 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-11-2019 15:34 | Wojciech Przytulski (676 punktów) | Ludzka etyka
2 na 2 | Witam Szanownych Forumowiczów. Chciałbym Was zapytać o etykę właściwą dla istot rozumnych. Uważam iż bardzo ważne jest wyjaśnienie tej kwestii, zwłaszcza w obliczu upadku źródła etyki narodów europejskich czyli KRK, którego koniec widać już na horyzoncie i na tym samym horyzoncie widać też wkraczające w jego miejsce dzikie bolszewickie stada. Inna rzecz że wpajanie etyki poprzez wiarę religijną to dosyć zawodny sposób jej nauczania, jak daleki jest on od doskonałości chyba nie trzeba się rozpisywać. Wiadome jest, że fundamenty ludzkiej etyki to: I. Prawda II. Wolność III. Dobro Ja uważam i jestem niemal pewien, że istnieje tylko jedna etyka dla istot rozumnych i wynika ona z właściwości człowieka i świata, w którym żyjemy. A jest ona jednoznaczna niczym prawa fizyki i matematyki. Tyle tylko, że trzeba ją znaleźć. I z tego tematu chciałbym odpytać to forum. 1)Jakie Waszym zdaniem są kolejne po trzech wymienionych fundamentalne wartości, które obowiązywać powinny każdą istotę rozumną? 2)Kiedy człowiek przestaje być istotą rozumną? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Ludzka etyka |
> Tobie zwracałem uwagę Twoje na użycie emotikonówNieprawda, z tego co tutaj piszesz wynika, że krytykowałeś mnie za treści sprzed posta z emotikonem.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Ludzka etyka |
> Nieprawda, z tego co tutaj piszesz wynika, że krytykowałeś mnie za treści sprzed posta z emotikonem. A przed tym Twoim postem z emotikonem, zdarzyły się w historii Twoich wypowiedzi na forum inne wypowiedzi z emotikonami? |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Ludzka etyka |
> >Nieprawda, z tego co tutaj piszesz wynika, że krytykowałeś mnie za treści sprzed posta z emotikonem.> A przed tym Twoim postem z emotikonem, zdarzyły się w historii Twoich wypowiedzi na forum inne wypowiedzi z emotikonami?Nieistotne; odpowiada się na cytowany fragment.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Ludzka etyka |
> Nieistotne; odpowiada się na cytowany fragment. Kto tak powiedział? |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Ludzka etyka |
> >Nieistotne; odpowiada się na cytowany fragment.> Kto tak powiedział?Tutejszy regulamin i instrukcje.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >>Nieistotne; odpowiada się na cytowany fragment.> > Kto tak powiedział?> Tutejszy regulamin i instrukcje.> Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. Który punkt regulaminu i jakie instrukcje? |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Ludzka etyka |
> >>>Nieistotne; odpowiada się na cytowany fragment.> >> Kto tak powiedział?> >Tutejszy regulamin i instrukcje.> Który punkt regulaminu i jakie instrukcje?§.25.C regulaminu + zdanie widoczne nad polem do pisania w trybie edycji.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >>>>Nieistotne; odpowiada się na cytowany fragment.> >>> Kto tak powiedział?> >>Tutejszy regulamin i instrukcje.> > Który punkt regulaminu i jakie instrukcje?> §.25.C regulaminu + zdanie widoczne nad polem do pisania w trybie edycji.> Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz."25. Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcji obsługi Forum, a w szczególności: a) sprawdzić, czy tematyka publikowanego wątku nie pokrywa się z tematyką któregoś z już istniejących i otwartych wątków, b) treść wątku dostosować do tematyki działu Forum, c) cytować wyłącznie te fragmenty wypowiedzi rozmówcy, na które bezpośrednio udziela się odpowiedzi. Należy wycinać cytaty, do których wypowiedź się nie odnosi." Punkt 25 c) nie mówi o tym, że odpowiada się na cytowany fragment, tylko że cytuje się tylko fragment, na który się odpowiada. Należy bowiem usuwać zbędne cytaty. Mówi się zresztą o "bezpośrednim udzieleniu odpowiedzi". Mogę więc odpowiadając na Twoją wiadomość X odnosić się do wcześniejszych Twoich wypowiedzi Y i Z. Nie muszę wcale ich cytować, ani ograniczać swojej wypowiedzi do tego, co automatycznie pojawia się jako cytat po wybraniu opcji "odpowiedz". |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Ludzka etyka |
> Punkt 25 c) nie mówi o tym, że odpowiada się na cytowany fragment, tylko że cytuje się tylko fragment, na który się odpowiada.Zaś funkcjonalność forum nie pozwala odpowiedzi nie udzielić. Czyli Ty odpowiedzieć musiałeś, a ja miałam prawo tę odpowiedź uznać za odnoszącą się do zacytowanego fragmentu. A nie do dowolnej wypowiedzi z całej historii mojej aktywności na forum.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Ludzka etyka |
> A nie do dowolnej wypowiedzi z całej historii mojej aktywności na forum. W tym momencie odnosisz się do dowolnej swojej wypowiedzi na forum i to w odpowiedzi na mój post. Łamiesz więc ten przepis, na który wskazujesz. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Ludzka etyka |
> >A nie do dowolnej wypowiedzi z całej historii mojej aktywności na forum.> W tym momencie odnosisz się do dowolnej swojej wypowiedzi na forumMoja wypowiedź w całości odnosi się do tego, co zacytowałam.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >>A nie do dowolnej wypowiedzi z całej historii mojej aktywności na forum.> > W tym momencie odnosisz się do dowolnej swojej wypowiedzi na forum> Moja wypowiedź w całości odnosi się do tego, co zacytowałam.> Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. Nie, zacytowałaś: "> Punkt 25 c) nie mówi o tym, że odpowiada się na cytowany fragment, tylko że cytuje się tylko fragment, na który się odpowiada." A odpowiedziałaś tak: "> >>A nie do dowolnej wypowiedzi z całej historii mojej aktywności na forum." Nie odnosiłaś się więc do cytatu, albo nie tylko do niego, gdyż w cytacie nie mówi się o dowolnych wypowiedziach z całej historii Twojej aktywności na forum. Twoja odpowiedź wykracza więc poza cytat, a to jest złamanie przepisu 25 c) - wedle Twojej wykładni tego przepisu. Popadasz więc w sprzeczność sama ze sobą. |
#313 -1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Ludzka etyka |
> odpowiedziałaś tak:> ">>>A nie do dowolnej wypowiedzi z całej historii mojej aktywności na forum."Odpowiedziałam:"Zaś funkcjonalność forum nie pozwala odpowiedzi nie udzielić. Czyli Ty odpowiedzieć musiałeś, a ja miałam prawo tę odpowiedź uznać za odnoszącą się do zacytowanego fragmentu.
A nie do dowolnej wypowiedzi z całej historii mojej aktywności na forum." czyli inaczej.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >odpowiedziałaś tak:> > ">>>A nie do dowolnej wypowiedzi z całej historii mojej aktywności na forum."> Odpowiedziałam:"Zaś funkcjonalność forum nie pozwala odpowiedzi nie udzielić. Czyli Ty odpowiedzieć musiałeś, a ja miałam prawo tę odpowiedź uznać za odnoszącą się do zacytowanego fragmentu. >A nie do dowolnej wypowiedzi z całej historii mojej aktywności na forum." > czyli inaczej. Ale nadal niepoprawnie z punktu widzenia Twojej interpretacji par 25. c). |
#315 -1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Ludzka etyka |
> Ale nadal niepoprawnie z punktu widzenia Twojej interpretacji par 25. c).Nadal poprawnie.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|