 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-07-2020 11:05 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Obraz powyborczy
4 na 4 | Andrzej Duda wygrał ok. 500 tys. głosów. W porównaniu do wyborów 2015, pozyskał wiele regionów na ziemiach odzyskanych.  Polska na tle Europy dzieli wiele cech kulturowych z USA. W USA jest tak, że 8 lat rządzą demokraci, by przez następne 8 lat rządzili republikanie. W Polsce przez 8 lat rządziła PO, teraz przez 8 lat rządzić będzie PiS. Za 3 lata, jeśli PiS nie wykaże się w jakiś nadzwyczajny sposób, to przyjdzie zmiana warty. Dla małych nie ma tutaj miejsca w tym duopolu, ale przy tak równo podzielonych preferencjach, najmocniej decydujący głos mogą mieć elektoraty najmniej spolaryzowane. W Polsce obecnie takim najmniej określonym elektoratem, czyli potencjalnie najbardziej swingującym - jest elektorat Konfederatów, który jako jedyny podzielił się pół na pół. Niekoniecznie jest to słabość. W celu mobilizacji swoich elektoratów, sztaby eskalują emocje i podziały, w efekcie pojawiło się w ostatnich tygodniach wiele hejtu, nienawiści i pogardy. Pamiętajcie, że to sztuczny konstrukt polityczny a nie realny stan społeczny. Nie ma żadnych dwóch Polsk. Jest jedna Polska, tylko mamy różne poglądy. Poglądy mamy różne nie dlatego, że jedni są mądrzy a drudzy głupi, tylko dlatego, że mamy różne interesy. I suma poszczególnych interesów daje zwycięstwo określonej opcji. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#271 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > > Ja nie jestem taki mądry jak ty, nie wiem jak było...,> Dlatego każdy kto się wysili, zrobi Cię w koniaNie wiem jak ty, ale kiedyś zawziąłem się i przeczytałem Raport PKBWL z aneksem. Jest tego bagatela około 700 stron. Szczerość Ducha w powyższym zdaniu dużo mówi.. Ale też nie mam złudzeń, śnienie proroczych snów a potem rozgłaszanie ich treści jest dużo, duuużo przyjemniejsze 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#272 4 na 4 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >> Ja nie jestem taki mądry jak ty, nie wiem jak było...,> Dlatego każdy kto się wysili, zrobi Cię w konia> Nie wiem jak ty, ale kiedyś zawziąłem się i przeczytałem Raport PKBWL z aneksem. Jest tego bagatela około 700 stron.Podziwiam. Ja przeczytałem istotne fragmenty - przebieg wydarzeń, wnioski itp. Przeczytałem również całą korespondencję radiową. Rozmawiałem z kilkoma doświadczonymi pilotami komunikacyjnymi i z jednym pilotem doświadczalnym. Zadając im to samo pytanie: Czy w środowisku pilotów są jakieś wątpliwości co do raportu? Odpowiedź brzmiała - nie. W jednym wypadku odpowiedź brzmiała: niektórzy mają wątpliwości, czy raport nie omija pewnych niewygodnych (m.in. dla załogi) faktów. Ale przyczyna katastrofy jest dla nich równie jasna. Tzn. nieuprawnione podejście do lądowania w złych warunkach i CFIT. |
#273 1 na 1 | chudy Rysiek (19905 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Sny o potędze. CPK to jeden wielki przekręt, aby pissowska sitwa doiła budżet.> Polska nie jest i nie będzie lokalnym mocarstwem.Co nie znaczy, że należy zachodowi wejść w pupę i podporządkować się wszystkiemu czego chce. Można i należy kwestionować, odmawiać, stawiać warunki i żądać. Nie należy sprzedawać swoich ludzi do pracy najemnej za psi grosz, z którego nie zdobędą niczego własnego. Trudno to zrozumieć klasie kacykow, której interesy zbudowane są na pozycji lokalnego zarządcy oddziałów zachodnich korporacji. |
#274 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | Mój przyjaciel ma znajomych w Instytucie Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie. Jak wiemy, część "artefaktów" trafiła właśnie do tego instytutu. Jak również kopie nagrań czarnych skrzynek (najpierw zrobiono je na nieco gorszym sprzęcie, później na lepszym). Znacznie przed rewelacjami Macierewicza, intensywnie badali tropy, czy przypadkiem nie wyłania się jakaś wersja celowych działań. Mówił, że dość mocno tą stronę weryfikowali. Uważam, że stawianie na 'nie wiem jak było' versus 'mnie to i to przekonuje' może narodzić się w umysłach wielkiej wiary, niekoniecznie tej katolickiej. Wiara często zastępuje rozum i konkretne logiczne działania, to typowe.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#275 3 na 3 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Nie interesowało pana i zaniechał pan tropu?> Etc.?> Ale mimo to wiara silna?Właśnie. Zginęła masa ludzi, wydzrzyła się niebywała tragedia. Cała prawica darła się latami: wyjaśnić! wyjaśnić! A teraz stracili zainteresowanie. Nic nie jest (wg nich) wyjaśnione, ale nie ma co dalej drążyć. Dno moralne. |
#276 2 na 2 | chudy Rysiek (19905 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Nic nie jest (wg nich) wyjaśnione, ale nie ma co dalej drążyć. Dno moralne.Skoro taka socjologiczno-psychologiczno-polityczna gierka dająca pewnej grupie zgodnych ludzi wymierne, polityczne, społeczne i ekonomiczne korzyści jest moralnym dnem, to wszyscy jesteśmy na nim. Takie bezwzględne gierki, których celem jest zmanipulowanie innego człowieka dla własnej korzyści to w naszym świecie absolutna NORMA! Wszyscy je prowadzimy. Kłamstwo i fałsz a pod nimi niewyobrażalna bezwzględność i egoizm wylewają się wszystkimi naszymi, cielesnymi otworami. Kto jest niewinny niech pierwszy rzuci kamieniem! |
#277 2 na 4 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >Nie interesowało pana i zaniechał pan tropu?> >Etc.?> >Ale mimo to wiara silna?> Właśnie. Zginęła masa ludzi, wydzrzyła się niebywała tragedia. Cała prawica darła się latami: wyjaśnić! wyjaśnić! A teraz stracili zainteresowanie. Nic nie jest (wg nich) wyjaśnione, ale nie ma co dalej drążyć. Dno moralne.Czyżby? Dno moralne? Moralność i katolicka uczciwość to słowa obce tej szajce. PiS-owcy klepią się po plecach. To nie dno moralne, ale wrogie społeczeństwu polskiemu szerzenie nieprawdy, w celu...dowiemy się później ale na pewno politycznym. A gdzie jest ich guru z raportem jego podkomisji m.in. Elaspa? Pierwej przeszkodził fatalnie corona wirus, później wybory prezydenta III RP. To były dziecinne usprawiedliwienia pod przewodnictwem oszołoma. Co teraz przeszkadza? Już prezydenta mamy. Co teraz rzekomo przeszkadza? Ja wiem i napiszę, że brak całkiem dowodów na zamach. Wiedziałem szybciej za nim Maciar coś wymyślił. Zabił ten zestraszony Putin przerażony L. Kaczyńskim bo nie miał wyjścia przed jego mocą i niezwykłą charyzmą? Putin? Czy wyście pogłupieli w tym PiS-ie zbiorowo? Chyba tak i wszystko na to wskazuje. To wystąpcie z oskarżeniem o mord i to masowy w stosunku do Rosji w trybunale europejskim! Śmiało oskarżcie Rosję przed opinią światową. I tu cisza. Okazuje się, że myśl wariata na stanowisku decyzyjnym w państwie polskim, nie jest do końca górą. Powierzono stanowisko decyzyjne człowiekowi "nieposkładanemu". Polskie Siły Zbrojne daje się w ręce wariatowi. Przed nim był Klich psychiatra z zawodu, który się nie popisał, teraz jest psychol, potencjalny pacjent Klicha. Dlaczego polskie Siły Zbrojne są tak karane? No to sobie odpowiedzcie KTO RZĄDZI W POLSCE? JEDEN człowiek piastujący tylko funkcję szeregowego posła. Czy to jest normalne podobno w państwie prawa? Czy to jest prawidłowe? Z kim była ostatnia rozmowa L.K. przez telefon komórkowy z pokładu "Tutka"? Wystarczy tylko z kim. Jak potoczyło się śledztwo? W dobrym kierunku? Czy przeanalizowano wszystkie wątki, między innymi sprawę tego połączenia telefonicznego, czy faktycznie poszło śledztwo w majaki Maciara? Co on jeszcze robi w sferach rządzących w Polsce? Dlaczego Kaczyński go tak chroni? Czyżby o tym telefonie wiedział Maciar i ma na niego haka? Oto działania partii, która ma w swej nazwie "prawo i sprawiedliwość". Minęło dziesięć lat i finansowano potężnie przez ten czas wygłupy Maciara i nic nadal nie wiemy. My naród polski. Czy jesteśmy baranami i głupsi od Maciara idioty? Nie potrzeba nam taka wiedza? To po co robiono taką aferę?
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#278 1 na 1 | chudy Rysiek (19905 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > To nie dno moralne, ale wrogie społeczeństwu polskiemu szerzenie nieprawdy, w celu...dowiemy się później ale na pewno politycznym.Obawiam się, że ci wskazywani "wrogowie" Polski i Polaków widzą sprawy inaczej. Podejrzewam, że wierzą, iż robią co muszą aby uchronić Polskę przed zaborem i Polaków przed niewolą, których grupka polskich zmówionych cwaniaków próbuje sprzedać, za niskie stanowiska zarządcze w zachodnich korpo. I co jest prawdą a co fałszem? A to już zależy kto w czym jaki ma interes. Prawdą staje się to wszystko co się opłaca a fałszem to co przynosi straty. Pojęcia prawdy i fałszu, pojęcia dobra i zła są zakorzenione w ludzkiej chciwości. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > > Jeżeli chodzi o zamach, to nie twierdzę, że miał miejsce.> > Twierdzę tylko, że jest on przedmiotem hipotezy, która> > ma pewne (jakieś) uzasadnienie.> Czyli twierdzi pan, że ktoś twierdzi że mógł być zamach, ale nie zna pan dokładnie uzasadnienia, bo ten ktoś.. no własnie, co?> Nie umiał uzasadnić?> Stanął w pół drogi?> Uzasadnienie zataił?> Nie interesowało pana i zaniechał pan tropu?> Etc.?> Ale mimo to wiara silna? Powtarzam: znając modus operandi Moskwy można przyjąć hipotezę zamachu jako jedną z wielu mozliwosci. Hipoteza ta nie jest wykluczona ponad wszelką wątpliwość. Prace nad wyjaśnieniem tracą impet z całkiem naturalnych powodów - płynie czas i cała sprawa coraz bardziej należy do przeszłości, poza tym im dalej od katastrofy, tym trudniej o jej wyjaśnienie, z czego każdy człowiek zdaje sobie sprawę. Kiedyś zginął M. Papała, W. Panko, M. Faltzmann, ginęli dziennikarze. Te sprawy też budziły kiedyś emocje, a teraz budzą mniejsze, a przecież ginęli ludzie. |
#280 3 na 3 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Powtarzam: znając modus operandi Moskwy można przyjąć hipotezę zamachu jako jedną z wielu mozliwosci.Znając modus operandi hitlerowców, można przyjąć hipotezę o mordzie w Katyniu dokonanym przez Niemców. To też jedna z wielu możliwości. Inną jest to, że ofiary same się zastrzeliły podczas zabaw z bronią. > Hipoteza ta nie jest wykluczona ponad wszelką wątpliwość.Podam jeszcze parę hipotez co do Smoleńska których nie da się wykluczyć ponad wszelką wątpliwość: - Protasiuk był samobójcą - Błasik oszalał i rozkazał lądować pod bronią. - Instrumenty pokładowe równocześnie przestały działać prawidłowo. - Atak Marsjan Na podstawie hipotez bez dowodów nie oskarża się ludzi. W tym wypadku oskarżano nie tyle Putina co rząd Tuska (o zamach), prokuraturę (o zatajanie prawdy), członków komisji (o kłamliwy raport, czyli zdradę), ekspertów komisji i prokuratury (o co najmniej błędy w sztuce, jeśli nie o kłamstwo). Oskarżali i oskarżają konkretni ludzie władzy - Maciarewicz, Kaczyński i szereg polityków PiS. Nie prywatnie. Oficjalnie. NIKT nie wycofał się z tych oskarżeń. Chcesz powiedzieć, że oskarżanie na podstawie hipotez, bez dowodów to nie jest PODŁOŚĆ? A może kłamali celowo, dla celów politycznych? Co wybierasz? Prace nad wyjaśnieniem tracą impet z całkiem naturalnych powodów - płynie czas i cała sprawa coraz bardziej należy do przeszłości, Chciałbyś zapomnieć co? Ta podłość i hańba nigdy wam nie będą zapomniane. > poza tym im dalej od katastrofy, tym trudniej o jej wyjaśnienie,Katastrofę wyjaśniono. A jeśli ktoś twierdzi, że jej wyjaśnienie jest fałszywe, to winni fałszerstwa (PKpowinni stanąć przed sądem i się z niego wytłumaczyć. Ile cyrkowych akrobacji jeszcze wykonasz, żeby bronić tą ohydę? Kiedyś zginął M. Papała, W. Panko, M. Faltzmann, ginęli dziennikarze. Te sprawy też budziły kiedyś emocje, a teraz budzą mniejsze, a przecież ginęli ludzie. Nie porównuj nieporównywalnego. Zginęła elita kraju w zamachu (podobno). W 1955 roku powinno się się zapomnieć o sprawie Katynia. Minęło 15 lat, po co w tym drążyć... |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > > Powtarzam: znając modus operandi Moskwy można przyjąć hipotezę zamachu jako jedną z wielu mozliwosci.> Znając modus operandi hitlerowców, można przyjąć hipotezę o mordzie w Katyniu dokonanym przez Niemców. To też jedna z wielu możliwości. Inną jest to, że ofiary same się zastrzeliły podczas zabaw z bronią.> >Hipoteza ta nie jest wykluczona ponad wszelką wątpliwość.> Podam jeszcze parę hipotez co do Smoleńska których nie da się wykluczyć ponad wszelką wątpliwość... itd. Zwróć uwagę, że dodałem założenie dot. sposobu działania Moskwy. De facto rozumowanie jest proste i logiczne: 1) Rosją jest zdolna likwidować swoich politycznych wrogów, 2) L. Kaczyński był politycznym wrogiem Moskwy, więc 3) L. Kaczyński mógł zostać zlikwidowany przez Moskwę. |
#282 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > De facto rozumowanie jest proste i logiczne: 1) Rosją jest zdolna likwidować swoich politycznych wrogów, 2) L. Kaczyński był politycznym wrogiem Moskwy, więc 3) L. Kaczyński mógł zostać zlikwidowany przez Moskwę.Nie błaźnij się.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#283 3 na 3 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Zwróć uwagę, że dodałem założenie dot. sposobu działania Moskwy.Zwróciłem. A ty nie zwróciłeś uwagi, że dodałem założenie dot. sposobu działania hitlerowców. > De facto rozumowanie jest proste i logiczne: 1) Rosją jest zdolna likwidować swoich politycznych wrogów, 2) L. Kaczyński był politycznym wrogiem Moskwy, więc 3) L. Kaczyński mógł zostać zlikwidowany przez Moskwę.Hitlerowcy byli w stanie rozstrzeliwać swoich wrogów (również jeńców). Oficerowie polscy byli wrogami hitlerówców. Oficerowie w Katyniu mogli być rozstrzelani przez Niemców. Idź na uj z taką logiką. Już Ci mówiłem o wilkach. Trup w lesie nie oznacza, że zabiły go wilki. Choć mogły. Ale przy braku dowodów i w obecności dowodów przeciwnych wilki uniewinniamy. I nie wracamy do tej hipotezy. Nie uciekaj tylko odpowiedz: Czy oskarżanie o zbrodnię na podstawie hipotez, bez dowodów wspierających i w obecności dowodów przeczących to jest podłość czy nie? |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > > De facto rozumowanie jest proste i logiczne: 1) Rosją jest zdolna likwidować swoich politycznych wrogów, 2) L. Kaczyński był politycznym wrogiem Moskwy, więc 3) L. Kaczyński mógł zostać zlikwidowany przez Moskwę.> Nie błaźnij się.Nie mam zamiaru tego robić. Rozumowanie jest jak najbardziej poprawne. |
#285 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy |
> Hitlerowcy byli w stanie rozstrzeliwać swoich wrogów (również jeńców). Oficerowie polscy byli wrogami hitlerówców. Oficerowie w Katyniu mogli być rozstrzelani przez Niemców.> Idź na uj z taką logiką. Mogli być, przecież to prawda. Byli rozstrzeliwani w wielu innych miejscach. > Już Ci mówiłem o wilkach. Trup w lesie nie oznacza, że zabiły go wilki. Choć mogły. Ale przy braku dowodów i w obecności dowodów przeciwnych wilki uniewinniamy. I nie wracamy do tej hipotezy. W przypadku czegoś takiego jak zamach dokonany przez wykwalifikowane służby trudno o dowody. Na przykład do dzisiaj nie są jasne wszystkie okoliczności śmierci J. F. Kennedy'ego - chyba że uważasz inaczej. > Nie uciekaj tylko odpowiedz:> Czy oskarżanie o zbrodnię na podstawie hipotez, bez dowodów wspierających i w obecności dowodów przeczących to jest podłość czy nie? Kto dokonał takiego oskarżenia? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|