Racjonalista - Strona głównaDo treści
Obraz powyborczy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
13-07-2020 11:05Mariusz Agnosiewicz (moderator)Obraz powyborczy
Ocena 4 na 4
Andrzej Duda wygrał ok. 500 tys. głosów. W porównaniu do wyborów 2015, pozyskał wiele regionów na ziemiach odzyskanych.



Polska na tle Europy dzieli wiele cech kulturowych z USA. W USA jest tak, że 8 lat rządzą demokraci, by przez następne 8 lat rządzili republikanie. W Polsce przez 8 lat rządziła PO, teraz przez 8 lat rządzić będzie PiS. Za 3 lata, jeśli PiS nie wykaże się w jakiś nadzwyczajny sposób, to przyjdzie zmiana warty. Dla małych nie ma tutaj miejsca w tym duopolu, ale przy tak równo podzielonych preferencjach, najmocniej decydujący głos mogą mieć elektoraty najmniej spolaryzowane. W Polsce obecnie takim najmniej określonym elektoratem, czyli potencjalnie najbardziej swingującym - jest elektorat Konfederatów, który jako jedyny podzielił się pół na pół. Niekoniecznie jest to słabość.

W celu mobilizacji swoich elektoratów, sztaby eskalują emocje i podziały, w efekcie pojawiło się w ostatnich tygodniach wiele hejtu, nienawiści i pogardy. Pamiętajcie, że to sztuczny konstrukt polityczny a nie realny stan społeczny. Nie ma żadnych dwóch Polsk. Jest jedna Polska, tylko mamy różne poglądy.

Poglądy mamy różne nie dlatego, że jedni są mądrzy a drudzy głupi, tylko dlatego, że mamy różne interesy. I suma poszczególnych interesów daje zwycięstwo określonej opcji.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
#241
20-07-2020 11:47
 Ocena 2 na 4
uxbridge (5980 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Duch Prawdy
>> Może nie dowód, ale coś, co zwiększa prawdopodobieństwo ponad "być może":
>> www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,820013#w820226
>Są relacje świadków, że kilka minut przed lądowaniem powstała gęsta mgła.
Kto mówi o "sztucznej mgle" 10.04.2010r nie ma podstawowej wiedzy o zjawiskach atmosferycznych i ignoruje dobrze potwierdzone fakty.
www.twojap(*)ala-okolice-smolenska-analiza/

pawel_wr (4297 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp

>Nie jest powiedziane, że tak będzie. PiS może wygrać i następne wybory - czego chyba powinniśmy sobie życzyć.

Tragedia. Dlaczego chcesz , aby sitwa dewastująca Polskę nadal rządziła ?
Czy jesteś może zatrudniony w firmie powiązanej z handlarzem bronią , który zainkasował 370nMLN zł za respiratory widmo?


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

pawel_wr (4297 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi rossonero
>>A skąd płyną pieniądze na nasze autostrady i inną infrastrukturę? Gdyby nie środki z Unii dalej nasze drogi, budynki i inne, przypominałby warunki kambodżańskie.
>Oj tak.Unia to wielkie,wręcz niewyobrażalne dobrodziejstwo.Gdyby nie oni,zapewne nigdy byśmy nie opuścili naszych drewnianych chatek.

Bajdurzysz.
Tak , bez Unii bylibyśmy w czarnej dudzie.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

pawel_wr (4297 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Leonardoo

>CPK jest planowany ewidentnie w perspektywie roli Polski jako regionalnego mocarstwa - do obsługi dalekich połączeń dla okolicznych krajów, dziś z Wilna do Waszyngtonu lub Pekinu trzeba lecieć z przesiadką w Monachium lub Moskwie, a może być z przesiadką w Stanisławowie. Czy to takie trudne?


Sny o potędze. CPK to jeden wielki przekręt, aby pissowska sitwa doiła budżet.
Polska nie jest i nie będzie lokalnym mocarstwem.
CPK to paranoidalne bajdy dla zakopmleksionego suwerena.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
Nie ma, jak odpowiedzialność zbiorowa.
Wypowiedź kol. Drobnera nie ma do naszej wymiany zdań żadnej analogii, niech pan załatwi to sobie z nim.
A wracając, napisał pan:

> Myślę, że Kaczyński nie odrzuciłby sugestii strony
> rosyjskiej, by nie lecieć do Smoleńska (tylko np. jechać samochodem).

Jaki jest na to dowód?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,820013#w820534

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#246
20-07-2020 13:26
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi salek
Elasp albo nie rozumie, albo nie chce zrozumieć, że kapitan Protasiuk wylądował tam 3 dni wcześniej, gdy pogoda była dobra.
Co niby Rosjanie mieliby zasugerować i kiedy "by nie lecieć do Smoleńska (tylko np. jechać samochodem)" - doprawdy trudno dociec.
Kol. Elasp nie pomaga.
Nie będziemy zatem próbować.

Wiedzę o mgle bez pomocy Rosjan, grubo przed wylotem ogarnęliśmy
Ze zrozumiałych przyczyn odrzucamy wersję zdarzeń, w której Rosjanie wiedzą a o mgle "na bank" kilka dni wcześniej, ale nas o tym nie informują.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi uxbridge
>Kto mówi o "sztucznej mgle" 10.04.2010r nie ma podstawowej wiedzy o zjawiskach atmosferycznych i ignoruje dobrze potwierdzone fakty.
>www.twojap(*)ala-okolice-smolenska-analiza/
W tym artykule nie ma nic na temat wojskowego samolotu, który mógł dopomóc mgle stać się gęstszą, a takie są relacje świadków, że krążył, a mgła stawała się coraz gęstsza, jak mleko. Jest natomiast informacja, że dym ułatwia powstawanie mgły, a więc spaliny wojskowego samolotu mgłę spotęgowały. W rejonie Smoleńska płonęły też łąki i nieużytki, czy zostało zbadane, kiedy i w jaki sposób powstały te pożary? Autor artykułu wyciąga pochopne wnioski: "Jeśli uznamy, że mgła w Smoleńsku mogła zostać wytworzona sztucznie, to oznaczałoby jednocześnie, że cała mgła spowijająca ten region była sztuczna." To absurdalny wniosek, mgła w całym regionie mogła być naturalna, a w okolicach lotniska dodatkowo celowo spotęgowana.
Kolejny nielogiczny wniosek autora: "Z pewnością naukowcy zastanawialiby się nad sztucznością mgły, gdyby pogoda w rejonie Smoleńska była zupełnie inna, na przykład gdyby niebo było wolne od chmur i silnie wiało. Wówczas mielibyśmy o wiele więcej uzasadnionych podejrzeń." Przecież pogoda sprzyjała sztucznemu wzmocnieniu mgły, by nie narazić się na podejrzenia, więc tym bardziej naukowcy powinni się nad tym zastanowić.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Elasp (6859 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi pawel_wr

>Czy jesteś może zatrudniony w firmie powiązanej z handlarzem bronią , który zainkasował 370nMLN zł za respiratory widmo?

Takie twierdzenie należy poprzeć dowodami.

Elasp (6859 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Elasp albo nie rozumie, albo nie chce zrozumieć, że kapitan Protasiuk wylądował tam 3 dni wcześniej, gdy pogoda była dobra.

Naprawdę nie doceniasz Rosjan, zarówno ich dyplomacji, jak służb specjalnych. Rosja ma w Polsce także dawną agenturę, tworzą ja ludzie związani z WSI.

salek (4701 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Nie będziemy zatem próbować.
I ja tak myślę.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
Proszę odnieść się merytorycznie do wątku.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

rossonero (165 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi pawel_wr

>Tak , bez Unii bylibyśmy w czarnej dudzie.

Rozumiem,że odpowiedź musi być na Twoim "poziomie'?

Rzeczywiście,jezeli wcześniej byles zbieraczem truskawek w świętokrzyskiem "pozycja"zbieracza papryki w holenderskiej szklarni bądź porcjowacza mięsa w niemieckiej chłodni stanowi dla Ciebie skok cywilizacyjny...P.S.Ale w Holandii !!!

www.youtube.com/watch?v=ZJqTttUgSmY&t=46s

#253
20-07-2020 17:41
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
>>Czy jesteś może zatrudniony w firmie powiązanej z handlarzem bronią , który zainkasował 370nMLN zł za respiratory widmo?
> Takie twierdzenie należy poprzeć dowodami.
>

To jest hipoteza, której nie jesteś w stanie obalić ponieważ mogła się tak wydarzyć. A jak wiemy z Twojej logiki modalnej coś co mogło się wydarzyć należy brać pod taką samą uwagę jak twarde fakty.

#254
20-07-2020 18:08
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Elasp
>>Elasp albo nie rozumie, albo nie chce zrozumieć, że kapitan Protasiuk wylądował tam 3 dni wcześniej, gdy pogoda była dobra.
> Naprawdę nie doceniasz Rosjan, zarówno ich dyplomacji, jak służb specjalnych. Rosja ma w Polsce także dawną agenturę, tworzą ja ludzie związani z WSI.

Skoro dokładnie wiesz, to skąd, bo to sprawy tajne. W jakie tu kulki grasz z nami? W równoległe czy prostopadłe wg Hamerlika, który występuje już na tym forum podwójnie jako "chudy Rysio" i "gruby Rysio"?

WSI nie ma, bo Antek policmajster je rozwalił i już pracuje nowa agencja wywiadowcza po półrocznych szkoleniach.. A Ty teraz daj na to dowody, że jest jeszcze ta agentura prosowiecka i to natychmiast i koniecznie. Bo Ty, co ci niewygodne zaraz zawarowujesz koniecznymi dowodami.
Takiej głupoty to nie zrobiło żadne państwo świata. Służby czy to cywilne czy wojskowe wywiadowcze są "uszami i oczami" każdego państwa "nieoficjalnymi". Czy Ty masz wyobraźnię jak długo się je "buduje"? Wiesz jakich zabiegów trzeba, by mieć w miarę wiarygodne źródło informacji? A przecież każdą informację się sprawdza, a więc musi być siatka wywiadowcza. Ty masz tylko widok tego jak się niszczy jednym pociągnięciem pióra/długopisu. Jakie państwo świata ujawnia listy swoich agentów? Zobacz wywiad angielski. Czy ujawnia się swoich agentów? Za cholerę! Kto po takim numerze jaki odwalił Antek półgłówek będzie chciał, byłby skłonny, do współpracy agenturalnej z polskim wywiadem (oczywiście nie za darmo? Zdaje się Elaspie, że Ty już nie kpisz sobie z nas, bo my to "ciemna masa", ale o drogę do rozumu pytasz. Ostatnie 25 lat mojej czynnej zawodowo aktywności (do czasu emerytury) spędziłem pracując w instytucji paramilitarnej jako pracownik cywilny wojska. A byłem tzw. gł. energetykiem. Wiem więcej niżbyś sobie wymyślił o "kuchni" wojskowej na pikniku. Posiadałem certyfikat bezpieczeństwa osobowego, co upoważniało mnie do ingerencji w niektóre tajne, z wojskowego punktu widzenia, sprawy np. stacje radiolokacyjne. Wiem co mi wolno mówić i wiem, że nie wolno mi mówić wiele rzeczy np. o infrastrukturze lotnisk wojskowych, bo podpisałem "lojalkę". Ona obowiązuje nawet jak jesteś na emeryturze. By spokojnie sobie żyć mówię tylko to co piszą w gazetach. To mi wolno i wystarcza czuć się bezpiecznie. Nikt nie wtargnie do mojego domostwa i zakutego wyprowadzi. To są właśnie sprawy wywiadów. Z nimi żartów nie ma. Ci panowie nie mają poczucia humoru.
Więc to, że wierzysz Antkowi i go nawet tłumaczysz świadczy tylko o Twojej skromnej, gazetowej wiedzy i to Tobie wystarcza. Elasp! By coś powiedzieć o produkcji miodu trzeba jednak w ulu być. I to wystarczająco długo.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#255
20-07-2020 18:34
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Obraz powyborczy
W odpowiedzi Drobner
>> Czy mogłeś jej odradzić wycieczkę? Tak. Czy gdybyś ją namówił do rezygnacji, zostałaby w domu? Być może tak. Czy namówiłeś ją do rezygnacji? Nie.
>Pięć cytatów:
> #1:
Z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10.04.2010 w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego.
>W. Stasiak, minister prezydencki, 2010 r.

> #2:
Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku. Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać.
>L. Kaczyński, prezydent, 2010 r.

> #3:
Każdy kto będzie próbował zmienić miejsce lądowania prezydenckiego samolotu zostanie oskarżony o utrudnianie prezydentowi RP sprawowanie władzy."
>J. Kaczyński, 2010 r.

> #4:
Jeżeli pan nie wyda polecenia lotu do Tbilisi, to jak wrócę, będzie taka rozpierducha na skalę międzynarodową.(...) Musimy lecieć i koniec.
>L. Kaczyński, prezydent, tel. do płk. T. Pietrzaka, 2008 r.

> #5:
Jeszcze się policzymy.
>L. Kaczyński, prezydent, do kpt. G. Pietruczuka podczas wychodzenia z samolotu, 2008 r.

>'Wracając' do 'teściowej':
>"Volenti non fit iniuria" ("Chcącemu nie dzieje się krzywda").
>===================
>I 'wisienka na torcie':
> #6:
Brak dowodu, to poważna przesłanka, że taki dowód istnieje.
>Z. Ziobro, 2006 r.

>Paranoja i Schizofrenia rulez...

Taka retoryka, mówiąc o Ziobrze, poniża głoszącego do sposobu rozumowania prehistorycznego człowieka, który niedawno nauczył się rozpalać ogień. Elasp też się wygłupia, ale Ziobro jest niedościgniony.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365