> Każdy chce na tej planecie wykorzystać każdego.> I wiem to z perspektywy każdego dla jasnosci.I dlatego wolę pieniądz, nad którym grupa leśnych dziadków z NBP i KNF nie ma żadnej kontroli. Oczywiście, że szary człowiek na istnieniu BTC skorzysta (nawet jeśli dziś nie posiada nawet ułamka BTC). Poczytaj coś o efekcie Cantillona: LINK 1LINK 2Siła nabywcza BTC nie będzie w nieskończoność rosła w takim tempie, jaki obserwujemy dzisiaj. Gdy waluty rządowe zaczną upadać, a BTC stanie się podstawowym pieniądzem w światowej gospodarce, ilość ludzi sprzedających fiaty za BTC zacznie się wyczerpywać. To wyhamuje wzrost kursu (z grubsza ocenia się, że na poziomie siły nabywczej ok. 10 milionów dzisiejszych USD na 1 BTC). W dalszym ciągu możliwa będzie jedynie niewielka deflacja, wynikająca z rozwoju efektywności metod produkcji.  . |