 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-07-2020 11:05 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Obraz powyborczy
4 na 4 | Andrzej Duda wygrał ok. 500 tys. głosów. W porównaniu do wyborów 2015, pozyskał wiele regionów na ziemiach odzyskanych.  Polska na tle Europy dzieli wiele cech kulturowych z USA. W USA jest tak, że 8 lat rządzą demokraci, by przez następne 8 lat rządzili republikanie. W Polsce przez 8 lat rządziła PO, teraz przez 8 lat rządzić będzie PiS. Za 3 lata, jeśli PiS nie wykaże się w jakiś nadzwyczajny sposób, to przyjdzie zmiana warty. Dla małych nie ma tutaj miejsca w tym duopolu, ale przy tak równo podzielonych preferencjach, najmocniej decydujący głos mogą mieć elektoraty najmniej spolaryzowane. W Polsce obecnie takim najmniej określonym elektoratem, czyli potencjalnie najbardziej swingującym - jest elektorat Konfederatów, który jako jedyny podzielił się pół na pół. Niekoniecznie jest to słabość. W celu mobilizacji swoich elektoratów, sztaby eskalują emocje i podziały, w efekcie pojawiło się w ostatnich tygodniach wiele hejtu, nienawiści i pogardy. Pamiętajcie, że to sztuczny konstrukt polityczny a nie realny stan społeczny. Nie ma żadnych dwóch Polsk. Jest jedna Polska, tylko mamy różne poglądy. Poglądy mamy różne nie dlatego, że jedni są mądrzy a drudzy głupi, tylko dlatego, że mamy różne interesy. I suma poszczególnych interesów daje zwycięstwo określonej opcji. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#121 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > doprowadziłbym do wypadku komunikacyjnego i to najlepiej cudzymi> rękami, tzn. pozwoliłbym na to, by niedoświadczeni piloci popełnili> błąd w trudnych warunkach na nieznanym sobie tereniePan to chyba jakiś cudotwórca musi być, może ma zdolności wpływania na myśli i działania ludzkie na odległość.. Na zdrowy rozum: myśmy wiedzieli, że tam stara szopa zamiast wieży jest. Myśmy wiedzieli, że nie ma tam ILS. Myśmy posłali tam kapitana Protasiuka z niezłym stażem, "który wiedział, że przed lotniskiem jest niżej". Myśmy wiedzieli dobre kilka godzin przed tym jak nas zabiło, że tam cholernie gęsta mgła jest. Myśmy słyszeli od rosyjskich kontrolerów, że nie ma warunków do lądowania. Kto inny winien jest tego błędu, proszę podać choćby najmniejszą poszkalę, że to Moskwa. Bo fakty że to jednak brak decyzji Prezydenta o lotnisku zapasowym, fakty, że Lech Kaczyński traktował pilotów jak traktował.. dopuszczenie graniczące z pewnością, że kpt. Protasuk nie wiedział, że przycisk "Uchod" nie działa bez ILS (planował tak wcześniej odlecieć) i w krytycznej chwili go wciśnął tracąc cenne sekundy.. są cholernie mocne. Czy pan widzi, co przeciw nim próbuje postawić?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy |
> Odpowiedz więc:> Czy raport PKBWLLP jest fałszywy, nie pokazując żadnych dowodów na zamach?> Jeśli jest fałszywy, to czemu PiS nie ściga za fałszerstwo?Fałszerstwo oznacza świadomą nieprawdę. Mylisz fałsz z fałszerstwem. > Jeśli nie jest fałszywy, jakim prawem władza PiS go zakwestionowała i twierdzi, że był zamach? Może być niepełny, mimo najlepszych chęci autorów. Wszakże ustalenie, czy feralny lot miał coś wspólnego z zamachem wykracza poza kompetencje PKBWLLP. > Każdy kto niesprzecznie odpowie na te pytania, musi wywnioskować, że PiS prowadzi sprawą Smoleńska podłą politykę. |
#123 2 na 2 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Macierewicz prawdopodobnie bierze proszki związane z jakąś chrobą dwubiegunową.Żaden wstyd. Człowiek choruje, to się leczy. Problemem jest brak jakiejkolwiek kontroli nad zdrowiem psychicznym najważniejszych polityków. To oczywiście nie jest problem polski, tylko ogólnoświatowy. Żeby być kierowcą autobusu (o pilocie komunikacyjnym nie wspominając) musisz poddać się okresowym badaniom i spełnić wymagania. Polityk decydujący o losie milionów nie musi. |
#124 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Nie ma cienia dowodu oprócz majaczeń twojej sekty do której się właśnie zapisałeś. A jeśli dowody są, to trzeba je przedstawić, a za ich ukrywanie postawić członków PKBWLLP przed sądem. Zgadzasz się, czy nie? Nie chcesz ścigać wspólników zamachu, gdy nie można znaleźć sprawców?Fragment większej całości, co do której użyłeś słowa "sekta" To, że w Polsce doszło do sporej polaryzacji politycznych poglądów, to duża strata. Niestety w Polsce doszło do "pakietyzacji" poglądów Jeśli jesteś zwolennikiem PiSu to: jesteś zwolennikiem wycinki Puszczy białowieskiej jesteś zwolennikiem likwidacji gimnazjów uważasz że pod Smoleńskiem był zamach Kaczyński miał prawo pójść na cmentarz w czasie zakazu Jeśli jesteś zwolennikiem PO, to: uważasz, że 500+ bierze tylko patola Rzepiński był niezawisłym sędzią jesteś zwolennikiem posyłania do szkół sześciolatków Węgiel jest największym złeeem (ale tylko polski) Przykład Puszczy napełniał największą goryczą. Nawet leśnicy nie zawsze kierowali się wiedzą, a ich stanowisko zależało od przyjętego pakietu. Smutne to i źle wróży na przyszłość
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#125 -2 na 2 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > > doprowadziłbym do wypadku komunikacyjnego i to najlepiej cudzymi> > rękami, tzn. pozwoliłbym na to, by niedoświadczeni piloci popełnili> > błąd w trudnych warunkach na nieznanym sobie terenie> Pan to chyba jakiś cudotwórca musi być, może ma zdolności wpływania na myśli i działania ludzkie na odległość.. Nie, można liczyć na uśmiech losu. Gdybyś np. nie lubił swojej teściowej mógłbyś nie mieć nic przeciw jej pomysłowi wycieczki w Tatry Wysokie. Przypuśćmy, że nieszczęsna kobieta wybrała się w góry i spadła z Orlej Perci. Co ustali badanie? Że się poślizgnęła i że wypadek nastąpił bez udziału osób trzecich. Zapytaj sam siebie - czy chciałeś pozbyć się teściowej? Tak. Czy mogłeś jej odradzić wycieczkę? Tak. Czy gdybyś ją namówił do rezygnacji, zostałaby w domu? Być może tak. Czy namówiłeś ją do rezygnacji? Nie. Czy świadomie przyczyniłeś się do jej śmierci? - sam odpowiedz na to pytanie. |
#126 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | A gdzie tu punkty styczne? > Czy mogłeś jej odradzić wycieczkę? Tak.Wyobraza pan sobie, jak reaguje Kaczynski na Putinowe odradzanie lotu do Smoleńska? Jestem w stanie sobie to wyobrazić. Jeszcze pamiętam tamte czasy. Ale wróćmy do realiów: dlaczego prezydent jednego państwa miałby doradzać coś prezydentowi drugiego? Czemu jeden miałby się czuć opiekunem drugiego? > Czy namówiłeś ją do rezygnacji? Nie.To straszne.. Putin nie odradzał Kaczyńskiemu lotu do Smoleńska = jest mordercą Prezydenta + 95 osób. Naprawdę tak pan myśli?  Panie Elaspie, mam pewną teorię co do lansowanej wizji Putina - mordercy śp. Lecha Kaczyńskiego. Dla wielu osób taka sytuacja dodaje śp. Lechowi blasku. Blasku bohatera. Co pan na to?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#127 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Wszakże ustalenie, czy feralny lot miał coś wspólnego z> zamachem wykracza poza kompetencje PKBWLLP.Wojskowa prokuratura również badała katastrofę.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#128 5 na 5 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > > Czy namówiłeś ją do rezygnacji? Nie.> To straszne.. Putin nie odradzał Kaczyńskiemu lotu do Smoleńska = jest mordercą Prezydenta + 95 osób.Elasp, jak mniemam, również nie odradzał Kaczyńskiemu lotu do Smoleńska... A jeśli - to kontrskutecznie... Przypadek?
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1 |
#129 4 na 4 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >Odpowiedz więc:> >Czy raport PKBWLLP jest fałszywy, nie pokazując żadnych dowodów na zamach?> >Jeśli jest fałszywy, to czemu PiS nie ściga za fałszerstwo?> Fałszerstwo oznacza świadomą nieprawdę. Mylisz fałsz z fałszerstwem.Komisja ma wskazać przyczyny katastrofy. Wskazała je precyzyjnie. Stwierdziła, że nie ma żadnych przesłanek dla zamachu. Maciarewicz i jego (pod)komisja twierdzi, że zamach był. Oficjalny raport PKBWLLP został unieważniony. Stwierdzono, że zawiera nieprawdę i został napisany pod dyktando Rosjan. Faktycznie więc, oskarżono członków komisji o celowe kłamstwo. Czego jeszcze chcesz? > >Jeśli nie jest fałszywy, jakim prawem władza PiS go zakwestionowała i twierdzi, że był zamach?> Może być niepełny, mimo najlepszych chęci autorów.Nie jest niepełny. Nie ma w nim żadnych "może", "nie wiadomo", "nie dało się stwierdzić" jeśli chodzi o kluczowe fakty. Precyzyjnie i jasno opisuje przebieg wydarzeń prowadzących do katastrofy oraz jej przyczyny. > Wszakże ustalenie, czy feralny lot miał coś wspólnego z zamachem wykracza poza kompetencje PKBWLLP.A to jest zwykła nieprawda. Komisja nie może jedynie imiennie wskazywać winnych. Natomiast rozpoznanie, czy przyczyną wypadku było celowe działanie osób trzecich jest jej obowiązkiem. Taki smaczek: PKBWLLP wskazała błędy rosyjskiej kontroli powietrznej jako jedną z przyczyn. Raport polski został przez władze PiS unieważniony, więc jedynym i obowiązującym na świecie raportem jest raport rosyjskiego MAK. Który oczywiście o błędach rosyjskich milczy. I ten raport pozostanie obowiązujący, ponieważ nawet jak śmieszna podkomisja wypłodzi swój, to z punktu widzenia prawa międzynarodowego będzie on nieważny. |
#130 2 na 2 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > > Wszakże ustalenie, czy feralny lot miał coś wspólnego z> > zamachem wykracza poza kompetencje PKBWLLP.> Wojskowa prokuratura również badała katastrofę.Wojskową prokuraturę PiS rozpędził. Teraz śledztwo prowadzi prokuratura cywilna rządzona przez Ziobrę. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > A gdzie tu punkty styczne?> > Czy mogłeś jej odradzić wycieczkę? Tak.> Wyobraza pan sobie, jak reaguje Kaczynski na Putinowe odradzanie lotu do Smoleńska?> Jestem w stanie sobie to wyobrazić. Jeszcze pamiętam tamte czasy. Ja również jestem w stanie sobie wyobrazić - pojechałby do Smoleńska innym środkiem transportu. > Ale wróćmy do realiów: dlaczego prezydent jednego państwa miałby doradzać coś prezydentowi drugiego? Czemu jeden miałby się czuć opiekunem drugiego? Nie powiedziałem, że prezydent. Są od tego służby. Wizyta musiała być przedmiotem dwustronnych ustaleń. > > Czy namówiłeś ją do rezygnacji? Nie.> To straszne.. Putin nie odradzał Kaczyńskiemu lotu do Smoleńska = jest mordercą Prezydenta + 95 osób. Naprawdę tak pan myśli?  Nie mówię, że Putin, ale Rosjanie jako strona. > Panie Elaspie, mam pewną teorię co do lansowanej wizji Putina - mordercy śp. Lecha Kaczyńskiego.> Dla wielu osób taka sytuacja dodaje śp. Lechowi blasku. Blasku bohatera. Co pan na to? Drwisz z rzeczy poważnych, co chyba nie jest na miejscu. Rosjanie nie takie numery robili. Pamiętajmy, że Rosją rządzą dawne służby specjalne, a one są spadkobiercą NKWD. |
#132 3 na 3 | salek (4701 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Sprawiasz wrażenie człowieka, dla którego dowodem zamachu byłoby jedynie oświadczenie niniejszej treści: "To ja zrobiłem - podpisano Władimir Putin." Skoro pisemnego oświadczenia Putina nie ma, zamachu na pewno nie było.Ty natomiast kogoś, komu brak takiego oświadczenia jest oczywistym dowodem winy. |
#133 5 na 5 | salek (4701 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Nie, można liczyć na uśmiech losu. Gdybyś np. nie lubił swojej teściowej mógłbyś nie mieć nic przeciw jej pomysłowi wycieczki w Tatry Wysokie. Przypuśćmy, że nieszczęsna kobieta wybrała się w góry i spadła z Orlej Perci. Co ustali badanie? Że się poślizgnęła i że wypadek nastąpił bez udziału osób trzecich. Zapytaj sam siebie - czy chciałeś pozbyć się teściowej? Tak. Czy mogłeś jej odradzić wycieczkę? Tak. Czy gdybyś ją namówił do rezygnacji, zostałaby w domu? Być może tak. Czy namówiłeś ją do rezygnacji? Nie. Czy świadomie przyczyniłeś się do jej śmierci? - sam odpowiedz na to pytanie.> Jeżeli teściowa miałaby moje zdanie tam, gdzie Ty masz niewygodną argumentację, to mógłbym przekonywać ją do rozpęku. Mógłbym jej co prawda wprost zabronić, a wtedy dopiero miałaby używanie... Ale jeżeli nie zrobiłem ani jednego, ani drugiego, to znaczy, żem świadomie przyczynił się do śmierci nielubianej kobiety. Przyjacielu, jesteś idiotą czy tylko udajesz? |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy |
> Jeżeli teściowa miałaby moje zdanie tam, gdzie Ty masz niewygodną argumentację, to mógłbym przekonywać ją do rozpęku. Mógłbym jej co prawda wprost zabronić, a wtedy dopiero miałaby używanie... Ale jeżeli nie zrobiłem ani jednego, ani drugiego, to znaczy, żem świadomie przyczynił się do śmierci nielubianej kobiety. Przyjacielu, jesteś idiotą czy tylko udajesz? Tak, dokładnie to znaczy i nawet można w pewnych warunkach odpowiadać karnie za taką postawę. Brak działania - bierność - też ma konsekwencje. |
#135 4 na 4 | salek (4701 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Tak, dokładnie to znaczy i nawet można w pewnych warunkach odpowiadać karnie za taką postawę. Brak działania - bierność - też ma konsekwencje.Więc niestety nie udajesz.. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|