenia Wilna do Związku Sowieckiego i kilkadziesiąt % Polaków, którzy zostaliby zmasakrowani przez bolszewików, gdyby życzenia żydostwa się spełniły. Państewko takie jak Litwa raczej nie obroniłoby się przed atakiem armii bolszewickiej, Polska z trudem tego dokonała, gdy dzięki Węgrom dostaliśmy amunicję, bo zachód zgodnie i celowo odmówił dostaw amunicji do Polski, bo oni już wtedy chcieli nas rzucić na pożarcie tej zarazie. Czyli była to samoobrona, jeśli znasz lepsze wytłumaczenie to podaj proszę. |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >Przypisywanie winy ofierze świadczy o twoim zaślepieniu nienawiścią i braku kontaktu z rzeczywistością.> Palenie cerkwi, niszczenie cmentarzy....Jakie "Palenie cerkwi, niszczenie cmentarzy" i jak to się ma do milionów Polaków zniewalanych przez 200 lat przez klientów cerkwi? A co do cmentarzy w PRL-u to uświadom sobie fakt, że Polacy nie rządzili Polską po 1945 w żadnym stopniu, próba rządów Polaków była karana śmiercią, albo więzieniem jako "prawicowo-nacjonalistyczne odchylenie", rządzić mogła żydokomuna oraz durnie po kilku klasach podstawówki mianowane przez żydokomunę tudzież Sowietów. Winą się obciąża, tego który podejmuje decyzje, a nie jego niewolników. Niewolnik jak sama nazwa wskazuje został pozbawiony własnej wolnej woli. Zauważ, że naturalny polski nurt polityczny czyli eNDecja jest zmiażdżony terrorem okupantów od zamachu majowego do dzisiaj! > >Bredzisz, byleby tylko siać nienawiść i rasistowską propagandę wobec Polaków.> Przewrażliwiony jesteśJa przewrażliwiony? Polska jest teraz postawiona przed niebezpieczeństwem jeszcze większym niż w 1939, tzn znowu spełza się tu naziolstwo/żydostwo i wprost mówi, że mamy być ich podludźmi. Obcy agenci oraz sami żydzi z miotu stalinowskiego lub miotów następnych(tzw. "stalinięta")rządzą Polską, niszczą nas i żrą te zwierzęta jak Himmler przykazał od 1945 bez przerwy aż do dzisiaj. > Wskazywanie niewygodnych faktów, nie jest sianiem nienawiści, a skoro są to fakty, to tym bardziej nie propagandyOdpisałem na te fakty. Samoobrona to nie jest "niewygodny fakt"> To TY przedstawiasz propagandę> Propagandę opartą na "faktach"A co niby nie jest faktem w moich wypowiedziach? > To TY przedstawiasz uczysz pogardy dla Polski> Jak można szanować naród, który (to TWOJA opinia) od setek lat nie poradzi wybić się na niepodległość?Żeby wybić się na niepodległość to trzeba mieć najpierw na to szansę, my jesteśmy od ponad 200 lat pod zaborem kilku potężnych mocarstw w jednym czasie, przeżarci na wskroś ich agenturą. My od 1945 r. nie mamy wpływu nawet na taką elementarną rzecz jak nasz system edukacji, którego jakość została obniżona przez żydokomunę po II WŚ. System "edukacji" a de facto tresury w połączeniu z systemem masmediów uwstecznił pracę organiczną wykonaną przez polską inteligencję podczas zaborów! Ta żydo-sowiecka patologia jest odpowiedzialna za uwstecznienie mentalności kilkudziesięciu % Polaków do poziomu chłopa pańszczyźnianego! Ten komentarz piszę przy właśnie odgłosach wydawanych przez chłopów pańszczyźnianych, którzy przybyli do jUKej na służbę do nowego pana. > Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyPo co ci taka stopka? Przecież i tak ciągnie od ciebie naziolem oraz spadkobiercą "moralności" nazistowskiej i żydo-bolszewickiej. |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >W 1938 byliście sowiecką kolonią??> >I dlatego pomogliście sowietom skolonizować Czechosłowację?> >w 1920 na Litwie też??> W 20 to mój stary był w planach klasy daleko zasięgowe korporacyjne o ile był  > >>Przypisywanie winy ofierze świadczy o twoim zaślepieniu nienawiścią i braku kontaktu z rzeczywistością.> >Palenie cerkwi, niszczenie cmentarzy....> Ale to się czepiaj konkretnych osób, grup, stowarzyszeń, partii do których się zapisują jakieś pacany dobrowolnie, zgaszających akces czy prawa czy też piszących ewidentne idiotyzmy jak ten rasista a nie samego wpisu w indeks u postronnych osób niezależnych  Ja w odróżnieniu od ciebie nie jestem rasistą, ty natomiast oprócz bycia rasistą i neonazistą wyznającym główny imperatyw "moralny" ideologii nazistowskiej o "niższości narodów słowiańskich" zwłaszcza tego narodu, który geograficznie pasuje nazistom do eksploatacji w myśl nauk Himmlera, które do dziś stanowią fundament "wartości europejskich". > Wpisali mi RP tak jak Tobie Czechy (czy co tam zapisane masz, to dla mnie bez znaczenia) bo tak wypadło przy narodzinach, język opanowałem polski najlepiej bo taki był najpowszechniej używany i tyle. Jak chcesz wiedzieć to moim marzeniem było zawsze żeby tu mówili po angielsku, liczy się prostota i rozpowszechnienie na świecie a nie sentymenty rodem z książki dla płaczliwych panienek.To czemu nie zrobisz jakiegoś innego paszportu i nie wyjedziesz, tylko siedzisz tu i robisz smród Polakom, kto cię nauczył takiego smrodzicielstwa? Czesi, żydzi? "Sentymenty" to twoje nieuctwo i ubzduranie sobie jakichś protez myślowych zastępujących rozumienie Europy i nauk społecznych. Jak chcesz koniecznie uwstecznić swój język komunikacyjny do poziomu wieśniackiego bełkotu to przecież nie ma przeszkód. Dlaczego liczy się prostota? Język jest przecież narzędziem komunikacji, czy nie lepiej mieć jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi komunikacji przynajmniej w Europie, nie wiem jak polski oraz inne zlatynizowane języki słowiańskie wyglądają w skali światowej. > Nawet z religią nic wspólnego nie mam żadną ani żadnym stowarzyszeniem (no chyba że jakieś unixowe).To jest właśnie wyższość wspólnot narodowych, że nawet w przypadku laicyzacji dalej pozostają wspólnotą, gdyż przynależność narodowa nie jest oparta o myślenie magiczne jak n.p. religia czy (neo)bolszewizm(tzw. "lewica"). Warto też pamiętać, że narody to jedyna znana i działająca w rzeczywistości forma nadania podmiotowości szerokim masom. > Mam odpowiadać za to że jakieś niedouczone nadęte ksenofoby zdemolowały obiekt kultu na Podlasiu o czasach dziejących się kiedy mnie w najdalszych planach nie było?A skąd wiesz kto zdemolował obiekt kultu na Podlasiu? Bo ja wiem, że byli to niezawodni "nieznani sprawcy" a korzyści z tego aktu wandalizmu czerpali (neo)bolszewicy i nadęci kosmopolici, nie słyszałem natomiast aby jakiś ksenofob miał z tego pożytek, bo i jaki? |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >Mam odpowiadać za to że jakieś niedouczone nadęte ksenofoby zdemolowały obiekt kultu na Podlasiu o czasach dziejących się kiedy mnie w najdalszych planach nie było?> Każdy odpowiada za swoje czyny.> Ale jeśli kłamliwie historię przedstawia....> Jeśli kogoś fakt, że urodził się Polakiem czy Mongołem w jego własnym przekonaniu czyni lepszym, to mam dlań czasem kubełek zimnej wody.Ty masz przede wszystkim kubełek pomyj dla Polaków konkretnie, wyznajesz rasistowską nienawiść do Polaków, swoje kubełki pomyj wylewasz zaślepiony nienawiścią i stąd produkujesz prymitywne kłamstwa, a nuż ktoś nie pamięta jakiegoś szczegółu hiostorycznego i się do niego łajno przyczepi. > Nie lubię brązowników  Nie widać u ciebie nawet śladowej powściągliwości ani zdolności samokrytyki a tu nagle takie oświadczenie, skoro już to powiedziałeś to trzymam cię za słowo. > Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyTo kiedy poczujesz potrzebę? |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >Zastanów się o czym piszesz. O kulturze łacińskiej czy judeochrześcijańskiej zachodniej - łacińskiej czy wschodniej grecko - bizantyjskiej> żydzizm wszak jest zaawansowaną formą cyganizmu,Iście akademicki poziom odpowiedzi kończy dyskusję > >>Cywilizacja bizantyńska nie była czysto europejska, miała wpływy azjatyckie, a jej początki sięgają poza Grecję,> >1 Jakieś uzasadnienie?> Początki cywilizacji bizantyńskiej sięgają do wojen z Persami i przyjmowaniem niektórych obyczajów od nich, Starożytnego Egiptu - świat hellenistyczny sięgał aż tam przed naszą erą i zdarzało się, że Grecy rządzili Egiptem, nasiąkali wtedy afrykańskimi obyczajami.W czasach o których piszesz istniała głownie cywilizacja śródziemnomorska, podział na kontynenty jest podziałem sztucznym > Jeśli chodzi o wpływy azjatyckie to przerost formy nad treścią n.p. dominacja prawa nad etyką,To Rzym wprowadził Prawo jako spoiwo państwa ważniejsze niż wola władcy, > chodź w rzeczywistości to prawo powinno się słuchać etyki a nie vice-versa.Prawo powinno być stanowione w oparciu o etykę > Kult władcy jest czynnikiem azjatyckim i od Azjatów pochodzi, niewolnictwo obywateli wobec instytucji państwa/władzy też jest azjatyckie, Rzymianie swoich obywateli nie zniewalali.Kompletne pomylenie pojąć. To wolni ludzie zostawali obywatelami a nie odwrotnie. Wcześniej zresztą wymyślili to Grecy w Atenach, dając obywatelom dużo większy zakres podmiotowości > Rzymianie wytworzyli pierwowzór narodu a bizantyńcy nie,A może by tak poczytał Bralewskiego, albo Turleja... > bo przynależność narodowa to rzecz czysto europejska - cywilizacyjnie łacińska.Skąd ta opinia? > >2 Podział na kontynenty jest geograficzny a nie kulturowy. Początki chrześcijaństwa nie były w Azji, Europie czy Afryce, ale w kulturowym kotle jakim był basen Morza Śródziemnego. To w nim mieszały się kultury dając m.in kulturę rzymską,> Umownie Europa kończy się na górach Uralu a od południa na morzu Śródziemnym, Konstantynopolu.Tak, UMOWNIE. > >Wskaż literaturę z której pochodzi Twoja nomenklatura> Nauka o cywilizacjach Feliksa Konecznego.Aż poczytam przy okazji > >>Zarówno Polska jak i Czechosłowacja były sowieckimi koloniami i nie miały wpływu na decyzje Sowietów.> >W 1938 byliście sowiecką kolonią??> W 1938 byliśmy państwem zależnym od sąsiadów i wplątanym przez tajne sekciarstwo(beck et consortes) .....Jak cudnie jest wszystko zwalić na innych  Doprawdy tak wielki naród jak Polacy od czasów Potopu nie mieli niepodległego państwa? Nie mieli żadnego wpływu na swoje dzieje? > Piłsudski jak wiesz był austriackim agentem,Był. Do 1918, pokąd opłacało się. Po 1918 Austria była marginalnym państewkiem, a w 1938 nie było już ani Piłsudskiego ani Austrii > a Polacy nie mieli czegokolwiek do gadania,Biedny naród.... > >I dlatego pomogliście sowietom skolonizować Czechosłowację?> ty prymitywny nazisto.I to ma być argument? > przyssały się do nas mocarstwowe wieprze i robactwo, jesteśmy w sytuacji, która doprowadzi nas do stanu takiego w jakim są teraz Palestyńczycy, bo nazinsekty już otwarcie mówią, że chce dożreć Polskę i Polaków!Iście naukowy język dyskusji, przykro mi nie odpisuję w rynsztoku > >w 1920 na Litwie też??> Wg mojej wiedzy, to w 1920 w Wilnie byli tzw Litwacy czyli sowieckie żydostwo, które żądało przyłączenia Wilna do Związku Sowieckiego i kilkadziesiąt % Polaków, którzy zostaliby zmasakrowani przez bolszewików, gdyby życzenia żydostwa się spełniły.To masz słabą wiedzę. Żeligowski nie odebrał Wilna Radzieckiej Rosji tylko Litwie
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >Palenie cerkwi, niszczenie cmentarzy....> Jakie "Palenie cerkwi, niszczenie cmentarzy" i jak to się ma do milionów Polaków zniewalanych przez 200 lat przez klientów cerkwi?I znów wyszła ujemna wiedza z historii Polski Kiedy (a wskaż 200 lat!!!) Polska była zniewalana przez grekokatolików? Twoja ignorancja wprost rozbawia  > A co do cmentarzy w PRL-u to uświadom sobie fakt, że Polacy nie rządzili Polską po 1945 w żadnym stopniu,Rozumiem, Zniszczenie cmentarza żołnierzy francuskich w Gliwicach polecono z Moskwy Dostrzegasz absurd? Rower w Krakowie ukradziono mi na polecenie Breżniewa? > tzn znowu spełza się tu naziolstwo/żydostwo i wprost mówi, że mamy być ich podludźmi.Iście akademicki język kończy dyskusję > >To TY przedstawiasz uczysz pogardy dla Polski> >Jak można szanować naród, który (to TWOJA opinia) od setek lat nie poradzi wybić się na niepodległość?> Żeby wybić się na niepodległość to trzeba mieć najpierw na to szansę,O wiele mniejsze narody sobie tę szansę same stworzyły i wykorzystały
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > A skąd wiesz kto zdemolował obiekt kultu na Podlasiu? Bo ja wiem, że byli to niezawodni "nieznani sprawcy" a korzyści z tego aktu wandalizmu czerpali (neo)bolszewicy i nadęci kosmopolici, nie słyszałem natomiast aby jakiś ksenofob miał z tego pożytek, bo i jaki?Drugą próbę podpalenia meczetu udaremniono łapiąc sprawców na gorąco. Okazali się członkami ONR czyli raczej nie (neo)bolszewicy i nadęci kosmopolici,
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >Jeśli kogoś fakt, że urodził się Polakiem czy Mongołem w jego własnym przekonaniu czyni lepszym, to mam dlań czasem kubełek zimnej wody.> Ty masz przede wszystkim kubełek pomyj dla PolakówJak dotąd wystarczała woda. Nie muszę wymyślać faktów, wystarczy je przywołać > konkretnie, wyznajesz rasistowską nienawiść do Polaków,Ojeeeeeeeeeeeeeeeeej jaki straszne > Nie lubię brązowników> >Nie lubię brązowników  > Nie widać u ciebie nawet śladowej powściągliwości ani zdolności samokrytyki a tu nagle takie oświadczenie, skoro już to powiedziałeś to trzymam cię za słowo.No to znajdź w moich wypowiedziach cień brązownictwa  CDN
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > produkujesz prymitywne kłamstwa, Znajdź kłamstwo w moich wypowiedziach > a nuż ktoś nie pamięta jakiegoś szczegółu hiostorycznego i się do niego łajno przyczepi.1 Palenie cerkwi nie było drobnym szczegółem 2 Powinieneś się wstydzić, że ja, Ciebie "Prawdziwego Polskiego Patriotę" uczę historii TWOJEGO kraju
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >Jakie "Palenie cerkwi, niszczenie cmentarzy" i jak to się ma do milionów Polaków zniewalanych przez 200 lat przez klientów cerkwi?> I znów wyszła ujemna wiedza z historii Polski> Kiedy (a wskaż 200 lat!!!) Polska była zniewalana przez grekokatolików?Polska była zniewalana przez klientów dominującej wśród Rusinów cerkwi prawosławnej. > Twoja ignorancja wprost rozbawia  Twoja nienawiść i gównomiotyzm są przereażające. Będziesz teraz negował 123 lata zaborów i wyniszczania Polaków w tym okresie? Po raz kolejny stajesz na straży "dobrego" imienia jakiegoś totalitaryzmu i barbarii. > >A co do cmentarzy w PRL-u to uświadom sobie fakt, że Polacy nie rządzili Polską po 1945 w żadnym stopniu,> Rozumiem, Zniszczenie cmentarza żołnierzy francuskich w Gliwicach polecono z MoskwyDokańczanie Intelligenzaktion, AB aktion i w ogóle elementów Generalplan Ost przez żydostwo było jak najbardziej skoordynowane z Moskwą. Gdy po wymordowaniu, zesłaniu, sterroryzowaniu czy wygnaniu polskich elit intelektualnych montowano aparat PRL-u to montowano go celowo i z rozmysłem z żydokomuny, bandytów polskojęzycznych, Ruskich wszelkiej maści i durniów po kilku klasach podstawówki zatwierdzonych przez ZSRR. Warto wiedzieć, że w towarzystwie rządzącym PRL-em nie było prawie w ogóle ludzi, których można by zaliczyć do Polaków. PRL był w całości niemal rządzony po żydo-sowiecku i to do tych kultur rość swoje pretensje. Wbij sobie do głowy, że odpowiedzialny jest ten, którego wola jest realizowana, a nie jego ofiary. Polacy nie mają czegokolwiek do gadania we własnej sprawie i w sprawie rządzenia Polską. O czym zresztą wiesz, bo milcząco zgodziłeś się z podanymi przeze mnie wcześniej argumentami. > Dostrzegasz absurd?Dostrzegam twoje mierne próby odgrywania "oświeconego", ale ciągle wypełza z ciebie nazistowska nienawiść do narodu polskiego. > Rower w Krakowie ukradziono mi na polecenie Breżniewa?Nie wiem na czyje, gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem to doczytałbyś może, że naród polski w tym kultura polska została mocno zmasakrowana żydo-sowiecką okupacją, która przejęła niemal wszystkie kanały przepływu informacji w tym również system edukacji i masmediów. System edukacji formuje młodych ludzi i ten żydo-sowiecki posiał wiele zniszczeń. My jesteśmy jednym z pierwszych narodów na świecie, na których ćwiczono tzw "inżynierię" (anty)społeczną i niestety z powodzeniem. > >tzn znowu spełza się tu naziolstwo/żydostwo i wprost mówi, że mamy być ich podludźmi.> Iście akademicki język kończy dyskusjęPisanie prawdy nie jest powodem do zakończenia dyskusji. Dożeranie owoców nazistowskiego i żydo-sowieckiego najazdu na Polskę trwa. Jeden z nazinsektów nawet ostatnio dał głos w tej sprawie: kresy.pl/w(*)pokojenie-zydowskich-roszczen/Po raz kolejny nakładasz na mnie klątwę, pisałem ci już w innym wątku, że uwstecznienie debaty do klątwiarstwa nie przynosi niczego dobrego, a także podkopuje do reszty twój i tak już ufajdany w nienawiści wizerunek osobnika "oświeconego". Istoty rozumne po prostu dążą do prawdy a nie do kłamstwa i ciemnoty. Wyklinasz mnie z dyskusji, która cię przerasta, to "antysemityzmem", to brakiem "akademickiego" języka, a sam prezentujesz bezrozumność, przedkładanie nienawiści etnicznej czy rasowej ponad logikę. > >Żeby wybić się na niepodległość to trzeba mieć najpierw na to szansę,> O wiele mniejsze narody sobie tę szansę same stworzyły i wykorzystałyPo wielokroć silniejsze narody stoją na straży tego aby Polska takowej szansy nie miała. > Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyPrzestań to powtarzać, bo i tak widać, że ani myślisz zerwać się z łańcucha. |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >żydzizm wszak jest zaawansowaną formą cyganizmu,> Iście akademicki poziom odpowiedzi kończy dyskusjęBo tym właśnie jest, cieszy mnie, że zgadzasz się całą resztą. > W czasach o których piszesz istniała głownie cywilizacja śródziemnomorska, podział na kontynenty jest podziałem sztucznymCo to jest "cywilizacja śródziemno morska"? W czasach o których piszę rozpoczęło się formowanie bizantyńskiego typu cywilizacyjnego. Podział na kontynenty nie jest aż taki sztuczny, wynika on z rozległości oddziaływania kultur czy cywilizacji. > >Jeśli chodzi o wpływy azjatyckie to przerost formy nad treścią n.p. dominacja prawa nad etyką,> To Rzym wprowadził Prawo jako spoiwo państwa ważniejsze niż wola władcy,Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem. > >choć w rzeczywistości to prawo powinno się słuchać etyki a nie vice-versa.> Prawo powinno być stanowione w oparciu o etykęTak to właśnie znaczy to zdanie. > >Kult władcy jest czynnikiem azjatyckim i od Azjatów pochodzi, niewolnictwo obywateli wobec instytucji państwa/władzy też jest azjatyckie, Rzymianie swoich obywateli nie zniewalali.> Kompletne pomylenie pojąć. To wolni ludzie zostawali obywatelami a nie odwrotnie. Wcześniej zresztą wymyślili to Grecy w Atenach, dając obywatelom dużo większy zakres podmiotowościIle to trwało i w ilu greckich miastach tak było? A to co napisałem dotyczy bizantyńskiego typu cywilizacyjnego, a zatem twoja wypowiedź nie podważa tego co napisałem. > >Rzymianie wytworzyli pierwowzór narodu a bizantyńcy nie,> A może by tak poczytał Bralewskiego, albo Turleja...Z tego co ja wiem to bizantyńcy wytworzyli różne formy urzędowe, ale narodu nie. > >bo przynależność narodowa to rzecz czysto europejska - cywilizacyjnie łacińska.> Skąd ta opinia?Z rzeczywistości. Narody potem pojawiły się na świecie w różnych miejscach naśladując model europejski. > >>2 Podział na kontynenty jest geograficzny a nie kulturowy. Początki chrześcijaństwa nie były w Azji, Europie czy Afryce, ale w kulturowym kotle jakim był basen Morza Śródziemnego. To w nim mieszały się kultury dając m.in kulturę rzymską,> >Umownie Europa kończy się na górach Uralu a od południa na morzu Śródziemnym, Konstantynopolu.> Tak, UMOWNIE.> >>Wskaż literaturę z której pochodzi Twoja nomenklatura> >Nauka o cywilizacjach Feliksa Konecznego.> Aż poczytam przy okazjiTo poczytaj bo stworzył on bardzo klarowny i diagnostyczny model klasyfikowania cywilizacji tworzonych przez Homo Sapiens. Brak jego twórczości w dzisiejszej polskiej socjologii to efekt ciągłego oddziaływania żydokomuny, a ta nauka powinna być kontynuowana i rozwijana. > >W 1938 byliśmy państwem zależnym od sąsiadów i wplątanym przez tajne sekciarstwo(beck et consortes) .....> Jak cudnie jest wszystko zwalić na innych  Ja nie zwalam na innych, po prostu oceniam tego kto miał wpływ na nasze losy, bo my ich od dawna nie mamy. Polska została wciągnięta w II WŚ w najgorszy możliwy sposób m. in. dzięki brytyjskiej agenturze. A to że się masoneria panoszyła, to jest znany fakt, została nawet ona zakazana dekretem z 1938, ale niewiele to już pomogło. > Doprawdy tak wielki naród jak Polacy od czasów Potopu nie mieli niepodległego państwa? Nie mieli żadnego wpływu na swoje dzieje?Potop był wstępem do rozbiorów. Był on potężną grabieżą materialną i początkiem wyniszczania I Rzeczypospolitej. Nie wiem dlaczego nazywasz nas "wielkimi" - cienka ironia, a Polska straciła niepodległość jeszcze przed rozbiorami, które odbyły się siłą co najmniej czterech państw, mało kto miał i ma tylu potężnych wrogów na raz. W dzisiejszych czasach niszczą nas Jankesi, Naziści, Ruscy, Żydzi oraz ich kolaboranci niższej wagi. Żadne inne państwo ani naród na świecie nie jest tak intensywnie i często napadany, zarówno fizycznie jak i propagandowo. > >Piłsudski jak wiesz był austriackim agentem,> Był. Do 1918, pokąd opłacało się.> Po 1918 Austria była marginalnym państewkiem, a w 1938 nie było już ani Piłsudskiego ani AustriiAle była agenturalna sanacja zainstalowana nam przez obcych w wyniku Zamachu Majowego. Miała ona takie same antypolskie obyczaje jak władze III RP, katowała Polaków biurokracją, betonowała gospodarkę przepisami, regulacjami, fiskalizmem, dokładnie jak te dzisiejsze postsowieckie agenciny. > >a Polacy nie mieli czegokolwiek do gadania,> Biedny naród....No biedny. Na razie postępuje proces Palestynizacji Polaków. > I to ma być argument?Tak, ma być, zachowujesz się jak bydlę pastwiące się nad ofiarą, każdy kto zna historię żydo-sowieckiej okupacji i proces powstawania PRL- ten wie, że Polacy nie mieli czegokolwiek do gadania w sprawach państwa, a już zwłaszcza w sprawach strategicznych typu pacyfikowanie Czechosłowacji. > Iście naukowy język dyskusji, przykro mi nie odpisuję w rynsztokuRynsztok faktów, to nie ja te fakty stworzyłem, jesteśmy wyniszczani, zresztą nie tylko my, inne narody europejskie też są niszczone, chociaż nas się niszczy ze szczególnym okrucieństwem, wystarczy sam fakt, że wciąż wdrażany jest w życie Generalplan Ost, a jego owoce żrą i żreć będą żydy. > >>w 1920 na Litwie też??> >Wg mojej wiedzy, to w 1920 w Wilnie byli tzw Litwacy czyli sowieckie żydostwo, które żądało przyłączenia Wilna do Związku Sowieckiego i kilkadziesiąt % Polaków, którzy zostaliby zmasakrowani przez bolszewików, gdyby życzenia żydostwa się spełniły.> To masz słabą wiedzę. Żeligowski nie odebrał Wilna Radzieckiej Rosji tylko LitwieNie umiesz czytać, ze zrozumieniem, Litwa najprawdopodobniej straciłaby to miasto w konfrontacji ze Związkiem Sowieckim, a wtedy wielu Polaków trafiłoby do żydowskich obozów śmierci, albo zostało rozstrzelanych za bycie Polakami, co zapewne byłoby dla ciebie uciechą. > Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby> Ile razy jeszcze będziesz to powtarzał? Przecież i tak widać jaki jesteś. |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >produkujesz prymitywne kłamstwa,> Znajdź kłamstwo w moich wypowiedziach >a nuż ktoś nie pamięta jakiegoś szczegółu hiostorycznego i się do niego łajno przyczepi.> 1 Palenie cerkwi nie było drobnym szczegółemJaką cerkiew spalili, kiedy, kto i w jakich okolicznościach? > 2 Powinieneś się wstydzić, że ja, Ciebie "Prawdziwego Polskiego Patriotę" uczę historii TWOJEGO krajuWiększość twoich wypowiedzi to kłamstwa i zwykłe gównomiotactwo, to zresztą widać, bo zbywasz milczeniem całe akapity moich argumentów. Z twoich wypowiedzi można się nauczyć co najwyżej prymitywnej nienawiści i gebelsiarstwa, uprawianego zresztą według najgorszych stalinowskich i nazistowskich wzorców. > Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyTaaaa? A skąd ty możesz o tym wiedzieć? |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >>Jeśli kogoś fakt, że urodził się Polakiem czy Mongołem w jego własnym przekonaniu czyni lepszym, to mam dlań czasem kubełek zimnej wody.> >Ty masz przede wszystkim kubełek pomyj dla Polaków> Jak dotąd wystarczała woda. Nie muszę wymyślać faktów, wystarczy je przywołaćWystarczy poczytać twoje wypowiedzi, piszesz jak niedobitek Einsatzgruppen przeznaczonej do likwidacji podludzi. Piszesz tak aby zawsze obsmarować kupą Polaków i tylko Polaków. > >Nie lubię brązowników> >>Nie lubię brązowników  > >Nie widać u ciebie nawet śladowej powściągliwości ani zdolności samokrytyki a tu nagle takie oświadczenie, skoro już to powiedziałeś to trzymam cię za słowo.> No to znajdź w moich wypowiedziach cień brązownictwa  A Proszę bardzo: > >konkretnie, wyznajesz rasistowską nienawiść do Polaków,> Ojeeeeeeeeeeeeeeeeej jaki straszneI cała reszta łajnomiotactwa, które uprawiasz wobec Polaków. Po raz kolejny otwarcie przyznajesz się rasizmu i nazizmu. > CDN> Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby> Nudzisz tą stopką, a i tak widać, że jesteś miłośnikiem rasistowskiej dyktatury, ujadasz na przeciwników dyktatur, stoisz na straż "dobrego" imienia totaliatryzmów, które zmasakrowały Polskę, Rosję i inne państwa europejskie. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >>W 1938 byliśmy państwem zależnym od sąsiadów i wplątanym przez tajne sekciarstwo(beck et consortes) .....> >Jak cudnie jest wszystko zwalić na innych  > Ja nie zwalam na innych,Więc przyznaj uczciwie, że w 1938 polskie wojsko przekroczyło agresywnie granice z Czechosłowacją. Nikt Was do tego nie zmuszał. To była "honorowa" agresja wobec mocno osłabionego sąsiada. niestety to stanowczo przeczy tezie, że to zawsze Polacy byli atakowani > >Doprawdy tak wielki naród jak Polacy od czasów Potopu nie mieli niepodległego państwa? Nie mieli żadnego wpływu na swoje dzieje?> Potop był wstępem do rozbiorów.Owszem, na tyle znam Waszą historię, Od tego czasu Polacy zaczęli po kawałeczku osłabiać własne państwo, byle móc chłopa do pracy batami gnać i podatków nie płacić > Ale była agenturalna sanacja zainstalowana nam przez obcych w wyniku Zamachu Majowego.Jakoś nawet Paczkowski tego nie potwierdza > Tak, ma być, zachowujesz się jak bydlę pastwiące się nad ofiarą, każdy kto zna historię żydo-sowieckiej okupacji i proces powstawania PRL- ten wie, że Polacy nie mieli czegokolwiek do gadania w sprawach państwa, a już zwłaszcza w sprawach strategicznych typu pacyfikowanie Czechosłowacji.To co mają powiedzieć ci napadnięci Czesi i Słowacy. Może to oni byli ofiarami agresji? > >To masz słabą wiedzę. Żeligowski nie odebrał Wilna Radzieckiej Rosji tylko Litwie> Nie umiesz czytać, ze zrozumieniem, Litwa najprawdopodobniej straciłaby to miasto w konfrontacji ze Związkiem Sowieckim,Gdybaizm nie jest lekcją historii > >1 Palenie cerkwi nie było drobnym szczegółem> Jaką cerkiew spalili, kiedy, kto i w jakich okolicznościach?www.racjonalista.pl/kk.php/s,4321Jak widać Twój patriotyzm wyklucza rzetelną wiedzę o polskiej historii, za to każdy to nie jest jej brązownikiem jest dla Ciebie nazistą Odrobina pokory, nie jesteście narodem aniołków
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >1 Palenie cerkwi nie było drobnym szczegółem> Jaką cerkiew spalili, kiedy, kto i w jakich okolicznościach?www.racjonalista.pl/kk.php/s,4321> >2 Powinieneś się wstydzić, że ja, Ciebie "Prawdziwego Polskiego Patriotę" uczę historii TWOJEGO kraju> Większość twoich wypowiedzi to kłamstwaZnajdź choć jedno Że czegoś nie ma w prawicowych broszurkach? > zbywasz milczeniem całe akapity moich argumentów.... bo nie dysktuję w rynsztoku
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|